Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Terhességmegszakítás ingye

Ygritte
Létrehozva: 2016. október 6. 17:16

Ingyenes-e a terhesség megszakítása, ha a baba kihordása veszélyes a babára és az anyára nézve is?

  1. 2016. október 13. 14:2016.

    Na moszt aztan fejen talaltad a szöget. Gratulalok

    előzmény:
    Kenderice Ákos (15)
    2016-10-13  13:39
  2. 2016. október 13. 13:3915.

    ...és tegyük hozzá, hogy a terhességmegszakítás talán még feszélyesebb a babára, mint a kihordás...

    előzmény:
    Lédienn (12)
    2016-10-12  13:51
  3. 2016. október 12. 19:4214.

    Én is azt gondolom, hogy azért nem adott a doki igazolást, mert önmagában a túlsúly nem indokolja az abortuszt egészségügyileg. Ha tényleg szeretnétek babát, szerintem keress egy orvost akiben megbízol, és esetleg van tapasztalata túlsúlyos kismamákkal, ő biztos el tudja neked mondani, hogy mennyire kockázatos ez. Az tény, hogy különleges odafigyelést igényeltek így, tehát ha mégis megtartanád a babát, mindenképp kell egy jó orvos. Szóval szerintem is nagyon alaposan fontoljátok meg ezt a dolgot, esetleg kérj több dokitól is véleményt, mert elég súlyos döntés ez... Személyes vélemény: én "csak" emiatt biztos nem vetetném el a babámat, ha amúgy akartam volna gyereket és minden más körülmény megfelelő hozzá.

    előzmény:
    Ygritte (8)
    2016-10-12  11:04
  4. 2016. október 12. 14:3513.

    Az "egészséges vagy" úgy értendő,hogy nincs semmilyen hormonális elváltozásod,ami a túlsúlyt okozta,nincs magasvérnyomásod,nem alakult ki cukorbetegség sem. Ha ezek most rendben vannak,akkor egészséges lesz a baba is,de extra gondozást,odafigyelést igényel az egész terhessége alatt az ilyen kismama.


    Ha mégis elveteted,akkor fizetni kell érte. Ugyanis nem betegség (súlyos hormonális vagy egyéb krónikus betegség) miatt alakult ki és ezért is orvosolható a túlsúlyod. Emiatt pedig nem kizárt a terhesség kihordása,szülés és egészséges baba sem.

    előzmény:
    Lédienn (12)
    2016-10-12  13:51
  5. 2016. október 12. 13:5112.

    Szinte biztos,hogy azért nem adott a doki igazolást az ingyenes AB-hez,mert önmagában a túlsúly nem akadálya egy terhesség kihordásának! 


    Az igaz,hogy különös odafigyelést,extra gondozást igényel a nőgyógyásztól is egy ilyen kismama! Gyakori ellenőrzés és egyéb vizsgálatok is szükségesek egy eleve nagy túlsúllyal induló terhes mamának. 


    Szerencsére amúgy egészséges vagy és még a túlsúlyod meg a doki "jóslata" ellenére is simán teherbe estél. 


    Ha tényleg szerettetek volna gyereket,akkor nagyon jól gondold át most az abortuszt,mert ez a terhesség már van. Az sem biztos,ha elveteted,akkor utána is tovább fogsz fogyni,ill. ha megtartod,akkor is diétáznod kell. Ha képes leszel diétázni,(semmi nasi,de sok vitamindús,egészséges kaja) akkor nem fogsz sokat hízni a terhesség alatt!  Ilyen esetekben dietetikus segítségét is igénybe kell venni.


    Szülés után pedig le fogod tudni adni az összes túlsúlyt is,ha odafigyelsz és akarod is. Ha a családban senki nem szült nagysúlyú (3,5kg fölött)babát,valamint nincsenek túlsúlyosak sem,akkor az anya túlsúlya ellenére sem lesz a baba óriás.


    Szerintem mielőbb keress egy olyan jó nőgyógyászt,aki bevállalja nálad a terhesgondozást és a szülést is,ha úgy döntesz,hogy mégis megtartod.



     

    előzmény:
    Ygritte (10)
    2016-10-12  11:57
  6. 2016. október 12. 12:3711.

    Es mit mondtak, mennyire kellene lefogynod? Szerintem ez a suly nem kifejezetten kizaro ok, es ha mar fogytal, akkor lehet hogy okos etkezessel meg a baba is maradhat. Egyebkent mennyi idö alatt fogytal?

    előzmény:
    Ygritte (8)
    2016-10-12  11:04
  7. 2016. október 12. 11:5710.

    Nincs szó ilyesmiről. Vizsgálták is. De egyébként egyértelmű, hogy az én hibám, mert szinte semmit nem mozogtam (ülő munka, kocsival mindenhová, otthon tv vagy gép előtt ülés) és nagyon sokat nasiztam. Összevissza ettem többnyire tv előtt édességet, chipset. 
    Ezeken már változtattam, de hát nyilván még idő, mire sikerül rendbehoznom magam, mert nem gyorsan szeretnék fogyni, hanem egészségesen. Mert a gyors fogyástól is lehet olyan probléma, hogy nem eshetek teherbe.
    Mi nagyon akartunk babát. Ezért is sajnálom, hogy ez most így alakult. De így egyszerűen nem merjük bevállalni kockáztatva, hogy nekem vagy a babának baja lesz.

    előzmény:
    york (9)
    2016-10-12  11:31
  8. 2016. október 12. 11:319.

    Nem lehet a túlsúlyosságod oka egyéb betegség, pl. pajzsmirigy probléma?  Szerintem előbb kivizsgálás több szempontból, amit házi dokiddal is megbeszélhetsz, hiszen ők általában belgyógyászok.   Ha megtalálják az okát (nem arra gondolok, hogy csak nagyon jó étvágyad van),  utána orvosolni az esetleges egyéb eü. problémákat,  dolgozni a fogyáson.


    Nem utolsó sorban nem szexelni védekezés nélkül!!

    előzmény:
    Ygritte (8)
    2016-10-12  11:04
  9. 2016. október 12. 11:048.

    Igen. A probléma az, hogy kórosan elhízott vagyok. Jelenleg 117kg. Korábban próbáltunk babát összehozni, amire mondta is egy másik orvos, hogy ekkora túlsúllyal lehetetlen teherbe esnem és jobb is így, mert mind az én mind a baba életét veszélyeztetné egy ilyen nagy súllyal vállalt terhesség. 
    Tök jogos, tök érthető, így el is kezdtem dolgozni a súlyfelesleg leadásán (122-ről indultam). Közben persze nem védekeztünk, mert úgy gondoltuk, hogy mikor már képes leszek teherbeesni, akkor már nyilván megszabadultam annyi kilótól, hogy a terhesség veszélytelen legyen. De valami hiba került a gépezetbe, mert terhes lettem holott a súlyom még érdemben nem változott.

    előzmény:
    Babyface83 (7)
    2016-10-11  14:02
  10. 2016. október 11. 14:027.

    Megkérdezhetem, hogy miért veszélyes kihordanod a babát?

    előzmény:
    Ygritte (6)
    2016-10-10  18:58
  11. 2016. október 10. 18:586.

    Ha az orvos nem adott igazolást arról hogy veszélyes kihordanom a babát, akkor hol tehetek panaszt? Egyáltalán érdemes? Vagy az ő szavával szemben az enyém semmit nem ér? 

  12. 2016. október 6. 18:235.

    Még nem voltam orvosnál, ma teszteltem csak. Hétfőre tudott időpontot adni. De biztosan tudom, hogy veszélyes sajnos :(

    előzmény:
    Lédienn (4)
    2016-10-06  18:17
  13. 2016. október 6. 18:174.

    Gondolom,orvos állapította meg,hogy a tehesség kihordása veszélyezteti a babat és a mamát is,akkor szokták is mondani,hogy nem kell fizetni a megszakításért. Nem nőgyógyász mondta,hogy veszélyes rátok nézve és nem ajánlja a szülést?


    Egyébként minden más úgy történik,mint egyébként.

    előzmény:
    Ygritte (3)
    2016-10-06  18:05
  14. 2016. október 6. 18:053.

    Köszönöm, akkor szólok az orvosnak, hogy adjon egy igazolást. Hétfőn keresem fel és akkor kérek is. És akkor ugyanúgy zajlik minden, mint egyébként, csak csekk nélkül?

    előzmény:
    Lédienn (2)
    2016-10-06  17:36
  15. 2016. október 6. 17:362.

    Igen,akkor nem kell fizetni,de az okot az orvosnak kell igazolnia!

Címlap

top