Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Segitség nem akarok válni

marta1205
Létrehozva: 2017. október 10. 11:40

Sziasztok párommal 4 éve vagyunk eggyütt 1 éve házasok. Van egy közös kisfiúnk aki 18 hónapos és két nagyobb akik a párom elözö kapcsolatából vannak. Ő 8 órában 2 műszakban dolgozik én itthon vagyok gyesen. Haza jön leül a gépe elé és csak akkor áll fel ha nagyon muszály.Én csinálok itthon mindent (takaritok fözök mosok gyerekeket gondozom ami nem is baj met ez egy nő feladata)de már kezdek bele fáradni hogy semmiben nem segít   ha szólók neki annyit felel jólvan csináld meg azért vagy itthon . Mióta megvan a kisfiúnk sehol nem voltunk kettesben. Mindig az a kifogása hogy nincs pénze vagy nincs kedve. De a haverjaira van. Az idegeim már nem birják ezt sokáig. Valki segitsen mit tehetnék hogy megmentsem a házasságunkat. 

  1. 2017. október 18. 21:3717.

    Fuss amíg tudsz és ne nézz hátra.

  2. 2017. október 14. 19:4616.

    En ezzel a 'parom' szoval azert vigyaznek. Nem annak van parja, akive egy huron pendul, egy iranyba, egyutt huzzak a szekeret???

    előzmény:
    etilany (14)
    2017-10-14  17:33
  3. 2017. október 14. 19:4215.

    Hat figyelj. Eloszor is tisztazd magadban, mit akarsz megmenteni. Azt, amiben vagy, vagy en szoljak a pasidnak, hogy vegye at a matekot a fiaval? Vagy menjen le vele focizni?


    Nem segit? Mi az? Nem kozos a ti eletetek? A tied, es o meg csak be sem segit neked? Nem SEGIT felnevelni a sajat gyerekeit? Te hallod, amit mondasz? 


    En mit tennek? Katonasan, de azonnal. Elmennek dolgozni, a pici gyereket ellatnam, hoznam, vinnem, az o ket gyereket meg rahagynam. Vigye-hozza, gondozza o oket. Komolyan mondom. Majd 'rini' fog utanad. Konyorogni fog. Ha meg nem, egyedul sokkal jobb lesz, nehez lesz, de jobb lesz a picivel neked. Ez a menedek, ha mar ilyen luke voltal. 


     


     

  4. 2017. október 14. 17:3314.

    Nektek egyébként nem a házasságotokkal van baj, hanem a nem egyenlő munkamegosztással. Mit akarsz megmenteni a  házasságodon? A párod, hogy változna-e kétesélyes, amennyiben nem, érdemes neked küzdeni ezért a  kapcsolatért? (pluszként pedig nevelni a párod gyerekeit is). 

  5. 2017. október 14. 17:2413.

    A "nőszemély" azért van otthon, mert másfél éves gyereke van. A pszichológus meg párterapeuta az nem egyenlő Somammagésával, már elnézést! A párterapeutra, vagy pszichológus még véletlenül sem okoskodik bele mások családi élertében, hanem biztonságos keretet teremt, hogy a pár tagjai megbeszéljék a  problémákat, főleg mediál. Nem pofázik bele és végképp nem okoskodik. Nem szégyen az, ha nem osztod az észt olyan dolgokról amikről lövésed sincs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (4)
    2017-10-10  12:27
  6. 2017. október 13. 12:2312.

    Te egyedül nem fogod tudni megmenteni a házasságodat, ha a másik oldalról nincs rá igény.

  7. 2017. október 13. 12:2211.

    Igen, én is úgy gondolom, hogy ha valami nem tetszik, akkor jobb azonnal szólni, mint sokáig nyelni, majd nekiállni hadakozni egy bebetonozott szokás ellen. 


    Lehet, hogy ez az azonnal szólás is megtörtént, csak falra hányt borsó...És itt lép be, hogy ki milyen vérmérséklettel meddig tűri, hogy pont kutyát sem érdekel, hogy mi a gondja. Nekem ebből 2 év nagyon sok, más meg elvan vele 20-ig is.


    Még eszembe jutott: Nekem egy szarházi, aki hazajön munkából, majd semmi igénye a kölkével foglalkozni. És itt nem arra gondolok, hogy azonnal álljon neki fürdetni, pelenkázni, etetni, hanem arra, hogy kicsit szabadon foglalkozzon a gyerekkel, pl. játsszon vele, meséljen neki, mittudomén...És erre kellett 2 fészekalja gyerek máris, egy nem volt elég.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (10)
    2017-10-13  07:05
  8. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. október 13. 07:0510.

    Igen, igazad van.Tényleg nem lehet mindenkivel "beszélni".


    De  2 évig is tűrni olyat ami már az első percben vagy első esetben sem tetszik, az sem "normális".


    Ahogy te ezt nem hagynád, hidd el hogy én sem.


     


    Azonkívül ki tudja mibe fásult bele az az ember. Pl nők között a mártírság nagyon gyakori jelenség............


     

    előzmény:
    évi* (9)
    2017-10-12  22:03
  9. 2017. október 12. 22:039.

    Én is csak találgatok, de nem mindenkivel lehet normálisan beszélni. Mindenesetre nem jó kezdés, az "oldd meg magad, azért vagy itthon".


    Persze azt sem tudom, hogy a TI milyen formában kommunikálja a problémáját. Normálisan megfogalmazott kérések vannak, vagy perlekedés: "...mert te mindig...", "...mert te soha...." stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (7)
    2017-10-11  14:39
  10. 2017. október 12. 21:598.

    Én nem tudom, hogy mi lesz, vagy mit csinálj a faszival (én nem sokáig tűrnék egy ilyen helyzetet), de első gondolatom az volt,  hogy ilyen helyzetben nekiállnék azon dolgozni, hogy adott esetben akár egyedül is el tudjam tartani magunkat. Bölcsi keresés, kapcsolat felvétel a munkahellyel...


    Gondolom, azon túl vagytok, hogy elmagyarázod neki, hogy mi a problémád...

  11. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. október 11. 14:397.

    Biztos hogy ez így van?


    Beszéltél már a férjeddel  komolyan arról, hogy mit szeretnél és mire gondolsz egyáltalán? 


     


    A megoldást nektek kettőtöknek kell megtalálni és nem itt pellengérre állítani a partneredet...................


     

  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. október 11. 09:376.

    beléptél a rábaszott nők hatalmas táborába


    ez nem is lenne érdekes, de mindig a gyerekeitek szívják meg az ostobaságot


     

  13. 2017. október 11. 09:135.

    Egyébként éppen a Nők Lapja egyik számában /a számra nem emlékszem, a Zorán volt a címlapján/ volt ezzel kapcsolatban egy pregnáns, a kérdést jól taglaló cikk. Az "Érzelmi Főkönyv" egyensúlyáról beszélt a szerző. Kiegyensúlyozott párkapcsolatról csak akkor beszélhetünk, ha mind a ketten úgy érezzük, hogy a kapcsolattal lényegesen jobban járunk együtt, mint külön-külön /összeadva/ mert a feladatok jó megosztásával, és a frusztrációk csökkentésével  jól megtudjuk valósítani a céljainkat. A topikindító esetében ez nincs így, mert nála ez a bizonyos Főkönyv folyamatos hiányt mutat az ő oldalán. 


    Az egyensúly megteremtése és fenntartása - taglalja a cikk - nem egyszerű, mert vannak feladatok, ahol a párunk kívánságait el tudjuk fogadni /érzelmi törés nélkül/ és vannak amit nem. Ezt csak hosszabb párkapcsolattal deríthetjük ki - egyes esetekben nem minden elem tudatos az együttélésben. /Ráadásul az elvárások az idő műlásával változhatnak/

  14. 2017. október 10. 12:274.

    Parterapeuta ? Pszy ?
    Ebreszto!
    Aki olyat mond , hogy azert vagy itthon=a miatt nem dolgozik   a nöszemely , hogy csinalja azt a nagyon keves hazimunkat , ami van , az nem olyan ember , aki elmegy az igazsagat kiteregetni es beleokoskodtatni , penzert , vadidegen soma-mamagesaknal ..

    előzmény:
    castaneasativa46 (2)
    2017-10-10  11:48
  15. 2017. október 10. 12:223.

    Ketto gyerköc a ferfi kapcsolatabol?
    Altalaban az anyanak vannak itelve a gyerekek . Milyen nökkel all össze ez az öszvér=abban az ertelemben, hogy dolgozik ket muszakban a "csalad"-ert


    Vegyetek egy masodik szamitogepet. Igy Te nyugisan forumozhatsz akkor is , amikor a ketmuszakos gürizö hazaesik a munkabol.
    Es : milyen nö az , akinek a problemajat forum oldja meg ?

    Persze ha szerkeszto , aki azon mukodik , hogy a forum ujra beinduljon : legyen


    Na es 3 gyerek az nem a sobanya Sziberiaban : gondolom; hogy a bolcsode , az ovi , az iskola foglalkozik veluk egesz nap , nem kezzel mosod a papirzsepit es a papirpelenkat....
    RENGETEG nö meg dolgozik is! , a harom gyereken felul...+ hazimunka +nemi elet


     

  16. 2017. október 10. 11:482.

    Nincs mese, meg kell a pároddal beszélni azt, hogy ez így nem megy sokáig. Te az ő /előző házasságából született/ gyerekeit is ellátod, és így úgy fest, hogy ő házvezetőnőt és dajkát tart, nem feleséget. Ha végképpen nem hajlandó kommunikálni, bizony szakemberhez kell fordulni /pszichiáter, párterapeuta/ aki alaposabban körbejárja a témát, vázolja a lehetőségeket. Sajnos az is benne van a pakliban, hogy ha végképp nem bírod, a váláson kell gondolkoznod.


     

Címlap

top