Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerekülés Bécsből

naty77
Létrehozva: 2004. október 18. 10:26
Sziasztok!
Már sok embertől hallottam, hogy érdemes az autósülést Bécsből hozatni, az ára és a márkaválaszték miatt is.
Mi sajnos nem tudunk kimenni, mert a gyerkőcöt nem akarjuk hosszabb időre még másra hagyni és az útlevélhez ugye mindkét szülő kell, amit nem tudunk megoldani.:-(
Most megy ki egy barátunk, aki válalta, hogy felkutatja és megveszi nekünk.
Ha valakinek van tapasztalata a témában, kérem írja meg, hogy milyen üzleteket keressen és milyen más-jó márkák vannak náluk.
Minden infót köszi előre is!
  1. Torolt_felhasznalo_885924
    Torolt_felhasznalo_885924
    2004. október 20. 13:1821.
    Sziasztok!

    Mi pont most a hétvégén vettünk babülést Bécsben a Shopping City Sudben. Miutan vegigjartuk az osszes bababoltot, a BabyOne-ban akciós Maxi Cosi Cabriot vettük meg, 109 Euro volt. (volt 99ért is)
    135 volt az eredeti ára, itthon 38 ezerért láttuk a Brendonban. Az is igaz, hogy nem mindegyik szín akciós.
    A Römer, Concordokat szintén 135 körül láttuk, ezek között is voltak akciós színek, de nekem a fekete Römer nem tetszett. Tehát győzött az olasz design a német biztonság felett:))
    Szerintem ha nem az akciósokat veszed, pár ezer forinttal olcsóbb úgy is mint Pesten, de szerintem csak azért nem érdemes kimenni, csak ha úgyis arra jársz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. október 18. 15:4020.
    sajna most sem látom őket, hogy én is írtam újra. megtenné valaki, hogy a 12 óra óta érkezett szövegket bemásolja privibe? köszi!
    előzmény:
    naty77 (19)
     
  3. 2004. október 18. 15:4019.
    képzeljétek, kapom a priviket, hogy hozzászóltatok a fórumhoz, de nekem nem hozza őket a fórum. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. október 18. 12:0018.
    köszi, de hol vannak ezek az árak? konkrét üzlet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299540 (17)
     
  5. Torolt_felhasznalo_299540
    Torolt_felhasznalo_299540
    2004. október 18. 11:4217.
    Sziasztok!
    Én még augusztusban érdeklődtem egy bécsi topicon , hogy tényleg igaza-e, hogy pl a römer fele annyi, mint itthon!
    A válasz: "Ezek a mostani árak!

    169 euró a Römer 9-18 kilóig.

    125 euró a Römer 0-13 kilóig

    55 euró a Maxi Cosi 0-13 kilóig

    191 euró a Maxi Cosi Priori 9-18 kilóig. "

    Szóval a römer king (ezt nézettem meg) 10e ft-tal olcsóbb kb.
    Én nem tudom, a garancia az hogy működik? Itthon is él a kinti, vagy ki kell menni, ha vmi nem jó?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. október 18. 11:1516.
    Igen tudom, csak mindig bosszankodom az ules miatt. Ezert benaztam le:)))))))
    előzmény:
    hétalvó (14)
     
  7. 2004. október 18. 11:1415.
    Nem tudom, mi a jó megoldás :-( Bár a bababoltban simán azt monják, vedd meg most a következő kategóriát, de nem hiába van az kitalálva, hogy 9 hónapos korig csak menetiránynak háttal beköthető ülést szabad használni!
    előzmény:
    nikosajt (12)
     
  8. 2004. október 18. 11:0414.
    Nem is kell az ülésnek bénának lennie ahhoz, hogy ne tudd használni. A személyautókban sem egyforma a biztonsági öv elhelyezése, hossza. . . .
    előzmény:
    szvetlana (11)
     
  9. 2004. október 18. 11:0413.
    pont ugyanez a gondunk! 8 kiló és széltében már nem fér be, kabátban meg nem tudom bekapcsolni sem!:-(
    de szerencsére kapunk kölcsön egy használt hordozót, ami extra méret.
    előzmény:
    nikosajt (12)
     
  10. 2004. október 18. 11:0012.
    nálunk is most esedékes a gyerekülésvásárolás.
    bár az előző 0-13kg lenne jó, kisfiam még csak 8 kg, de ha felöltöztetem, kabát meg ilyenek, akkor már nem fér el a háta.
    viszont úgy tudom a következő ugrás az 9kgtól van.
    és még nem ül egyedül stabilan.
    nekünk mit javasoltok? sajnos most nehezen mozdulunk ki ebben a hidegben autóval a fent leírt gondok miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. október 18. 11:0011.
    Igen, ez nagyon fontos!!!! baratnomek vettek egy eleg bena autosulest, amit nem tudunk hasznalni, ha a mi kocsinkkal visszuk oket:( pedig nekik allitolag konnyen rogzitheto. . .
    előzmény:
    hétalvó (9)
     
  12. 2004. október 18. 10:5910.
    köszi, az ülésekről , amik itthon kaphatók már midnent tudok, a 4-5 féle nagyobb üzletben kellően felvilágosítottak. Römer van kint is, így az az egyik, ami érdekel minket.
    előzmény:
    crescendo (6)
     
  13. 2004. október 18. 10:559.
    Szia! Mindenképpen úgy hozassatok babaülést, hogy itthon előre kiválasztjátok a márkát, típust és beleültetiteket a gyereket is, sőt az sem árt, ha az autótokba is belepróbáljátok. Nagy meglepetések érhetik ám az embert!
    előzmény:
    naty77 (1)
     
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. október 18. 10:558.
    Ez tényleg nagy különbség. Lehet, hogy a következőt mi is ott nézzük meg!
    előzmény:
    szvetlana (4)
     
  15. 2004. október 18. 10:547.
    köszi! Itthon már körbenéztünk, nagyjából tudjuk mit szeretnénk, de tudom , hogy náluk más márkák is vannak. pl Hauckot nem láttam még nálunk pedig az összes nagyobb bababoltban jártam.
    A kislányom 6 hónapos volt, az ülés karácsonyi ajándék lesz a nagyszülőktől :-)
    előzmény:
    szvetlana (3)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. október 18. 10:546.
    A legbiztonságosabbnak a Römer termékek kerültek ki a vizsgálatokból. Egyébként annyi igény lehet, egy üléssel szemben, hogy szerintem mindenki mást fog tanácsolni.
    Nekünk Römer King Quickfix van. Előnye a biztonságon kívül, hogy a vezető tudja állítani a dőlésszöget, hátránya más nem nagyon, nem áll kézre. Jó, ha anyuka egyedül vezet a babával sokat. Hátránya még, hogy drága. Az én lányom utál feküdni, így fontos volt, hogy az ülőhelyzet valóban ülőhelyzet legyen. Levehető huzat! ( Bár gondolom a legtöbbé levehető)Lehessen középre is bekötni, menetirányba is. Hirtelen ennyi jutott eszembe. . .

    Jó válogatást!
    előzmény:
    naty77 (1)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. október 18. 10:495.
    Off: Azért, mert neki semmi más személyazonosságot igazoló okirata nincs. Erre ugye csak a személyi alkalmas a határon. Így bárki bárkinek a gyerekét hozhatná, vehetné, adhatná. . .
    Úgy tudom, régen az önkormányzatnál is lehetett nyilatkozatot tenni, ők aláírtak és aztán csak egy szülő kellett. Ez lehet, hogy már nem érvényes. . .
    előzmény:
    reli (2)
     
  18. 2004. október 18. 10:474.
    Azt elfelejtettem irni, hogy mi Hauck-ot vettunk, ott 19 ezer forintban kerult atszamitva, itthon ugyanaz a tipus, ugyanaz a szin 33 ezerbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. október 18. 10:453.
    Szia!!
    A baratotoknak ajanlanam a Shopping City Sud-ben a BabyOne nevu boltot. Nagyon jo babauleseik vannak, atszamitva sokkal olcsobban mint itthon. Mi is ott vettuk a gyerekulest 2 eve. Azt viszont erdemes lenne megtenni, hogy mielott kimegy ez a barat, azert ti nezzetek korul itthon is es irjatok fel a marka-ar variaciokat, hogy az alapjan tudjon valasztani.
    Egyebkent mennyi idos a picur?
    Sok sikert a vasarlashoz:)
    Udv:Szveta
    előzmény:
    naty77 (1)
     
  20. 2004. október 18. 10:432.
    off: csak egy kérdés: Miért kell a gyereknek útlevél, ha nekünk (felnőtteknek) elvileg elég a személyi igazolvány is?
    előzmény:
    naty77 (1)
     

Címlap

top