Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sajat vs. mostoha gyerek

dauphnee
Létrehozva: 2016. július 26. 22:16

Segitsre lenne szuksegem! Ugy erzem a parom betegesen rajong a sajat fiaert es nem veszi ezt eszre. Nagyon szeretem magat a gyereket, de egyszeruen megorjit, ahogy a parom kezeli. Az o fia csak hetente egy napot van velunk; az anyukaja meglehetosen elhanyagolja (van masik negy gyereke) es eleg nehez sorsa van otthon, de akkor sem ertem miert kell ennyire elkenyeztetni. Mindent meg kell venni neki, amit ki sem ejt a szajan (mikozben az en fiamnak ki kell erdemelnie dolgokat); minden szabad hetvege arrol szol az o fia mit akar csinalni ill. az o programjahoz igazodunk (nelkule harmasban soha semmit sem csinalunk); nyolc evesen beleszolhat felnott dolgokba (az en 13 evesem ezt persze nem teheti meg); az o fia altalaban nincs megbuntetve, azert amiert az enyem igen, es nincsenek se kotelezettsegei se feladatai nalunk. Mindemellet, en vasarolok az o fianak is ruhakat, jatekot stb., elviszem magammal helyekre, gondoskodom rola mintha a sajatom lenne, de ez nem kolcsonos. Azzal magyarazza a parom, hogy mert az en fiam 13 evesen mar nem akar a mostoha apjaval lenni, pedig ez nem igaz. Most nyaralas elott mi el lettunk kuldve a szuleimhez, o majd csak egy hettel kesobb csatlakozik hozzank hogy a fiaval lehessen. Raadasul mindezt az utolso pillanatban mellekesen tudtam meg. Az o fiat az anyukaja nem engedi velunk elutazni, ezert nem jon velunk, viszont nem ertem, hogy parom miert kell hogy azt az egy hetet csak kettesben toltse a fiaval es miert nem lehetett ezt kozolni velem. Miert nem vett ki ugy szabadsagot, hogy csaladkent egyutt lehessunk? Nekem sosem jutna eszembe kettesben lenni csak a sajat fiammal; mindig arra torekszem, hogy egyutt lehessunk negyesben. Annyira ossze vagyok zavarodva, nem tudom en lihegem-e tul ezt az egeszet, de szerintem egyaltalan nem normalis ez a helyzet. Szakitason kivul egyeb otlet? Beszelni termeszetesen probaltam vele, nem is egyszer, de egyszeruen nem latja be, hogy betegesen imadja a gyereket mikozben mi, akikkel egyutt el hatterbe szorulunk.

  1. 2016. július 29. 13:0315.

    Ez valahol természetes is. De szerintem a  topikindító nem is azt várja, hogy az ő fiát is annyira szeresse, mint a sajátját, hanem csak azt, hogy ne legyen már ennyire szembeszökő megkülönböztetés...Mellesleg gobóndolom, a TI sem szereti annyira a párja gyerekét, mnit a sajátját, ebben semmi rendkívüli nincs, tök természetes dolog. Ettől még lehet harmonikus családi kapcsolat.


     

    előzmény:
    Amarynda (14)
    2016-07-28  12:49
  2. 2016. július 28. 12:4914.

    sose fogja a te gyerekedet ugy kezelni es szeretni mint a sajatjat. mondjuk ezt tudhattad volna amikor gyerekes ferfivel kezdtel kapcsolatot.


     


    kesobb meg rosszabb lesz a helyzet megjobban elojon hogy a sajat fiat mennyivel jobban szereti.

    előzmény:
    dauphnee (1)
    2016-07-26  22:16
  3. 2016. július 27. 22:1513.

    Pontosan erre jutottam en is...kompenzalni probal. Tegnap probaltam kifejteni neki hogyan is erzek. Elmondtam neki, h szerintem azert  ennyire mas a sajat fiaval, m 1) kompenzalni akar (eleg vacak elete van otthon); 2) magat latja a gyerekben es nem akarja, h neki is azon kelljen keresztul mennie, amin neki anno. En ezt mind megertem, sot en allandoan azt mondom forduljunk birosaghoz, es akkor velunk elhetne az o fia is...de nem mond semmit erre. Szoval nem ertem...viszont az jo otletnek tunik, amit itt ajanlottak, h fiamnak megmondom kerje meg toltsenek egyutt idot...arra nem mondana nemet...csak epp mikor a ket allasa mellett.:( Egy probat meger...:)

    előzmény:
    etilany (12)
    2016-07-27  21:12
  4. 2016. július 27. 21:1212.

    Én kicsit másként látom, mnit itt sokan. Szerintem a párod túlkompenzál a gyerekével, mivel hogy csak "vasárnapi apuka". Ez magyarázat lehet arra, hogy mnident megvesz neki, hogy nem szól rá adott esetben, nem bünteti meg stb.... Az is rendben, ha egy.két napot kettesben akar tölteni a  fiával, de az már nem OK, hogy veled ezt nem beszéli meg. Az sem OK, hogy ő kvázi beleszól, hogyan neveljétek a te gyerekedet, de neked nem enged beleszólást abba, hogy az övét hogyan kellene nevelni... Szóval nem gondolnám, hogy betegesen imádja a gyerekét, csak azt, hogy túlkompenzál. Ugyanakkor semmilyen szinten nem OK, hogy ezt a te és a fiad rovására teszi. megoldás egy kiadós családterápia lenne (nem, nem párterápia, hanem családterápia,a  gyerekekkel együtt), kérdés, hogy nektek ez belefér-e, lenne-e hajlandóságotok rá. 

    előzmény:
    dauphnee (1)
    2016-07-26  22:16
  5. 2016. július 27. 19:3011.

    Természetesen a saját, a kérdésedre válaszolva. Ki, ha nem az anyja álljon a gyereke mellé, még a párja ellenében is. A párod érvényesíti a saját akaratát, a gyereked ezt nem teheti meg. Mondod, hogy a szakításon kívül adjunk tanácsot, mit is tehetnél. A párod nem fog megváltozni, ezt láthatod magad is, tehát vagy tipródsz továbbra is, és hagyod elnyomni a saját gyerekedet és saját magadat is, vagy LÉPSZ.  Sajnos.


     


     

  6. 2016. július 27. 13:3710.

    Így már értem. Csak önmagában fura volt.

    előzmény:
    dauphnee (9)
    2016-07-27  13:25
  7. 2016. július 27. 13:259.

    Ertem ezalatt nyaralni nem mennek vele csak kettesben, nem hetkoznapokra gondoltam. Ket hetente egy teljes napot tudunk csak csaladkent egyutt lenni a beosztasunk stb. miatt...ezert nem akarnam szemely szerint azt a ket hetet egy evben kulon tolteni, foleg hogy mindket gyerek szeret velem/egyutt lenni. 

    előzmény:
    évi* (4)
    2016-07-26  22:44
  8. 2016. július 27. 13:198.

    Kaosz a kobon...ezt en is tudom, csak azt nem, hogy hogyan oldjam meg a parommal. Sajat fiammal annyi idot toltok, amennyit csak tudok. Minden hetkoznap ketten vagyunk keso estig, a mi kapcsolatunk rendben van. Anyja van, csak apat es csaladot szeretne o is...en is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (7)
    2016-07-27  09:15
  9. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. július 27. 09:157.

    Sokkal nagyobb probléma van nálatok, a leírt eseménysor csak  egyenes következménye a káosznak amiben leledztek.


    Ha más meg lenne oldva, ez sem lenne gond.


    De, ezt te is nagyon jól tudod.


    (Amúgy, te miért nem  adsz többet magadból a  te gyerekednek?)


     

    előzmény:
    dauphnee (1)
    2016-07-26  22:16
  10. 2016. július 26. 23:036.

    Nekem elváltak a szüleim, kifejezetten igényeltem az Apukámmal kettesben tölthető időt.


    Szép dolog a nagy kerek vidám patchwork család, de akárhogy is nézzük, adott gyerek ezt nem kéri, hanem kapja. Nem mindig akartam az új asszonnyal és a 2 fiával lenni, és szerintem ez abszolút érthető és teljesíthető vágy.


    Másik szemszögből: Ugyan nem vagyok elvált, de simán elutazom csak a gyerekekkel, ha épp úgy alakul. (Nem a kettesben szót használom, mert 3-an vannak összenőve.)

    előzmény:
    deborah22 (5)
    2016-07-26  22:51
  11. 2016. július 26. 22:515.

    ..igen, még az is feltűnt nekem is. azért kérdeztem, hogy hogy élnek a mindennapokban?

    előzmény:
    évi* (4)
    2016-07-26  22:44
  12. 2016. július 26. 22:444.

    "...Nekem sosem jutna eszembe kettesben lenni csak a sajat fiammal..."


    Miért?

    előzmény:
    dauphnee (1)
    2016-07-26  22:16
  13. 2016. július 26. 22:293.

    és együtt laktok 3an, a hétköznapok unalmasan ridegen eltelnek?szeret ő titeket egyáltalán?

    előzmény:
    dauphnee (1)
    2016-07-26  22:16
  14. 2016. július 26. 22:262.

    ez szomorú 


    és ha a fiad hívná meg egy programra, mint mostohaapát? a fiad érzi ezt, amit te? mit mond?próbálom átérezni, mi érdekli a 13 évest.


    amúgy törődik a fiaddal a párod? ha nincs ott a sajátja?


     

    előzmény:
    dauphnee (1)
    2016-07-26  22:16

Címlap

top