Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombikos kismamák,anyuká k

Torolt_felhasznalo_269448
Torolt_felhasznalo_269448
Létrehozva: 2004. december 6. 13:10
Egykor a Lombik-baby program topik aktív résztvevőjeként nagyon sokat jelentett számomra, hogy próbálkozásaimat, örömeimet, bánatomat megoszthattam a sorstársaimmal. Aztán a program sikerült, kismama, majd anya lettem és a régi lombikos kismamákkal, anyukákkal elveszítettem a kapcsolatot.

Szeretném, ha mindazok, akik "kinőttek" valamelyik lombikos topikból - hiszen elérték álmukat - itt ismét összegyűlnénk, kicserélni az új helyzetből adódó tapasztalatokat, vagy egyszerűen csak azért, hogy ne csak a bánatban, hanem az örömben is együtt legyünk.

A topik természetesen nem zártlörű, jöjjenek bátran azok is, akik eddig nem fórumoztak, de tudják, mit jelent sokat küzdeni egy kisbabáért!

Üdv mindenkinek: Zsuzska
  1. 2008. június 17. 12:573485.

    Sziasztok!

     

    Régen nem jelentkeztem de most nagy híírem van: Beni végre szobatiszta lett, szinte egyik napról a másikra . És felvették az oviba is.  

    Viszont megint beteg, most éppen tüszős mandulagyulladása van

    A melóhelyen meg pipák rám, hogy itthon maradtam vele betegállományba. Lehet hamarosan nem lesz munkahelyem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_538502
    Torolt_felhasznalo_538502
    2008. Április 7. 17:343484.

    Piper! Úgy rémlett hogy Ságvárin laktok, akkor már értem melyik ovi. A lábait tényleg nagyon viccesen tartotta Tami

     

    Nekünk szerencsére azóta nem volt kruppunk, de mi is felkészültünk már azóta rá, hogy ha baj lenne már tudjuk mit kell tenni. Amugy lázas pár napja, és 1 hónapja folyamatosan folyik az orra, én fogzásra gondoltam. Holnap megint elviszem megmutatni a dokinak, most a láza miatt, ami 3 napja tart. Ja és felnyirtam a haját, olyan kis pasis frizuránk lett.

     

    Orsi jol van, oviban szeret lenni.

     

    Moti! Furcsa lehet megint dolgozni, eleinte én nagyon szomoru voltam majd kezdeni kell, de amikor elkezdtem nagyon lelkes lettem egyböl, élveztem mégis. Föleg mert Orsi jol elvolt a bölcsiben

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. március 19. 18:143483.
    Szia! Nézz be inkább valamelyik aktívabb lombikos topicba. Ez nem nagyon pörög. Már csak néha írunk magunkról, a többségnek 2-3 éves a babája. Talán a Lombik-baby program címűben frissebb lombikosok vannak.
    előzmény:
    dolorescola (3482)
    2008-03-18  21:55
  4. 2008. március 18. 21:553482.

    Sziasztok!!

    Szombaton (márc.15 :-)) voltunk embriótranszferen,nagyon izgulunk,hogy mi lesz.Van valaki,aki mostanában esett át ezen?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. március 18. 19:293481.
    Azt hittem, hogy jobban fog látszani a ragtapasz....
    előzmény:
    piper72 (3480)
    2008-03-18  19:26
  6. 2008. március 18. 19:263480.
    Ezeken a képeken már a műtét után vagyunk. Rosszul emlékeztem, egy pár napig egy kicsit nagyobb ragtapasz volt rajta, amikor visszamentünk ellenőrzésre, akkor cserélték le. Az első képen a lábait is kell nézni....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438038 (3479)
    2008-03-18  09:12
  7. Torolt_felhasznalo_438038
    Torolt_felhasznalo_438038
    2008. március 18. 09:123479.
    Piper:-) Sok enter!
    előzmény:
    piper72 (3477)
    2008-03-17  22:25
  8. 2008. március 17. 22:363478.
    Megpróbálok képet felrakni...Alaphelyzetben így állt az újja.
    előzmény:
    piper72 (3477)
    2008-03-17  22:25
  9. 2008. március 17. 22:253477.
    Motoflo, Te hogyan tördeltél? Nekem egyberakta az egészet.....
    előzmény:
    piper72 (3476)
    2008-03-17  22:24
  10. 2008. március 17. 22:243476.
    Sziasztok!Carmen! Köszi szépen, bár elég későn válaszolok. Mi a béketelepi oviba járunk. Béketelepen lakunk ezért adott volt. Nagyon jó ovi valóban. :)Motoflo! Tamika ujját nem lehetett kiegyenesíteni. Ha tudnék :( akkor tennék fel képet róla. 20-30 fokos szögben hajlítva maradt. Mérges voltam magamra, hogy nem vettem észre hamarabb... Azt hittem, hogy körömvágásnál is azért nem nyújtja ki, mert nem akarja hogy levágjam a körmét... :( Arra lettem figyelmes, hogy azzal a kezével érdekesen, kacskán fogja meg a tárgyakat. Neki is az volt a baja, mint Daninak. Pattanó újnak is nevezik ezt a "betegséget". Nem tudom, hogy Daninak milyen fokú, nyílván attól is függ, hogy kell-e műteni. A műtétet Taminak altatásban csinálták, kb. 15 percig tartott és 1 cm-t vágtak. Másnap már elég volt egy ragtapasz a varratra. Idősebb korban helyi érzéstelenítésben csinálják.Tamika is laryngitises, szerencsére csak enyhébb tünetekkel. Amikor megfázik, akkor automatikusan adom neki a Calciumot és a Fenistil cseppeket.Éjszakai felébredések: amióta nem adok én sem Taminak tejcsit elalvás előtt, azóta ő sem ébred fel. Igaz ő csak pisilt, de azért nem volt jó se neki, se nekem. Néha még szokott kérni, de akkor mondom neki, hogy jól van, de akkor adok rá liberót... Rögtön meggondolja magát. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438038 (3475)
    2008-03-17  13:53
  11. Torolt_felhasznalo_438038
    Torolt_felhasznalo_438038
    2008. március 17. 13:533475.

    Karmen :-) Milyen volt a farsang?

     

    Piper :-) Mit jelent, hogy nem tudta kinyújtani az ujját? Mert Daninak az egyik hüvelyujja nem hajlik annyira hátra, mint a másik és van rajta egy íncsomó ami miatt az ín nem húzódik be teljesen az ínhüvelybe. De eddig még nem zavarta őt. A doki (ezelőtt 1 évvel) későbbi műtétet javasolt, de nem tudom vajon szükséges-e.

     

    Zsuzska :-) Február közepe óta dolgozgatok (félnapos állásban), így otthon már nincs kedvem bekapcsolni a gépet, idebent meg nincs időm a munkán kívül mással foglalkozni. Megértelek, ha nincs egy szabad perced se 2 örökmozgó fiú, no meg a munkád mellett.

    Alapítványi ovinál azért kevesebbet kell fizetni, mint a magánóvodáknál?
    Van tervetek kistesóra?

     

    Nálunk sincs sok gond, Dani böcsi és ovi nélkül is megfázik néha, de hamar túl van rajta. Mivel ő kruppos, ezért minden megfázás vége általában krupp is, de szerencsére nem súlyos, 1-2 nap alatt azon is túl van.

    Legelőször (másfél éve) épp autóval jöttünk haza és keksz evés közben elaludt. Majd itthon felsírt volna, ha tudott volna, és ugatósan próbált köhögni, de még az sem ment. Akkor még azt sem tudtam mi az a krupp, azt hittem félrenyelte a kekszet, az meg megakadt a gégéjében. Fejrefordítottam, ütögettem, majd rohantunk a kórházba kétségbeesve. Bethesda, Heim Pál és végül László. De a végére már egész jól viseltem, mert nem romlott, inkább a hideg levegőre kicsit javult is az állapota. A Lászlóból meg másnap már haza is jöhettünk annyira jól volt. Na ezt megismételte rá 1 hónapra még1x. Akkor is László letta vége, de akkor is csak 1 éjszaka.
    Azóta nem voltunk kórházban, kúpot nem kellett neki adnom, bár évente legalább 2-3x megfázik. És csak reménykedek, hogy ennél rosszabb nem lesz.

    Hamarosan óvodai beiratkozás lesz, pár héten belül meglátogatjuk a szóba jövő ovikat, aztán döntünk.

    Dani a télen sokat nőtt (cm-ben nem tudom, mert nálunk nincs védőnő, majd 3 éves korában mérem én meg újra), a ruháin veszem észre. A beszédével nincs gond, dumál egész nap. Hiszti nálunk is beindult, de még oly kínos közértest nem nyomott le.

    Voltunk alváslaborban, mert minden éjjel felkelt 2-3 között és fent volt 2-3 órát is. Szervi baja nincs, rosszul lett szoktatva. Azóta nincs ciumisüveg esti tejjel, nincs éjszakai tea, egyáltalán nincs cumisüveg. Érdekes módon kimondtam, hogy nincs tovább és minden nélkül elfogadta. Igaz még pár napig napközben próbálta kérni a cumisüveget, de mondtuk nincs és hiszti nélkül elfogadta. Mióta nincs éjszaka ivás, azóta alig ébred fel éjjel. Nem tudom van-e hozzá köze, én reménykedem, hogy igen és nem jön vissza az éjszakai kelés.

     

    Na ennyit most dióhéjban rólunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_538502
    Torolt_felhasznalo_538502
    2008. február 26. 15:333474.

    Hü de okos Tamika (és szép is!) Melyik oviba jártok? Nálunk még csak ezután lesz farsang. Hisztni na az nálunk is tud kitartó lenni, probálkozás van, engem annyira nem hat meg vele. Tartok töle akkor rájönne ez a hatásos módszer és még több lenne

    Nekünk Norbi köhög gyakran ugatósan, igy ma kaptunk mindenféle gyógyszert, arra is ha nagyon befulladna, remélem nem fog soha. De neki az ekcéma miatt van hajlama amugy asztmára, ahogy Orsinak is.

    előzmény:
    piper72 (3473)
    2008-02-25  21:34
  13. 2008. február 25. 21:343473.
    Sziasztok!

    Néha azért be-benézegetek én is, hogy hátha írt valaki. Örülök, hogy jól vagytok, bár kicsi szomorúsággal tölt el, hogy vannak kisebb gondjaitok...
    Nálunk különösebb gondunk nincs semmivel. Lehet, hogy régebben írtam már, Tamikának 2 éves kora után megműtötték az egyik hüvelykujját, mert nem tudta kiegyenesíteni. 1 cm-es vágás volt az egész. Idősebb korban már helyi érzéstelenítésben csinálják, de őt altatták.
    A bölcsiben sokat volt beteg, egymást érték a megfázások, influenzák. Már pulmológiára is jártunk, mert félő volt, hogy asztmája lesz. Apja kicsi korában az volt, így Taminak hajlama van rá. Viszont az oviban eddig kétszer volt beteg és gyorsan túlesik rajta.
    A mi ovink szerintem egy jó kis ovi. Kb. 50 méterre van a gyerekorvosi rendelő, így a doktornénink minden hétfőn megnézi őket. Aki beteg azt hazavitetik a szülőkkel. Tán pont ezért kevesebb a beteg gyerek...
    Jár logopédus is ez mindenkinek jár ha szükséges, angol nyelvet, görkorit, úszást is oktatnak, ha fizeted. Pedig csak egy külvárosi önkormányzati óvoda. Viszik őket múzeumba, Vadasparkba, bábszínházba stb... Persze ezért is fizetni kell. Meg nagyon felkészültek az ovónők, csak dícsérni tudom őket.
    Tamika szépen beszél, sok mondókát, verset, éneket tud. Számol, ismeri az összes betűt, imádja a kirakós játékokat... stb. Egy kicsit előrébb van, mint a korabeliek. De ez az előny nem jelent semmit, a többiek még símán utólérhetik.
    Az ovónéni hol a logikáját, hogy a hangját dicséri. Mondtam is, hogy musikal énekes és bankigazgató lesz belőle...
    Viszont időnként nagyon hisztis. Van amikor egy-egy hétig nem lehet vele bírni, olyan mint aki eszét vesztette. Aztán egyik napról a másikra megjavul.

    1. hajmosás után
    2. mamánél
    3. télapó ünnepség az oviban
    4-5. farsang
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (3471)
    2008-02-23  08:24
  14. Torolt_felhasznalo_538502
    Torolt_felhasznalo_538502
    2008. február 23. 10:383472.

    Szia Zsuzska! Én is gondolkodtam Orsinak régen alapitványi ovin, mert nagyon jo lett volna neki és be is irattam csak mégsem kezdtük el hogy elköltöztünk. Itt meg olyan nincs is, csak 1 ovi van összesen, de jo választás volt. Sajnos ide nem jár a kicsikhez sem ortopédus, sem logopédus rendszeresen pedig itt is jo lenne. Gratulálok Fercsinek hogy szépen fejlödik, biztosan nagyon örülsz neki! Majd meglátod Petike is elkezdi aztán be nem áll a szája Mi hagyományos tornára jártunk, mellette javasolták a Dévényt is, de nem tudtam megfizetni, 2500ft/óra lett volna+2e az utiköltség. De szerencsére jol döntöttem, mert a tornászok szerint sem volt annyira elmaradva (9 hósan még nem tudott négykézláb, 120 hósan meg még nem ült, nem mászott) de látod alig 3 hét alatt megtanult mindent, azota eltelt 3 hét és már néha feláll.  Orsi igen, imádja még mindig a zenét, és a szintetizátorát is (Simba állatos)

    Orsinak nagyon rossz a lába, iszonyat mennyire befele dölve jár (már megbántam miért költöttem mindig Assora, felesleges volt) igy gyogycipöt csinálnak most neki. A cipö talpára ragasztás ugyanis nagyon nem vált be. Sajnos az oviban a tornaorán semmi olyat nem csinálnak ami ludtalptorna lenne, itthon gyakorlunk. De nekem az is furcsa hogy mondom ki sem jár orvos megnézze öket, tesoméknál még akinek kell el is intézik a gyógycipöt, leveszik ott méretet, és a cipöt is visszaviszik semmivel nem kell fáradnia a szülönek, mindez önk, oviban.

    Remélem a többiek is jol vannak!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (3471)
    2008-02-23  08:24
  15. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2008. február 23. 08:243471.
    Sziasztok!

    Sajnálom nagyon, hogy halódik a topik, de az az igazság, hogy nekem sincs soha fél percem se...

    Karmen!

    Isten éltesse Orsit! Szereti még a zenét?

    Norbi milyen gyógytornára jár? Dévény-félére vagy másra? Anno mi is hordtuk mindkét fiút Dévény-tornára, a mozgásuk szépen rendbe is jött.

    Győzelem!

    Gratulálok a babához! Hogy telnek azóta a közös napok?

    Esz!

    NAgyon szépek a gyerekeid!



    Nálunk novembertől nagyon sokat voltak betegek a fiúk. Aztán szeptembertől logopédiára hordjuk őket, beszédindításra. Fercsi most már egész ügyes lett, mond mindent - csak érthetetlenül néha - , meg szépen ragozgat, Peti jobban el van maradva.
    Mostanában hordtuk őket mindenféle vizsgálatra, hogy mi lehet az elmaradás oka. Semmit nem állapítottak meg, csak több logopédiai fejlesztést javasoltak nekik.

    Nem tudtuk másképpen megoldani, csak úgy hogy kerestünk egy ovit, ahová hetente kétszer-háromszor kijár egy logopédus, aki külön foglalkozik velük. Így legalább nekem nem kell kivennem hetente fél nap szabit , mégis többet foglalkoznak velük. Csak az a baj, hogy ez nem önkormányzati, hanem alapítványi óvoda, úgyhogy nyitogathatjuk a bukszánkat. Viszont a gyerekek imádják ezt az ovit, pedig még csak két hete járnak.


    Csajok!
    Írjatok! Olyan jó lenne tudni, hogy kivel mi van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_538502
    Torolt_felhasznalo_538502
    2008. február 20. 10:343470.

    Ki hogy van??

    Mi megusztuk a beteges idöszakot, de Orsinak már hólyaggyulladása lett (szerintem az). Jövö héten lesz farsang, már nagyon várja, hercegnö lesz 

    Norbi már felkapaszkodik, szépen ügyesedik a torna óta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. február 17. 12:403469.
    én megtöröm... sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_538502 (3468)
    2008-02-03  18:21
  18. Torolt_felhasznalo_538502
    Torolt_felhasznalo_538502
    2008. február 3. 18:213468.

    Vártam én, hátha valaki megtöri a csendet 

    Szóval Orsi 4 éves lett, Norbit mivel nem kuszott, mászott gyógytornára küldték, a héten felült és pár nap múlva már mászott is, szóval most már kotor mindenfele Mi jól vagyunk, álljuk a sarat, de oviban alig van már gyerek. Remélem mindenki jól van, nem betegség miatt tüntetek el!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_538502
    Torolt_felhasznalo_538502
    2007. december 21. 15:473467.

    Gyözelem! Gratulálok!! Én is nevét hiányoltam 


    Esz! nagyon aranyosak a gyerekek!

    Amalia! Kaáli még terhesgondozást sem csinál, ott szülsz ahol akarsz.

    Kellemes ünnepeket mindenkinek!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. december 18. 14:273466.

    Sziasztok!

    Először is gratulálni szeretnék minden sikeres lombikos kismamának!!!!!

    Csak egy kérdésem lenne, hogy szűlni is ott kell, ahol a lombik progit csinálják, vagy abban a kórházban lehet szűlni ahol és akinél szeretnék?

    Válaszotokat előre is köszönöm!!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2007. december 9. 22:553465.
    héhéhé! és a nevét meg sem tudjuk?!

    Gratulálok!
    Fittnek hangzol!
    Kéééééépet!

    Hogy ne minősítsetek hangembernek, kaptok tőlem is.
    előzmény:
    gyozelem1 (3464)
    2007-12-09  16:27
  22. 2007. december 9. 16:273464.

    Sziasztok!

    Örömmel jelentem nektek, hogy kedden (12.04-én) reggel 6.05 perckor megszületett a kisfiunk 3000 g-mal és 55 cm-rel makk egészségesen.

    Nagyon boldog vagyok, mert minden úgy sikerült, ahogy szerettem volna. Császár után simán szültem és nagyon gyorsan.Mindösze 3 óra alatt lezajlott mnden. Hajnal 3-kor arra ébredtem,hogy folyik a magzatvíz és 6.05-kor már kint is volt  picúr. Jó volt megtapasztalni, hogy így is lehet szülni.

    üdv.

    előzmény:
    gyozelem1 (3463)
    2007-11-11  20:10
  23. 2007. november 11. 20:103463.

    köszi laffi!

    Hát, nekem a doki azt monta, hogy kivárjuk, mi lesz, de alapból nem császár. Remélem, úgy lesz!!!! De ha nem, akkor sem tragéia!

    üdv.

    előzmény:
    laffi (3462)
    2007-10-30  11:15
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. október 30. 11:153462.

    győzi!

    Nekem a 2. szülés is császár lett. Mivel még nem indult be a szülésem, viszont a baba már túl nagy volt (4,75kg) a méhlepény meg túl vastag, a magzatvíz meg túl sok, így aztán 36 hetesen megcsászároztak.

    Az lett volna a feltétel, hogy ne legyen túl nagy a baba, legyenek rendes fájások amik nyitják a méhszájat, ugyanis korábbi csaszi után rásegítést (pl. oxitocin) nem lehet alkalmazni. Erős legyen a korábbi heg (bár a dokim szerint a vastag heg is szétválhat) Sok doki 2 éven belüli szülésnél ismét császároz, ha az előző is csaszi volt. 2 császár után tudtommal a 3. szülés már mindenképpen császár. 

    előzmény:
    gyozelem1 (3461)
    2007-10-28  20:16

Címlap

top