Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

6 évesen iskolába ?

pannika:)
Létrehozva: 2016. december 14. 12:27

Ez a dilemma a családban.. Szívesen olvasnék pro- és kontra véleményeket....

  1. 2017. Április 21. 12:15193.
  2. 2017. Április 21. 12:08192.

    Sziasztok!


    Pszichológus PhD hallgatóként a sötéttől való félelmet kutatom (például, hogy milyen szülői jellegzetességek erősítik/enyhítik azt). Mivel a témámban magyarul nagyon kevés mérőeszköz érhető el, lefordítottam egy Szülői Érzelmi Stílus Kérdőívet, ami akkor válik szakmailag elfogadott tesztté, hogyha kb. 150-300 szülő kitölti, és az ő válaszaik alapján megbízható és érvényes mérőeszköznek bizonyul. Ezért készítettem egy online kérdőívet, amit 3-8 éves gyermeket nevelő szülők tölthetnek ki. A toborzás sajnos szörnyen halad, ezért jutott eszembe fórumokat felkeresni. Szóval, ha van köztetek 3-8 éves gyermeket nevelő szülő, és van ráérős 15 perce, hatalmas segítséget jelentene, hogyha kitöltené a kérdőívet.


    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfoZHr8_iXm2rIq H fJzNsqpZAtaDi2Bnc9ckp2NZycVR_NJuQ/viewform?usp=sf_link


    Előre is nagyon köszönöm mindenkinek! :)


     


    Hogy a témához is hozzászóljak: én 6 évesen mentem iskolába (augusztusban töltöttem be, szóval minden iskolában a legfiatalabb voltam az évfolyamon), aminek nagyon örülök, örültem mindig is. Azért engedtek iskolába, mert már mikor a 2 évvel idősebb nővérem ment, nyafogtam, hogy én is akarok, majd 1 év múlva követhettem. :) Általánosban nem voltam éltanuló (olyan 4-4,3), gimiben tovább javultak az eredményeim, az egyetemet meg a felső 10%-ban végeztem (érdekelt is, amit tanultam). Mindig élveztem, hogy az átlagnál fiatalabb vagyok, mégis kiválóan boldogulok :D Egyetlen "hátrány", hogy az osztálytársaimnál picit később kamaszodtam (amúgy is magas, vékony alkatom van), ami az önértékelésemen 14-16 évesen kissé rontott, de egyetemen ez is helyrebillent. Ez mondjuk fiúknál tényleg szempont lehet, mert amúgy is később érnek, és akkor 9.ben egymás mellé kerül majd a 14 éves kisfiú és a 15 éves kamasz csaj... Akárhogy is, az egyik legfontosabb kérdés szerintem, hogy a gyerekben mindez milyen élményként vagy sztoriként marad meg.


    Kriszti

  3. 2016. december 18. 00:56191.

    Egyetemen több tanár is volt úgy,hogy átlapozgatta az indexet és ahhoz idomította a jegyet.

    előzmény:
    évi* (184)
    2016-12-17  23:39
  4. 2016. december 18. 00:54190.

    Én olyan öreg  vagyok, hogy akkor voltam iskolás, amikor az orosz még kötelező volt, az emberek 98%-a gyűlölte, nekem azonban jó nyelvérzékem volt és valahogy nem is volt meg bennem az ellenérzés a nyelv iránt.


    Hú,de sok leckét megírtam oroszból.


    Egy isler volt a fizetség  a sulibüféből:))


    Egyetemi tanárom mondta, hogy a diploma 60%-a a társakkal való összedolgozás.

    előzmény:
    Capuccino (186)
    2016-12-17  23:43
  5. 2016. december 18. 00:50189.

    Én nagyon szerettem a történelmet, végül angol-töri szakra is mentem egyetemen.


    Volt egy o.társam,akire valamiért pikkelt a magyar-töritanár, egyszer megkért, hogy készüljek vele témazáróra, megtettem.


    Mondom, együtt készült vele, aki színötös  volt mindig töriből,versenyre mentem,ezzel tanultam tovább.


     


    Tényleg ától cettig átvettük az anyagot.


    Én ötöst kaptam, ő hármast.

    előzmény:
    Capuccino (182)
    2016-12-17  22:55
  6. 2016. december 17. 23:50188.

    Vicc volt az egész. Kerületi rajzversenyt nyertem. Órai feladatok 5 perces csuklógyakorlatok voltak. Peeersze, 3x le tudok rajzolni pár kockát 5-ösre, 2x meg nem... 8. végén elmeséltük az ofőnek. Fogta is a fejét. :-)

    előzmény:
    Capuccino (186)
    2016-12-17  23:43
  7. 2016. december 17. 23:48187.

    8-ban oroszból 5-ös: Tanárnő megígértette, hogy soha senkinek nem árulom el a tanárom nevét. :-)

    előzmény:
    Capuccino (185)
    2016-12-17  23:41
  8. 2016. december 17. 23:43186.

    oh, én mindenféle leckét írtam mások helyett. Még egyetemen is esszét választhatóból :D És igen, hasonlókat tapasztaltam ;)

    előzmény:
    évi* (183)
    2016-12-17  23:33
  9. 2016. december 17. 23:41185.

    Na ez se egy rossz történet  Felröhögtem hangosan  

    előzmény:
    évi* (184)
    2016-12-17  23:39
  10. 2016. december 17. 23:39184.

    "És sok kitűnő sokszor a jóhíréből él rosszabb pillanataiban ;)"


    Ez mennyire igaz, én általánosban, végig közel kitűnő voltam, 8-ban viszont elég lazán kezeltem ezt a tanulás dolgot. Év végi kitűnő bizimet úgy adta át az ofő, hogy "Tessék, Éva. Hagyománytiszteletből."

    előzmény:
    Capuccino (177)
    2016-12-17  22:05
  11. 2016. december 17. 23:33183.

    Szerintem is jó a meglátás.


    Én rajzból voltam jó. Sokszor megrajzoltam mások helyett is az órai munkát. Ha jó tanuló gyerek adta be, akkor mindig 5-öst kapott rá. Ha rossz tanuló, akkor sokszor 4-est. Nem volt túl bonyolult a feladat, így állítom, hogy mind hasonló minőségben készült. :-)

    előzmény:
    Capuccino (182)
    2016-12-17  22:55
  12. 2016. december 17. 22:55182.

    Igen. Így kaptam én pl mindig jó jegyet végül tesiből, pedig ... Vagy másnál becsukta a szemét idegen nyelvórán a tanár puskázoskor mert az illető mondjuk nyerte a fizikaversenyeket a sulinak :) 


    Mondom túl van gondolva a kitűnő :) 

    előzmény:
    Caithleen (181)
    2016-12-17  22:43
  13. 2016. december 17. 22:43181.

    Enek, tesi, rajz, keszsegtargyak. Ezek osztalyzasa eleg nagy hulyeseg.


    Ezt gondolom az atlagba szamitasukrol is. Ja, es ha egy alapvetoen jotanulonak emiatt nem rontjak le az atlagat, azt meg jo dolognak tartom.

    előzmény:
    Szoljanka (180)
    2016-12-17  22:39
  14. 2016. december 17. 22:39180.

    Érettségi bizottság :D hahaha azért jajj, írtó naívakat írsz. És nem, nem kell sógorság komaság, nem ezen múlik ;) de tény, hogy nem a mindenttudáson se :)


     


    Nálunk is odasúgták az elnöknek:Ő az x elvtárs lánya---1989-ben érettségiztem


     


    Ének,tesi csak az átlagon szépít?De hát aki nem ötös énekből,tesiből,az nem mondhatja azt,hogy kitűnő,nemde?

    előzmény:
    Capuccino (177)
    2016-12-17  22:05
  15. 2016. december 17. 22:17179.

    Es ha otosre lett volna kepes, de csak harmast hoz haza, akkor is ugyanugy szeretted volna?


     

    előzmény:
    Sissi52 (176)
    2016-12-17  21:51
  16. 2016. december 17. 22:14178.

    Nalunk a csaladban ketfele kituno van.


    A ferjem ugy volt, hogy nemigazan tett erte, egyszeruen ilyen a feje. Summa cum laude vegzett, de human egyetemre is mehetett volna, azok a targyak is fekudtek neki.


    A fiam ugyan meg fiatal, nehez hasonlitani, de az elso vizsgain o is tul van, egy evvel korabban tette le az itt esedekes (kis)erettsegi-szeru vizsgakat, mindegyiket a legmagasabb szintre (nem is A, hanem A*). O kimondottan jokepessegu, de szorgalmas is, amit az apukajarol nem lehetett elmondani. Sot szeret tanulni, ugy ertem magat a folyamatot is, ami a ferjemre szinten nem jellemzo. Amiben viszont hasonlitanak, hogy a gyerek is egyarant eros human- es realtargyakbol is. Ezert is van most gondban a palyavalasztassal.


    A jegyfelfele huzas itt kf-on nem jellemzo, ugy erzem. Eleve a vizsgak, megmerettetesek mar egesz korai eletkortol kozpontiak, tehat nem is nagyon lehetne.


     

    előzmény:
    Capuccino (171)
    2016-12-17  19:59
  17. 2016. december 17. 22:05177.

    Hú, meg ne egyél ;) Voltam én is kitűnő ám :D  a nyalós verziót nem én írtam, ne nekem háborodj fel rajta, mondtam ennél értelmesebb embereket ismerek.  és ha figyelmesen olvastál, akkor azt is olvastad, ahol külön írtam, hogy valószínű a lányod kiváló , ami nem irónia, hanem dícséret. 


    Érettségi bizottság :D hahaha azért jajj, írtó naívakat írsz. És nem, nem kell sógorság komaság, nem ezen múlik ;) de tény, hogy nem a mindenttudáson se :)


    x képességek felett kb döntés, hogy akar e az ember kitűnő lenni, hiszen amiben nem olyan jó, azt valahogy kipótolja, meglesz a jójegy. de ettől még ezt a tanárok csinálják, és tartják az illúziót. És sok kitűnő sokszor a jóhíréből él rosszabb pillanataiban ;) nem mondtam, hogy ez baj, csak hogy ilyen a rendszer. nem kell a kitűnőbe annyit belegondolni. az iskolai jegyek csak számok, nem az élet. Ha okos a lányod, akkor ezt tudhatnád, hogy nem ezeken múlott az élete ;) De a lányod tuti tudja.

    előzmény:
    Sissi52 (176)
    2016-12-17  21:51
  18. 2016. december 17. 21:51176.

    Lanyom osztalyaban tobb kituno es nagyon sok nagyon jotanulo volt. A zseni fiu is persze, kituno volt. Mind megerdemeltek a jo osztalyzatokat. Imadom az ilyen masokat lehuzo megjegyzeseket. Erettsegi bizottsag is egyebkent mas varosokbol jon, tehat nem lehet, hogy X tanitoka lanya bekopog es kuncsorog az otosert.


    Az meg, hogy valaki tesibol meg enekbol ker otost, csak az atlagon szepit, jelentosege nincs. Egyebkent nem tudtam, hogy az osztalyzatok kivansagmusor targyai lennenek. Mi mas varosban eltunk.


    Jo, akkor Vekerdyvel egyutt meghivlak hozzank, ismerd meg a lanyomat es mondd meg nekem, mibol nem erdemelte meg az otost, ha mar annyira gondolod, hogy hazudnek. Minek? En azt mondtam neki, ha otosre kepes, akkor otost varok el. Ha harmasra, akkor harmast, de nem egyest vagy kettest. Hat otosre volt kepes, de nem kellett neki mondani soha, hogy tanuljon. Ugyanugy szerettem volna, ha harmas tanulo, nekem az o boldogsaga az elso. Akkor is lehetett volna boldog ember belole. Hidd el, vannak okos, szorgalmas gyerekek is. Vagy ne hidd, higyj, amit akarsz. Attol meg mi ilyenek vagyunk.

    előzmény:
    Capuccino (171)
    2016-12-17  19:59
  19. 2016. december 17. 21:39175.

    Az en lanyom kitunojeben nem volt susmus, es mi nem vagyunk Vekerdyk.


    Soha nem volt semmifele protekcionk vagy haverok vagy sogorok.


    Mondhatsz, amit, raersz, latom van idod.


    Szamitogepes programozas volt a lanyom egyik szakja a kozepiskolaban, de hamar rajottunk, hogy baj van, annyira ahitott ezutan es csak 11 egyet vettek fel erre a szakra, persze, bejutott, a bibi visoznt az volt, hogy rajott, o ezt nem szereti. Becsuletbol azert megtanulta. Ha nem szereti es nem tanulja, a ket szep szemeert senki nem ad neki otost. El akartam onnan vinni egy semmit nem ero kivalo gimnaziumba, ahol orommel fogadtak volna, de nem ment, inkabb vallalta, hogy becsuletbol megtanulja. O dontese volt.

    előzmény:
    Capuccino (171)
    2016-12-17  19:59
  20. 2016. december 17. 21:31174.

    Hat akkor ahova o erkezett az nagyon jo.


    Te azt nem banod, en ezt.


    Semmikeppen sem eroltettem volna.


    Nagyon boldog gyermek volt eloszor a masodik kiscsoportban, majd egesz ovodai evei alatt.

    előzmény:
    Sheriff-2 (168)
    2016-12-17  19:30
  21. 2016. december 17. 20:43173.

    nem erre gondoltam ;) azért ennél ügyesebb kitűnőket ismerek :D

    előzmény:
    Szoljanka (172)
    2016-12-17  20:38
  22. 2016. december 17. 20:38172.

    ének,tesi,rajz: ezek  a tanárok tudnak mesélni,hogy minden félévkor megy a rinya,hogy de tessék már 3.8-ra is 5-öst adni énekből...


    nálunk gimiben is volt egy lány,az egyik iskolaigazgató-helyettes lánya, minden félévben kihisztizte a tesi ötöst,  3.8-ra ,meg  a fahangjával az ének ötöst


    meg matekérettségin 4-es lett és szimplán bement hisztizni egy sort és utána megkapta az ötöst.

    előzmény:
    Capuccino (171)
    2016-12-17  19:59
  23. 2016. december 17. 19:59171.

    hááát... aham... peeerrrssszzzeee :)  dehogy nincs susmus a kitűnőben. egyszerűen a kitűnőt ahogy vekerdy mondja: a tanárok csinálják. ennyi.  Persze mindent megtanult, meg maxponttal egyetemre, csupa jó vizsga... oh, mik vannak ezek mögött :)  Nem azt mondtam, hogy nem tehetséges a lányod, vagy hogy nem tud tanulni, vagy hogy nem kiváló, és bőven a többiek felett teljesít sok dologban. CSak annyit mondok amennyit vekerdy. 


    nyugi, rengeteg kitűnőt láttam/látok, ismertem, ismerek. a többségük kivételes tényleg. valamiben, esetleg több dologban is, de nem mindenben. Akiknek nem csak extra szorgalmuk van, azok mindig ki is mondják, hogy nem mindenben ők érik ezt el, tisztában vannak avval, hogy lehetnek kitűnőek a rendszerben, hogy húzzák felfele időnként őket, stb. Ők nem dimenzionálják túl a dolgokat, suli után meg is találják a saját életük, amiben végre lehetnek azok akik a saját tehetségeik kihasználva extra várakozások nélkül.


    Zsenik egy más kategória, de a zsenik jóval ritkábban kitűnők. (van olyan is, de ritka).


    Amúgy az egész hogy húzzák felfele a jegyeket dologra tök sokat szórakoztunk, meg kísérleteztünk gimiben meg egyetemen :) tök vicces. és tényleg ebben 100% ban igaza van vekerdynek.

    előzmény:
    Sissi52 (170)
    2016-12-17  19:35
  24. 2016. december 17. 19:35170.

    Semmi susmus a kitunoben. Letezik pedig, hidd el, van lanyom. O mindig mindent megtanult, mert erdekelte. Elso osztalytol egyetem befejezeseig kituno tanulo volt. Nem volt zseni, csak kulonlegesen tehetseges es szorgalmas. A zseni az egy fiuosztalytarsa volt. Megis a lanyomat emelte ki az erettsegi bizottsag. Mondjuk a kitunoseg aztan kozepsuli meg egyetem befejezesekor is jart egy bizonyos osszegu penzjutalommal, ez a masik jo oldala. Ja, es gyermekem tobb iskolaba is jart altalanosban.

    előzmény:
    Capuccino (154)
    2016-12-17  16:29

Címlap

top