Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 nov.től próbálkozók

Torolt_felhasznalo_171786
Torolt_felhasznalo_171786
Létrehozva: 2004. november 2. 15:50
Sziasztok!

Jó lenne egy olyan fórumot indítani, ahol kezdő babaprojektesek tudnánk beszélgetni. Mi mostantól próbálkozunk, a napokban vagyok pont abban a szakban, hogy minden lehetséges. Sok kérdésem van, sok bennem a kétely. Csak egy a biztos, hogy babát akarok-akarunk-.

Niki
  1. 2004. november 24. 17:3820.
    Sziasztok babatervezők!

    Én egy 2005 márciusi babát váró kismami vagyok!
    Bocs, hogy beleszólok, de nekem már a teherbe esés előtt ajánlották hogy szedjek elevit-et. Ez egy olyan készítmény, ami minden vitamint és egyéb dolgot, pl. vasat, folsavat tartalmaz amire szükség lesz. A terhesség előtt 3 hónappal ajánlják, valamint a terhesség első harmadában, (néhány doki végig, csak sokak szerint nagy lesz a baba ha végig szedik) és a szoptatás alatt is.

    Sok sikert a projekthez mindenkinek, és minnél hamarabb érezzétek azt a boldogító érzést amikor egy kisbaba lapul a pocitokban.

    Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834122 (15)
     
  2. 2004. november 5. 11:3919.
    Látom elég rég nem járt erre senki. Talán azért, mert a topik címe alapján nem találják meg az illetékesek. Viszont találtam 1 másik topikot, aminek az a címe, hogy 2004 végi babaprojekt. Tegnap indult, így meég vissza lehet olvasni. Javaslom, hogy nézzetek be oda, nagyon szimpi a társaság. Egyelőre nincsenek nagyon sokan, de mozog a topik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. november 4. 16:0318.
    halika,

    mi is tervezgetunk, tervezgetunk, de elesben majd karacsonytol :-)
    tudnato nekem bovebb felvilagositast adni az aviva tornarol?
    konyvbol/videorol/ vagy csak tanfolyamon lehet elsajatitani?
    aki probalta mar, mit gondol rola?
    koszi elore is
    @
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834122 (15)
     
  4. Torolt_felhasznalo_171786
    Torolt_felhasznalo_171786
    2004. november 3. 17:5017.
    Sziasztok,

    bocsi, hogy néha-néha eltűnök, de én a munkahelyemről írok és nem mindig tudok bekapcsolódni hozzátok. Most éppen már otthonról jöttem vissza, mert a főnök most érkezik meg és várni kell. Hol én, hol pedig a munkatársam "raboskodunk". Ma sajna én vagyok a soros:(. Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de amióta szóbekerült a "babadolog", nem nagyon tudok másra gondolni. Egész nap azon agyalok, mindenről az jut az eszembe. Tudom, hogy ez nem jó, mert ha véletlenül mégsem jönne össze, nagyon nagy csalódás lenne. Pedig még van időnk. De hát gondolom Nektek nem kell ezekről a dolgokról sokat fecsegnem, Ti is biztos ugyanezekkel a dolgokkal foglalkozotk.
    Ti hogy űzitek el ezeket a gonodlatokat? Mivel foglaljátok le az agyatokat, hogy ne folyton ezen járjon? Most annyi, ma még jövök!

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_834122
    Torolt_felhasznalo_834122
    2004. november 3. 16:4216.
    A folsav recept nélkül kapható, ha jól emlékszem, akkor az 50 szemes kiszerelés olyan 500 Ft körül volt.
    Napi egy szem az ajánlott mennyiség, persze attól is függ, hogy mekkora mg-os gyógyszert veszel. (Nekem 3 mg-os van. )
    A folsav a nyitott gerincet előzi meg.

    Mára el, mert vége a munkaidőmnek!:)
    Kellemes estét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171786 (12)
     
  6. Torolt_felhasznalo_834122
    Torolt_felhasznalo_834122
    2004. november 3. 16:3615.
    Sziasztok Lányok!

    Az én dokim azt mondta, hogy a terhesség előtti időben kell magamhoz venni a vitaminokat, mert ha már valaki terhes akkor fele annyit nem ér. (Természetesen akkor is használ, de ő már a tisztulási idő alatt javasolta a folsavat, hogy a baba megfelelő táptalajon foganjon meg. )

    Én május körül hagytam abba a tabit.
    Három hónap tisztulási időt terveztem, de sajna nagyon úgy néz ki, hogy több lesz belőle.
    Szeptemberre terveztük a Férjemmel az éles project kezdését, de a szervezetem közbeszólt!:( Teljesen felborult a hormonháztartásom, ma voltam egy vérvételen ebből kifolyólag. . . :(
    Az utolsó mensim úgy jött meg 10 hétre, hogy a dokitól kaptam egy meghozó bogyeszt. :(
    Sajna PCOS-ra gyanakszik a dokim, hogy ezért nem jön meg a mensim magától. :(((
    A mai vérvételnek kb. egy hónap múlva lesz meg az eredménye. Igaz, addig is próbálkozunk, mert nagyon bízom az Avivában.
    Egy hónapja kezdtem el ezt a tornát, s heti rendszerességgel csinálom. S azóta úgy érzem, hogy az ellustult petefészkeim mintha megmozdultak volna.
    Legalábbis nagyon bízom benne.

    Én is mérem az ébredési hőmet, de sajna most a 21. napomon is csak 36, 2 volt. :(

    Mindenkinek sok sikert kívánok a babásodáshoz!!!!!
    előzmény:
    fleurette (14)
     
  7. 2004. november 3. 16:0914.
    Én már voltam nőgyógyinál és elmondtam, hogy mire készülünk és azt szeretném megnézetni, hogy minden rendben van-e és indulhat-e a babaprojekt. Hál'istennek igen, és a dokim, hogy őt idézzem "megadta a felszállási engedélyt". Nekem azt mondta, hogy terhesvitamint ne szedjek, mert mindenkinek más a szervezete. C vitamint és folsavat lehet, de ha kiegyensúlyozottan téplálkozom akkor az sem szükséges. Azt mondta, hogy amint kiderül, hogy babát várok, majd a vérvételből kiderül, hogy mire is van szükségem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. november 3. 16:0513.
    Sziasztok!

    Szeretnék bekapcsolódni hozzátok, mi is most novembertől kezdünk próbálkozni! A topik címe alapján azt hittem, hogy ez nem az én fórumom lesz, de szuper, hogy mégis és csak elírás az egész! Bár valószínűleg többen lennénk, ha 2004. november lenne a címben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_171786
    Torolt_felhasznalo_171786
    2004. november 3. 15:5812.
    Köszi. A folsavat csak úgy lehet kapni a gyógyszertárban, recept nélkül? És mennyibe kerül? Mennyit kell belőle naponta bevenni? Amúgy az pontosan mire jó? hallottam már róla de egészen nem tudom, hogy mire is jó. Lehet, hogy tudatlannak tűnök, de . . . :-)
    Mégegyszer köszi;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_712348 (11)
     
  10. Torolt_felhasznalo_712348
    Torolt_felhasznalo_712348
    2004. november 3. 15:0411.
    Szerintem a folsav elég, aztán ha terhes leszel, úgyis mondja a doki, hogy mi ajánlatos. Tessék belehúzni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171786 (10)
     
  11. Torolt_felhasznalo_171786
    Torolt_felhasznalo_171786
    2004. november 3. 08:1310.
    Sziasztok!

    Nagyon örülök, hogy ilyen sokan írtatok már. Én egyenlőre nagyon "tájékozatlan" vagyok a témában. Igazából azt sem tudom, hogy mit kell tennem, ha esetleg hamar összeön a babó. Nálunk ma úgy áll a dolog, hogy pont a ciklus közepén vagyok. Reggel mintha nyákot is észleltem volna. Ez ugye azt jelenti, hogy "bármi" lehet? Orvosnál még nem voltam, mindig azt mondogattam magamnak, hogy majd, majd, majd. Tudom, ez nem helyes magatartás. Szerintetek valamilyen vitamint szedni kell? Ti mit hallottatok róla, és mi a véleményetek róla?

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. november 2. 17:419.
    en egy multivitamint szedek, meg plusz folsavat. Csak kicsit aggodtam, hogy tul sok a folsavbevitel. De csak nem mergezodok mar meg :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_712348 (8)
     
  13. Torolt_felhasznalo_712348
    Torolt_felhasznalo_712348
    2004. november 2. 16:378.
    Úgy olvastam, hogy a folsav szükséges (ebben a nőgyógyász is megerősített), ezért én már a próbálkozással egyidőben elkezdtem szedni és most is szedem.
    előzmény:
    annaci (7)
     
  14. 2004. november 2. 16:347.
    hat sziasztok!
    Annaci lennek, meg Irorszagbol, de hamarosan koltozunk vissza Magyarorszagra.
    Ugy orulok, hogy bekapcsolodhatok mar az elejetol.
    Mondjuk mi csak Januartol kezdjuk az elesbeni probalkozast, de addig sem tetlenkedunk. Eloszor is leszokunk a dohanyzasrol :-) Aztan dietazunk, meregtelenitunk kicsit. Mondjuk szerintem csak en, mert a ferjem csak a lelkesedesig jut el :-)
    Szedtek mar valami vitamint vagy ilyesmit?

    udv
    a

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_712348
    Torolt_felhasznalo_712348
    2004. november 2. 16:346.
    Szerintem, nem fáradnak el, hiszen újratermelődnek mindig. Igen, amikor felszalad a hőmérséklet 37 Celsius körülire, akkor van peteérés. De ha előtte 72 órával volt szex, akkor a még hüvelyben élő spermák is megtermékenyíthetik a petesejtet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (5)
     
  16. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2004. november 2. 16:325.
    Egyesek azt mondják, hogy 2 naponta túl gyakorinak számít, merthogy elfáradnak a spermiumok.
    Ébredési hőmérséklet? És amelyik nap magasabb volt, akkor próbálkoztatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_712348 (4)
     
  17. Torolt_felhasznalo_712348
    Torolt_felhasznalo_712348
    2004. november 2. 16:284.
    Szia!
    Mi kb. két-három hónapot szántunk rá és már össze is jött! :) Először is elkezdtem mérni az ébredési hőmérsékletemet, így "belőttem", hogy mikor van a peteérésem, mert nem mindenkinek a középidőben van. Nekünk nem az jött be, hogy csak akkor akcióztunk, amikor peteérés van(ezt csináltuk két hónapig), hanem, mivel a sperma 72 óráig él, kétnaponta szexnapot tartottunk. Úgy gondoltam ez tuti és úgy néz ki be is vált elsőre. Szedni kezdtem már akkor a folsavat is. Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_588941
    Torolt_felhasznalo_588941
    2004. november 2. 16:253.
    Szia Niki!

    Nekem a 2005 november is jó lenne, ha tudnám hogy akkor biztos hogy lesz babám :)).
    Mi már próbálkozunk három hónapja, de még nincs eredmény. Mivel kapcsolatban vannak kételyeid illetve kérdéseid?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_171786
    Torolt_felhasznalo_171786
    2004. november 2. 15:592.
    Bocsi, a cím 2004. nov. től próbálkozók. A 2005 elég soká lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top