Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Válást túlélni

amcsi83
Létrehozva: 2017. január 14. 14:19

Üdvözlök mindenkit! 


Szeretném, ha van sorstársam itt, a tapasztalatotok megosztanátok velem? 


15 év házasság után ide jutottunk. 


Az utóbbi 3 évben kb. nagyon nem tudunk együttműködni már. Ő persze nem ír alá semmit azt mondta.


Két gyermekünk van.  Mostanában volt valaki hasonló helyzetben? Szeretnék túllenni rajta, viszont félek, hogy sokáig elhúzódik, azt nem szeretném már csak a gyerekek miatt sem.

  1. 2017. január 16. 22:5212.

    Itt Ameriaban elsz, vagy csak kitalaltad a nevedet? Ha itt, akkor konnyu egy apartmanba elmenni maris. Bar egyedul anyagilag ket gyerekkel nem lesz konnyu itt sem. Sot, nagyon jol kell keresned.

  2. 2017. január 16. 19:0011.

    A gyerekekre végezd el a házimunkát, bevásárlást, rá ne. Ameddig együtt kényszerültök élni, felezzétek a rezsit (pontosabban: fizetés arányosan osszátok meg), semmi ne legyen automatikus és közös.


    Akkor van gebasz, ha neked lényegesen kevesebb a fizetésed, mint az övé.

    előzmény:
    amcsi83 (5)
    2017-01-15  10:19
  3. 2017. január 16. 18:5710.

    Neked és a gyerekeknek módotokban áll elköltözni? Pl. ismerőstől olcsóbban bérelhető lakásba, rokonhoz, stb.?

    előzmény:
    amcsi83 (5)
    2017-01-15  10:19
  4. 2017. január 16. 13:049.

    Pont ezt mondtam, hogy nem konnyu. Ido kell hozza, mig az ember egyenesben lesz. En ugy gondolom, hogy nagyon meg kell gondolni, az ember kivel kot hazassagot. Igy utolag, haha, mert elore senki sem tudja, mi lesz belole.

    előzmény:
    Hóbogyó (8)
    2017-01-16  11:41
  5. 2017. január 16. 11:418.

    Szia!


    Igen, sajnos sorstárs vagyok. Két hónapja költöztem el a férjemtől, azóta se könnyebb...A képlet nagyjából nálunk is ez volt, párhuzamos eléldegélés egymás mellett, eleinte én még próbáltam tenni ez ellen, nem sikerült, aztán feladtam. Aztán megcsalt. Így adott volt a helyzet, sokat nem kellett gondolkozzam. 


    Nem könnyű.


     

  6. 2017. január 15. 13:197.

    simán túl lehet élni, főleg, ha te döntöttél így és nem téged "hagynak el". megoldod, ügyes leszel, csak legyél elég elszánt, hogy végig vidd. a válást egyedül is beadhatod, írd le, mit szeretnél, a leendő ex a bírói megkeresésre kénytelen lesz reagálni. minél előbb, annál hamarabb szabadulsz :) ha ez a cél. a pasinak persze "jó így", hisz mindent megkap otthon, gondolom, kaja, tiszta ruha, te, a gyerekeket se neki kell rendezni...vagy ha igen, akkor arra számíts, hogy ez válás után rád maradhat, akár teljesen is.

    előzmény:
    amcsi83 (6)
    2017-01-15  10:23
  7. 2017. január 15. 10:236.

    17 voltam mikor összejöttünk,  rá 2 évre született meg az első gyermekünk. Igen valóban korán kezdtem, de nem bántam meg. 


    Nem szeretnék csatározni, azt gondolom ezt kultúráltan is végig lehet csinálni. Csak így, hogy ő nem akarja nehezebb lesz.

    előzmény:
    ladybird65 (3)
    2017-01-14  17:02
  8. 2017. január 15. 10:195.

    Jó ideje fontolgatom, és ezt szeretném. Nem működik már a kapcsolatunk, 2-3 éve csak élünk egymás mellett. Igen, neki minden bizonnyal jó így, mert mindent megcsinálok itthon, kaja tiszta ruha és egyebek... Veszekedés néha van, de hol nincsen? Ettől függetlenül nem marjuk egymást ilyesmi. Szóba hoztam,  ő nem akar válni én vagyok a hülye. Vannak problémák,  beszéltünk róla,  de tudomást sem vesz róla. Én ezt így nem akarom, érzelmileg lemerültem nem bírom tovább.  Jó lenne, ha hasonló cipőben járókkal tudnék beszélgetni róla, hogy lehet minél könnyebben átvészelni. A gyerekek nem picik már tini korúak. Nyilván nem egyszerű dolog, de én ezt szeretném. 

    előzmény:
    Sissi52 (2)
    2017-01-14  15:14
  9. 2017. január 14. 18:174.

    Nem kell 5 év különélés a váláshoz.


    Ha nincs közös megegyezés, akkor sokáig elhúzódhat a válás.

    előzmény:
    Sissi52 (2)
    2017-01-14  15:14
  10. 2017. január 14. 17:023.

    A nickedben a szám a születési dátumod? Úristen, hány évesen mentél férjhez, ha már 15 éves házasok vagytok?


    Nem is csodálom, hogy nem tudtál felelős döntést hozni, hisz még gyerek voltál.


    Túlélni? Muszáj lesz, ha már egyszer így döntöttetek. A gyerekek érdekeit tartsátok szem előtt, ha kérhetem, ne egymás csatározásával, kifosztásával legyetek elfoglalva. Ők ugyanis semmiről sem tehetnek, nem kérték az életüket.

  11. 2017. január 14. 15:142.

    Megis mi a kerdes? Hogy tul fogod elni? Efelol ketsegem nincs, eddig meg a legtobben tuleltek. Ez nem feltetlenul halalos, plane ha vannak gyermekeid es nem lonek agyon. De hol itt a valas, talan most fordult meg eloszor a fejedben? Ferjed semmi papirt nem hajlandoa alirni, ez nem valas. Ha megis valni akarsz, akkor asszem 5 ev kuloneles kell. Ferjednek biztosan jo akarmilyen hazassag is, hiszen kiszolgaljak, nem?


    A valas egyebkent nem diszmenet, meg akkor sem, ha vegre megszabadultunk tole. Egy gyasz, egy veszteseg mindenkeppen. Akkor, is, ha majd utana megtalaljuk onmagunkat es ujra kiegyensulyozottak leszunk, es akkor is, ha nelkule persze, jo.

Címlap

top