Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Minek élünk ?

John Connor
Létrehozva: 2016. szeptember 22. 16:48

Ma életemben először mentem el egy temetésre. Egy nagyon rendes, ember halt meg...62 évesen, csak úgy... Én személy szerint nagyon sokat köszönhetek neki, rengeteget segített nekem egészen a haláláig. Sosem fogom elfelejteni.


Miközben ott álltam és hallgattam a papot, felvetődött bennem...minek élünk ? de tényleg, minek ? Körbe néztem, a többiek arcát néztem, és azt gondoltam, itt mindenki megfog halni...


Magamból kiindulva totál feleslegesen születtem meg, csak azért hogy leszenvedjem az életem ? mert ezért igazán kár volt megcsinálni.


Van értelme az életeteknek ?

  1. hus
    hus
    2016. október 1. 19:0046.

    Gondoltam megnezem jo tetteidet, hős tetteidet, de nem irtal vissza.


    Nem akarom elhinni, hogy ne lennenek.


    Nem talalnam szigoruan titkosnak, hogy azt ne tudnad leirni, vagy szegyelni, hogy segitettel xy-nak ezt, meg ezt, meg ezt, aminek nagyon orultek es koszontek.


    Hiszen az ovodaban is gyakoroljak ezt a gyerekek egymassal. Oda nyujtjak a szalvetet a masiknak, ha az elhsznalta az ovet es hasonlok.


    De az, aki jot es cask jot tett neked, annak biztos, hogy volt valami, amit tettel es meg teged is boldogga tett, hogy  vissza tudtal valamit


    adni neki.


    Mondjad batran, olyan bataran, mint amilyen batran magadat kritizalod.

    előzmény:
    John Connor (33)
    2016-09-25  23:29
  2. 2016. szeptember 29. 13:3245.

    Ne setalj anyukaddal meg apukaddal, akiket allandoan szidsz, mert teged megcsinaltak. Koltozz el, es nem ersz ra merengeni, hogy mekkora a labad kozt, amid van. Ha kicsi, legalabb nem akadalyoz a jarasban ; vagy nem ered el a felso polcot.??? Nekem is van kis samlim, letram, reach-erem, ha ugy hozza a sors. Masnak is van.


    Mindenkeppen luke vagy. Ha kamu a topikod, akkor azert vagy beteg, beteg az agyad, hogy ilyesmiken szorakozol, pl hogy szidod, gyalazod a sajat szuleidet, akikbol elsz. Ha nem kamu, akkor is beteg vagy, hogy ilyeneken agyalsz, ahelyett, hogy elnel meg gyogyittatnad magadat. Elfuseralt vagy, de senki mas nem fuseralt el teged, csupan te sajat magadat. De meg lenne ido, meg lehetne egyszer vagy ketszer 30 eved, ha mar az elozot nem is tudod bepotolni. Igy a szamokba belegondolva nincs is olyan sok idod hatra, amit meg el akarsz pocsekolni. Elobb utobb ugyis ki kell menned az eletbe, nem szipolyozhatod orokke a szuleidet. Ok megoregszenek, te meg ott maradsz, mint egy larva. Ha meg ugy dontottel, hogy nem orulsz semminek, csupan a mereteiden sopankodol, hat eld ugy az egesz eletedet. Egeszsegedre, ha neked ugy esik jol. Te eleted, a te valasztasod. Tegnap neztem eppen Onassisrol filmeket. Kicsi ember volt, de futyult ra. Elvezte az eletet, a legszebb nok az ovei voltak. Penze, mint a pelyva. $60-al indult egyedul a vilagnak. Ez meg az o valasztasa volt. Fiatal koraban meg nezett is ki valahogy, de idos koraban teknosbekanak csufoltak. Es?

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. szeptember 29. 07:0344.

    Minek élünk ?


     


    Tegnapelőtt, tegnap és ma is, pl  azért mert csodálatos szép idő volt/lesz.És ha netán esne is, akkor meg azért.Rövid az élet, még akkor is ha 100 évig élünk is.


    Énekelj párat ezekből:


     


    http://eljen-a-magyar-nota.webnode.hu/magyarnotak-szovege k-/


     


     


     

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  4. 2016. szeptember 29. 00:0443.

    En nagyon sok emberen segitettem, segitek. Ilyen munkakat valasztottam, ez a nekem valo. En nem tom, hogy nem lehet orulni egy szep kis viragnak, vagy ha pl rotyog a nagy fazek toltottkaposzta, csak ugy 1-2 pelda? Vagy ugy beutazni fel Amerikat meg fel Europat mar? Addig, amig az ember egeszseges, addig, amig megteheti?

    előzmény:
    csutak51 (41)
    2016-09-28  21:31
  5. 2016. szeptember 28. 21:5442.

    Amen.

    előzmény:
    csutak51 (41)
    2016-09-28  21:31
  6. 2016. szeptember 28. 21:3141.

    Csak a magam nevében, de tiltakozom.


    Láttam a többit is, de ugyan, minek írnék -írnám le UGYANAZT- mind a 6 topikjában?


    A 6.-nál csordult túl a pohár, itt éreztem, hogy le kell írnom, amit leírtam!


    Örökös optimizmusommal azt remélem, elhatolt a tudatáig, és elgondolkodik azon, amit leírtam.


    Ha igen, én is segítettem egy emberen, ergo, nem éltem hiába!


    Sajnos, a többi már csakis rajta múlik. Tesz magáért, és kicibálja magát az önsajnálatból, vagy így éli le az életét, az életnek csak a rosszabb oldalát látva.


    Megintcsak az optimizmusom, remélem, az elsőt választja!


    Ugyanis EZ az élet értelme, élvezni a jó részét, ha kevés, ha sok!

    előzmény:
    kekelefant (40)
    2016-09-27  22:17
  7. 2016. szeptember 27. 22:1740.

    Ebbol latszik ,hogy hogy leesett itt a nivo,ez a szerencsetlen 6 topikot nyotott,es mindegyikre kap valaszt dogivel,ennyere lemaradtatok........jaj de szomoru.......

    előzmény:
    csutak51 (39)
    2016-09-27  15:43
  8. 2016. szeptember 27. 15:4339.

    "Egy nagyon rendes, ember halt meg...62 évesen, csak úgy..."


    Hát bizony! "Csak úgy" egyszercsak elmegyünk!


    60akárhány évesen akarsz rádöbbenni, hogy többet, jobban, szebben kellett VOLNA élned?? Ugye, nem!? Most még időben vagy, kapj már észbe MOST!


    "Én személy szerint nagyon sokat köszönhetek neki, rengeteget segített nekem egészen a haláláig. Sosem fogom elfelejteni."


    Ő nem élt hiába! Biztosan jobban érezte attól magát, hogy van legalább egy ember, akinek segített!


    Lesz ilyen ember, akár csak egyetlenegy is, aki RÁD ugyanígy, ugyanezért fog emlékezni?


    Nem, hiszen másoknak segíteni nincs időd/erőd, ez addig nem adatik meg Neked, amíg a magad valós, vagy képzelt bajaid töltik ki az életedet!


    Ahogy írtam, még időben vagy, térj már észre, és változz!


     

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  9. 2016. szeptember 27. 15:2938.

    Azt én sem tudom, hogy minek, csak azt, hogy az élet, az összes bajainkkal együtt is, SZÉP!


    Te viszont, sajnos, a folytonos síránkozástól szerintem nem érsz rá ezt meglátni!


    Mindenkinek vannak bajai, gondjai, de ha folyamatosan és folyton a bajaidra gondolsz, az életed értelmetlenül el fog repülni. S gyorsan elrepül ám, majd megtapasztalod!


    Mire jó ez a folyamatos önsajnálat Neked?? Csak rosszabb kedved lesz ettől, hidd el!


    Nézd őt, és tanulj tőle!


    http://hirtv.hu/ahirtvhirei/kez-es-lab-nelkul-megis-bold ogan-magyarorszagra-latogat-1151966


    Ez egy régebbi link, de van sok oldal róla a neten, keress rá, és olvasgasd!


    Nem gondolod-e, hogy az ő élete sokkal nehezebb lehet, mint a Tiéd??? S nem gondolod-e, hogy sokan mások is sokkal rosszabb helyzetben lehetnek, mint Te??? Pedig így van, és egyáltalán nem biztos, hogy mind boldogtalannak látja az életét!


    Minden napodon a kis dolgokat, kis sikereket, kis szépségeket próbáld meglátni, és akkor meglátod, sokkal jobban fogod érezni Magad, mint az örökös síránkozással!


     

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  10. hus
    hus
    2016. szeptember 26. 23:5737.

    Az jutott ezembe, hogy ugy irod a problemadat, mint elsi1 a korcsolyabajnok  muveszete irant erzett tetszeset. Csak te leszenveded az eleted, elsi1 pedig ertekeli az eredmenyt.

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  11. hus
    hus
    2016. szeptember 26. 23:5236.

    Mivel viszonoztad az illetonek az evekig tarto  hozzad valo josagat, akinek a temetesen voltal?


    Megirnad?

    előzmény:
    John Connor (33)
    2016-09-25  23:29
  12. 2016. szeptember 26. 13:5235.

    Fogalmam sincs :o de rengeteg itt a hiper-szuperzseni, aki majd elmagyarázza, hogy ha a másik is az lenne akkor mik jutának eszébe, min gondolkodna, milyen élete lenne, mire figyelne stb, mert ha másként gondolkodik, más dolgok érdeklik, más a világnézete vagy csak egyszerűen filózni akar valamin, akkor vagy idióta vagy balkezes ;)

    előzmény:
    sanyinak (25)
    2016-09-23  17:44
  13. 2016. szeptember 26. 12:0234.

    https://www.youtube.com/watch?v=UOoRuAL_v7c


     


     


    Szánj erre 10 percet!

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  14. 2016. szeptember 25. 23:2933.

    jobbkezes vagyok

  15. 2016. szeptember 25. 14:5532.

    Az mindenkeppen szep es jo, hogy ilyen modon segiteni probalsz neki. De o egy 30 eves ember, es most jott ra, hogy az ember elete veges. Ezenkivul egyeduli elfoglaltsaga a kulseje, hogy o hogy nez ki. Nem is dogozik. Egyszeru halando neki mar nem tud segiteni. Mas, tobb topikjaban is en tenyleg megprobaltam, de tobb szaz hozzaszolas utan is odakanyarodott vissza ujra meg ujra, hogy de o 170 cm es a farka rovid, 15 cm es ezert o meg akar halni. Neki komoly szakember hosszu ideju segitsegere lenne szuksege, ha egyaltalan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595600 (30)
    2016-09-24  12:32
  16. 2016. szeptember 25. 10:2831.

    Igen van. pedig nagyon sok mindenen keresztul mentem mar, de megis tudom elvezni az eletet.


    az hogy mit hozunk ki a lehetosegeinbol legnagyobb reszben rajtunk mulik.

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  17. Torolt_felhasznalo_595600
    Torolt_felhasznalo_595600
    2016. szeptember 24. 12:3230.

    Én csak annyit tudok, hogy az, akinek a temetésén voltál, nem hiába élt, hiszen segített neked egy csomó mindenben. Gondolom, volt azért más értelme is az életének. A túlvilágon majd kiderül, vagy nem. Lehet, hogy csak ideiglenesen értékelik azok, akik körülállják a sírját, meg amikor néha eszükbe jut, hogy milyen jó ember volt... Emlékeznek rá, amíg ők is meg nem halnak... Az emberi értékek csak emberi szemmel értékelhetők, a természet törvényei objektívek, minden elpusztul egyszer, és ezzel szembesülni az ember egyik feladata. Tehát jó úton vagy, mert szembesültél vele. Jó úton vagy, mert kérdéseket teszel fel. És látható, hogy értékes ember vagy, mert foglalkoztatnak ezek a kérdések, szóval csak így tovább, ne írd le magadat, jönnek még megtapasztalások és előbb-utóbb meglátod a fényt az alagút végén, még ha most ijesztőnek is tűnik néhány dolog!

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  18. 2016. szeptember 24. 11:2929.

    Ertelme? Talan az a sok szep dolog, amiket megeltem, meg meg megelek. Most vettem oszi viragokat a kertembe. Vettem ujabb orchideat. Most 3 nyilik. Szep lakasom, jo gyermekem van, sokat utazunk, van jo munkam. Azt veszek meg, ami tetszik. Tudom, egyszer majd nem lesz semmi, en sem leszek. Ha meghalok, ugysem fogok mar tudni rola, nem mindegy?


    Meghalni csak ugy hogy lehet? Igaz, az en anyam is elaludt pentek este a korhazban, csak ugy, ahogy maskor is, es tobbe nem ebredt fel. Pedig masnap reggel mar haza mehetett volna.

    előzmény:
    John Connor (1)
    2016-09-22  16:48
  19. 2016. szeptember 24. 11:2128.

    Szerintem meg ha mar erre a vilagra hoztak eppen minket, az oriasi veletlen, lehetne mas szot is hasznalni, de veletlen. Es ha mar itt vagyunk es ep kezunk, labunk, agyunk, akkor probaljuk kihozni a leheto legjobbat abbol, amit egeszseges eletidonek neveznek. Vagy en tevedek? Nos, ha valaki carba vagy pocsolyaba szuletett, meg lehet probalni kimaszni abbol. Sokaknak sikerul, foleg azoknak, akik akarjak.

    előzmény:
    cosmopolita123 (20)
    2016-09-23  15:18
  20. 2016. szeptember 23. 22:3527.

    Ne izgasd mar magadat, sehogy.

    előzmény:
    sanyinak (25)
    2016-09-23  17:44
  21. 2016. szeptember 23. 22:3026.

    4 hozzaszolasodbol egyben valaszoltal a kerdesre. A tobbiben a forumozokat okitottad. Most akkor ki mutatja, higy milyen okos? Ja, vagy neked lehet? Masnak nem. Ertem.


    O feltett egy kerdest, mindenki valaszolt a maga modjan. Biztassal csak egy ongyilkossagra hajlamos egyent, hadd olje meg magat, hiszen te is azt mondod neki, hogy semmi ertelme az eletenek.


    Ha semmi ertelme, akkor haljon meg itt rogton mindenki, minek tovabb elni, es soha ne szulessen tobbe meg senki?

    előzmény:
    cosmopolita123 (23)
    2016-09-23  15:26
  22. 2016. szeptember 23. 17:4425.

    Ez mind OK, de hogy jon ide a balkezesseg???

    előzmény:
    cosmopolita123 (23)
    2016-09-23  15:26
  23. 2016. szeptember 23. 15:2623.

    Kinek furcsa?...MNekem pl az itt írogatók többsége furcsa :) Mindegyik előadja a nagy tudásút, a sikerest az önfényezést (na ott máris gondok lehetnek a sikerességgel) és közösen leszólják ezt az 1db emberkét, aki mindössze feltett egy kérést. Sem megnyitni nem kell a fórumját, sem elolvasni sem válaszolni (apropó...alig láttam olyat aki a kérdésre véálaszolt vola...). Nekem ők a furcsák, és jobb kezes vagyok.

    előzmény:
    sanyinak (8)
    2016-09-22  20:48

Címlap

top