Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Teli babanak kocsi, SOS!

Torolt_felhasznalo_195044
Torolt_felhasznalo_195044
Létrehozva: 2004. augusztus 27. 22:58
Jo napot mindenkinek!
Kerdes a kovetkezo: decemberre varjuk a tronorokost es a babakocsi kerdesnel leragadtunk: egesz egyszeruen nem tudjuk milyen lenne az idealis (elvegre tel lesz meg minden), ami arban is megfelelo. Egyes velemenyek szerint, mezei sport, masok melyre eskudoznek a csaladban.
Kerdes: ki milyet talalt, milyen arban, milyen megoldast alkalmazott? Esetleg valami internet cim, ahol valami termek van.......
Udv mindenkinek:

omni

Ui.: lehet hogy mas forumokon mar volt ez tema, en viszont nem talaltam egy ilyet se, ezert kerek segitseget :(
  1. 2010. június 4. 20:1621.

    12

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520656 (18)
    2004-09-02  20:56
  2. 2004. szeptember 12. 22:4820.

    Helló' Nekem van egy háromfunkciós babakocsim eladó, tökéletes télire: babakocsi (mély és sporttkocsi), újszülött kortól három éves korig. Tartozékai: kivehető mózeskosár, amelyben az újszülött külön hordozható, dupla matrac, lábzsák, esővédő, alul hatalmas kosár. Ötpontos biztonsági öv. A tolókar átfordítható. A tetején kémlelőnyillás, a hátulján egy nagy zseb. Extra széles fekvőfelület. A háttámla 3 fokozatban dönthető. A huzata levehető, mosógépben mosható. Kérésre több képet is küldök. Ár: 45. 000, -Ft, e-mail:hugert@freemai. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_698211
    Torolt_felhasznalo_698211
    2004. szeptember 2. 22:0719.
    Kétirányból tólhatóra csak akkor van szükség, ha nincs napernyő, vagy az ellenző nem használható annak. Amelyiknek nem mind a 4 kereke bolygós, azt nem lehet irányítani mindkét irányból.
    Amúgy nekem a Graco nagyon nem, teszik azzal a sok müanyag alkatrészével. A kerekei felett az a műanyag rugószerű dolog valami förmedvény és a lábtartójára sem tudja a gyerek a lábát rátenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520656 (18)
     
  4. Torolt_felhasznalo_520656
    Torolt_felhasznalo_520656
    2004. szeptember 2. 20:5618.
    Szia!
    Az én lányom áprilisban született és teljesn zöldfülű anyukaként megvettem egy 3 funkciós Symbaba kocsit, aminek rejtett (?) hibái később jelentkeztek. Azaz én voltam nagyon figyelmetlen, mikor megvettem. A Symbaba a többihez képest nem drága márka, nekem az volt elsődleges szempont, hogy magasan legyen a kosárrésze, jó nagy kereke legyen, legyen biztosan fékezhető, összecsukható és kényelmesen elférjen benne a baba. Ez mind bejött. De! Kiderült, a mózeskosár egyrészt felesleges, másrészt nem is mózes mivel nincs rajta fül, amivel lehet fogni. Az ernyője pedig lifeg a sportülésen és idétlen az egész. Boltba járni nem lehet vele a nagy kerekek miatt, amik nem fordulnak irányba. Nyikorog az egész a vacak rugózás miatt. Mikor visszavittem az üzletbe, már késő volt (lejárt a garancia). Végül vettem a brumi maciban egy olcsó kis kétfunkciós kocsit, bolygókerekeset, volt hozzá lábzsák is, azzal csináltuk végig a telet. Volt benne egy jó párnás, vastag, mosható betét, lábzsák, alul bevásárlóháló. Szuperül bevált a boltokban, ha elaludt a gyerek, leengedtem a háttámlát. Mindez most már múltidő, egy másik kismanó használja ugyanis, eladtam. Mai eszemmel nem vennék drága új kocsit, pláne nem 3 funkciósat, persze az igények változóak, pl. ha nincs kiságy, a manó egy darabig jól ki tudja használni. A kétfunkciósban az a jó, hogy a baba nagyon hamar nézelődni akar majd, aztán pár hónap múlva ülni és ez könnyen megoldható, aztán később is használhatod. Szerintem a saját szükségleteidre igazítsd a választást, hogy hol fogsz vele közlekedni, legyen hozzá meleg lábzsák, olyan, aminek a szélét fel lehet gombolni az ernyőre mert az véd a szél ellen is, lehessen 2 irányból tolni, fontos a fékezhetőség és legyen benne tuti biztonsági öv. Nekem tetszenek a Graco típusú kocsik, amiket a Kismamában szoktak hirdetni akcióban, de nem próbáltam őket, úgyhogy nincs tapasztalatom velük. Mindenképp nézz el a Brumi Maciba, nemcsak jó kocsik vannak. De szerintem nem érdemes drágát venni, újat se biztos, bár az első gyerekemnek én se akartam használt babakocsit. Sok szerencsét! Cinci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_496334
    Torolt_felhasznalo_496334
    2004. szeptember 2. 18:2517.
    Szia bogyo 111 !

    Nekünk van egy eladó Peg Pérego Veneziánk, 50. 000, -ért.
    Itt a fórumban vannak képek a Babakocsi és a Peg Pérego Venezia rovatban. Ha érdekel jelentkezz !
    Üdv: Szilvi
    előzmény:
    bogyo111 (12)
     
  6. 2004. augusztus 30. 22:4016.
    Csatlakozom, a takarók számát lehet gyarapítani, úgyis kap az ember ajándékba is. . . Meg nem kell annak kiselefántos rózsaszínnek lennie, szép takaró a kockás otthoni is, amit ti használtok. (nekünk pl sok van, egy vékonyat félbe-negyedbe lehet hajtani)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698211 (15)
     
  7. Torolt_felhasznalo_698211
    Torolt_felhasznalo_698211
    2004. augusztus 30. 22:3715.
    Kimondottan téli felszerelés nem kell, mert külön is kapható, jövőre meg úgysem kell már. Egy vastag takaróval, polyával legegyszerűbben megoldható a dolog, igaz szebb ha lábzsákos:-) Néhány téli babakocsi nyáron nagyon meleg, a huzatába nagyon beleizzad a gyerek. Többször van jobb idő mint hideg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195044 (13)
     
  8. 2004. augusztus 30. 13:5314.
    Szerintem elég. Ugye, a pénztárca is sokat számít, válaszátok, amelyik minden szempontból jónak tűnik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195044 (13)
     
  9. Torolt_felhasznalo_195044
    Torolt_felhasznalo_195044
    2004. augusztus 30. 09:5813.
    Koszonom mindenkinek a valaszt! Akkor most, hogy jol sikerult e leszurni az elmondottakat: eleg egy ket funkcios babakocsi, jo nagy labzsakkal, dontheto, stb + teli felszereles?

    omni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. augusztus 29. 14:3912.
    Sziasztok! Egyet értek az előttem szólóval. Peg Perego Venezia volt az első gyerekemnél, nagyon szerettem, eladtuk, mert nem volt biztos a második gyerek. Most terhes vagyok, már szétnéztem a piacon, gondoltam, hátha találok most valami mást szebbet, jobbat. Nincs. Megint ezt fogom venni, ez elégiti ki minden igényemet, amit támasztok egy kocsival szemben. Két oldalról tolható, teljes vizszintesig dönthető, elfér a kocsi csomagtartójában, de mégis elég nagy ahhoz, hogy kényelmes legyen a babának, tisztán lehet tartani, nem túl nehéz, és ugyan nem volt olcsó, mert öt éve volt 65ooo ft, de rá 2, 5 fél évre 45ooo-ért adtam el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_698211
    Torolt_felhasznalo_698211
    2004. augusztus 28. 22:5611.
    Szerintem egyáltalán nem fordulékonyabbak a kisebb kerekűek. Egy kisebb egyenletlenségnél máris megakadnak.
    Az előbb nem írtam márkanevet. Peg Peregot ajánlanék mindenkinek. Igaz egyedűl a Brendon árulja. Általában minden kismama legalább egyszer elmegy oda és akkor érdemes megnézni, sőt a vásárlás alatt végig benne lehet a gyerek. Amikor előszőr toltam benne a babát nem is akartam elhinni, hogy ezekután van olyan aki nem ilyent vesz!
    előzmény:
    rebusbaba (9)
     
  12. 2004. augusztus 28. 11:4610.
    Szia!

    A bergon babakocsi és társai eléggé sok mindent tudnak. Szerintem, fontos szempont kell legyen, hogy tudd kb. mennyit kell majd BKV-n utaznod, mert sajnos ezek a lengyel típusú babakocsik nem nagyon férnek fel, és eléggé nehezek is. És az sem elhanyagolható szempont, hogy az autód(tok) csomagtartójába befér-e.
    Azt azért tudni kell még, hogy a könnyebb babakocsik amik elérhető áron vannak, azok az egyirányból tolhatóak. Ami már mind két irányból tolható, az már kicsit nehezebb, viszont általában ennek a típusnak az ülését lehet szinte teljesen vízszintesig lefektetni.
    Lábzsák mindenféle képpen kell szerintem télre, de sajnos nem mindengyik babakocsiknak van benne az amúgy sem alacsony árában.
    Remálem tudtam segíteni. Esetleg még nézd meg a www. babashop. hu oldalt ott is sok fajta babakocsi van fent.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195044 (1)
     
  13. 2004. augusztus 28. 10:469.
    Szia! Nekem bergon van, márc. tól használjuk. Jól bevált. (www. bergon. hu). Az ára sem volt húzós.
    Szerintem egy téli kocsinál a következő szempontok vannak:
    Ne legyen kényes a huzata, ne ázzon vagy nedvesedjen át még egy óra eső után sem. Színe se legyen nagyon kényes, hiába mosható, télen nem szárad meg hamar.
    Legyen nagykerekű, a járdákat nem takarítják olyaqn sűrűn, hóban is kell néha tolni (a kiskerekesek fordulékonyabbak, a nagykerekesek homokban, hóban jobban mennek)
    Legyen széles, a baba a bundazsákban és a takarókkal meglepően nagy helyet foglal.
    Legyen állítható a tolókarja merre tolod, méghozzá könnyen! széllel szemben nem jó a picit tolni, séta közben is gyakran szoktam cserélgetni, mert nappal szemben sem jó.
    Nekünk nem az igazi az a típus, amihez hordozót kell csatlakoztatni, mert a baba nagyon korán kezdte hason tartani a fejét, és már fél éve csak hason fekve hajlandó utazni, fekvőtámaszban. A bergonon van egy kis ablak, tehát lehet nézelődni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195044 (1)
     
  14. Torolt_felhasznalo_464588
    Torolt_felhasznalo_464588
    2004. augusztus 28. 08:488.
    Szia!

    Mivel, novemberi babát várok, nálam is szempont volt, hogy jó meleg, tágas legyen a babakocsi. Mi Bebe-Go típusút vettünk, ami 3 funkciós. Mélykocsivá úgy lehet alakítani, hogy hosszabbító-kocsivéget kell csatolni a sportrészre; így tökéletesen zár, olyan, mintha mózeskosár lenne. Adtak hozzá 2 lábzsákot; a téli sokkal melegebb, mint a nyári.
    Nagy bevásárlókosara van, a tolókar állítható, a kupoláján van egy nagy zseb és nagyon szép színekben, mintákkal lehet kapni! :-)
    Az tetszik benne a legjobban, hogy jó széles! Télen, "bundazsákban" kell a gyereknek a hely!
    / Sokszor látok nagyon-nagyon szűk babakocsikat! :-(/
    Mi Csepelen vettük egy kereskedőtől újonnan 25. 000-ért (volt ugyanilyen használtan is, de nagyon jó állapotban 20. 000-ért), de láttam már Lehel téri Babakocsidiszkontban (a templomnál) is; ott 30-35 ezer volt. Ha van időd, érdemes abban a boltban szétnézned. . . ! :-)

    Jó böngészést!
    Aanna

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. augusztus 28. 07:477.
    Nálunk is téli a gyerek, nekünk Cam márkájú kocsink volt, szerintem az a lényeg, hogy rendes mélykocsi legyen ekőször a picurnak. Jó nagy rendes mózeskosaras résszel, rendesen magasan. A vékony kis ledönthető sportkocsik ilyenkor pláne nem jók, szegény gyerek megfagy benne, szívja a benzingőzt. . . Aztán később esetleg lehet cserélni majd sportkocsit könnyebbre, ha nem tetszik átalakítva, de ez úgyis csak jövő őszre lesz esedékes, addig jól elfekszik a nagy mózesben. Üdv: Piri
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_459601
    Torolt_felhasznalo_459601
    2004. augusztus 28. 00:116.
    Szia!
    Nekem Bergon tipusú babakocsim volt. Nagyon szuper tágas, kényelmesen elfér benne a baba és nem fúj be mindenféle résen a szél. A kismama magazinban láthatsz izelítőt belőle és ott van e-mail cím is. Remélem segítettem. Jó válogatást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_458613
    Torolt_felhasznalo_458613
    2004. augusztus 28. 00:005.
    Szia!
    Nekünk CAM Apollo Shoper-ünk van, teljesen meg vagyok vele elégedve. A www. bambino. hu-n tudsz róla olvasni, én az Árkádban a Babybell-ben vettem.
    Pierre Cardinnál szerintem a szervíz grízes, mi garanciás kocsival voltunk ott először, rettentő bunkók voltak. Aztán később a kis Lito Cute kocsin mentem ugyanoda kereket cseréltetni, lélekben készültem a viadalra, de mivel nem volt már garis, készségesen segítségemre voltak. . . . .
    Sok sikert!
    Évi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195044 (3)
     
  18. Torolt_felhasznalo_698211
    Torolt_felhasznalo_698211
    2004. augusztus 27. 23:434.
    Hello!
    Nekem 3 gyerekem van, a következőképpen gondolkodtam.
    Tapasztalatom:
    Első gyerek: megkaptuk az akkori legjobbat (mózeskosaras, majd sportkocsis, közepes bolygókerekes) Nagyon könnyű és a babának kényelmes volt. 3 évig használtam.
    2. gyerek: a rokonságból kaptunk egy majdnem újat (rugós, a mózeskosár később sportüléssé alakítható). Mivel egyáltalán nem lehet így irányítani és a pici babának a háttámlája nem elég egyenes, így vettem egy másikat. Akkor már úgy gondoltam inkább nagyon kicsire összecsukható, bolygós és olcsó legyen (esernyő típusú, ezek nem teljesen vízszintesig lehajthatóak, nagy bolygókerekes) Az ülőrésze néhány hónap alatt kinyúlt, így a baba alig tudott benne ülni, mert elsüllyedt benne. Széltében tényleg kicsire csukható, de nagyon hosszú, így nem fért be az egyik autónkba. Nem volt hova pakolni rajta, ha ráakasztottam a tolókarra vagy a hálóba tettem, akkor ha kivettem a gyereket hátrazuhant a kocsi, néha még a gyerekkel eggyütt is.
    3. gyerek: Ezek után visszatértem az első márkához, és nem bántam meg. Megéri az árát! (Nagy bolygókerekes, alul nagy bevásárlókosaras, állítható tolókarral, a napellenzője napernyőként is használható, könnyű, kényelmes a babának, rögzíthető rá a kocsiülés is, van hozzá lábzsák is.
    Ha mégegyszer vennék, akkor körülnéznék a használtak között, mert ha nem is újonnan, de jó állapotban sokkal olcsóbban meg tudnám venni. A (www. babaszoba. hu)-n szoktam nézegetni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195044 (1)
     
  19. Torolt_felhasznalo_195044
    Torolt_felhasznalo_195044
    2004. augusztus 27. 23:343.
    koszi a tippet! es ott melyikre gondoltal brumieknal?

    omni

    azert meg tovabbi valaszok, tapasztalatok velemenyek johetnek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291314 (2)
     
  20. Torolt_felhasznalo_291314
    Torolt_felhasznalo_291314
    2004. augusztus 27. 23:122.
    szia én az origoban találtam brumi maci bababolt a neve az üzletnek :tel:2151549. ja nézd meg a választékot az origon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195044 (1)
     

Címlap

top