Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szélcsőről leszokni: hogy

kobanya
Létrehozva: 2004. szeptember 25. 17:29
Sziasztok!
Nagy bajban vagyok: a kislányom egy hónapos, mivel kevés a tejem tápszerrel kipótolva eszik. Ezáltal nagyon hasfájós lett. Egy ismerősöma ajánlotta a szélcsövet. Az igaz, hogy minden problémát megoldott, de a gyerek már csak ezzel hajlandó kakilni. Próbáltuk, hogy nem szélcsövezünk, hanem engedjük szenvedni egy kicsit, de ő órákon át ordított, fájt a hasa, de nem sikerült kakilni. A szenvedése után jött a szélcső, és két perc alatt sikerült. De szeretnénk, ha magától csinálná a dolgokat. Mit lehet tenni?
  1. 2017. július 22. 15:4336.

    A kisbabák azért pukiznak nehezen, mert a bélrendszerük nem elég fejlett, így a gázok nem tudnak távozni. A babamasszázs könnyen segít a hasfájós, görcsölős kisbabáknak, hogy a pukizás könnyebben menjen. Sőt a tapasztalatok is nagyon jók azzal kapcsolatban, hogy azok a kismamák, akiknek annyira nem jött be a szélcsö vagy a cseppek, a babamasszázst is kipróbálták és a cseppek és a szélcső mellet, a babamasszázs segített nekik. Valamiért elfelejtettük ezt az ősi, 100%-ban természetes segítséget, a babamasszázst. Érdemes ezt is egy alternatívaként kipróbálni és megfigyelni melyik hat jobban.

  2. Torolt_felhasznalo_231564
    Torolt_felhasznalo_231564
    2007. szeptember 11. 16:4835.
    Szia!Nekem pont ez van/volt! Párszor használtam a szélcsövet, de féltem tőle, hogy hozzászokik. Így megvontam tőle és jó sokat nyomtam felfelé a lábát, van hogy párnát teszek a lába alá(felpolcolom). Pelenkázáskor a popsitörlővel erősebben törlöm a popólyukat+feltologatom a lábát...ez most bevált...eddig! Egyébként most akarok tápszert váltani, mert lehet ez is gond...szóval kipróbálunk másikat!nem tom nektek segít e ez...de még azt sem, hogy nekünk hosszú távon beválik e...amúgy Espumisant adok még mellé neki, meg mecsek teából kortyol néha...
    előzmény:
    kobanya (1)
    2004-09-25  17:29
  3. 2007. május 4. 11:0234.
    Szia! A szélcső egy vékony gumicső, belül lyukas, a gyerek popsijában kell dugni egy-két cm re csak, kicsit megmozgatni és utána már jön is a puki és a kaki :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811437 (33)
    2007-04-18  10:39
  4. Torolt_felhasznalo_811437
    Torolt_felhasznalo_811437
    2007. Április 18. 10:3933.
    milyen az a szélcső? Nem is hallottam róla.
    előzmény:
    kobanya (1)
    2004-09-25  17:29
  5. 2004. szeptember 27. 08:1132.
    Tudjátok először azt hittem, hogy csak nekünk vannak (voltak?) ilyen problémáink. Egy kicsit megvigasztalt, hogy másoknak is voltak gondok. (ez nem azt jelenti, hogy kárörvendő vagyok).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. szeptember 27. 08:0431.
    Gratulálok!! Ugye, hogy ugye?:-)))
    Csak így tovább, és felejtsd el azt a szélcsövet!!!!!!!
    előzmény:
    kobanya (30)
     
  7. 2004. szeptember 27. 07:5730.
    Köszi, elolvastam és megnyugodtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (28)
     
  8. 2004. szeptember 27. 07:5229.
    Halihó! Először is köszönöm nektek a sok tanácsot. Élménybeszámoló: szombaton egyáltalán nem kellett szélcső a gyereknek. Massziroztuk és simogattuk a pocakját, tornáztattuk a lábát és minden étkezés előtt Papaverint kapott. Ettől megindultak a pukik (jó hangosak és büdösek :-)) és a végén minden erőlködés nélkül telerakta a pelust, de annyit, hogy a háta közepéig kakis volt. Vasárnap ugyanez. Szóval teljes sikerélményem volt.
    Nagyon köszönök Nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 27. 07:4728.
    Figyelmedbe ajánlom:
    http://www. babanet. hu/faq/gasztro05. php
    (szóközök nélkül!)
    előzmény:
    kobanya (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_698211
    Torolt_felhasznalo_698211
    2004. szeptember 26. 22:3527.
    Sok hagymát eszel? Mert az is okozhat görcsöket a babánál. Egy barátnőmnek említettem, amiután nem evett tényleg megszüntek a hasfájások!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. szeptember 26. 17:0226.
    Oneil!:))
    Köszi, csak mindig összekeverem a kettőt, szerencsére már több hónapja nem volt Gripe Water a kezemben:)

    Már azt hittem valami rosszat tettem, hogy azt kapta a györök:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (22)
     
  12. Torolt_felhasznalo_401220
    Torolt_felhasznalo_401220
    2004. szeptember 26. 15:3225.
    Szia,

    elég sokan írtak már, megpróbálok én is segíteni.
    Az én kisfiam most 5, 5 hónapos és csak anyatejet kapott, tápszert nem, de nagyon hasfájós volt. Megpróbáltam figyelni arra, hogy mit eszem, sőt, tejet sem ittam 5 hónapig (savanyított tejterméket lehet és kell is fogyasztani), emellett kapott Gripe Watert, Infacolt, nem nagyon segített. Nálunk is bejött a hasmelegítés (én termozacskót vettem, melegíthető és hűthető is, fülfájásra, fejfájásra is jó), mert a hajszárítótól megijedt, illetve a hasmasszázs is jó volt (napraforgóolajjal vagy a Bübchen-nek van kifejezetten szélhajtó masszázsolaja, köménymagos), összekötve egy kis lábtornáztatással, és persze köménymagos babateát is kapott. Három hónapos korában nagyjából megszűnt a panasza.
    A kislányomnál amúgy három éve tápszert kellett váltanunk a hasfájás miatt.
    Ettől kissé független a kakilás probléma, ami a kisfiamnál most kezd megoldódni, hogy kezdünk átállni a vegyes táplálkozásra. Először is: egyáltalán nem kell minden nap kakilni, sokszor teljesen normális a 3-4 naponkénti kaki. Én a glicerines végbélkúpról rosszakat hallottam (vízelvonással hat, stb. ), ezért én hőmérőztem és szélcsöveztem hónapokig, hetente kétszer (menetrendszerűen szerda és szombat volt a kakilónap). Ennyi idő alatt nem szokik hozzá, nem lesz semmi baj a záróizmokkal meg ilyesmivel, ha majd gyümölcsöt kap, megoldódik a dolog. Ha nem csak anyatejes baba, három-négy hónaposan kaphat már egy kis őszibarackot. Egy dolgot még megpróbálhatsz: Te egyél barackot, szilvát (ne sokat! és ne hashajtót), hátha segít az a mennyiség, ami átmegy a tejbe. Ja, állítólag a reggeli kis kamillatea is segíthet (nálunk ez sem jött be).
    Az is fontos tehát, hogy hasfájós-e vagy csak kakilni nem tud, illetve szeles-e. Nálunk volt hasfájás, rengeteg puki és semmi kaka.
    Remélem, megoldódik a dolog.
    előzmény:
    kobanya (1)
     
  13. Torolt_felhasznalo_236316
    Torolt_felhasznalo_236316
    2004. szeptember 26. 12:4624.
    Szia!
    Nálunk is ugyanez volt a gond. Csak szélcsővel bírt kakilni. Egyszer kipróbáltam, hogy nem szélcsöveztem 10 napig nem kakilt, akkor megszélcsöveztük, hát jó pár pelust telerakott. Nálunk is ajánlotta a doktornő 3 hónapos kortól a sütötöklevet v. őszibaracklevet, az egész nem ért semmit. Nagyon féltem tőle, hogy hozzá fog szokni, de csak így bírt kakilni, nem tudtam mást csinálni. Aztán mikor áttértünk már étrendre kb. 6 hónapos kora körül egyik napról a másikra megoldódott minden, azóta naponta kakil minden segítség nélkül. Nem szokott hozzá a szélcsőhöz, viszont nálunk is ez volt az egyetlen megoldás szegénykémnek. Nyugodj meg idővel biztosan minden meg fog oldódni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. szeptember 26. 10:5923.
    ismerős a téma:-) az én fiam 10 hónapos koráig nem kakilt egyedül!!!!!! Már azon röhögött mindenki, hogy ha oviba megy, akkor avval fognak felhívni, hogy kakilni kell a gyereknek:-) ha rábírtam a nagymamára, akkor is riasztott, hogy kakigond van.

    Nálunk játszott már a végére minden, szélcső, hőmérő, kúp, homeós szer, gyümölcs és még több gyümölcs, zöldségpüré, Gripp Water, infacol. . . . és még sorolhatnám. . .
    Nálunk a gond az volt, hogy nem tudott "időben" kakilni, így a széklet végére dugó képződött és onnan meg már csak a szenvedés volt. Amíg nem kakilta ki magát képes volt akár fél napig is nem enni/inni, úgyhogy a kivárásos módszer sem működött.

    Viszont amikor 10 hónapos lett kipróbáltuk a Kubut higítva (egy fórumos javaslatára) és azóta sohasem kellett segíteni. MA is vigyázok rá, hogy ne egyen túl sok székletfogót, mert még mindig hajlamos tartogatni, de végül megoldja már magától akár 2 napig se székel akkor is.

    Egy ilyen pici babánál még nemigen vannak csodaszerek, de szerintem a legtöbbet a babamasszázzsal tudsz elérni és lábak tornáztatásával. Ha meg így sem oldódik meg a helyzet, hát lásd a mi történetünkből, hogy egyszer mindennek vége:-))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 26. 07:1522.
    Nem mérgezted meg. Ha beválik, nagy segítség (pl. Nálad is). Csak édeskömény nincs benne, ezért írtam. :)
    előzmény:
    Hicudzsi (21)
     
  16. 2004. szeptember 25. 21:5021.
    Akkor megmérgeztem a gyerekemet?

    Szerintem nagyon hatásos és nem kell sokszor használni. Inkább ezt adtam neki, mint hőmérőt, vagy kúpot használjak. . .
    Egyébként az Infacol is nagyon jó az ilyen jellegű problémákra, de mindenképp kérd ki a gyerekdoki véleményét!

    Maple javaslata szerintem szuper.
    Lehet, hogy tápszert kell váltani!

    Sok sikert!!!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (19)
     
  17. Torolt_felhasznalo_682545
    Torolt_felhasznalo_682545
    2004. szeptember 25. 21:2020.
    Szia,

    próbálj meg legalább egy hétig tehéntejmentes (származékmentes kazein stb. ) tápszert adni neki, mert lehet, hogy nem tudja megemészteni a laktózt és ezért fáj a pocakja. Ezek általában szójaalapúak, szerintem nem ártana megkérdezni a gyerekorvost, mit ajánl. Az én babám is nagyon hasfájós volt, amig rá nem jöttem, hogy tejérzékeny.
    Sok sikert kivánok
    előzmény:
    kobanya (1)
     
  18. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 25. 20:4819.
    Pontosítok: a Woodwards Gripe Water kapormagolajat (és nátrium-bikarbonátot valamint édesítőt tartalmaz).
    előzmény:
    Hicudzsi (18)
     
  19. 2004. szeptember 25. 20:3218.
    Koekje! Én is ezt akartam mondani, mert engem is orvos barátosném figyelmeztetett erre, még Édua születése előtt, és nálunk meg sem próbáltuk se a szélcsövet, se a hőmérőzést.

    Dudu is tápszeres volt, és neki is voltak kakilási problémái, amit két esetben glicerines kúppal oldottunk meg, egyébként pedig a Gripe Water nevezetű "csodaszer" a hasfájásra és a székrekedésre is megoldást jelentett!!! Drogériákban kapható, elég drága, de sokáig elég és természetes anyagokból van (édeskömény) nem gyógyszer!

    Ilyen pici babának nem kell minden nap kakilnia, elég 2-3 naponta is:) Még nem rontottatok el semmit, de szerintem ezentúl ne vedd elő a szélcsövet:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (8)
     
  20. 2004. szeptember 25. 19:4317.
    Nem hiszem, hogy feltétlen kéne minden nap kaksiznia.
    Van úgy, hogy 4 napig sincs széklete a babának. Én csak 4 nap no kaki után kúpoztam meg a kisfiamat.
    És mint mondom Ő is anyatej+tápszeren élt akkoriban.
    Szerintem az 1 hét kevés a rászokáshoz.

    Remélem sikerül egyedül is produkálnia kaksit a kislányodnak. Erősnek kell lenned.

    Most én is erőst játszom:-)) Én épp az egyedül elalvás, és az éjszaki állandó felkelésről szoktatom le a fiamat. Az is kemény meló, de már van sikerélményünk, és az a lényeg!

    Meglássd nálatok is lesz eredménye a kitartásodnak!
    előzmény:
    kobanya (16)
     
  21. 2004. szeptember 25. 19:2816.
    Azt hiszem nagyon kegyetlen leszek vele és holnap megpróbálom nem szélcsövezni.
    Köszi a véleményeket, tanácsokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698211 (15)
     
  22. Torolt_felhasznalo_698211
    Torolt_felhasznalo_698211
    2004. szeptember 25. 19:1415.
    Én azért kivárnám azt az 1 napot, pláne ha egyébként híg a széklete.
    Nagyon nem tudok a hasfájásra semmit mondani, mert nekem a 3 gyerek közűl egysem volt az pedig mindegyik tápszeres volt. Szerintem pont a tápszer miatt nem is voltak azok. Igaz mindegyik kapott különféle édeskömény teákat.
    előzmény:
    kobanya (14)
     
  23. 2004. szeptember 25. 19:0414.
    Ő kakilna, (vagyis úgy gondolom) mert nyom rendesen, csak a kaki nem akar kijönni. Aztán a sok nyomás után már nagyon rugdos, erőlködik és végül elkezd ordítani. Egy nap amúgy 2-3 alkalom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698211 (13)
     
  24. Torolt_felhasznalo_698211
    Torolt_felhasznalo_698211
    2004. szeptember 25. 18:5813.
    Mennyi ideig nem kakilna? Mert ha csak egy hete alkalmazzátok, akkor nem tudhatod. Az még nem baj ha nincs egy napig széklete.
    előzmény:
    kobanya (12)
     

Címlap

top