Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tartanátok a kapcsolatot?

Tinúviel
Létrehozva: 2016. október 14. 21:28

Nem akarok részletesen belemenni a történtekbe, mert írhatnám napestig, a lényeg: nem vagyok jóban a szűkebb-tágabb családommal. Nálunk mindig is az volt a szokásos alapgondolat, hogy a "gyereknek" legyen csönd, ne legyen önálló véleményünk, saját akaratunk, mindenben rendelődjünk alá és mindent tegyünk úgy, ahogy mondanak. Nagyszülők, szülők, nagybácsik-nénik szinte kivétel nélkül ezt vallják.


És itt jön a gond: én jóformán mindenben teljesen eltérő nézeteket vallok mindenről, más az értékrendem, más dolgokat tartok fontosnak, másképp állok a dolgokhoz. Ezt mindig meg is mondtam, tehát gyerekkorom óta állandóak voltak a konfliktusok, mert amíg otthon éltem, egyértelműen kihasználták azt, hogy anyagilag függök és ha nem azt tettem, amit mondtak, jöttek a szankciók (volt testi is alkalmanként, de főleg lelki terror, megalázás). Ha kitaláltam valamit, az hülyeség volt. Ha lázadni mertem, ordítottak. A többiek - velem egykorúak, tesók-unokatesók - hallgattak, alárendelődtek, szóval csak én voltam a család feketebáránya. Az utolsó 2-3 évben, amit otthon éltem, kb. hozzám sem szóltak...


A nagykorúságom után hamar elköltöztem, utána munka mellett tanultam tovább, sokszor semmire nem futotta, de megoldottam. Messzire is költöztem, ritkán járok otthon, a kapcsolatot velük is ritkítottam, évente kb. 2 alkalommal találkozunk. Már szinte beszélni sem tudunk semmiről, a dolgaimról nem nagyon tudnak. Viszont interneten keresztül és élőben is folyamatosan jön a bűntudatkeltés, én vagyok a sz*r, hálátlan gyerek, semmibe nézem őket, ők bezzeg felneveltek, tudjátok... Főleg anyámmal vagyok rosszban, nagyon sok a sérelem, és igen, rossz anyának tartom, nagyon durva dolgokat mondott és tett, én elképzelni sem tudom, hogy így viselkedjek másokkal, főleg nem a gyerekemmel. 


Egy ideje gondolkodom azon, hogy megszakítom végleg a kapcsolatot. De nyilván nehéz, mert az embernek mégiscsak a családja, és van néhány normálisabb személy, akivel jóban vagyok, ráadásul ott van ez az örökös bűntudatkeltés. Mielőtt megjegyeznétek, hogy gondolkodjak el, nem bennem van-e a hiba, ha az egész családdal rosszban vagyok...? Meggondoltam, nem az én hibám. Ha életképtelen, sikertelen ember lennék, azt mondanám, bennem a hiba, de a valóság épp ellenkezőleg az, hogy minden velem egykorú rokon egy helyben rostokol, otthon él, se párkapcsolataik (eddig sem volt, mert mi nem nagyon járhattunk ismerkedni ), se barátaik, se karrier, mert ők a szülők tanácsait követik, nekem férjem van, lakásom (hamarosan, ha visszaköltözünk családit szeretnénk helyette), jól fizető munkám, sok barátom. Szóval azt gondolom, én haladok normálisan az életben, nem ők, ezért sem értem az állandó kritikát a család részéről. 


Néha úgy érzem, semmi értelme tartani a kapcsolatot, csak nehéz elfogadni, hogy a saját családom így viselkedik, elutasít. Szeretnénk hamarosan gyereket, már most látom, micsoda bűntudatkeltést és patáliát levágnak majd, mert nem fogunk gyakrabban menni, vagy mert ők sem jöhetnek gyakran és a gyerekre se vigyázhatnak.... ti elvágnátok a kapcsolatot, ha semmi pozitívat nem kapnátok, csak kritikát és bántást?

  1. 2016. november 25. 20:0032.

    Sajnos nem mindig lehet helyrehozni.

    előzmény:
    VIK (3)
    2016-10-14  22:40
  2. 2016. november 25. 19:5831.

    Nem is kell erőltetni...a párom két éve nem beszél az anyjával,mert hasonlóan szemét módon bánt velünk..Kčnyszerből hülyeség tartani a kapcsolatot,nyugodtabb leszel ha nem kell vele találkoznod..

  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. november 25. 15:2730.

    Bizony, lehet ezt a nagyon nagyon nagyon könnyű utat is választani.


    Ha anyádék is azt választották volna, ma nem tudnál itt panaszkodni rájuk.


    Summa summárom sokat köszönhetsz nekik.Ezért olyan gáz az amikor idejössz  habzó szájjal...................


     


     

  4. 2016. november 25. 13:1629.

    Meg egy fraszt. Minden emberi lelki roncsert a szulo a felelos. A bortonok is uresebbek lennenek. Bele ne koss, nem mondtam, hogy uresek lennenek. Mert minden emberi leny leghobb vagya, hogy szeressek. Tudod, az mi? Ha nem kapja meg, eleve lelkinyomorek lesz. Nekem ne mondja senki, hogy egy felott ne ragodjoan a gyerekkori serulesein. De igenis azon ragodik, hogy gyogyuljon ki a lelki seruleseibol. Van, akinek ez lassabban megy, van, akinek ramegy az egesz elete. Mert igenis faj, hogy vilagra hoztak, de nem szerettek.


    Rohej, hogy halottrol vagy jot vagy semmit. Ha meghal, attol megjavul? Temetesen sikitozni? Te alszent vagy? Ha ugy gondolod, hogy a gyerek felelsossege, hogy a szulot megtanitsa szeretni, te igencsak forditva vagy bekotve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (20)
    2016-10-17  19:53
  5. 2016. október 19. 21:1128.

    Igen, ebben nagyon igazad van.


    Az ember nyűglődik, szenved, nem is akarja már ezt az egészet, de közben nehéz belenyugodni, feldolgozni, hogy ez van, nekem ennyi jutott, én senkire nem számíthatok, egyedül vagyok és ott az a folytonos kérdés, hogy miért nem lehet egyszerűen úgy elfogadni, ahogy vagyok? És ugye az ember közben lát más családokat, szerető szülőket, rokonokat, ahol nem állandó cseszegetéssel fordulnak az ember felé, hanem szeretettel, és akkor azért csak összeszorul odabent valami... pl. amikor a barátnőm meséli, hogy szervezi az anyjával az esküvőjét, nevetgélnek, tervezgetnek, anyuka könnyes szemmel nézi a templomban, az én anyám meg annyit nem kérdez meg a saját esküvőm kapcsán, hogy amúgy mi lesz a kaja vagy bármi...

    előzmény:
    Sissi52 (19)
    2016-10-16  18:58
  6. 2016. október 19. 20:5427.

    Azért is nehéz kérdés ez, mert alapvetően nem vagyok rosszban minden rokonnal, akad egy-két normálisabb, aki nem köt bele a dolgaimba, de feltételezem, hogy ha megszakítanám a kapcsolatot a szűkebb családdal, akkor ők sem feltétlenül tartanék velem. Egyrészt, mert a mi családunk egyébként sem az a programozós típus, hogy azt mondjam, gyertek el egy kávéra vagy valami, inkább a családi összejöveteleken találkozik mindenki, de oda nyilván ebben az esetben már nem járnék. 


    Egyébként most kb. annyi a kapcsolattartás, mint írod, évi 2-3 alkalommal találkozunk 2 órára, de tény, hogy már előtte egy hónappal gyomorgörcsöm van, ha arra gondolok, hogy na, megint menni kell. 

    előzmény:
    Eperke2222 (14)
    2016-10-15  10:06
  7. 2016. október 18. 06:3426.

    A fenet van a temetesnel siras rivas. Az, hogy az ember elengedi a mergezo csaladjat felszabadit. Es nem lesz mit megbanni amin siras rivas lenne. Az elet nem hollywoodi film. 


    Komolyan birom az akkor is csaladozokat... ezt olyanoknak is mondanatok akit folyamatosan vertek vagy mondjuk abuzus aldozatai csaladon belul? Hogy de akkor is csalad es halatlan??? 


    Topikindito, te tudod neked mi fer bele. De hidd el, felnottkent te vagy a felelos a sajat eletedert. Igy nyilvan kapcsolatot se kell tartanod ha megtehetrd es nem akarsz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (24)
    2016-10-17  20:31
  8. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. október 17. 20:3625.

    F@szt. Épp az elengedés a lényeg. Szarházikkal nem tartjuk a kapcsolatot. Aki képes ezt meglépni,az szabaddá válik és annak már nem kell álszenteskedni.


    Ennyi.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (24)
    2016-10-17  20:31
  9. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. október 17. 20:3124.

    Nincs jelentősége hogy ki kivel ért egyet és ki mit mond.


    Tények, amit írtam.


    Tudom, hogy a szülők temetésénél lesz sírás-rívás, megbánás és gyertyagyújtás.


    Jaaaaaaaaaaaaaj, az olyan szép és megható lesz, látszik majd hogy azért nagyon szerette a szüleit......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (23)
    2016-10-17  20:26
  10. Torolt_felhasznalo_286997
    Torolt_felhasznalo_286997
    2016. október 17. 20:2623.

    Megmondom őszintén sokszor nem ertek veled egyet de most igazad van valahol... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (20)
    2016-10-17  19:53
  11. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. október 17. 20:0322.

    "tehát gyerekkorom óta állandóak voltak a konfliktusok, mert amíg otthon éltem, egyértelműen kihasználták azt, hogy anyagilag függök és ha nem azt tettem, amit mondtak, jöttek a szankciók (volt testi is alkalmanként, de főleg lelki terror, megalázás)"


    "Már szinte beszélni sem tudunk semmiről, a dolgaimról nem nagyon tudnak. Viszont interneten keresztül és élőben is folyamatosan jön a bűntudatkeltés, én vagyok a sz*r, hálátlan gyerek"


    "Főleg anyámmal vagyok rosszban, nagyon sok a sérelem, és igen, rossz anyának tartom, nagyon durva dolgokat mondott és tett, én elképzelni sem tudom, hogy így viselkedjek másokkal, főleg nem a gyerekemmel"


     


    Olvass! Mielőtt kopogtatod a körmeidet a klaviatúrán.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (20)
    2016-10-17  19:53
  12. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. október 17. 19:5921.

    Te miért vagy ennyire görény?


    Egy gyerek az gyerek. Főleg kamaszként. NA akkor meg igazán. Ha a szülők ellöknék maguktól a kamasz gyerekeiket, akkor nagyon szörnyű világot élnénk!


    És ezek a sérelmek általában nem a kamaszkortól kezdődnek, hanem egészen kicsi kortól. Amikor még semmi más feladata nincs a szülőnek csak hogy feltétel nélkül szeresse a gyerekét.


    Kíváncsi lennék a famíliádra, mert nagyon az az érzésem, hogy te egy efféle elhagyós szaranya vagy, aki a gyerek első rossz lépésénél hátat fordított neki. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (20)
    2016-10-17  19:53
  13. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. október 17. 19:5320.

    Te pedig mindenben ártatlan vagy, ugye?


    Felnőtt emberként miért a gyermekkori  vélt vagy valós sérelmeidet melengeted?


    A szüleidnek persze soha semmit nem kellett lenyelni tőled? A hebrencs és hülye valaszokat, a vállvonogatást, a juszt is megteszem dolgokat,Naná hogy nem. Ha soha semmi infót nem kapnak tőled úgy igazán, akkor mégis mi a lófüttyöt  vársz tőlük?


    Nagyon az az érzésem hogy lustaságból vagy  kényelemből sokkal egyszerűbb neked  nem törődni a familiáddal, mert az nagyon fáradságos.Igaz hogy "CSAK " a szüleid, de miért is  kéne  meglátogatni őket  mondjuk évente egyszer.


    Ézért inkább jobb gondolatnak tűnik eltünni a szemük elő.


     


    Ha meghalnak, majd egy szép gyertyát gyújtasz az emlékükre, ( milyen szép és megindító is az), nem annyira fáradságos mint még éltükben  kapcsolatot tartani.........................


     


     

  14. 2016. október 16. 18:5819.

    Hat ez az igazsag. Csak az ember nehezen tud ebbe belenyugodni, ujra meg ujra remel, hogy hatha megis. Pedig dehogy.  Hagytam, hogy bantsanak, amit el is kerulhettem volna, ha oly messzire megyek, mint kesobb. Az ilyen csalad is csalad, de van, amelyikbol eleg evente vagy tob evente egy alkalom. Szappanoperakban van a vegulis osszeborulas, az eletben sajnos nincs. Vagy csak keves csaladtaggal.

    előzmény:
    no_signal (18)
    2016-10-16  13:20
  15. 2016. október 16. 13:2018.

    Nem mondom hogy meg kell szakítani az ilyen családdal minden kapcsolatot, de én nem keresném őket. Soha többé. Minél messzebbre költözni tőlük, hogy ha netán akarnának akkor se tudjanak túlságosan belefolyni az életembe.  Évi egy pl. karácsonyi pofavizitet kibír az ember, ha nagyon muszáj. De arra vigyáznék hogy a leendő gyermekem ne kerüljön a közelükbe. Neki még véletlenül se kelljen ilyen mérgező környezetbe felnőnie.

  16. 2016. október 15. 19:2417.

    En nem vagnam el a kapcsolatot. Hanem szepen lassan ellazitanam. Hagynam, hogy kimuljon, ha ki akar mulni. Ebben a tavolsag segit a legjobban. Nalam bevalt, minel ritkabban lattak, annal jobban hianyoztam. Nem eleinte, hanem kesobb, amikorra is talan ok is elgondolkodtak. Mai eszemmel azt gondolom, fiatalon kellett volna eljonnom elerhetetlen tavolsagra. Mert volt naluk valamifele szeretet, de nem igazi szretet. Erre nem mindenki kepes. Hol erezted, hogy szeretnek, hol meg, hogy azt elvezik, ha bantanak, vagy nem is erdekled oket. Ez a nehezebb, mert ha csupan egyertelmu gyulolet, megvetes van, az tiszta sor.


    Egyet nem ertek. Visszakoltozni ongyilkossag, miert tenned?


    Masreszt meg ha millioan is mennek szeliranyban, hadd menjenek, ha az igazsag szellel szemben van, ha erted, amit mondok.

  17. 2016. október 15. 15:2116.

    Tényleg nem egyedi az eseted. Én/mi megszakítottuk a kapcsolatot 22 év kínlódás után, ennek 11 éve és nem bántam meg. Nincs hiányérzet, van béke és nyugalom.

  18. Torolt_felhasznalo_286997
    Torolt_felhasznalo_286997
    2016. október 15. 15:1415.

    En csak az utolsó mondatodra reagálnek, mert azt ne hidd h egyedi eset.


    En nem szakítottam még a kapcsolatot... próbáltam kerülni, terelni, elviccelni, ha nem bírtam tovább kifakadtam, de tartottam. Nem mondom h nem okozott pár álmatlan éjszakát! És most is azt gondolom ez volt a helyes döntés. Jo sok idő eltelt, ő is változott én is, és hát milyen az élet, ha nem is mindig szemtől szemben de azért segítjük a másikat és ennyi. A család az család.

  19. 2016. október 15. 10:0614.

    Én azt látom, hogy a rokonság alapvetően szinte kizárólag csak mérgezik az életedet. Azt szeretnék távolról is folytatni, amit gyerekkorodban elkezdtek. Mi liberális szellemben nevelkedtünk, felnőttek tisztelete OK természetesen, szülőé a végső szó, de messze nem volt ilyen elnyomás, felnőttként meg gyakorlatilag egyenrangúak lettünk.


    Szóval mérgezik az életedet és nagyon bántja őket, hogy Te jól érzed magad, sikeres életed van, hogy jössz Te ahhoz... nem azt mondom, hogy tagadd meg a szüleidet, véletlenül se.... de ha ennyire rossz a légkör és így állnak hozzád amikor hazamész, én biztos nem mennék a helyedben... nem kötelező. Az ember tiszteli a szüleit és slussz. Szeretetet nem lehet kicsikarni. Pláne nem így. Telefonon néha bejelentkezel, sziasztok hogy vagytok, köszönjük mi is, vigyázzatok magatokra, puszi! Én a magam részéről kb ennyiben meríteném ki a kapcsolatot. Kár gyomorgörcsben ellátogatni hozzájuk és állni a nyílzáport. Nem kötelező megtenned és nem kötelező elviselned ha csúnyán viselkednek veled.


    Látom írják itt, hogy Te mész szembe az autópályán. Én nem hiszem, de ha mégis így lenne - akkor sem. Akkor Te vagy a hülye, nem baj, nem tudtok kiegyezni, nem értitek meg egymást, ennyi. Akkor meg az ő érdekükben ne járj haza.

  20. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. október 15. 09:1213.

    Most pont baromságot írtál.


    TI azt írja hogy ő társadalmilag elfogadott életet él: párkapcsolat, munka, külön lakás, életcél. 


    Míg a család többi hasonlókorú tagja ingyenélő típus, akinek még egy pasi vagy csaj sem jut..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (11)
    2016-10-15  08:59
  21. 2016. október 15. 09:0312.

    Érthető a vívódásod.


    Ugyanakkor nem fogod tudni eldönteni sem magadtól, sem mások tanácsára.


    Akármilyen is a kapott család, - amit nem mi választunk, - köt bennünket érzelmileg. Sőt sokszor azok a ragaszkodóbbak, akiknek kevesebb jó jutott.


    Ki kell várnod, hogy az élethelyzetek teremtsék meg azt, hogyan tovább.


    Elszakadóban vagy, és ezt a család is tudja, tehetetlen.


    A következő események megmutatják, merre tartotok.


    Egyre messzebbre egymástól, vagy inkább újra egymás felé.


    Várnod kell, és tényleg az idő megoldja.

  22. 2016. október 15. 08:5911.

    Ilyen dolgokrol mindig a belga autopalyas vicc jut az eszembe : az autopalyara rossz iranybol belepett pacak hulyezi le a szembenjovo kocsikat ...
    Az ilyen panaszkodasbol nekem az ugrik be, hogy ha MINDENKINEK veled van baja a csaladban, akkor valoszinuleg veled van valami nagy hiba.
    Ha ennyire vakar az, hogy valahol leteznek es hogy valahol mit gondolnak, vagy mit gondolhatnak , akkor probalkozz : vagy kiloknek, vagy megbocsajtanak... Es talan probalj meg alkalmazkodni : Tarsadalomban vagy , irott s iratlan szabalyokkal , s mindenkinek van irott s iratlan helye ebben .
    Nezzed meg, hogy viselkedik altalaban a veled egy idos mezei tarsadalomtag es az lesz a jo : a kozeput , az altalanos , az elfogadott.
    Ha persze mindenkit lehulyezel es toporzekolsz, akkor meg fogsz maradni magadnak .
    Oszinten : az iromanyodbol nekem valami energiavampir kodlik elo

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (10)
    2016-10-15  08:56
  23. 2016. október 15. 08:5610.

    Ilyen dolgokrol mindig a belga autopalyas vicc jut az eszembe : az autopalyara rossz iranybol belepett pacak hulyezi le a szembenjovo kocsikat ...
    Az ilyen panaszkodasbol nekem az ugrik be, hogy ha MINDENKINEK veled van baja a csaladban, akkor valoszinuleg veled van valami nagy hiba.
    Ha ennyire vakar az, hogy valahol leteznek es hogy valahol mit gondolnak, vagy mit gondolhatnak , akkor probalkozz : vagy kiloknek, vagy megbocsajtanak... Es talan probalj meg alkalmazkodni : Tarsadalomban van , irott s iratlan szabalyokkal , s mindenkinek van irott s iratlan helye ebben .
    Nezzed meg, hogy viselkedik altalaban a veled egy idos mezei tarsadalomtag es az lesz a jo : a kozeput , az altalanos , az elfogadott.
    Ha persze mindenkit lehulyezel es toporzekolsz, akkor meg fogsz maradni magadnak .
    Oszinten : az iromanyodbol nekem valami energiavampir kodlik elo

  24. 2016. október 15. 08:309.

    Nehéz ezt így kimondanom, de én nem keresném most egy darabig őket. Meglátod, hiányzol-e majd nekik.


    Ha ennyire keserves és negatív a velük töltött idő, akkor minek erőltetni?


    Miért akartok visszaköltözni? Én nem tenném.

Címlap

top