Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Beszoktatás bölcsibe

pilla
Létrehozva: 2005. Április 9. 13:49
Sziasztok! Még nem teljesen aktuális a téma - nem tuti, hogy visszamegyek dolgozni, viszont mérlegelgetek. Ehhez kellene olyan info, hogy mennyi ideig tart egy 15 hónapos ksgyerek beszoktatása bölcsibe, ill ez hogyan történik. Előre is köszi szépen!
  1. Torolt_felhasznalo_699887
    Torolt_felhasznalo_699887
    2005. Április 13. 00:4526.
    Sziasztok!
    Most csöppentem bele beszélgetésetekbe, kicsit irigykedve olvaslak Titeket. Kisfiam júlus közepén lesz 2 éves, sajnos vissza kell mennem dolgozni, mert a GYES nem lenne elég a rezsire. Pedig olyan jól elvagyunk itthon együtt, bár a pici imádja a gyerekeket. Játszótéren, ismerősöknél, stb. rettentően élvezi, ha gyerekek veszik körül, lehet nyüzsizni. A legnagyobb problémánk az, hogy bölcsink nincs! Bp. -hez közeli nagyközségben lakunk, itt nincs bölcsi (talán lassan épülni fog), máshol pedig nem fogadnak, mert nagy a túljelentkezés és elsősorban helyi igényeket kell kielégíteni. Ezt megértem, de nem tudom, mit csináljak. Ti hogyan "szereztetek" bölcsit?!?! Itt helyben lenne egy nagyon szimpatikus hölgy, aki vigyázna, ellátná kisfiamat, de úgy érzem, jobb lenne neki bölcsiben. Egyébként pedig azt sem tudom, mennyit fizessek a hölgynek. Segítenétek pár véleménnyel? Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_586930
    Torolt_felhasznalo_586930
    2005. Április 12. 23:3925.
    Szerintem is:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286964 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_286964
    Torolt_felhasznalo_286964
    2005. Április 11. 18:5624.
    Én sem akarok vitatkozni, csak a véleményemet írtam le, ahogy te is.
    Ezért volt az a sok "szerintem".

    Egyébként szerintem az, hogy más véleményen vagyunk még nem feltétlen jelenti, hogy szét kellene tépnünk egymást, szerintem :-)) de most erről nekem sincs kedvem vitatkozni. Valószínűleg mindkettőnk szavaiban van némi igazság, a kettő nem feltétlen zárja ki egymást, ill. a beszoktatáskor a sírás hiányának többféle oka lehet, szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286964 (22)
     
  4. Torolt_felhasznalo_586930
    Torolt_felhasznalo_586930
    2005. Április 11. 16:5223.
    Jó, én erről nem vitázok többet, senkit nem szeretnék meggyőzni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286964 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_286964
    Torolt_felhasznalo_286964
    2005. Április 11. 16:3522.
    Az én anyukám úgy készített fel az ovira/bölcsire minket, hogy már jó előre elkezdte mondogatni, hogy milyen jó lesz ott nekünk, mennyi gyerek meg játék vár, stb. úgyhogy már kifejezetten vártuk, nem sírtunk semennyit (3-an vagyunk).

    Szerintem hülyeség, hogy ha nem sír, akkor valami baj van otthon. Szerintem inkább, ha sír, akkor volt hibás az otthoni rákészítés. Ha azt látja, hogy anyu milyen szomorú, mert bölcsibe kell mennie, akkor tuti rosszul viseli a baba is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586930 (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_586930
    Torolt_felhasznalo_586930
    2005. Április 11. 14:4021.
    Igen, köszönhető a gondozónéniknek, és neked!
    Mert ahogy olvasom, nem hagytad ott rögtön, és nem is aludt ott már a legelején!
    Én tényleg nem szeretnék erről vitázni, mert mindenhol vannak kivételek. De van 2 gyerekem, beszoktattam már pár gyereket kiscsoportban, és tanultam egy kevés pszichológiát. Az én tapasztalatom ez, de senkit nem szeretnék megygyőzni az igazamról. És persze-mint ahogy a te példád is mutatja-nem lehet általánosítani sem.
    Én ezt csak azért írtam, mert bármelyik gondozónőt, óvónőt megkérdezed, azt fogja mondani, az a jó, ha sír egy gyerek(persze csak az elején). De hát ez a mi szemszögünkből nézve igaz, és másképp látja egy szülő is(mint ahogy én sem pedagógusként nézek a saját gyerekeimre:-) )
    előzmény:
    ancsó (20)
     
  7. 2005. Április 11. 14:2320.
    Az én kislányom most 3. 5 éves. 2 éve kezdtük a bölcsit, és SEMMI sírás soha nem volt. Amikor 3 nap után kimentem a folyosóra egyátalán nem sírt. Második héten már ott is aludt. És mégegyszer mondom SOHA nem sírt.
    Arról, hogy nem olyan az anya-gyerek kapcsolat, nem értek veled egyet. Mi tökéletes szimbiózisban élünk a kislányommal. Naponta kb. 50* mondjuk egymásnak, hogy szeretlek. Mindent együtt csinálunk, és a kislányom imád engem, és én is imádom őt.

    Egyébként sajnos, korán reggel kellett vinnünk (kb. fél hat körül), és csak 4 óra után értünk oda érte. De mégegyszer mondom, soha nem volt gond vele, sőt sokkal aktívabb, okosabb, ügyesebb lett. Persze ez köszönhető a gondozónéniknek is, akiket szintén imád a Drágám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586930 (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_586930
    Torolt_felhasznalo_586930
    2005. Április 11. 13:3519.
    Az nem baj, ha jólérzi magát. Az a baj, ha egész nap ott van, és még akkor sem akar hazamenni. És az is baj, ha az első heteket nem sírással kezdi. mert ilyenkor valószínű. hogy nem olyan a kapcsolat szülő(anya)-gyerek között, mint amilyennek kellene lennie.
    Igen, egy 2-2, 5 éves gyerek már igényli a vele egykorúak társaságát, de azt is tudni kell, hogy ilyenkor még leginkább a szüleire van szüksége, és szerintem az a normális, ha jobban szeret otthon lenni(legalábbis akkor, amikor mondjuk6-8 órája már a bölcsiben van), mint egy másik közösségben. Illetve azt is fontos tudni, hogy az ilyen korú gyerekek nem együtt játszanak8még ha úgy is látszik), hanem egymás mellett!!
    Mielőtt megköveznétek, mégegyszer leírom, nem a bölcsivel van bajom, csak fontos tudni, hogy azért mert jólérzi magát, nem erre van szüksége egész nap!
    előzmény:
    Tigris30 (13)
     
  9. Torolt_felhasznalo_441090
    Torolt_felhasznalo_441090
    2005. Április 9. 18:4218.
    Nálunk az a gáz, hogy a Boglárka a krumlifőzeléken kívül, nem eszik főzeléket. Megnéztem a menüt és 4* van főzelék, 1* leves vmilyen tésztával. Nem nagyon tudom most még elképzelni, hogy fog enni. Mondták a Gondozónők, hogy krumli minden nap van és ehet azt hússal, ha nem eszi meg a főzit, de azt nem szertném, hogy egész héten pucér krumlit egyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_436523 (17)
     
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. Április 9. 17:5217.
    Nekem az is nagyon tetszik, hogy a gyerekek maguknak merhetnek, és annyit esznek amennyi jól esik Nekik, amikor először láttam milyen adagot legyűr a Csenge csak néztem, biztosan motiválja, hogy a többi gyermek is eszik! Szóval öröm volt nézni, hogy milyen jóízűen evett! :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441090 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_441090
    Torolt_felhasznalo_441090
    2005. Április 9. 17:4816.
    Nálunk is teljesen így lesz, a Bogi is nov. végi és még egy évet bölcsizünk. Az oviban pedig a testvére ovónénije lesz , akit már nagyon jól ismerünk és nagyon szeretünk. Nagyon örültünk, hogy így jött ki.
    Tetszik amit írtál az evésről, hogy az addig nem fogyasztott kajákat is megeszi, ez nálunk is jól jönne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_436523 (14)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. Április 9. 17:4115.
    Én azért írattam be a kislányom bölcsibe, mert nagyon szereti a gyerekeket, és egy felnőtt nem tudja pótolni a gyermek társaságát, annyira igaz, hogy: Gyereknek gyerek a barátja! Hiába ültem le Vele játszani, egy darabig elvolt, aztán ment a maga útjára, de ha volt körülötte más kisgyermek rögtön lefoglalta minden! Először csak 10-12-ig terveztem a bölcsit Neki, de annyira szeret járni, hogy kitoltuk 8-12-ig! Persze délben szívesen hazajön! Úgyhogy szerintem nincs abban semmi rossz, ha kicsit nehezebben hagyja ott a pajtásokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586930 (10)
     
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. Április 9. 17:3614.
    Szia!
    Az én kislányom karácsonykor volt két éves, és február elején kezdtük a bölcsit, az első két nap 1-2 órát voltunk ott, végig mellettem játszott, nem ment még tízóraizni sem mert az asztolok tőlem 2 méternél messzebb voltak! :o)
    Harmadik nap már ment minden felé a csoportszobában, de a szeme sarkából mindig figyelt! Ezen a napon hagytam ott először 3/4 órára, minden bajom volt, alig vártam, hogy mehessek érte, de nem volt Vele semmi gond! 11 napig jártunk aztán 1 hónapig nem, beteg volt, amikor meggyógyult a doktornőnk úgy látta, hogy várjuk meg míg kitavaszodik, nehogy visszaessen! Szóval március közepe óta járunk megint, nagyon szeret járni, nem sírt még sosem, hogy menni kell! Igaz csak 8-12-ig van, de azóta mióta jár sokkal nyugodtabb, a bölcsibe megeszi az olyan ételeket (gyümölcs) italokat (víz) amit itthon nem! Az éjszakáink azóta nyugodtabbak, már nem kel fel 5-6 alkalommal!
    Szóval nagyon örülök, hogy a bölcsi mellett döntöttem, pedig sokat vaciláltam rajta, már januártól megvolt a helyünk de csak februártól vittem! Meg az sem mindegy, hogyha betölti a hármat nem kell mennie oviba, maradhat bölcsibe, közel négy éves lesz a Csenge mire megy oviba! Nem mindegy, hogy 10 vagy 25 gyerekkel van egy csoportba!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233320 (1)
     
  14. 2005. Április 9. 17:2413.
    És miért gondolkodnál el rajta? Az is lehet, hogy a kicsi annyira jól érzi magát, hogy maradni akar még! Szerinted?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586930 (10)
     
  15. 2005. Április 9. 17:1212.
    Ennek örülök, hogy általában 2 hét, a barátnőm 2 hónappal riogatott (szerintem félreértett valamit), ami irreálisan soknak tűnt.
    Azért még írjatok várom a tapasztalatokat! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_441090
    Torolt_felhasznalo_441090
    2005. Április 9. 17:0511.
    Sziasztok!

    Boglárkám 28 hónapos és március hetedikén kezdtük a bölcsit. Jelenleg is beszoktatásra járunk. Azért húzódott el ilyen hosszúra, mert először 1 napot voltunk, aztán 1 hét betegség, aztán 2 napot és ismét 1 hét betegség. Ezen a héten pedig végig jártunk , hála nem lett beteg! Egyébként 2 hetet mondtak a gondozónők. Először együtt voltunk 2 órákat aztán csütörtökön és pénteken én már nem voltam vele. Jól érzi magát szívesen marad és játszik, de nagyon örül amikor megyek érte. Jövő héten ott fog ebédelni és szerdán próbálkozunk az alvással. remélem menni fog , az alvástól félek a legjobban. Egyébként én jobban elérzékenyültem , mint a kislányom, majdnem én pityeredtem el, amikor otthagytam. Nem értem azt a szülőt , aki nem cicózik és bevágja a gyerekét a bölcsibe. Megvan róla a véleményem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233320 (1)
     
  17. Torolt_felhasznalo_586930
    Torolt_felhasznalo_586930
    2005. Április 9. 16:4610.
    Azért én elgondolkodnék azon, ha egy gyerek nem akar hazamenni a bölcsiből/oviból. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. Április 9. 16:419.
    en alig multam 2 eves amikor elkeztem bolcsibe jarni es elso naptol fogva haza sem lehetett vinni ugy imadtam. . . a noverem 3 es fel evesen kerult kiscsoportba, vegigbogte az elso napot, egy csomot hisztizett de aztan csak megszokta :))). . . neztek ugyan egy picit az ovonenik, hogy a nagyot jonnek be szoktatni nem a kicsit de gyerekfuggo sztem is. . .
    előzmény:
    fishnet (3)
     
  19. Torolt_felhasznalo_399216
    Torolt_felhasznalo_399216
    2005. Április 9. 15:268.
    Szerintem is teljesen gyerekfüggő, de ha van rá lehetőséged, várd meg amíg enyhül a nagyon erős kötődés. Én a saját példánkat tudom csak leírni. Rendkívül erős volt a kötődés, a kisfiam "minden rezdülésére reagáltam" (ezt egy játszóházas hölgy mondta), 1, 5 évesen azon gondolkodtam, hogy 5 évesen sem tudom majd oviba adni. A 2 éves szülinapja körül viszont néhány hét alatt lazult ez az erős kötődés, így már elkesztük ízlelgetni a bölcsit. A beszoktatás két hét volt, azóta heti két délelőtt megy. Nem mondom, hogy soha nincs reggel sírás, de hamar megnyugszik és délben alig tudom elhozni, rengeteget mesél a bölcsiről és a gondozónőkről. Szerintem gyakran menjetek el játszóházba, az ottani viselkedése már ad némi támpontot. (mi egy éves kora óta rendszeresen járunk és a játszóház melleti szoba az ő csoportjuk, így ismerős helyre ment). Azért ha van lehetőséged, jó ha a beszoktatás után nem kell rögtön munkába állnod, az átmenet az anyának is nehéz. Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233320 (1)
     
  20. 2005. Április 9. 15:157.
    szia mi is most jelentkeztünk 21 hónaposan és nekünk is 2 hét:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233320 (1)
     
  21. 2005. Április 9. 14:356.
    Nekünk két időssebb gondinéni jutott, áldom is őket, a fiuk, első nap végig voltak, és semmi gond nem volt.

    Valóban sok múlik a gondozónőkön, azóta mindenhol elsőre beillezkednek.
    előzmény:
    gondinéni (5)
     
  22. 2005. Április 9. 14:285.
    Szia, Pilla!
    Ált. 2 hét a beszoktatási idő, de ez igyazából gyerekfüggő. Van, aki egy hét alatt beszokik, másnak akár egy hónap is lehet.
    Először csak 1-2 órára látogatni mentek, majd ez az idő fokozatosan növekszik és a 3-4. napon már meg szoktuk kérni anyukát, hogy menjen ki a csoportszobából a folyosóra. Megpróbáljuk lekötni a gyereket, de ha nagyon sír, természetesen visszahívjuk anyukát. És így tovább. . . egészen addig, míg örömmel jön a gyermek bölcsibe.
    remélem segítettem, ha kérdésed van, írj nyugodtan!
    gondi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233320 (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_116797
    Torolt_felhasznalo_116797
    2005. Április 9. 14:264.
    Szia! Nekem mindkét gyereknél 2 hét volt. Az első 15 hónaposan, a második 19 hónaposan ment. Fokozatosan előszőr 1 órát volt ott, és vele voltam én is, majd egy kicsit tovább, utánna kicsit nélkülem is. Első hét végén már ott is ebédelt. Második hét közepén meg ott aludt. A nagyobbik gyerekem mikor meglátta a gyerekeket, már rohant, nem is érdekelte, hogy ott vagyok-e. A kicsi jobban anyás, neki nehezebb volt elszakadni, és sokáig volt még reggelente egy kis sírás. De nap közben jól érezte magát. Javaslom, hogy ismerkedj meg a gondozókkal, és ez alapján dönts, hogy hová adod be. Ha kedves, gyerek szerető gondozókat találsz, akkor nem kell agódnod, jól fogja magát érezni. Szerintem ránézésre nagyon sokmindent meg lehet állapítani, figyeld meg a testbeszédjüket, milyen hanglejtéssel beszélnek, stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233320 (1)
     
  24. 2005. Április 9. 14:253.
    én féléves sem voltam, mikor bölcsibe kellett mennem:) de imádtam!
    előzmény:
    vitez (2)
     
  25. 2005. Április 9. 14:232.
    A gyemekek külömbözőek, én nem cicóztam, ikreim vannak, annakidején, egy éves korukban eggyből be a mélyvizbe, és bevált. Soha nem sirtak, imádták a bölcsit, viszont volt olyan anyuka, aki egy hónapig hagyta nyafizni kedvenckéjét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233320 (1)
     

Címlap

top