Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elkeseredett nagymama

kötős
Létrehozva: 2016. június 14. 23:25

Van egy unokám,6 éves kislány.Másfél éves kora óta nevelőszülőknél van.Az apja anyja nem törődik vele.Az első 2 nevelőszülő úgy gondozta,hogy magamhoz tudjam venni.Rendszeresen látogatom.Állandó kapcsolatot tartok vele.2015 júniusába lett egy hivatalos központi gyámja,aki meg mondta az anyjának,ha nem látogatja örökbe adható lesz.Igaz Dr Gyám úr?Ön már 2015 nyarán eldöntötte,hogy semmibe véve az unokám családi kapcsolatait,örökbe fogadhatónak nyilvánítja az unokám.Ezért azt a nevelőszülő családot aki szívvel lélekkel haza gondozta félre állította.S hozott egy 50 év körüli házaspárt 2015 december közepén,akinek saját gyereke sosem volt,és gyereket sem vett ki soha az intézetből. Igaz Nevelőszülő?Ki adta nekik, úgy neveljék az unokám,hogy a vér szerinti családjához legkevésbé kötődjön.Semmibe véve azt az 5 és fél évet,hogy az unokámnak igen van vér szerinti családja.Unokám 3 hónap alatt olyan agymosáson ment keresztül,hogy már nem is akar közeledni felém.Kérdem én egy gyámnak van joga valakit elszakítani a vér szerinti családjától? S mert panaszt mertem emelni a nevelőszülő és a gyám ellen,bosszúból még jobban be korlátozták a láthatásom.Evvel semmibe véve a gyermek vér szerinti családjához való kötödés jogát. Ugye Dr Gyám úr?Remélem a másodfokú gyámhatóságot nem tudja úgy befolyásolni mint az elsőfokú gyámhivatalt.De arra kérem a jó istent,ha van,hogy a gyámnak és a nevelőszülőnek annyi lelki és fizikai fájdalma legyen,mint amit én élek át nap mint nap,az unokám hiánya miatt.



A gyámról egy cikk,hogy ö a világ ura,joga van,(nem tudom honnan)a vér szerinti családokat szétszakítani.



http://www.tabunyitogato.hu/cikkek/hianyos-jogszabalyok/a -gyermekvedelem-rabszolgai.html


  1. 2016. június 19. 20:5216.

    Tényleg fejezd be! Ráadásul beraktál olyan linket, ami már felbosszantott..((( Szóval külföldre kerülnek a gyerekek? Nahát! Ezért az álságos dumáért üdvözlöm a  Hegedüs Lorántnét, ha meg tényleg a gyermekkereskedelem szót használta, akkor duplán!


    „bár magyarnak született, holnaptól mégsem lesz az, megfosztva ezzel identitásától, nyelvétől, hazájától”. Kérem szépen valami nagyon ősmagyar és keresztyén híve magyarázza el, milyen identitása van egy születése intézetben felnőtt mondjuk 10évesnek, akit az intézete falain kívül már épp elég megalázás ért a bőrszíne és származása miatt. Igen, az iskolában is.  Frászt született magyarnak az illető hölgy szerint..(((  S ahogy egy másik hölgy a cikkben szépen elmagyarázta (nem tudom ugyan miért ő, amikor az alapítványa babákkal foglalkozik, nem túlkoros intézetisekkel) ami igaz:kér valaki 9 éves barna bőrű gyereket? Vagy beteget, vagy három-négy  testvért akik valószínűleg cigányszármazásúak egyszerre akar örökbefogadni? Vagy az összes jellemzőt egyszerre? Neeem? Akkor miért baj, ha elviszik őket, hogy családban nőhessenek fel?


    Az illető unokáddal, ha jól írtad le a szüleit, a lehető legjobb dolog akkor történne,ha elvinnék jó messzire...és még kicsi, elfelejthetné, hogy mik a szülei. Mindent megteszel ellene. Mármint az unokád ellen. Egy normális és szerető nagymama nem így viselkedne...

    előzmény:
    kötős (14)
    2016-06-18  21:56
  2. 2016. június 19. 15:5315.

    Szerintem most fejezd be.


    Ezidáig eszedbe nem jutott hogy a kislányt magadhoz vedd, bíbelődjön vele más, igaz? Most, hogy el akarják tőletek venni, hirtelen fontos lett? Most már el tudnád látni, idáig nem kellett?


    Hogy is van ez?

    előzmény:
    kötős (14)
    2016-06-18  21:56
  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. június 15. 23:0413.

    előzmény:
    margaret3711 (6)
    2016-06-15  07:43
  4. 2016. június 15. 19:0812.

     


    (Sajnálom ezt a kisgyereket...)

    előzmény:
    margaret3711 (11)
    2016-06-15  16:21
  5. 2016. június 15. 16:2111.

    Szia Eda!


    En is olvastam elozo topikjat.


    előzmény:
    eda-1952 (8)
    2016-06-15  10:39
  6. 2016. június 15. 14:0910.

    Pontosan, az előző topikot töröltük a személyes adatok megjelenítése miatt, illetve a TI kifejezett kérésére!!

    előzmény:
    gerdamama (9)
    2016-06-15  11:09
  7. 2016. június 15. 11:099.

    Valószínűleg törölték, mert szupernagyi volt szíves kiírni a kislány nevét és az illetékes gyámhatóság címét is, ha jól emlékszem.


    Rémes ez a nőszemély. Azt hiszi, mindenki az ő szellemi szintjén mozog, és senki nem tudja összerakni a más-más címen nyitott topikjaiban írt, egymásnak ellentmondó infókat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (3)
    2016-06-15  06:57
  8. 2016. június 15. 10:398.

    Hát ez pech: akadnak néhányan, akik emlékeznek az előző topikra, meg az ott összehordott dolgokra is!


    Akkor ismételjük át szépen: egy olyan nagymama, aki szívességből lakik csak valahol,az nem kaphatja haza az unokáját. Annak ellenére, hogy elszólás miatt lehet tudni, hogy a gyermek anyja el van tiltva, a nagymama mégis hazavihette a gyereket egész hétvégekre egy olyan lakásba, ahol az anyának tulajdonjoga van! Szintén elszólás gondolom, hogy a gyerek miért került egy harmadik nevelőszülőhöz, ennek bizony semmi köze a gyermekvédelemhez,a nevelőszülő körülményei változtak. Az is elhangzott, illetve le lett írva, hogy nem csak ennek a gyereknek, de minden nevelőszülős gyereknek más lett a gyámja, mert már nem  a nevelőszülők a gyámok.


    Miért nem volt képes nyugton maradni??? Gyakorlatilag hétvégente láthatta az unokáját, haza is vihette, mintha csak kollégista lenne. (hány szerető, normális családban nem láthatja a nagyszülő az unokáját, mert messze laknak?!) Mit akar még? Végleg nem viheti haza és már elnézést azért sem, mert nagymama, ő meg csak 6 éves! Én is nagymama vagyok,tehát le merem írni, hogy számítani kéne arra, hogy nagyszülő már nem tud felnevelni egy 6 éves gyereket. Nyugdíja plusz a családi pótlék erre általában nem is elég. Biztosan nem esik jól, de minden gyerek joga és érdeke, hogy családban nőjön fel! Ha ezt a vérszerinti nem tudja biztosítani, akkor egy másik képes rá!


    Végül: még mindig nem emésztettem meg, hogy tehetetlen gyűlöletében képes volt kiírni az unokája nevét! Majd ha a kicsit csúfolják, vagy egyéb rossz éri emiatt, akkor jusson eszébe, hogy maga okozta.

    előzmény:
    kötős (1)
    2016-06-14  23:25
  9. 2016. június 15. 08:317.

    Lányok,erre nem is érdemes válaszolni....a saját lányát prostinak nevelte,valszeg most is a legnagyobb problémája,hogy lassan elkezdene pénzt keresni a kislányon is,a gyámügy meg nem hagyja.....

    előzmény:
    kötős (1)
    2016-06-14  23:25
  10. 2016. június 15. 07:436.

    Szia  Csendike !


    Egyertesben vagyunk !


    Kellemes szep napot kivanok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (5)
    2016-06-15  07:03
  11. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. június 15. 07:035.

    Hiába kéred............

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (4)
    2016-06-15  07:02
  12. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. június 15. 07:024.

    Hiába kérek a "Jóistent".Nincs lehetőséged  hazavinni a gyereket, mert nincs otthonod- te írtad is ezt is!


    Ne átkozódj, inkább tedd össze a két kezed hogy rendes családban van a gyerek.És nem gyilkos és kurva közelében.................y korábban is írtam .


     


    Visszatérve a "jópénzre" - ahogy korábban is írtam hányás hogy képes vagy  ilyeneket leírni amikor állítólag szíved viseled az unokád sorsát.


     


     

    előzmény:
    kötős (1)
    2016-06-14  23:25
  13. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. június 15. 06:573.

    Hová lett az előző topik?

    előzmény:
    kötős (1)
    2016-06-14  23:25
  14. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. június 15. 06:552.

    Előző topikodban azt írtad, hogy unokád anyja - a lányod - kurva, az apja meg börtönben van mert darabolós gyilkos.


    Azt is írtad hogy a nevelőszülőnél "jó pénzért " van a gyerek.


    Te magad szivességből laksz valahol.


     


    Ennyire megváltozott a helyzet??????


    Már nem kurva az anya?


    Már nem darabolós gyilkos a vőd?


     


    Már nagyon vágyod az után a jó pénzért amit a gyerek után kapnál?


     


    Hol van itt a gyerek érdeke??????????????????????????????????????????,


     


     

    előzmény:
    kötős (1)
    2016-06-14  23:25

Címlap

top