Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyatej után babatej

br72
Létrehozva: 2004. november 15. 19:00
sziasztok,
lassan 10 hónapos a kisfiam és ugyan már nem szopik pár hónapja, de lefejem neki a tejet és azt boldogan megissza. Egy napi adagja kb. 5x125 ml. Én a szoptatástól és egyebektől eléggé lefogytam és úgy döntöttem, hogy abbahagyom a fejéseket. A hűtőben elég sok fagyasztott tej van, igy még egy hónapig tudok neki anyatejet adni. Ha elfogyott, arra az időszakra a védőnő a Milumil babatejet ajánlja (ami 9 hónapos kortól ajánlott) 3 éves koráig. Ez tényleg így van? Ti is babatejet adtok neki reggelire és vacsorára(amikor mást nem kap csak tejet)? Légyszi írjátok meg, hogy ti mit adtatok a babátoknak, amikor már nem anyatejet kapott.
köszi
  1. 2004. november 15. 22:4022.
    Mandulatej, nagyon finom!!! De az még inkább allergizálhat. Különben áztatni kell a mandulát aztán turmixolni és szűrni.
    előzmény:
    rupcsi (21)
     
  2. 2004. november 15. 22:2821.
    Volt időd és türelmed, nagyon jól tetted. Valóban van aki tejcukorérzékeny lesz v. allergiás a tehéntejre. Valhol olvastam, hogy a natúr mandulából is lehet tejpótlót csinálni. Hogyan, arra nem emlékszem. Szerintem biztos, hogy jó, mert csontépitő. :)
    előzmény:
    br72 (8)
     
  3. 2004. november 15. 22:2720.
    Sziasztok

    én is védelmemebe venném a tejet. Szerintem az, hogy valakinél kivált-e allergiát már születésünkkor belénk van kódolva. Az én lányom 10 éves korában lett tejallergiás pedig csak szopizott 1 évig. Nem hiszem, hogy az utána kapott feles-, később teljes tejtől alakult ki nála.
    Engem viszont anyám nem tudott szoptatni annak idején és 2 hónapos koromban nagyanyám (borzadály!!!!) lisztlevessel etetett. A kisfiam 8 hónaposan grillezett pulykahúsit evett, imádta. Egészséges kis vasgyúró kölyök. .
    Szóval szerintem próbálozni kell minden gyereknél más válik be. De a3 év tejmentesen, ez röhej. . . már bocs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. november 15. 22:2319.
    :-((. Reménykedhetsz, valószínű kinövi. Az oviban is volt egy kisfiú, eleinte külön kaján volt, nagycsoportban már minden evett :-)).
    előzmény:
    rebusbaba (13)
     
  5. 2004. november 15. 22:2018.
    Persze, ez olyan dolog, 100 féle dolgot hall az ember, 100 félét ajánlanak, mindenki mást. . . aztán kinek mi válik be. . . már a kórházban a csecsemősnövérek is mást mondtak:az egyik azt mondta, 3 óránként szoptassak szigorúan, a másik meg, hogy igény szerint. . . én maradtam az utóbbinál:)4 hónapig a kislányom 2 óránként szopott, de erre volt igénye. Nem volt hasfájós, semmi baja nem volt. Ettől érezte magát jól, csak evett meg aludt. Igazi kis angyalka:)De én nem is adtam neki semmi mást!30-án lesz 6 hónapos, és ma kapott először almalevet:)Ízlett neki!:)Persze, mindenki felnő valahogy, de a szülők megpróbálják a lehető legjobbat adni neki. Csak nehéz eldönteni, mi a legjobb. . .
    előzmény:
    hoviraeg (17)
     
  6. 2004. november 15. 21:3517.
    Sziasztok!

    Nem akarok belekontárkodni, mivel az én picinyem még csak három és fél hónapos, de láttam én már olyan babót, aki 11 hós és tehéntejet iszik már egy jó ideje (semmi baja). . . estére pedig híg tejbegrízt kap és alszik, mint a bunda. . .
    Ha nincs allergiára hajlam, akkor szerintem lehet tehéntejet is adni. . . ez olyan, mint a bébipempő. . . én inkább pancsolnék, mint venném az üveges kiszerelést (legfeljebb, ha megyünk valahova). . . a fiam már kóstolt almát, banánt, narancsot is. . . valamint volt már olyan, hogy az ölemben ült evés közben, beletúrt a tejszínes-gombás pulykaraguba és nagyban cuppogva nyalogatta a kezét (amíg le nem töröltem) és semmi baja. . . Elvégre mi is felnőttünk (a régi anyákkal (édesanya, anyós) azon veszekszünk állandóan, hogy mikor kezdjem hozzátáplálni. Szerintük már 6 hetesen el kell kezdeni, szerintem még várunk 2 és fél hónapot. . . ) :o) de ez tényleg nem belekontárkodás remélem :O)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_698211
    Torolt_felhasznalo_698211
    2004. november 15. 21:3416.
    Persze, hogy nem ajánlják, mert így sokkal többet vehetnek ki a zsebünkből :-))) És utána pont 3 évesen és 1 naposan már lehet? Nem méreg a tehéntej!!!
    előzmény:
    szbett (15)
     
  8. 2004. november 15. 21:2015.
    Szia, nekem a kisfiam 14 hónapig szopott, utána a beba 2-t kapta kb. 2 éves koráig. A kislányom most 5 hónapos, neki is így akarom majd csinálni. 3 éves korig nem ajánlják a tehéntejet.
    előzmény:
    br72 (1)
     
  9. Torolt_felhasznalo_949796
    Torolt_felhasznalo_949796
    2004. november 15. 21:1714.
    Szia!
    rég láttalak!
    Szerintem, ha már így alakult, hogy nem nincs több anyatej, akkor inkább a babatejet kezd adni a csemetédnek, semmiképp se tehéntejet. Arra figyelj, hogy ha hasmenése van a babódnak, v. pöttyös akkor mindenképp hagyd abba a babatej adását.
    előzmény:
    br72 (8)
     
  10. 2004. november 15. 20:4513.
    Na, ez igaz, a bolti tej úgy ramaty, ahogy van. Viszont a lebontás miatt állítólag van, aki tápszerre nem allergiás, tejre igen, de nekünk mindegy, mi mindenre. . .
    előzmény:
    fiúsmama (12)
     
  11. 2004. november 15. 20:4412.
    Csak a bolti tejben nem tudjuk, hogy mi van. Egyébként aki tejfehérje allergiás, ugyanúgy allergiás a sima tápszerre is.
    előzmény:
    rebusbaba (11)
     
  12. 2004. november 15. 20:4211.
    A babatej tulajdonképpen mesterséges tápszer, ezt nem mondták? Ez úgy van, hogy a tehéntejet alkotóelemeire bontják, úgy készítenek belőle port. A tápszerben, ezen belül is a HA tápokban van kisebb elemekre bontva. Ezzel csökkenthető némileg az allergia kockázata. De: A tápszer is tehéntejes. A babatej nincs annyira lebontva, de tápszer. Annyiban jobb, mint a tehéntej, hogy alkalmazkodik a gyerek veséjéhez, a zsír/cukor/fehérjearány más. De ugyanúgy allergizálhat, mintha tehéntejet inna a babád. Mivel a tied eddig csak anyatejet ivott, mielőtt abbahagyod a fejést, meg kellene próbálni, legalább egy kis adagon, nem allergiás e rá. (pl. az én lányom tejérzékeny, ezért nem kaphatna ilyesmit, meg azért is károgok itt, mert sajnos érintett vagyok). Egyébként a mi gyerekorvosunk szerint nem különbözik annyira a tehéntej a babatejtől, hogy érdemes legyen azt venni, és ráadásul édes, ami nem előnyös, ha megszokja. De ő ezt idősebb korunkra mondta.
    előzmény:
    br72 (8)
     
  13. 2004. november 15. 20:3910.
    Humana 2. Az én kisfiam is 10 hónapig szopott, utána ezt adtam neki. Szereti, azóta alszunk éjszaka :-)).
    előzmény:
    br72 (1)
     
  14. Torolt_felhasznalo_698211
    Torolt_felhasznalo_698211
    2004. november 15. 20:259.
    Nálam a kicsi 9 hónapos és már tehéntejet kap. Próbáld ki és ha megemészti, akkor nem lesz semmi baja! Kicsit túlzásokba esnek:-))), 3 éves korig tápszer :-)))
    előzmény:
    br72 (1)
     
  15. 2004. november 15. 20:098.
    sziasztok,
    köszi a sok hozzászólást.
    Nem lettem sokkal okosabb. Azt hiszem mindenkinek más vált be. Az én babám a mai napig kizárólag cska anyatejet kapott, max. forralt vizet ivott még. Úgy vettem észre, hogy reggel és napközben a legfogékonyabb az újra, úgyhogy a reggeli etetést fogom kicserélni anyatejről babatejre. Tápszert nem szeretnék adni, a pépről még nincs véleményem. Vajon mi miket ittunk babakorunkban? Nem volt minden ilyen tudományos. Én azt gondoltam, ha kb. egyéves koráig anyatejet kap, utána már nem kell különféle porokat kikevernem neki, hanem rendesen ihat majd mindenfélét (pl. kakaót, karamellt. . . )
    Azért is erőltettem az anyatejet (mégha nem is szopott már, hanem csak fejtem)ilyen sokáig, hogy kikerüljek mindenféle mesterséges tápot. Ti mit gondoltok erről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. november 15. 19:547.
    Az enyem kapott, mert nem fogadott el semmi mast, es nem lett allergias. Nekem ezt rendelte a doktorno. 8. 5 honapos kora ota issza. Mellesleg most 15 honapos, semmire sem allergias.
    előzmény:
    principal (6)
     
  17. Torolt_felhasznalo_624268
    Torolt_felhasznalo_624268
    2004. november 15. 19:496.
    Tehentejet nem szabad adni - semmilyen formaban - egy 10 honapos babanak!!!!!
    előzmény:
    kremes (2)
     
  18. 2004. november 15. 19:415.
    Szia!
    Az én kisfiam 14 hónapos, sajna, csak 3, 5 hónapig tudtam neki anyatejet adni. Azóta tápszer, jó ideje egy speciális fajta, mert tejmentes diétán van. Múlt héten voltunk tejterhelésen, ott próbálták volna neki adni azt a MILUMIL 3-as babatejet, amit nem ivott meg, maradt a rendes tej, ettől viszont kiütése lett. szóval maradt a tejmentesség.
    Marci is reggel-este kap(na) tápszert, bár főleg az esti etetéssel gond van, mert a tápszert mostanában nem hajlandó meginni elalvás előtt. Tejpép helyett mi tejmentes SINLAC pépet használunk, múltkor kínomban azt készítettem neki vacsira abból a tápszerből, amit amúgy nem ivott meg.
    Szóval, mivel ti rendes táplálékon vagytok gondolom, ha nem is fogadja el a babád a babatejet, tejpépeket meg lehet próbálni estére, mert nagyon fontos a fehérje.
    Az igazsághoz tartozik, a családban nyúznak már jó ideje, hogy vacsorára adjak neki vmi tartalmasabbat, pl sonkás kenyeret, és akkor éjszaka is lehet, jobban aludna, nem kelne fel, de kisfiam ezt nem igazán fogadja el.
    Szia: Móni
    előzmény:
    br72 (1)
     
  19. Torolt_felhasznalo_839433
    Torolt_felhasznalo_839433
    2004. november 15. 19:274.
    Itt a cím:
    http://www. noklapja. hu/forumkifejt. php?bw=&forumid=35348&forumuser=&id=57&step=0&page=3
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839433 (3)
     
  20. Torolt_felhasznalo_839433
    Torolt_felhasznalo_839433
    2004. november 15. 19:253.
    Szia!

    Volt nem olyan rég egy hasonló témájú topik. . . majd megkeresem.

    Leírom a saját tapasztalatomat: az én fiam nem issza meg sem a sima, felforralt tejet, sem a babatejeket. Köpi ki, ahogy meérzi! Ö most lassan 20 hónapos és egyébként még szopik. Talán ezért is van, hogy elutasítja ezeket az ízeket.
    Kalcium gyanánt mi rengeteg sajtot eszünk, egy idöben lement a joghurt is (most már nem). Meg persze zöldségekböl is hozzá lehet jutni.

    Hát, nálam ennyi.
    előzmény:
    br72 (1)
     
  21. 2004. november 15. 19:242.
    En tehentejet adtam a gyerekemnek, igaz nalunk O dontott ugy, hogy nem kell neki semmi mas. Eloszor felesben higitottam, aztan egyre tobb tej odaadasaval vegul egeszben.
    De ha ugy erzed, hogy ez meg tul nagy lepes lenne, marajd a doki altal kijelolt babatejnel.
    előzmény:
    br72 (1)
     

Címlap

top