Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem beszél a gyerekem

botimama1
Létrehozva: 2004. szeptember 19. 18:44
Szerintetek miért nem beszél a gyerekem? Kisfiú, de már három éves elmúlt, és még megsem szólal. Amit mond, az csak 1-2 szó, de csak én értem meg. Az oviba sem beszél, de sokat verekszik, és az ovónénik nagyon ki vannak akadva tőle. Pedig aranyos kisfiú. Mit csináljak?
  1. Torolt_felhasznalo_842090
    Torolt_felhasznalo_842090
    2008. szeptember 28. 10:2066.

    Sziasztok!

     

    Látom már jó rég jártatok erre....botimama1 ha olvasol érdekelne mi lett azóta kisfiaddal....úgyan ez a problámánk van nekünk is.. várom válaszod

    Probáltam privit írni, de nem sikerült..

    előzmény:
    botimama1 (1)
    2004-09-19  18:44
  2. Torolt_felhasznalo_252264
    Torolt_felhasznalo_252264
    2007. február 16. 20:3665.
    Sziasztok!

    egy nagyon fontos dolgot szeretnék leírni:

    ha a gyerek nem beszél időben, jól teszitek, ha megijedtek - és utána irány a KORAI FEJLESZTŐ, de nagyon jó hely a BHRG központ is. én elhittem az olyan dumákat, mint amik például ebben a cikkben is vannak ("Beszélj már, angyalom!" http://www.nlcafe.hu/cikk.php?id=18&cid=25352 - hogy "ne aggódj, majd beszél a gyerek, Enstein is csak 6 évesen beszélt, aztán nézd meg mi lett belőle....") (nem tudom, hogy szakember volt-e a cikk szerzője VNE - valószínűleg nem - elég felelőtlen megállapításokat tett)

    több mint 3 éve járunk fejlesztésekre (iszonyú sok idő/energia/pénz) és már majdnem mindenben korának megfelelő fejlettségű a lányocskám - de ez elmondhatatlanul sok munka volt............ mert már 3 éves volt, mire nekikezdtünk - és addig elhittem minden megnyugtatást, amikor gyanakodni kezdtem, hogy mégis kéne aggódni... és ezalatt a 3 év alatt nagyon sokmindent láttam magam körül ezeken a fejlesztő helyeken......

    ezzel nem lehet várni.
    ennek a gyereketek issza meg a levét.

    M
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_453105
    Torolt_felhasznalo_453105
    2004. október 21. 22:4264.
    Talán én elengedném a nagymamihoz, ha nem túl anyás, nálunk már sok minden sikerült mamacinak, ami nekem nem, pl hiszti. Maximum nem jön be, rosszabb nem lehet, de csak akkor ha szeret a maminál és nem sír, nem éri egy másfajta törés. Mi is alkalmazzuk a nem értjük meg fordítottját a lánynál megpróbáljuk nem megismételni hátha mégis hallotta, de általában nem jön be mert begurul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898951 (63)
     
  4. 2004. október 20. 14:5863.
    Botimama!
    Remélem, hamarosan letűnnek az aggály fekete felhői. . . :-) Abban sajnos igaza van Ritosznak, hogy nem szabad engedni, hogy lerázzanak. A Heim Pál-ban dolgozik a fülészeten dr. Pataki László. Ha őt keresed meg, biztos lehetsz benne, hogy jó kezekben lesz a kisfiad. Ő máskülönben logopédus is, tehát több oldalról tud segíteni neked.
    Addig is, míg a kisfiad idegenkedik az ovis logopédustól, te is foglalkozhatsz vele, hiszen eleinte a logopédus munkája is abban merül ki, hogy alapvető ajak-nyelvmozgásokat próbál utánoztatni a gyermekkel. Mondhattok mondókákat, és egy nagy tükör előtt, ami minden házban akad, a következő gyakorlatokat végezhetitek:
    ajak kerekítés, terpesztés, cuppantás, pergetés, nyelv vízszintes/függőleges irányú mozgása, ajkak körbenyalása, csettintés, fújás (gyertyát elfújni, papírgalacsinokat elfújni), szívószállal bugyborékolni, stb. Állathangokat is jó móka utánozni.
    Ezekkel a gyakorlatokkal ráirányítod a figyelmét az artikulációra, és a testéről szerez vele ismereteket. Tükör előtt könnyebben fejlődik a testsémája is. De kereshetsz egy olyan logopédust is, aki csak irányvonalakat vázol számára, hiszen eleinte a szülő is elég logopédusa a gyermekének. Kb. 5 éves kortól, vagy nagyon súlyos esetekben kell okvetlenül szakemberhez fordulni, hiszen előtte a gyermeknek alapvető fontosságú az az érzelmi biztonság, amit csak a szülő adhat meg számára.
    Annyit még írjál meg, légyszi', mi lett a nagymamival. . .
    előzmény:
    botimama1 (58)
     
  5. Torolt_felhasznalo_453105
    Torolt_felhasznalo_453105
    2004. október 20. 13:1162.
    Meghízott megnézheted felraktam a képeket. Kérj jelszót. Megírom. De a füle bánja az egészet azóta is. Szájról olvas, sajnos ez állítólag a másik véglet. Azt már írtam kapott tubust, 4 hónapra kilökődtek, most újra kapja kicsit jobban fog hallani. Szóval ez az én esetem, nem tudom a mai napig eldönteni én hol hibáztam, ha hibáztam, nem tudom , de az biztos nem szabadott volna hagynom magam lerázni. Ezért kérek mindenkit fizetünk mi annyi tbt- belefér az idejükbe, és nem ettől lesz több vagy kevesebb a fizetésük. Csinálják csak meg! Én sem kérdezem meg a kedves vendéget amikor tortát rendel, hogy bocs nem tudott volna az ünnepelt januárban születni, mert akkor mondjuk jobban meg lehet oldani a hűtést? Jól néznénk ki, nem? Szívesen írok még, írjatok nekem is. Bár tudom ez a vége nem a topichoz tartozik, de kikívánkozott. Puszilok mindenkit.
    előzmény:
    botimama1 (58)
     
  6. Torolt_felhasznalo_453105
    Torolt_felhasznalo_453105
    2004. október 20. 13:0261.
    Hozzáteszem ő már 2 évesen beszélt, igaz nagyon hangosan és van egy 23 hóval idősebb báttya. És ő is kezelhetetlenül rosszcsont agresszív a mai napig és eleven, verekedős, lány létére. Szóval sz-en nem mondtak semmit, csak hogy elaltatják és megvizsgálják endoszkóppal(tudod az a vékony kamerás cső) Végigvezetik mindenhol ahol lehet. Megtörtént, újra ki kellett venni a manduláját, összenövések voltak az orrüregében szét kellett plasztikázni. Az egyik orrcimpája rá volt forradva az orrsövényre ezt is szétválasztották. A műtét több mint 2 órát tartott, gondolom azt nem kell ecsetlni mit éreztem ott a folyosón egyedül, mert apa meg a naggyal volt itthon.
    előzmény:
    botimama1 (58)
     
  7. Torolt_felhasznalo_453105
    Torolt_felhasznalo_453105
    2004. október 20. 12:5560.
    2 hét múlva újra folyt az orra, nem annyira, de folyt. Megint antibiotikum, Decemberben műtötték áprilisig szedte az antibiokat 2-3 hét szünetekkel 10 napos kúrákban. Akkor én azt mondtam akkor most elég, nem vagyok a lány szájába tenni egy ml gyógyszert sem. Nem javult, nem is romlott, elvoltunk, csak tavaly novemberben elkezdődött a reggeli hányások, a sok lenyelt váladékot reggel miután megitta a kakaót, kihányta. Fogyott, egész éjjel horkolt, szortyogott, félig ülve aludt. Ekkor kerültünk Szegedre.
    előzmény:
    botimama1 (58)
     
  8. Torolt_felhasznalo_453105
    Torolt_felhasznalo_453105
    2004. október 20. 12:4959.
    Így van, sose add fel, minket az elején le tudtak rázni, ha nem hagyom akkor most nincs baj, legalábbis nem ekkora. Nálunk úgy kezdődött, hogy állandóan folyt az orra. sűrű zöld takony(erre nincs más szó) 100as zsepi 2 nap. Semmi más tünet, nincs láz, nincs levertség semmi. Antibiotikum nagyon sokszor, mire kitalálták, hogy talán ki kéne vetetni az orrmanduláját, ekkor volt másfél éves, Addig a füle sem fájt soha, az arcüregét egyszer megröntgenezték tiszta volt. Kivették a manduláját.
    előzmény:
    botimama1 (58)
     
  9. 2004. október 20. 12:4158.
    Volt dobhártyás, de nincs folyadék, és volt olyan, hogy integessen, ha ezt meg azt hall. Elég jól csinálgatta, de ennél sem volt eltérés. Nagyon köszönöm, hogy írtál, és nagyon szívesen olvasnám, minek járjak utána, mert engem igyekeztek lerázni, hogy semmi baj nincs, de akkor miért nem beszél?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453105 (56)
     
  10. Torolt_felhasznalo_453105
    Torolt_felhasznalo_453105
    2004. október 20. 11:5557.
    A logopédust én nem erőltetném, többet árt, mint amennyit használna, ha a gyerek fél tőle. Talán később újra meg lehet próbálni.
    előzmény:
    botimama1 (55)
     
  11. Torolt_felhasznalo_453105
    Torolt_felhasznalo_453105
    2004. október 20. 11:5056.
    Hallásvizsgálat több részből áll, tapasztalat, Kislányom most is nagyothall. Azt kérdezném tőled, hogy csináltak e dobhártyanyomás-próbát?-ebből tudják meg hogy van e a dobhártya mögött folyadék, mert az nem úgy vezeti a hangot. Nekünk volt, tubust tettek be, akkor jól hallott, most sajnos kilökődött újra beteszik. De alvás alatt csináltak Más vizsgálatot is az is hallásvizsgálat, ilyen klipszszerű csipeszeket raktak rá, fejhallgatót, és elaltattam, szerencsére hamar ment egyórán át volt ezen a gépen, utána küldték az eredményt, hogy nincsenek elhalva a hallóidegek. Állítólag 3-4 év alatt csak tájékozódó jellegű hallásvizsgálat végezhető náluk. Mert nálunk is megpróbálták, hogy integessen ha hallja a madarakat, ő meg csak nevetett és sikítozott. Hát ez nem vizsgálat. Nálatok mik voltak a vizsgálat részei, még szívesen írok, csak érdekelne mit szólsz eddig?
    előzmény:
    botimama1 (55)
     
  12. 2004. október 20. 08:0055.
    Köszi mindenkinek a sok privit amit írtatok. Végülis egy hónap alatt sokminden történt. Elvittük Botikát a Heim Pál-ba hallásvizsgálatra, és semmi baj nincs a hallással. Az onónők minden erejükkel azt akarják, hogy a logopédushoz vigyem, akit ők ajánlanak, de Boti nem hajlandó azzal a nővel szóba állni. Ha meglátja, szorítja a kezem, és nem megy be vele a szobájába. Itt tartunk most, és nagyon aggódok, mert a szavai ugyanazok azóta is. Illetve nincsenek szavai azóta se.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. szeptember 20. 14:0754.
    Szerintem elég stressz a babának, ha nem értik meg, amit mond. A dokink azt mondta, mikor a bébi miatt aggódtam, mert szerintem nem beszélt eleget, hogy próbáljam meg nem megérteni, de csak addig, amig nem lesz mérges. Hm:)Ez aztán a logikai csavar:)
    előzmény:
    botimama1 (40)
     
  14. 2004. szeptember 19. 22:0053.
    Ejnye. . .
    előzmény:
    kisnyusz (51)
     
  15. 2004. szeptember 19. 21:5852.
    Az én lánykám se volt fülfájos. . . . mégis idült savós közpfülgyulladás, miatt tubust ültettek be. Már a másodikat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142982 (50)
     
  16. 2004. szeptember 19. 21:5351.
    Más "tünete" nincs a gyereknek? Azért kérdem, mert nemrégiben voltam egy családnál, ahol két gyerek van, a kisebbik 3 elmúlt és nem beszél. . . Nekem már úgy ránézésre is furcsa volt a gyerek, de ennyi. . . . Nemrég beszéltem az anyukával telcsin, és akkor mondta, hogy most derült ki, hogy a gyereken autista-jelek figyelhetők meg a szakemberek szerint. Most Pestre fogják hordani egy alapítvány segítségével.
    előzmény:
    botimama1 (1)
     
  17. Torolt_felhasznalo_142982
    Torolt_felhasznalo_142982
    2004. szeptember 19. 21:4250.
    Az én fiam soha nem volt fülfájós, a hallásvizsgálatkor voltunk először fülorvosnál. Azt mondták, ez volt a pechünk: ha fülfájós lett volna, és többször felszúrják a fülét, nem gyűlik össze ez a folyadék a dobhártya mögött.
    előzmény:
    zizi02 (47)
     
  18. Torolt_felhasznalo_565100
    Torolt_felhasznalo_565100
    2004. szeptember 19. 21:4149.
    Sziasztok!
    2 fiam van, már nagyok 16 és 13 évesek.
    Amikor az idősebb volt kisgyerek, csak babanyelven beszélt 3 éves koráig. Aztán egyik napról a másikra "beindult". Általános iskolát úgy végezte, hogy magyarból 8. -ig dícséretes 5-ös, szavalóversenyeket nyert, angolból nyelvvizsgát tett 14 évesen. Pedig amíg nem beszélt engem is jól megijesztgettek, hogy talán ez a baja, talán az a baja. Na, jött a kicsi, ő sem szólalt meg, pedig azt mondják a 2. gyerek hamarabb elkezd beszélni, mivel a testvérétől eltanulja. Szinte hajszálra megismétlődött a dolog, 3 évesen kezdett beszélni. Csakhogy mikor suliba került kiderült, hogy dislexiás! Ugye nem kell mondanom, hogy a dislexia szakemberek 80%-a (mert mi aztán végigjártunk egy párat), erre vezeti vissza, hogy későn kezdett beszélni. Kérdezem: a gyerekek azonos genetikai háttérrel rendelkező, édes testvérek. Mindkettőnél megkésett a beszéd, mégis az egyik egy kommunikációs "bajnok" (szaval, színdarabban játszik, nyelveket beszél) a másik jóformán nem tud írni, olvasni. Miért? Az egyik miért, a másik miért nem?! Soha, senki nem fogja tudni megmondani. Egyébként úgy sem lehet élni, hogy az ember örökké azon idegeskedik, hogy ez vagy az az eltérés az átlaghoz képest, vajon minek a jele. Azért javaslom, akinek hasonló gondjai vannak, suli előtt nézesse meg a gyereket dislexia szakemberrel is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. szeptember 19. 21:3748.
    Ha lustaságból nem beszél( amit nem feltételezek, mert itt az agresszió is jelent valamit. . . közösségben a leglustább gyerek is elkezd beszélni), tehát, ha lustaságból nem beszél, akkor talán jó a nagyi módszere, de ha a hallásával van esetleg baj, akkor csak a helyzetét nehezíti a kicsinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. szeptember 19. 21:3447.
    tényleg egyébként fülfájos a gyerkőc?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. enn
    enn
    2004. szeptember 19. 21:3446.
    Szia, jó hogy leírtad ezt az esetet, mert nem értettem, hogy hogyan fordulhat az elő, hogy a szülő nem veszi észre, hogy a gyerek nem hall, tehát így :(, nagyon sajnálatos eset és örülök, hogy jól végződött!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142982 (42)
     
  22. 2004. szeptember 19. 21:3345.
    na most aztán annyi tanácsot kaptál hogy sorsolhatsz melyiket fogadod meg :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. szeptember 19. 21:3344.
    A nagymama ötletét nem tartom jónak, bármennyire is a jószándék vezeti. . .
    előzmény:
    botimama1 (40)
     
  24. enn
    enn
    2004. szeptember 19. 21:3143.
    Valamelyik topikon olvastam, hogy a szülők elmentek két hétre nyaralni az unokát pedig leadták a nagyinál, mivel a nagyi nem értette a speciális nyögéseket és mutogatásokat, ezért kénytelen volt a kicsi beszélni, mire hazaértek a szülők a kicsi beszélt (arra nem emlékszem mennyit, de a lényeg a lényeg :)) )
    Szerintem a jó nagyszülő aranyat ér, ha megteheted és megbízol benne, engedd el egy kicsit, ha nem maradna nélküled akkor úgyis megy a felmentő sereg :)
    előzmény:
    botimama1 (40)
     

Címlap

top