Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Apukák ide! 2 gyerek?

FB#10206034547382893
Létrehozva: 2016. november 26. 02:10

Sziasztok!


37 éves családanya vagyok, egy 8 éves gyermekkel, van állásom. Férjem (45) munkanélkülisége alkoholproblémákhoz vezetett, ami miatt házasságunk 2 éve megromlott. Majdnem elváltunk, de segítettem őt talpra állni, azóta még inkább (az előtt is az volt) példás családapa. Kb. egy éve eldöntöttük, hogy rendeztük az életünket és ezt megerősítendő vállalunk még egy gyermeket. Azóta próbálkozunk, sikertelenül. Idén szeptember óta orvosi segítségünk is van, peteérlelőt szedtem, ultrahangra jártam, "programozott" együttlétünk is volt tüszőrepesztő injekció után, de eddig sajnos továbbra sem sikerült a baba.  Ezt elég rosszul viselem, már említettem neki a Kaáli intézetet is, hogy megpróbáljuk de semmi reakció. Mikor nem sikerül, engem mindig megvisel, Ő rajta nem látom a bánkódást egy ideje... 


Aztán tegnap reggeli közben közölte, hogy fogadjam el, hogy Ő nem akar még egy gyereket. Sírógörcsöt kaptam. 


Neki van egy nagy gyereke (18) az első házasságából, eddig rossz volt a kapcsolatuk, de most az is rendeződni látszik. Kérdeztem hogy mi az oka, mert ezt nem teheti velem, hogy egy évig nagyon akarja, aztán hirtelen nem. De azt mondta, hogy nem történt semmi, csak anyagilag nem fér bele, és "öregnek" érzi magát még egy gyerekhez. Azért nem értem az álláspontját, mert mielőtt belevágtunk a "baba-várásba" átbeszéltünk minden érvet és ellenérvet is, és akkor nem volt semmi kifogása. Azt is mondta, ha kell ő is megvizsgáltatja magát. Lassan én is kifutok az időből, így sem jön össze a baba, az nem lehetőség, hogy még 1-2 évet türelemmel várjak. (érdekes, hogy az első közös gyermek ahogy letettem a fogamzás gátlót rögtön összejött, most meg semmi...) Ha közben meddővé vált volna azt megérteném, belenyugodnék, mert arról senki sem tehet, de nem beszél erről a témáról, csak halogatja, és a pénzre fogja. Miért nem őszinte velem??? Annyi mindenen keresztülmentünk együtt, ez az alapja egy házasságnak. - szerintem.


Szóval remélem ezt apukák is olvassák, és segítenek megérteni, elmondják mi zajlik le egy pasi fejében ilyenkor, mert ezt ép ésszel fel nem fogom. Szeretem a férjem  de félek ez lesz kapcsolatunk szakítópróbája.

  1. 2016. november 29. 19:0438.

    ""Kb. egy éve eldöntöttük, hogy rendeztük az életünket és ezt megerősítendő vállalunk még egy gyermeket. ""



    Engem ez zavar leginkább. Talpra állt, rendeződik a helyzet, erre a nyakába akarsz tenni egy olyan felelősséget, ami miatt újabb húsz évet megfeszített íjként fog élni.


     

  2. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. november 29. 13:4837.

    Szerintem ne erőltesd ezt a második gyereket. Valahogy rossz előérzetem van. Nem szeretném (=szomorú lennék) egy olyan topikot olvasni egy-két év múlva tőled, hogy "Két gyerekkel hagyott itt a férjem"... Mért változtatta meg a véleményét? Csak tippelni tudok. Lehet, hogy elsőre jó ötletnek tűnt, őszintén akarta ő is, de aztán telt az idő, a hagyományos spontán szexuális együttléteken túl egyre "bonyolultabb" dolgokat kellett tenni a gyerekért, ez is frusztrálhatta, plusz ahogy telt az idő, volt ideje végiggondolni magában (ami más, mint amikor ketten beszélgettek róla), és egyre több érv szólt ellene: én is voltam már munkanélküli, ismerem azt az érzést, ami az ember érez, amikor elképzeli, hogy mi lesz, ha még egyszer megtörténik. Azonkívül objektíve még nem öreg, kispapának viszont már majdnem az. Lassan elér abba a korba, amikor már inkább nyugalmat, biztonságot szeretne. Végre helyrerázódott az élete a sok viszontagság után... Nyugit akar.

  3. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. november 29. 10:0436.

    persze mondhat, amikor a felnőtt emberek egymást szívatják és nem egy gyerek életminősége a tét (csak nekem a szélkakas emberek nem igazán szimpik)


    de azért gondolom neked se normális, hogy a gyerekek zömének az élete el van baszva, mert vagy az anyja vagy az apja


    elkezdett bét mondani, mert a kimondott át már semmibe vette


     

    előzmény:
    galile (35)
    2016-11-29  08:50
  4. 2016. november 29. 08:5035.

    Simán mondhat a-t, aztán b-t a megváltozott körülmények miatt...vagy mert az ember lánya fia folyamatosan változik...Sokkal inkább változzon a vélemény, mint foggal-körömmel ragaszkodni valamihez, ami már nem is olyan fontos...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (30)
    2016-11-28  12:44
  5. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2016. november 28. 21:2634.

    Éreztehti magát öregnek a gyerekvállaláshoz a korától függetlenül is. Neki ez már a harmadik gyereke lenne, lehet, hogy már nincs rá indíttatása, energiája, türelme, kitartása. Felesleges erőltetni, csak újabb veszekedések forrása lenne, nem beszélve arról, hogy ha egy kapcsolat rossz, akkor nem egy gyerek feladata azt összetartani vagy megjavítani.

  6. Torolt_felhasznalo_244793
    Torolt_felhasznalo_244793
    2016. november 28. 21:1133.

    Te nyitottad a '"Lakásfelújítás- hogyan?" című topikot is egy hasonló nicknévvel? Vagy ketten vagytok, akik azonos módon képeztek neveket, és indítotok vele aznap egy friss topikot? Mert ha előbbiről van szó, akkor van némi ellentmondás a különböző fórumtémák tartalma között (a másik fórumon épp borzalmas lakáskörülmények között lakik a topik indítója).... Bár az utóbbi is fennállhat - mármint más is hasonlóan képezi a nickneveit....


     

  7. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. november 28. 18:2832.

    előzmény:
    cabron (31)
    2016-11-28  17:18
  8. 2016. november 28. 17:1831.

    Semmiképp se vállaljatok újabb gyereket, és örülj, hogy most gondolta meg magát.


    Tökmindegy kiben és miért van kétely, de ha van, akkor nem szabad. Egy gyerek nem játék. Rendeződött az életetek, van egy 8 éves közös gyerek, jók az anyagi körülmények. Koncentrálj arra, aki már meg van és ne hazárdírozz gyerek kontójára!

    előzmény:
    FB#10206034547382893 (22)
    2016-11-26  21:00
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. november 28. 12:4430.

    és ezt megerősítendő vállalunk még egy gyermeket.


    idióta önző barmok


    normális emberek nem játszadoznak gyerekek életével


     


    normális pasi nem mond 1x valamire á utána meg bé


    a te embered ha lenne gyerek, akkor is simán kifarolhatna


    MERT a szava szart se ér


    nyomorítsátok csak egymást


    de egy ártatlan gyereket nem kéne


     

  10. 2016. november 28. 12:0929.

    Hat nem tom. Ha annyira erolteted, az is a pakliban van, hogy esetleg egyedul maradsz ket gyerekkel. Ezt is bekalkulaltad? Gyereked mar van, en biztosan nem eroltetnem masikat ebben a szituban. Persze, a te eleted. Foleg, hogy az a masik nem is akar jonni.

  11. 2016. november 27. 08:2128.

    Rövidesen nagyobbacska lesz a legkisebb is, és mindkettőjüknek sokkal-sokkal könnyebb lesz. Ne haragudj a felszín alatt se a menyedre, egyrészt mert egészen biztosan tisztában van vele, hogy titkon (?) neheztelsz rá, másrészt meg mert a kicsik már megvannak, örülj nekik és segíts a háttérből, ahol tudsz. A fiadat azzal nem tehermentesíted, ha azt látja rajtad, hogy úgy aggódsz, majd tönkremész bele (mert Téged is félt), inkább a pozitív dolgokra hívd fel a figyelmét... Egy tálca süti a családnak klassz dolog...Nagyon jól tud esni , ha van estére/uzsonnára egy-egy adag olyan házi egészséges finomság, amit könnyen a kicsik kezébe lehet nyomni egy pohár tejjel.


    Nálunk másfél éves volt a legkisebb, amikor eljutottunk oda, hogy most csak ketten muszáj elmennünk valahova több napra, mert így nem mehet tovább. (Előtte nem adtam ki a kezemből egy mozira sem a kicsit.) Férj állt a sarkára, hogy most megyünk kettesben egy hosszú hétvégére, szüleit hívta fel, ők vigyáztak a három gyerekre, mi meg mentünk. Próbáltam kibújni alóla, -legalább a kicsit vigyük- de nem sikerült, a határig bőgtem, olyan rossz érzés volt, hogy itt hagyom őket, de aztán a gyerekek jól érezték magukat, meg mi is nagyon, így azóta rendszeressé tettük a kettesben megszökéseket. (Ilyenkor három éjszaka "jár"...:))


    Szóval kitartás, ez a "legkisebb egy éves" volt a legnehezebb időszak, két éves kor után könnyebb lesz, ha pedig a fiad is jobban tud otthon pihenni, könnyebb lesz neki is.

    előzmény:
    Dnanga1 (20)
    2016-11-26  20:00
  12. 2016. november 27. 08:0627.

    Egyidős vagyok Veled, úgy jó fél éve úgy döntöttünk, jöhet a negyedik gyerek. Mivel első három egyből összejött, egyből készpénznek vettem, hogy a döntés után rövidesen teherbe esek. Hát nem... jöttek a csalódások részemről, aztán férjem mondta, nem is olyan nagy baj, jó ez így nekünk, végre szabadabbak vagyunk, stb...Mi nem jártunk utána, kicsit úgy vagyok vele, hogy lehet nem véletlen, hogy így alakult, én is félretettem magamban a dolgot.. Más a helyzetünk, nekünk már van három, de a férjed reakciója miatt írtam be, hogy máshol is van ilyen...

  13. 2016. november 27. 06:5426.

    Felelőtlenség, ha csak egyedül akarja, apuka nem.


    Felelőtlenség, ha nincsenek meg hozzá a feltételek. A gyereknevelés nem abból áll, hogy anyuka otthon babázik, apuka majd éjt nappallá téve dolgozik, hogy előteremtse az anyagiakat.

    előzmény:
    az örök Éva (17)
    2016-11-26  18:12
  14. 2016. november 27. 06:5225.

    Azt a kisbabát nemcsak dédelgetni kell, hanem fel is nevelni.


    Ami legalább 20 évig tartó anyagi, fizikai és érzelmi felelősség. Csak szeretetből nem nő fel egyetlen gyerek sem.

    előzmény:
    az örök Éva (10)
    2016-11-26  12:15
  15. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. november 26. 22:2824.

    Ez önmagában nem hazugság. Az viszont igen, ha a hozzáállás változása mögött eltitkolt dolog van. E téren tőlünk nem várhatsz segítséget. Idegenekként nem tudunk tettekben és tényekben megerősíteni. Egyik irányban sem!

    előzmény:
    FB#10206034547382893 (22)
    2016-11-26  21:00
  16. 2016. november 26. 21:0823.

    Köszönöm a véleményed! Magad jellemzed ha ismeretlenül megítélsz. Nem baj, nem haragszom. Nem volt meg minden információd. Szép estét! :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (2)
    2016-11-26  09:12
  17. 2016. november 26. 21:0022.

    Kedves hozzászólók! Minden véleményt örömmel fogadtam! Még a falusi libán sem sértődtem meg. (Bár megjegyzem nem vagyok az, de néha jó hogy ismeretlenek tükröt tartanak) Tudjátok, mivel egyszer már csúnyán átvert, de túlléptem rajta úgy érzem hogy még egyszer képtelen lennék megbocsátani a hazugságot. Mert ha most őszinte velem akkor csapott be mert azt nem gondolta komolyan. Nem vagyok hisztis p.. de nagy az igazságérzetem. Ezért nehéz elfogadni mert így megalkuszom magammal szemben. Nem vagyok boldog, nem tudom képes leszek-e vele boldog maradni. Egyébként van állása mert az alkohol probléma után felvették jó helye van, jól keres. A 8 éves gyermekünket sincs gondja. Reggel ébreszteni, reggeli, öltözés, intézem, suliba viszem, munka után megyek érte. Néptáncra, hittanra én viszem du. Suli után hazaérve is én tanulok vele, vacsorát adok, zuhanynál segítek, mesét olvasók lefekvéskor. 


     

  18. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. november 26. 20:5221.

    Az akarat még nem felelőtlenség. Felelőtlenséggé akkor válik, amikor az akarat felülírja az ész érveket. Sajnos a tágabb rokonságban van egy anyuka, aki akkor is akarta a gyereket, amikor az orvosok elmondták neki, mit kockáztat. Szült egy sérült babát, aki élete végéig gondozásra szorul. Az akarat győzött, és bár az anyuka azt mondja, szívesen és szeretettel fogja gondozni gyermekét (amíg bírja), bennem azért kérdések merülnek fel. Olyan szavak jutnak eszembe, mint a szeretet, a felelősség, és az önzőség. Elgondolkodom rajtuk.


    Ez csak egy (létező) példa, de számtalan másikat fel lehetne sorolni.


    Nem tudom miért gondolod úgy, hogy a férfiak kevésbé szeretnének családot, kevésbé vágynak gyerekekre. Minden bizonnyal saját tapasztalataid vezettek erre a meggyőződésre, de hidd el, a világ sokkal színesebb annál, mint amit mi látunk belőle. Megint csak egy személyes példa: Én szerettem volna egy harmadik gyereket, a nejem hallani sem akart róla. Maximálisan tiszteletben tartottam az akaratát, és megtalálom a boldogságot a megszületett kettőben. Az életem értelmét jelentik, és ezzel az apák döntő többsége így van. A kollégáim kivétel nélkül rajonganak a gyermekeikért, nincs az a dolog, amit meg nem tennének értük. Szerintem nemi síkra helyezel egy olyan problémát, aminek a gyökerei egész máshová nyúlnak.

    előzmény:
    az örök Éva (17)
    2016-11-26  18:12
  19. 2016. november 26. 20:0020.

    Nem, nem az. Elöljáróban, imádom az unokáimat. A fiam nem szeretett volna egy harmadik gyereket, de a menyem igen. Volt vita közöttük. Én nem szóltam bele, mert nem szólhattam. Megszületett a harmadik pirinyó is.
    A menyem otthon van az egy évessel, a hat éves és a négy éves oviba jár. A fiam folyamatos műszakban dolgozik, rendszeresen túlórázik, ami az jelenti, hogy hetente sokszor nem nyolc órás a műszakja, hanem tizenkettő. Mondom rendszeresen. A hat napból rendszerint kettőben túlórázik. A legénykori barátok megnősültek, elmaradtak, nemrégiben a húgomat hívta fel, hogy ha elmennek egy bizonyos filmre, szóljanak, akkor ő is elmegy, mert egyedül nem akar. Évek óta ez az egy eset volt, amikor moziba ment. (Mielőtt szóvá teszed én vigyáznék a kicsikre, de a menyemet nem érdekli a mozizás. ) Otthon sem tud olyan igen sokat pihenni a három kicsi miatt. Soha nem volt egy vastag ember, de mostanában úgy néz ki, mint az agárkutya. Nyúzott, fáradt, megőszült. Nemrégiben munkából jövet baleset érte. A saját figyelmetlensége miatt. Mikor káráltam neki, hogy miért nem figyel jobban, annyit mondott: Fáradt voltam anyu.
    Sütöttem süteményt, szóltam neki, át is jött érte. Egy karikás szemű, kiégett, mosolytalan  férfi ült velem szemben a széken. Mondom neki, mi bajod van, olyan csöndes vagy. A válasz: Fáradt vagyok anyu.
    A menyem sokszor kocsiba ül a három gyerekkel és elmennek az anyjáékhoz. A fiam olyankor kicsit többet tud pihenni.
    Én az anyja, aki a fél életét arra tette fel, hogy felnevelje, itthon ülök és reszketek, hogy vigyázzon magára, nem mondhatom neki, hogy  ne égesd teljes lánggal azt a gyertyát.
    Talán igazad van, hogy nem felelőtlenség.... de gondolni kellene a másik félre is. Ha már hozzákötötte az életét.

    előzmény:
    az örök Éva (17)
    2016-11-26  18:12
  20. 2016. november 26. 19:3719.

    "egy második gyermek vállalása/nem vállalása nem lehet egy kapcsolat próbatétele"
    korrigálok... szóval a nem vállalása nem lehet... hiszen már van. Az erőltetett ketteskén viszont előfordulhat hogy csúnyán kisiklik a kapcsolat, mert ha az egyik világosan jelzi, hogy ez meghaladja az ő energiakészletét és mégis keresztül viszi a másik, akkor ez az energiakészlet ki is fog merülni és jön a baj... (újra inni kezd/beteg lesz/lelép valakivel/te lépsz le valakivel akinek úgy tűnik kellő energiakészlete van)

    előzmény:
    FullMoon (18)
    2016-11-26  19:32
  21. 2016. november 26. 19:3218.

    Én azt gondolom, hogy a sikertelen próbálkozások sora egy férfit is gondolkozásra késztet, és hogy ha egy éve mindent átbeszélve még benne is lett volna a dologban, ez nem jelenti azt hogy mára ne ment volna el tőle a kedve.


    Nyilván ehhez a kedvtelenséghez az is hozzájárul, nem kis mértékben, hogy az elmúlt időszak "babagyártásról" szól, időzített együttlétekkel, hormoninjekciókkal (aminek mindenkire vannak nem túl pozitív hatásai, még ha nem is veszed észre, lehet változott a vislekedésed ami neki nem igazán tetszik)


    Mindezen felül időközben felnőtt korba lépett az egyik gyermeke, és talán elgondolkozott, hogy ha most foganna meg a ti újabb gyereketek, akkor mire ő is felnőttkorba lép, 65 éves lesz.. ha megéri..


    Én azt hiszem, egy második gyerek vállalása-nem vállalása nem lehet egy kapcsolat próbatétele. Ha az is kérdés, hogy legyen-e, és ebben nincs egyetértés, az igen. 


    A "pénzre fogja". Nézd, egyszer volt már munkanélküli, amiben csúnyán megomlott. Te segítetted talpra. Nyilván azért benne maradt ez a félelem, hogy ez megismétlődhet bármikor...  de ugyanez 2 kisgyerekkel, úgy hogy esetleg te nem tudsz dolgozni, nem igazán életbiztosítás.. Én nem gondolnám hogy most nem őszinte, 1 éve nem volt az. Akkor talán úgy gondolta "tartozik" neked ennyivel, amiért segítetted talpra állni. Talán tartozik is, de a tartozását nem úgy kellene lerónia, hogy olyat vállal magára, ami meghaladja az energiáit. Márpedig ha ő aggódik a kora, az anyagiak miatt, akkor ez meghaladja az energiáit. Ez csak akkor vezethet szakításhoz, ha számodra fontosabb, hogy 2 gyereked legyen (2 apától, esetleg egyedül nevelve), mint az, hogy normális családban neveld fel a már meglévő 8 évesedet.


     


     

  22. 2016. november 26. 18:1217.

    Az nem felelőtlenség, ha egy nő gyereket akar.


    Erről nincs is mit beszélni, nincsenek észérvek pro és kontra. Akar és nagyon akarja.


    Ezt a férfiak nem érzik, és ha rajtatok múlna, már rég kihalt volna az emberi faj, de ezt már mondtam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (13)
    2016-11-26  14:03
  23. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. november 26. 14:4416.

    Köszönöm a jókívánságot, jó munkát! :-)

    előzmény:
    Sheriff-2 (15)
    2016-11-26  14:36
  24. 2016. november 26. 14:3615.

    Most nagyon foglalt vagyok, saccolom kevesebb mint 2 órát.


    Az életben kivétel nélkül minden relativ, a fiatalokra ugyanúgy vonatkozik az korábban leírtak, kivánom hogy  hogy az életük úgy alakuljon, ahogy azt ők remélik/gondolják.


    Amiben jelen pillanatban biztosak lehetünk, hogy jövőjük a fiataloknak, nekünk idősebbeknek pedig multunk van.


    Tetszik a válaszod.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (14)
    2016-11-26  14:08

Címlap

top