Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Top 5 pár perces esti mese

vabogi
Létrehozva: 2017. március 22. 12:36

Sziasztok!


Nálunk szinte minden "fő" esti mese után van egy rövid "Csak még egy utolsót!" mese. Ilyenkor mindig olyat választok, ami rövid és amit szeret. Csak már az összeset kívülről fújja. 6 éves kis(nagy)fiú


Nálatok mi az 5 kedvenc pár perces rövid mese?

  1. 2017. Április 11. 20:287.

    Kedves anyukák! :)


    A szakdolgozatomhoz végzett kérdőěves kutatásban szeretnék segítséget kérni olyan anyukáktól vagy akár apukáktól, akik 1,5- 3 év közötti gyermeket nevelnek és szívesen válaszolnak a meseolvasási szokásaikkal kapcsolatban.


    Köszönöm a segítséget! 


    https://www.survio.com/survey/f/T1S7O3S1C0E6T2I4U

  2. 2017. Április 4. 02:286.

    Boribon vagy Varró Dani, nálunk ezek váltak be.

  3. 2017. március 24. 08:135.

    Misu a kisnyuszi- nyúlfarknyi mesék


    Nagyon aranyos, napi dolgokkal foglalkozó, pár perces mesék...


    ajánlom:)


     

  4. 2017. március 22. 14:144.

    szőjünk= szőjjünk

    előzmény:
    Tete (3)
    2017-03-22  14:13
  5. 2017. március 22. 14:133.

    Nálunk van egy családi kitalált mesefigura. Azzal mindíg történik valami. Többnyire az ami a gyerkőcökkel, picit átvariálva. Mindíg ugyanazzal a három mondattal kezdem. A harmadik mondatnál fülig ér a szája, csillog a szeme. 3 éves. Mostanában reggelente megmondja, hogy kit vagy mit szőjünk a mesébe. Nálunk az elalvás előtti mese csak "fejből" lehet. Mesekönyv akármikor. 

  6. 2017. március 22. 13:212.

    Nálunk Annapeti mindig jól jön ilyen esetben. Az rövid és még most is imádja a törpém. :))


    Én legjobban amúgy azokat a mesekönyveket szeretem (nálunk is mindennap kötelező az esti mese) amelyekben sok apró történet van. Nem azt ami teljesen egybefüggő, mert ezeket nehezebb abbahagyni esténként.


    Egyik kedvenc mesekönyvem: A sün akit meglehetett simogatni. Gyerekként is ez volt a nagy favorit, épp a minap találtam rá a könyvtárban, ki is hoztam. :) Ebben sok kis mese van, max 5 percesek.

Címlap

top