Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Spirál mellett baba

naty77
Létrehozva: 2005. március 29. 09:49
Sziasztok!
Mirena hormonos spirálom van, a kislányom 1 éves, még csak 1 igazi ciklusom volt előtte össze-vissza vérezgettem.
most is elég erőteljesen kivehető peteérésem volt és a vérzés nem igazán jön. illetve 32. napon vagyok, vérzésnek semmi jele, viszont minden olyan jel van, amit a kislányomnál már éreztem.
őszintén szólva örülnénk a babának, hiszen nemsokára terveztük amúgy is, csak aggódnék, hogy a spirál mellett nem lehet-e baj.
veletek vagy ismerőssel történt már hasonló?

mielőtt bárki azt írná, hogy teszt és orvos, természetesen tudom, hogy ez a módja, és mindkettő tervben van a héten.

köszi a válaszokat.

kérek mindenkit, aki más fórumokból ismer, hogy ott ne beszéljünk róla, ha tényleg baba, akkor is szeretném még a magunk titkának megtartani egy rövid ideig.:-)
  1. 2016. július 25. 08:0416.

    Sziasztok!


    Én nekem most vették le a harmadik hónapban a hormonos spirálomat gyulladás miatt.


    De úgy mentem orvoshoz hogy gombócot érzek a pocakomban tehát terhességet!Az orvos megvizsgáz és azt mondta lekel venni a spirált :( hát így is lett és azt mondta a gombócra hogy a luteruszban tehát a méhemben egy pár milliméteres gombóc észlelhető és azt mondta ez egy gyulladás de se ultrahang semmi pedig kórházban vizsgáltak meg!!


    Ezt a gombócot kisebb görcsöket hányinger stb... mind megvan érzem és a pocakomat is hogy azt hiszem terhes vagyok!


    Ma reggel kisebb vérzés jelentkezett de csak halványan!A gyógyszert kettő antibiotikumot és egy hüvely tablettát irt fel az orvos de csak a hüvely tablettát alkalmazom a még az én orvosom nem látott vagy nem lesz teszt amit vagy ma vagy holnap végzek el!!

    előzmény:
    naty77 (1)
    2005-03-29  09:49
  2. 2005. március 29. 14:4115.
    sziasztok, most értem haza gyorsan válaszolok mindenkinek.
    szóval én már az első baba előtt spirálos voltam, mert a gyógyszert nem bírta a hormonháztartásom, igaz az még sima spirál volt nem hormonos. majd 2 évig és totál szuper volt, az erős vérzéstől eltekintve.
    most is a spirált választottam, igaz csak 1 évre, a dokim ezt ajánlotta, mert a hagyományos spirálnál sokkal többet tud, pl sokkal kisebb mellette a fertőzés és gyulladás esélye.
    hogy miért éri meg egy évre is anyagilag? mert mi gyakran vagyunk együtt és kiszámoltuk, hogy az ára fél évi óvszerre lenne elegendő. . .
    vettem egy tesztet és megcsináltam, negatív, ugyan nem reggeli első vizelet, de elhiszem az eredményt.
    májusban szeretnénk levetetni és utána kicsit pihenünk, majd jöhet a kistesó. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_698211
    Torolt_felhasznalo_698211
    2005. március 29. 11:2614.
    Dokim azt mondta, hogy semmi akadálya annak, hogy megszülessen a baba spirál mellet. Nemrég volt egy ilyen szülése. Azt mondta, hogy a spirált el kell valószínűleg távolatani, de nem minden esetben.
    előzmény:
    Selloke (13)
     
  4. 2005. március 29. 11:1213.
    El kell tavolitani a babat, mert nem lehet tudni, nem lesz normalis vagy nyomorek lesz. Ez az orvostudomany mai allasa.
    előzmény:
    Cecvarek (4)
     
  5. 2005. március 29. 10:5912.
    Hát meg ez tényleg úgy biznisz, ha az ember 5 évre meg is tartja. Én már nem akarok szülni, így nem izgulok ilyesmin.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (10)
     
  6. 2005. március 29. 10:4911.
    A hízás szerintem inkább a szokásos víz megtart-lead hiánya miatt állt be a csajszinál, mert a levétel után hipp-hopp slankabb lett.
    előzmény:
    Csikosborz (9)
     
  7. 2005. március 29. 10:4710.
    Annak, aki babázni szeretne még, inkább ne tegyenek fel semmilyen ketyerét a méhébe, ez a véleményem.
    Nagyon gyakoriak a felszálló fertőzések is. Akár tünet nélkül is.
    És biza' ez később akadály lehet. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852624 (8)
     
  8. 2005. március 29. 10:479.
    Hát aki parázós annak tényleg nem való. Én viszont már el sem tudok képzelni más módszert, mint ez, és sosem izgultam, hogy baj lehet. Attól még persze lehet, de ha mindig görcsölök, az miért és kinek jó? A hízást amúgy nem értem (Csigácska barátnője), mert ebben aztán tényleg kevés hormon van, szerintem nem lehet ráfogni. Én az 5 év alatt voltam mindenféle, fogytam is, híztam is, és semmiben sem befolyásolt. Most ugyan vastagabb vagyok, mint kéne, de nem emiatt, hanem a mozgás abbahagyása miatt. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852624 (8)
     
  9. Torolt_felhasznalo_852624
    Torolt_felhasznalo_852624
    2005. március 29. 10:438.
    igen, ismeros ;)
    a vege pedig az lesz mint amit Csikosborz mond: a legjobb modszer, az onmegtartoztatas :))
    en a biztonsag kedveert beszereztem a tabi melle egy ilyen fogigatlo habos kupot :)) meg akkor is paraztam :))
    aztan rajottem, hogy hulyeseget csinalok es inkabb visszakertem a regi, jol bevalt pirosbetus napjaimat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (7)
     
  10. 2005. március 29. 10:397.
    A barátnőm is ezért vetette le, amiket te írtál. Meghízott, nem mensizett, ideges volt, pánikolt szinte. . .
    Ezek szerint valamire csak jó havonta egyszer az 4-5 nap. . ? :-)))

    Hát igen az én spirálom, amolyan hibrid volt, jelzőszál nélküli, valamilyen csodabevonatos, megbizhatatlan.
    Sok galibát okozós. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852624 (3)
     
  11. 2005. március 29. 10:376.
    Jujj, ne ijesztgess! :( Nekem is Mirenám van (már a második) és el se tudom képzelni, hogy lehetek mellette terhes, bár nyilván nem kizárt. Nagyon nem szeretnék. . .
    Az, hogy nincs vérzés, még nem bizonyít semmit. Nekem az elsőnél 5 éven keresztül szinte sosem volt. De ha más tünetek miatt gyanakodsz, nézesd meg. 100%-os módszer nincs, csak az önmegtartóztatás. Mirena mellett is előfordult már, és a prosi szerint akár meg is lehet tartani, de azt írták, nincs még elegendő adat arról, mit okozhat. . . :((
    előzmény:
    naty77 (1)
     
  12. Torolt_felhasznalo_852624
    Torolt_felhasznalo_852624
    2005. március 29. 10:365.
    edesanyam is, o sem tarthatta meg. . . nagyon sok remtortenetet hallottam a spiral mellett terhessegekrol :(
    de ez hormonspiral, hormont adagol csak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (2)
     
  13. 2005. március 29. 10:344.
    Szia!

    Nálam is hasonló a helyzet, Mirenám van, a vérzésem pedig pár napja késik. Egy-két akár terhességre utaló jel is van, pl. émelygés, hányinger, gyakori wc-re menetelés.

    Viszont mi nem szeretnénk babát, és egyszerűen nem is akarom elhinni, hogy Mirena mellett teherbe eshettem, mert elvileg szinte 100%-os biztonságot ad.
    Csináltam egy tesztet, ami negatív lett, de teljesen nem nyugodtam meg, mert még nem telt el annyi nap, hogy kimutatható legyen egy esetleges terhesség.

    Nekem fél éve van spirálom, elképzelhető, hogy elmarad majd a menstuáció. A vérzést erősen lecsökkenti, valakinél el is marad teljesen.

    Egyébként nem tudom, mi van olyankor, ha babát vársz, és ott a spirál is. Gondolom, el kell távolítani az eszközt.

    Mikor mész orvoshoz?
    Megkérdezhetem, hogy miért döntöttél a Mirena mellett, ha úgyis hamarosan babát szeretnétek?
    előzmény:
    naty77 (1)
     
  14. Torolt_felhasznalo_852624
    Torolt_felhasznalo_852624
    2005. március 29. 10:343.
    szia!
    nekem nem hormonos spiralom, hanem csak egy hormont tartalmazo tablettam volt, ugy tudom ez a spiral is igy mukodik, nincsen benne osztrogen csak levonorgestrel.
    ugy tudom, ezek mellett sokszor egyaltalan nem verzik az ember, de ez nem a terhesseg jele, hanem, hogy reszben ugy mukodik, hogy elvekonyitja a meh nyalkahartyajat, hogy a petesejt semmikeppen ne tudjon megtapadni.
    en fel evig szedtem cerazettet, ami egy ilyen tabi, es egyszer sem vereztem. a vegen ezert is hagytam abba, mert ketnaponta a frasz tort ki rajtam es otosikreket hallucinaltam a pocimba :))
    szoval ahogy irtad, teszt es orvos. de azert nezd meg a tajekoztatojat, ha kaptal olyat.
    szerintem - de ez csak szerintem! - a hormonos spiral nagyon rossz modszer, ha a kozeljovoben babat szeretne valaki. nekem eppen azert nincsen. persze nem tudom, mennyire kozeli az a jovo :)
    az szerintem tutko, hogy hormonspiral mellett nem egykonnyen lesz terhes az ember. a legbiztonsagosabb modszer, a biztonsaga a sterilizalassal egyenlo!
    allesgute.
    előzmény:
    naty77 (1)
     
  15. 2005. március 29. 10:312.
    Én voltam terhes spirál mellett. Nem tarthattam meg. :-((
    előzmény:
    naty77 (1)
     

Címlap

top