Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mese szerepe a családban

Topi
Létrehozva: 2017. október 16. 21:39

Sziasztok! 

Szakdolgozatom írásához szeretnék segítséget kérni. Kérlek Benneteket, hogy töltsétek ki a kérdőívemet, mely a család mesehallgatási, -nézési szokásairól szól.
Nagy segítség lenne, és csak pár perc az egész!
Nagyon szépen köszönöm!


 


www.kerdoivem.hu/kerdoiv/960396653/

  1. 2017. október 18. 07:508.

    Nincs gyerekem, ezért nem töltöm ki. 

  2. 2017. október 18. 07:477.

    Szerintem be lehet tartani. Nem kell tv-t nézni, amikor a gyerekkel vagyunk. Este gyerek lefekszik, szülők meg nézhetik a tv-t.


    Teljesen felesleges egy 3 éves gyerekkel megnézetni bármilyen mesét a tv-ben. Lehet hangoskönyvet hallgatni, vagy diavetítőzni. Tudom, manapság ez már nem divat, de hozzá lehet jutni, és szeretik a gyerekek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (5)
    2017-10-17  15:51
  3. 2017. október 17. 18:376.

    Köszönöm szépen az észrevételt! Javítottam!


    Szép estét!

    előzmény:
    Babyface83 (2)
    2017-10-17  02:48
  4. 2017. október 17. 15:515.

    Szerintem is elég lehetetlen betartani, max. úgy, ha valaki egyáltalán nem tart otthon tévét, mert alapból egy gyerekmese - még a rövid is - legalább tíz perces, a hosszabb Disney-mesék meg akár másfél órásak is megvannak. Szóval tényleg utópia, de persze még mindig jobb, mint akit a tévé nevel. 

    előzmény:
    Babyface83 (4)
    2017-10-17  15:07
  5. 2017. október 17. 15:074.

    Azért szerintem ezt az ajánlást csak nagyon kevesen tartják be. Bevallom, volt, hogy mi is jócskán túlléptük ezt, mondjuk amikor a gyerek hazahoz valami jó kis bacit, és az egész család beteg, olyankor simán mondom neki, hogy bambuljon csak szépen a mesére :) De normál körülmények között nincs ilyen, ahogy írtam, nincsenek harcok ebből, a fiam nem különösebben tv mániás. Mindig egy csomó sokkal fontosabb "dolga" van :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (3)
    2017-10-17  11:37
  6. 2017. október 17. 11:373.

    Én még nem néztem meg a kérdőívet, de ha ez tényleg így van, akkor tényleg kéne bele egy ilyen válasz is. Vekerdy ajánlása szerint pl. egy gyereknek annyi percet lehetne naponta a tévé előtt ülni, ahány éves... magyarán ez bőven az egy óra alatt van, mármint aki betartja. És általában pont azok szoktak ilyenekre odafigyelni, akiknek van igazi mese is az életükben... vagyis valódi gyerekkort akarnak a gyereküknek egy zombilét helyett. Szóval teljesen jogos az észrevétel szerintem. 

    előzmény:
    Babyface83 (2)
    2017-10-17  02:48
  7. 2017. október 17. 02:482.

    Kitöltöttem. Egy kérdéssel szerintem probléma van: hogy hány órát tölt a gyerek naponta tv-zéssel. A lehetőségek közül a legkevesebb a napi egy óra, kéne egy olyan opció, hogy kevesebb, mint napi egy óra, például az enyém nem mindennap tv-zik, és gondolom nem vagyunk ezzel egyedül. (Mielőtt még... nem sznoboskodni akarok, nincs igazán nálunk szigor a tv-vel kapcsolatban, egyszerűen nem érdekli annyira, hogy minden nap nézni akarja)

Címlap

top