Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szalmonella! Babaknal? :(

annaci
Létrehozva: 2004. október 8. 13:26
sziasztok!

most hallottam, hogy az egyik rokon kisbabanak szalmonella fertozese volt nyar vegen, de meg most is kimutatjak a szeklatebol. Mivel meg csak kb 8-9 honapos, annyira gyogyszerezni sem akarjak a szulok, meg raadasul amit ajanlott a gyermekorvos az meg "kiserleti stadiumban" van.
Volt mar valakinel hasonlo problema? Ti mit csinaltatok? Hogyan kuraltatok a csoppseget? Minden javaslatnak orulnek...
Ugy sajnalom szegenykemet.... :o(
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. október 8. 14:387.
    Meg annyit hogy ez nem meggyogyul, hanem kiurul a szervezetbol, amugy hasmenes es hanyas a tunetei, a korhazba kerules a kiszaradas veszelye miatt fontos, de nalunk a gyereknek csak hasmenese volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. október 8. 14:376.
    Szia annaci. Nekem a fiam 1 eves volt amikor szalmonellas lett. O hal`istennek egy gyengebb fajtajat szedte ossze, csak a hasa ment egy hetig, ami fent bement az alul ki. A dokineneink azt mondta ebben az esetben max a tuneteket lehet csokkenteni, de ezt gyogyszerrel nem lehet gyogyitani. Magatol kiurul a szervezetbol. A hasmenes egy het alatt elmult de hetente kellet szekletvizsgalatra mennunk, ami kb 3 honapig pozitiv volt. Csak 2 negativ eredmeny szamit gyogyulasnak. Ez abban az esetben gaz ha a gyerek kozossegbe jar, mert akkor amig nem negativ nem mehet. Szoval ha nincs mas tunete a picinek nem kell semmit szednie. Az antibiotikum a doki szerint csak keslelteti a kiuruleset.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. október 8. 14:295.
    ha valaki el tudna mondani mik a "hosszutavu" tunetei?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. október 8. 14:284.
    esetleg valaki aki felnottkent kapta meg?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. október 8. 14:233.
    koszi, voltak. de nem mult el meg mindig. es gondoltam hatha lesz itt olyan gyakorlo anyuka, aki azt mondja majd, hogy nekunk ilyen meg olyan (babakra meretezett dozisu) szer segitett, vagy talan, termeszetgyogyasz, homeopata stb
    azert koszi :-)
    előzmény:
    danvi (2)
     
  6. 2004. október 8. 13:512.
    megmondom őszintén nem tudok okosat mondani, mert az ismerősömék bent voltak a babával a kórházban majdnem egy hétig. Szerintem nézz utána itt a neten, van egy csomó orvosi oldal ahol találsz okos ötleteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top