Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kisfiam azt hiszi kislány

anyaboszi
Létrehozva: 2016. december 1. 14:43

Mai nap folyamán úgy fogadott az óvónő, hogy nagy gond van a kisfiammal.Játék közben többször is kislánynak nevezte magát és amikor mondják neki hogy ő kisfiú, következetesen kijavítja kislányra. Ezt ugyan mi is tapasztaltuk eddig, de nem tulajdonítottunk neki jelentőséget. Viszont az óvónő elültette a bogarat a fülemben. Azóta teljesen kétségbe vagyok esve. Tudok tenni valamit azon kívül, hogy kijavítom? Egyébként nem lányos a viselkedése, szereti az autókat, barkácsolni (igaz hogy babázni is szokott, talán ez a baj). 3,5 éves. Az óvónő felajánlotta, hogy holnap zárás után ad tanácsokat illetve végső esetben nevelési tanácsadót javasolt. 

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 15. 07:10382.

    az is elég bárgyú dolog, de arra jó hogy kefélni lehet őket sorban


    én nem tudom elképzelni, hogy a törpéket allah vagy dzsízesz szerüen imádják és eltartság az igehirdetőket


    a szopatáson kíviül a pasik is minden képesek lennének elvégezni a gyerekkel


    lehet nevelésre is sok alkalmasabb lenne, mint a bőgő hisztiző nők sokasága

    előzmény:
    Nikita 666 (381)
    2016-12-14  15:40
  2. 2016. december 14. 15:40381.

    Átvitt értelemben igen, el tudom képzelni.


    Felnőtt emberek rajonganak sztárokért, utánozzák őket, szokásokat, ruházatot, frizurát és sminket majmolnak. Ugyanaz a 7 törpe effektus, csak épp nem veszik észre. Nem tudatlanok, de a nagy átlagnak kell valami, ami kiemeli őket a kis szürke hétköznapjaikból. Akár ünnep, akár valaki akiért rajonghatnak de elérhetetlen.


    A férfi is ugyanolyan szülő mint a nő. Egy értelmes férfi ugyanúgy képes nevelni és ellátni egy gyereket mint egy nő. Attól a cikktől független, de néhány nőt szembe kellene köpni, amikor a volt férjével harcol a gyerekiért, azzal a férfivel aki tulajdonképpen valaha a szerelme volt, és jelenleg a gyerekei apja. Undorító az, amikor egy felnőtt nő a vélt vagy valós sérelmei megtorlására a gyerekeit használja fel, velük zsarolja az apát.


    Néhány országban a lánygyerek maradhat az anyával addig, amíg az anya férjhez nem megy. Akkor viszont a lánygyerek az apjához kerül, nehogy az új férfi molesztálja a kislányt. Ezt, ami tulajdonképpen bárkivel előfordulhat, egyből kivédik. Ugyanis a kislányok felnőnek, és gyönyörű 15 évesek lesznek belőlük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (380)
    2016-12-14  12:57
  3. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 14. 12:57380.

    ezek a figurák még anno az általános tudatlanságban keletkeztek


    eltutod képzelni, hogy ma egy gimit végzett elkezdi ünnepelni a 7 törpe? mert a ma ünnepelt figurák is pont olyan mesehősök csak


    olvastam


    nem lehet csak álandóan a fasziktól elszedni a gyerekeiket

    előzmény:
    Nikita 666 (379)
    2016-12-14  12:31
  4. 2016. december 14. 12:31379.

    Szerintem nem volt.


    Nem biztos hogy tanulatlanságból fakad. A jónépet bármikor bármivel be lehet hülyíteni, a tanult réteget is. De azok milyen okosak, akik képesek ezt meglátni, és így hatalomra szert tenni. Ebből a szempontból totál szerencsés vagyok, lepereg rólam minden. Ami jó a vallásokból azt kiszemezgetem, a többit művelje aki akarja.


    Most olvastam az egyik nőről itt a jobb szélen, Abu Dhabiban rekedt. Négy gyerekkel. Elváltan. És most csodálkozik, hogy senki nem segít. Naná hogy nem. A Hágai egyezmény szerint a jogellenesen külföldön tartózkodó gyerekeknél az alaphelyzetet kell minél előbb visszaállítani. De ezeknél a gyerekeknél szó sincs erről, a nő önszántából vitte ki a gyerekeit, vagy oda szülte. A nagykövetséget pedig nem tudja belerángatni, ha tudnának segíteni az csakis törvényt megkerülő segítség lenne, a követek pedig nem kockáztatnak. Állítólag a nő tudja hogy ott a gyerek az apáé, de úgy tűnik nem éri fel ésszel. Érthetetlen, hogy magyar nők úgy költöznek ki más országba, hogy nem képesek felmérni, a magyar törvények ott senkire nem vonatkoznak. A legnagyobb marhaság amit tett, hogy nyilvánosságra vitte a dolgot. Fű alatt minden megy csendesen, de így most a család fokozottan fog figyelni a gyerekekre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (378)
    2016-12-14  12:15
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 14. 12:15378.

    nem tudom hogy valaha volt-e a magyaroknál a nevemnek napja


    szent gizi busó, angyal télapó dzsízeszka húsvétinyúl a tyúktojással ludasmatyi..... tanulatlanságból eredő főszereplők azon rétegeknél


    ilyen rétegek külföldiekből is vannak


    nekem ezek mint a pipacs a réten a flóra fauna része


     

    előzmény:
    Nikita 666 (377)
    2016-12-14  11:53
  6. 2016. december 14. 11:53377.

    Áh köszönöm, ezt így nem is tudtam.


    A srácaim nevének nincs magyar megfelelője, az idegenek sokszor megkérdezték, hát akkor most nem lesz névnapjuk, most akkor mi van? A barmok. A srácoknak nem hiányzik, azt sem tudják mi az. Kint mondtam az apjuknak hogy a kicsinek legyen magyar neve, de a kórházban azt mondták "ilyen" név nincs. A nagynak van magyar neve is, de nem használja. A röhej az egészben, hogy itt sok külföldi megadja a gesztust másoknak, boldog névnapot kívánnak, de nem értik az egészet hogy mire jó.


    ... esik a hó ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (373)
    2016-12-13  07:35
  7. 2016. december 14. 11:39376.

    Te ... szerencsétlen.


    Hol olvastad, hogy egyedülálló megtört anyuci vagyok? Hol?


    Mondom én hogy hülye vagy.

    előzmény:
    buksi80 (369)
    2016-12-12  19:47
  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 14. 10:02375.

    én se megyek el békategóriás színészek előadásaira, mert illik színházba járni


    ha az embernek meg van a maga világa és abban emberek, akkor nem lényeg a tömeg miket csinál


     

    előzmény:
    Amarynda (374)
    2016-12-14  09:28
  9. 2016. december 14. 09:28374.

    Van aki semmifele unnepet nem szeret. legyen az szuletesnap hazassagi evfordulo karacsony vagy barmi mas egyszeruen nem szeret unnepelni semmit semmifele modon.


    En azt gondolom ez mindenkinek jogaban all. en sose eroltettem ra senkire az en szokasaimat es nem volt ram az se hatassal hogy masok mit nem unnepelnek stb.


    ez kicsit olyan mint az hogy "ha nem jarsz szinhazba vagy operaba akkor kobunko vagy". igy aztan ugye mar 5 evesen elviszik a gyereket a babszinhazba kesobb esetleg masmilyenbe. aztan az illeto felon es jobb esetben valoban megszereti es jar a szinhazba vagy ki nem allhatja de jar a szinhazba mert az az elvaras.


    En az eletemet ugy eltem es elem ahogy nekem jo es ugy hogy masnak ne okozzak ezzel kart vagy kellemetlenseget.


    Es uram bocsa nem jarok se szinhazba se operaba. egyreszt mert botfulu vagyok es meg diakkoromban megneztem azokat amik kotelezoek voltak es felnottkent szerencsere mar nem kellett alkalmazkodnom hogy ki mit var el tolem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (361)
    2016-12-12  11:43
  10. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 13. 07:35373.

    még pár nép ünnepli


    a papok találták ki a szetjeik nevének ünneplését


    oszt a pórok is elkezdték, mert akkor már józsi is az eke mellett nagyobb lett arra az 1 napra és egy újabb ok, hogy berughassanak


    a részegség 1 napra feledtette a nyomorúságugat


     

    előzmény:
    Nikita 666 (368)
    2016-12-12  16:36
  11. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 13. 07:24372.

    biztos vannak, mert nem csak link vallásosok léteznek


    de mondjuk csak 1 ismerek


    zsidóból többet is, de azoknak könnyebb, mert nekik valahogy ugy van az elvárás, hogy a torah-ból tartsa be ami neki jó


    amelyik lukaslepedőn át dugja az asszonyát lehet leszakítja sabbath-kor a wc papír, amit ugye a torah szerint nem lehetne, mert munka


    egy másik meg hempereg a csupasz asszonyon és a wc papír van előre leszaggatva

    előzmény:
    Lillaréka (371)
    2016-12-12  21:12
  12. 2016. december 12. 21:12371.

    Szerinted akad olyan aki betartja... mondjuk a katolikus- előirásokat?? - -- 


    én egy ájtatosmanót sem ismerek aki betartaná... álszent az összes. A papokkal az élen.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (370)
    2016-12-12  19:57
  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 12. 19:57370.

    mindegyik vallást betartani rohadt szar lehet


    de ugye csak általában az operett keresztényt látod, akik az ünnepek alkalmával valamennyire kesresztények, de még akkor se rendesen tartják


     

    előzmény:
    buksi80 (365)
    2016-12-12  15:02
  14. 2016. december 12. 19:47369.

    Látom, a szavak kiforgatásához nagyon értesz, bravo!


    Bár ahogy olvasom egy megtört egyedülálló anyuci vagy. Gondolom téged is könnyű bevonni a sok vallásos sületlenségbe. 


    Ki így - ki úgy él. ;)


     

    előzmény:
    Nikita 666 (368)
    2016-12-12  16:36
  15. 2016. december 12. 16:36368.

    A névnap is csak bolond magyar szokás.


    Tehát. Szerinted Jehovának lenni rossz dolog. Melegnek lenni jó. Egy jehova betöri a gyerekét az agymenésbe, tönkreteszi lelkileg, se karácsony, sem pedig jó kis világi dolgok. Ellenben a melegek "gyerekeinek" milyen jó, hiszen a gyerek boldog hogy egymást szerető szülei vannak. És még hatalmas karácsonyt is csinálnak neki, nehogy sérüljön a kis lelke hogy neki nincs anyukája.


    Megette a fene azt a családot, ahol szürke hétköznapokat élnek, és ezekből kizárólag ünnepek alkalmából tudnak kilépni. Tudod mi a szép? Te írtad le, nem én. Te írtad le, hogy kocka a nép. Nyáj. Élik a ritualisztikus napjaikat, miközben nem élnek, csak vegetálnak. A nagy kitöréseket az adja nekik, amivel dicsekedhetnek. Mit vettek, hol nyaraltak, étteremben ettek, ésatöbbi. Ami néhány embernek említésre sem méltó mert annyira természetes, az a nyájnak kuriózum.


     

    előzmény:
    buksi80 (365)
    2016-12-12  15:02
  16. 2016. december 12. 16:16367.

    Valóban, eladó az egész világ. A szeretet, szerelem, egészség (belső szervek), és mindennek van ára. Egyéntől függ hogy ez az ár mekkora.


    Nem véletlenül írtam hogy ha én lennék a Sátán ... az anyagias világban nem számít semmi, és ez már ördögi, az emberek még a lelküket is eladnák ha lehetne.


    Mély tisztelet azon néhány embernek, akikről pontosan tudom hogy nem vehetőek meg pénzzel.


    Fel kellett volna tenned a kérdést az illető gyerekeire vonatkozólag. Tedd fel néhány nőnek egy beszélgetés alkalmával, hogy van-e akkora összeg, ami kiváltaná a "szeretett" férjeiket. Érdemes megfigyelni mennyire meginognak. Én már feltettem néhánynak. És elgondolkodtak!


     


     


    Karácsony.


    A karácsony értelmét akkor éreztem először igazán, amikor vadidegenben, egyedül a gyerekemmel kellett volna valamit alkotni. Se fa, se semmi más. Leültem a sráccal beszélgetni, hogy ez a nap miről is szól tulajdonképpen, noha tudtam hogy soha nem fogja a katolikus vallást gyakorolni. Azóta eltelt pát év, a srácok az összes létező vallást tolerálják. De tudod mi döbbentett meg igazán? Amikor azon az ominózus karácsonyi napon bekopogott a szomszéd asszonyom a velem nagyjából egykorú lányaival, és boldog karácsonyt kívánt. Szívből. Meglepődtem. Kérdeztem tőlük, hogy ez most hogyan... ? Mondták, hogy habár más vallásúak, ők úgy lettek tanítva hogy tartsák tiszteletben más vallású emberek ünnepeit. Engem is bevontak az ő ünnepeikbe, soha nem éreztem magam kirekesztve. Úgy ahogyan Ügyvezető írja, a legnagyobb békében ültünk sokszor együtt három vallás, és kajáltunk.


    Az ősi vallás ripityára aprításával nagyon rába..tunk. Egy közös út helyett ellenségeskedés lett belőle. Habár az is igaz, ha megmaradt volna az ősi vallás, akkor még többen pusztultak volna. Az átlag mindig kiveti magából a kiemelkedő rizikófaktorokat.


     

    előzmény:
    Amarynda (357)
    2016-12-12  09:59
  17. 2016. december 12. 15:33366.

    Sajnálj, rossz nekem, alja ember nem vagyok, mert nem dobálódzok eszement módjára ...


     


    Miért magyarázkodnék bármelyik kérdésedre is?  - feleslegesnek tartom - nem vagyok itt, nem érdekel - nincs kedvem hozzá


    Te nem vagy okos. Meglehetősen buta, átlagos nő vagy, nem több.


    Értékrend ... imádtok rugózni ezen a szón, de számomra nem jelent semmit. Ami nekem érték, az másnak nem, és fordítva. Nem óhajtok olyan embereknek megfelelni, akik számomra senkik.


    Miért is probléma, ha valaki belerúg egy állatba? Egyem azt a kis emoci fejedet! Az Univerzumot még mindig nem érted. Soha nem is fogod megérteni, nem számít.

    előzmény:
    buksi80 (351)
    2016-12-11  22:22
  18. 2016. december 12. 15:02365.

    Jehovának lenni szerintem borzasztó dolog, az a rossz, ha sikerül "betörni" a gyerekeket ebbe az agymenésbe. A gyerekek pedig másképp működnek, olyankor még nagyon rossz kimaradni egyes dolgokból. Még ha felnőtt fejjel tudjuk, nem azon múlt az életünk, ha ezt vagy azt nem kaphattuk/nem tehettük meg. És persze ott és akkor a szülő tehet bármit, a gyermeki lélek (ha nem is életre szólóan) sérül.


    És szerintem azok az ünnepek, mint szülinap, névnap, karácsony épp azért jók, mert megszínesíti az életet, kicsit ki lehet lépni a hétköznapokból.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (364)
    2016-12-12  12:39
  19. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 12. 12:39364.

    nem vérszerintiek, de apró korunktól tesók vagyunk, csak nem közös buxából kellett élnünk


    lejjebb olvastad, hogy velük és a barátokkal megyünk most is nyaralni


    mi soha nem voltunk benne a csordában, ma se és nem hiányzott-zik az amit a nép csinál


    és egyébként olyan helyen élünk, ahol sokféle nép van, azokból se tartja a zöme a keresztények ünnepeit


    a jehova meg nem nevelte igazi jehovának a kölykeit ha sóvárgott mások dolgai után


     


     

    előzmény:
    buksi80 (363)
    2016-12-12  12:12
  20. 2016. december 12. 12:12363.

    Azt írod vannak testvéreid. Ők karácsonyoznak? Ők -ha esetleg lett családjuk- nem ünnepelnek, nem adják tovább a gyerekeiknek? Ezt csak azért kérdezem, mert -írtam, hogy ismerek pár családot, akik jehova tanúik- nos ők nem tartanak semmilyen ünnepet (csak Húsvét) és a ma már felnőtt gyerekek eléggé elkeseredve mondták, hogy nekik nagyon hiányzott. Mert az iskolában látták, hallották, nekik mégsem lehetett benne részük. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (361)
    2016-12-12  11:43
  21. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 12. 11:47362.

    ha holnap bevered a fejed és apáca akarsz lenni


    akkor 2 év próbaután lehetsz


    DE minden vagyonod a rendre kell írasd

    előzmény:
    buksi80 (356)
    2016-12-12  09:34
  22. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 12. 11:43361.

    mindegy kiket veszünk elő a múltból


    hittek a papoknak, mert a tudomány akkoriban még nagyon messze állt a maitól a papok meg már 2000éve fondorkodnak


    de ma már bevenni a papok dumáját?


    nyilván nincs ezzel bajod ha szereted gyerekkorodtól


    nekem nem adták be az öregeim a karácsonymaszlagot, semmi vallásból vagy faluról származó vigadságot, így soha nem szerettem


    nem kellett már felnőtten átértékelnem tudásalapon a régi életvitelt, viszont megértettem, hogy miért álltak távol ezektől az öregjeim


     


    nekünk a kistesóimmal nem kellett soha népszokások indoknak, hogy ajándékot adjunk egymásnak, vagy hogy partyzzunk, szabadságra menjünk


     

    előzmény:
    Amarynda (359)
    2016-12-12  10:09
  23. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 12. 11:29360.

    ma is tart


    joshua 3500 éve csapta meg jericho....... és ott még ma is harcolnak


    és a vallások is harcolnak a befolyásuk kiterjesztéséért


    oké ma már róma nem tesz a tüzre, de azért a vatikáni bankkal ügyesen makkerkodik a fegyverüzletben


     


    ennek csak akkor lenne a vége ha nem lenne folyamatosan ostoba szaporulata az embereknek


     

    előzmény:
    buksi80 (356)
    2016-12-12  09:34
  24. 2016. december 12. 10:09359.

    hat akkor legyen Ferenc Jozsef ha azt uribbnak  tartod, vagy Sissy kiralyne;-)))


    en nem vagyok az a tipus aki egy regi szep unnep mogott olyan tartalmat keres hogy abba bele lehessen kotni. En gyerekkorombol a karacsonyra mint az ev egyik legszebb unnepere emlekszem vissza, es itt is ugy tartjuk ahogy a mi erzeseink ezt kivanjak.


    Nalunk sose volt a kenyszeres vendegeskedes utalt rokonokkal. szenteste vagy 24 en csak a szuk csalad vacsorazott egyutt es ajandekozta meg egymast masnap meglatogattunk kedves idos rokonainkat, dedszuloket stb.


    Itt a 24. szinten igy mukodik kettesben a 25.  es 26 an vagy baratainkkal vagyunk esetleg ok jonnek hozzank. akikkel jol erezzuk magunkat es nem olyanokkal akiket nem latunk szivesen.


    egyebkent azt gondolom mindenki unnepeljen ugy ahogy neki a legjobb es leg kellemesebb. legyen szo karacsonyrol szuletesnaprol hazassagi evfordulorol barmirol.


    En sose voltam kulonosebben utazos nekem jobb kikapcsolodas az ha otthon tolthetem azzal az idomet (vagy azokkal) akik fontosak nekem  vagy olyasmivel amit szeretek csinalni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (354)
    2016-12-12  07:04

Címlap

top