Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Albérlet kiadás újra

aranyoss
Létrehozva: 2016. augusztus 20. 07:34

Sziasztok!


 


Albérletet adnánk ki, de eddig csak olyanok jöttek akik :


 


-holnapra beígérték, hogy kell nekik, aztán eltűntek a nagy semmibe. Tehát minden tetszik nekik, (mi is) sőt ez már "tuti", és senkinek ne hirdessük már:)-és de jó, hogy mi normálisak vagyunk.-


 


-még le is mérték a szobákat, sőt átbeszéltük azt is, hogy fog a költözés zajlani...


 


-vannak a kopogtatók, nyitogatók, az ablakhoz az orrukat odanyomók(törlők...) akiknek a szigetelés para van "beragadva"


 


-a hétvégén még ebéd előtt kirohanók, vagy a vasárnap délután unatkozók


 


-a csúcs "modell"aki alkudozik az árból, és az első találkozónál késik. (én soha nem merném megtenni, hogy kések. Pláne akkor nem, ha az ő helyében lennék)


 


-Ez most akkor normális? 


 


 

  1. 2016. augusztus 20. 22:269.

    Ne aggódj, éppen jókor akarsz lakást kiadni. Ilyenkor, amikor indulnak az egyetemek, nyüzsögnek a bérlők!


    Csak, ahogy az első hozzászóló is nagyon kimerítően összefoglalta, pontosan meg kell előre mondani, mi merre mennyi, sőt bele kell foglalni a szerződésbe.

    előzmény:
    aranyoss (8)
    2016-08-20  18:33
  2. 2016. augusztus 20. 18:338.

    Ezzel csak azt akartam mondani, hogy hiába én diktálok, vannak helyzetek amikre eddig nem voltam felkészülve. Össze kell kapnom magam, mert kifiléznek:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (6)
    2016-08-20  17:54
  3. 2016. augusztus 20. 18:307.

    Értetlenül állok amikor már pl .a kaució kifizetése gondot okoz. Hiszen a későbbiekben még havonta fizetni is kéne ugye. Miért nem tudja a találkozásunk előtt átgondolni otthon, hogy ezt tudja vállalni, vagy sem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (6)
    2016-08-20  17:54
  4. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. augusztus 20. 17:546.

    Nem értem, te adsz ki - így te diktálsz.


    Némi engedményt lehet tenni,némi kompromisszumot lehet kötni, de te mondod az alapvető elképzeléseket.Ha olyat fogsz ki aki jó emberismerő, a tétovázásod  és  a határozatlanságod visszaüthet.


    Láttunk már karón varjút!


     

    előzmény:
    aranyoss (1)
    2016-08-20  07:34
  5. 2016. augusztus 20. 17:025.

    Köszönöm az értékes hozzászólásokat, megfontolom a tanácsokat!

    előzmény:
    November5 (2)
    2016-08-20  08:55
  6. 2016. augusztus 20. 16:284.

    Van ennél furább is. A nővéremnél a leendő bérlő kifestette az egész lakást saját költségén, és utána tűnt el. 

    előzmény:
    aranyoss (1)
    2016-08-20  07:34
  7. 2016. augusztus 20. 10:063.

    Pont úgy ahogyan már leírták, annyival kiegészítve, hogy tisztázni azt is, hogy pl. a lakásban felmerülő műszaki hibák elhárításakor ki milyen mértékben köteles helytállni.


    Pl. kazán javítás költségéből x% vagy a kisebb 10 ezer ft alatti javítások a bérlőt, a fölötti rész pedig a tulajdonost terhelik.

    előzmény:
    aranyoss (1)
    2016-08-20  07:34
  8. 2016. augusztus 20. 08:552.

    Első olvasatra egyik sem normális, de hasonló a helyzet, amikor neten árulam valamit. Visszajön, alkudozik, ezernyi kérdés stb. Azután jön és alku nélkül, egyszer megbeszélve, megnézve viszi.


    Szerintem legyél tárgyilagosabb és határozott. Kijelenteni, hogy addig hirdeted, amíg a végső szerződés nincs meg, mert az a cél, hogy ki add a lakást és nem az, hogy tartogasd valaki két szép szeméért.


    Méregethet, költözhet fejben, ha van alap. Nosza papír, elő vele!


    Szigetelés parásoknak infó az arcukba: mi, mikor, mivel szigetelve és kész. Egy számla elő, hogy mennyi a fűtésszezonban fizetendő összeg. Tetszik? Nem tetszik? Lehet odébb állni.


    Van magánéleted, vasárnapod. Tartasd tiszteletben velük. ha befürödtél már ezzel sokszor, akkor az a válasz: sajnálom, a hétvége nem jó, hétköznap ekkor és ekkor jó. 


    Az alkudozást hagyd meg, persze tegyél rá és akkor alku után annyit kapsz, amennyit eredetileg akartál.


    Ha késik, akkor ne várj 10 percnél többet. Hacsak nem értesít, hogy időben indul de pl baleset miatt beszorult valahová. Ha felhív, akkor csak annyi: köszönöm, tárgytalan részemről a kiadás.


    Én az első beszélgetésnél mindezt összefoglalnám:


    A lakás kiadó, csak akkor veszem le a hirdetést, hogy ha aláírtuk a papírt. Költözésről, egyéb felmérésről aláírás után lehet szó vagy foglaló esetén. A lakás rezsije ennyi és ennyi nyáron/télen a építészeti adottságainak megfelelően. (Pl: télen -10-15 fokban, az egész lakás fűtése 23C fokkal 25 Ft - gázszámla mellékelve.) Megtekinteni ekkor és ekkor lehet. Az ára ennyi és ennyi (ha akarod bedobod, hogy minimálisan alkuképes vagy engedsz belőle hosszú távra kiadva). Megtekintéskor max 10 perc csúszás a tűréshatárod, mert az idő pénz és neked is dolgod van. 


    Legyél határozott. Akinek ez nem tetszik, az nem is fog tovább lépni. 


    Nem tudom hogy hol van az albérleted, de cégekkel érdemesebb volna kezdeni. Pesten és környékén sok cég keres az alkalmazottainak lakást. Rendes szerződéssel, fizetéssel stb. A lakást nem lakják le, mert a cég ezt nem engedi, rezsi fizetése biztos, mert a fizuból letiltják, orrára koppintanak, ha nem fizet stb. 


    Ha ennyi rossz tapasztalatod van, akkor a kedveskedést felejtsd el! Majd lehet jópofizni, ha fizettek. Albérlet kiadásához szerintem alapból kell egy nagyfokú határozottság és távolságtartás. 


    Ha eddig nem kelt el így az albérleted, akkor próbáld meg a határozottabb változatot. :)


     


     


     

    előzmény:
    aranyoss (1)
    2016-08-20  07:34

Címlap

top