Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülés a János Kórházban

Kíváncsi77
Létrehozva: 2016. június 14. 18:28

Sziasztok!


Érdekelne azok véleménye, akik a közelmúltban-lehetőleg idén- a budai János KH-ban szültek. Milyenek voltak a higiénés viszonyok, a szoba, mennyit lehetett bent az apuka, milyen a látogatási rend, mennyi pakkal kellett menni, mennyire lehetett a nővérek segítségét kérni? Mennyi ideig tartanak bent természetes szülés esetén? Maradhat-e az anyával a baba, vagy mindenképp elviszik? Orvosról most azért nem kérdezek, mert az van. Viszont a szülészet-nőgyógyászati osztály nem tűnt számomra túl bizalomgerjesztőnek a folyosóról. Ti mit tapasztaltatok? És egyébként milyen ott a felszereltség? Komplikáció esetén van minden? Köszi előre i a válaszokat!

  1. 2016. július 1. 17:4076.

    Sziasztok!


    A magam részéről lezárom ezt a topikot, a további hozzászólásokat nem fogom nézegetni. Sajnos nagyon kevés olyan ember szólt hozzá, akik személyesen szereztek tapasztalatot ebben a kórházban, vagy akik egyáltalán szültek már. Nekik köszönöm szépen! Mint már korábban írtam, más fórumokon, ahol nem a sárdobálás a lényeg, minden hasznos infót beszereztem a kórházról, úgyhogy a magam részéről több kérdésem nincs. Aki pedig arra használja úgy általában a fórumozást, hogy ledorongolja vagy szidalmazza a topikindítót, miközben semmi használható infója nincs, kereshet magának új áldozatot, akit előre is sajnálok. A többi kismamának pedig, aki esetleg beleolvas később a topikba, boldog babavárást, gyors szülést, és jó egészséget kívánok!

    előzmény:
    Kíváncsi77 (1)
    2016-06-14  18:28
  2. 2016. július 1. 17:3375.

    Én inkább a te hozzászólásodat nevezném nagyon ostobának.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428192 (74)
    2016-07-01  12:41
  3. Torolt_felhasznalo_428192
    Torolt_felhasznalo_428192
    2016. július 1. 12:4174.

    Te a János kórházban akarsz szülni. MI a fenéért aggódsz? Mások is szültek ott és semmi bajuk. Ha így kezded hogy aggódsz, a szülés után olyan depressziós leszel, hogy azért tartanak benn. Tudod amikor a - bocsánat - de a cigánygyerekek megszületnek valahol a "kunyhóban" az sem steril és semmi baj. Logikus hogy a műtőben is vigyáznak a tisztaságra. Te nagyon negatív, gyáva anyuka lehetsz. MIvel nem magán kórház - és ostoba vagy, ha a szülésért magánkórházba mész és baj van a gyerekkel, nincs az a pénz, amivel életben tudják tartani, ha olyan eset. Viszont a Jánosban is mindent megtesznek a szülészeten érted. Horribilis összegek nélkül.

    előzmény:
    Kíváncsi77 (1)
    2016-06-14  18:28
  4. 2016. június 23. 17:2473.

    Na igen, most láttam, a gond a babával mondatomnál pont kihagytama  nem szót. Szóval a magánkórházban nem tudnak segíteni, és mentőt hívnak hozzá. És mindezért minimum 500ezret kellene perkálnom. Azért valahol tragikomikus, hogy vizetsz nem keveset és tapasztalatlan emberekkel találod szemben magad a pénzedért. Most nem azért, de tényleg a  menü meg a "panorámás kilátás" (igen, van olyan kórház, aki ezzel (is) reklámozza magát:))az, ami a legkevésbé érdekel szüléskor.

    előzmény:
    évi* (70)
    2016-06-22  22:42
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 23. 09:2272.
    előzmény:
    évi* (70)
    2016-06-22  22:42
  6. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 23. 08:5471.

    ha a magán helyek se jók akkor gondolom be is csukna a csőd miatt


    amit írt a csillagos az oké


    Egyre több helyen van, hogy a magán dokihoz mész a rendelésére, ott előfizetsz szülészeti csomagra (semmi susmus - számlás), és mész a doki által megjelölt állami kórházba, és igénybe veszed a TB-s ellátást, de a dokid jön "szüleszteni". Doki meg a kórházzal szerződik.


    de az nem, hogy közpénzből fenntartott helyeken zsebredolgoznak


    nyc-ben is van olyan doki haverom aki 200 dollárt kér a vizsgálatokért


    ad magzatvédőt, "meszet a nőnek" és megmondja előre, hogy a kórház még lesz 3500


    és semmi feketézés


     

    előzmény:
    etilany (69)
    2016-06-22  21:50
  7. 2016. június 22. 22:4270.

    Egyre több helyen van, hogy a magán dokihoz mész a rendelésére, ott előfizetsz szülészeti csomagra (semmi susmus - számlás), és mész a doki által megjelölt állami kórházba, és igénybe veszed a TB-s ellátást, de a dokid jön "szüleszteni". Doki meg a kórházzal szerződik. 


    Ez egy köztes, de tiszta megoldás. 


    Én elmentem dolgozni még 100 éve a Telki magánklinika újszülött osztályára. Hát hamar menekültem...


    Volt ugyan a la carte kaja, meg seggnyalás habosra, ugyanakkor, mivel kevés volt a szülés, így a szülésznőknek nem volt meg a megfelelő gyakorlatuk, ugyanígy sok csecsemősnek is.


    Egyik nőgyógyász arra próbálta rávenni a szülésznőket, hogy heti 1 műszakot töltsenek az Istvánban, hogy tanuljanak, de kiakadtak, hogy képzeli, hogy mennek az államiba.


    Nem volt 24 órában neonatológus, du. 4-től csak behívós, vagy ami még viccesebb: Nagyobb gáz esetén a babához a Cerny mentőt kellett hívni, aki állami kórházba vitte.


    Nem volt megfelelően felszerelt műszerekkel az újszülött osztály sem, hiszen ha gáz van, úgyis viszik a babát. 


    Szóval én fenntartással kezelem az ilyet...

    előzmény:
    etilany (69)
    2016-06-22  21:50
  8. 2016. június 22. 21:5069.

    Az a baj ezzel, hogy a  fél millához képest az ellátás nem frankó. Pl. azt tudom, ha a babával gond van, akkor ott helyben tudnak intézkedni. Meg az milyen már, hogy kicsengetem a  félmillát, és akkor ha komplikáció adódik, még pluszban perkálhatok, mert a  "szülési csomag" nem tartalmazza ezeket az ellátásokat. Szerintem a  biztonság fontosabb, mint az, hogy a la carte menü, meg tévé, wifi amúgy egy sima kórházban is van, ez ma már nem extra. Azt sem értem, mi az, hogy két nap? Ha gond van, akkor is simán kipakolnak két nap után? És neked ez a  normális ellátás. Ez nem jó szolgáltatás, főleg fél milláért nem. Akkor inkább a  közkórház, ahol minden adott, kérdés nélkül ellátnak komplikáció esetén, nem azt nézegetik, hogy mit tartalmaz az általad választott csomag. Amúgy dokit fogadni nem tilos, nem is törvénytelen dolog, annyi, hogy neki szépen adóznia kellene utána, amit nyilván nem tesz meg, de az meg már nem rám tartozik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (65)
    2016-06-21  10:44
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 22. 17:1268.

    én azért néztem meg, hogy van-e normális lehetőség, mert nem tudom


    csak a simlis drámázásokat látom itt


     

    előzmény:
    évi* (66)
    2016-06-21  10:55
  10. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 22. 17:1067.

    az egyenes út errefelé keveseknek tetszik

    előzmény:
    évi* (66)
    2016-06-21  10:55
  11. 2016. június 21. 10:5566.

    Ebből a szempontból tökmindegy, minek van tekintve. Gondolom, ő maga is megtalálta volna a fél millás lehetőséget, ha arra vágyik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (65)
    2016-06-21  10:44
  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 21. 10:4465.

    a lefizetett orvosa kórháza után érdeklődött


    nem egy normális közellátás után


    elég szar ha az ilyen viszony normálisnak van tekintve


    nekem az a normális, ha nem oké a köz akkor megveszem az olyat ami tetszik


    és két katt és lám semmi gond magyarban is lehet venni jó szolgáltatást


     

    előzmény:
    évi* (64)
    2016-06-21  10:00
  13. 2016. június 21. 10:0064.

    Nincs semmilyen lihegés.


    TI érdeklődött, hogy az általa választott "közellátásban" mire számíthat.


    Erre le lett(ünk) prolizva, ő meg elküldve máshova fél milláért...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (63)
    2016-06-21  09:13
  14. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 21. 09:1363.

    én meg nem értem ez miért téma


    aki nem akar közellátást az vehet kivételeset


    és ennyi


    mit kell ezen másokkal lihegni


    én is fizetem már 26 éve a biztosítást HA úgyadódikra


    hogy olyat kapjak ellátásban amilyet akarok


    eddig csak fizettem, de nem használtam


     


     

    előzmény:
    évi* (62)
    2016-06-21  08:57
  15. 2016. június 21. 08:5762.

    Miről beszélsz? 


    Még csak fizetős szoba sem jutott, mert épp mind tele volt. A csókosságom abban merült ki, hogy néha a volt kolléganők bejöttek egy kis dumcsira. Egyik anesztes, másik műtősnő, tehát még a napi ellátásomban sem segédkeztek.


    Annyiban merült ki a csókosság, hogy a 3. császárt nem akartam ébren, és ezt anesztesekkel meg tudtam beszélni.


    Marhára nem vagyok sznob. Nekem nem kell segget nyalni fél milláért. Magán rendelésre eljártam, mert nem akartam a fél életemet a rendelőben várni, de ennyi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (61)
    2016-06-21  08:50
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 21. 08:5061.

    neked minek kellett volna? ha szakmabeli csókos lehettél


    vinont ha nem oké neked a economy class utazni akkor kell venned jegyet a first class, ha nincs pilcsi, stuvi ismerősöd


    ha nincs pénzed sharanra akkor senki se fogja neked adni ingyen, hiába lenne igényed


     

    előzmény:
    évi* (60)
    2016-06-21  08:32
  17. 2016. június 21. 08:3260.

    Biztos, hogy nem fizetnék 500.000 Ft-ot egy szülésért + terhesgondozásért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (59)
    2016-06-20  18:08
  18. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 20. 18:0859.

    van normális hely


    http://maternity.hu/araink-aszf/araink


    mindenféle simlis doki lefizetés nélkül


     

    előzmény:
    Kíváncsi77 (58)
    2016-06-20  14:24
  19. 2016. június 20. 14:2458.

    Továbbra sem értjük egymást. Azt már kifejtetted, hogy szerinted a Jánosban nem érdemes szülni. Ok. Ez a te véleményed, ezt tudomásul vettem. Ha nem ragadtál volna le a WC kérdésnél, láthattad volna, hogy több kérdést is feltettem. Azóta máshonnan megtudtam, komplikáció esetén el tudják ott látni a babát és az anyát, mert van megfelelő felszerelés. Az orvosokra sincs panasz. Ezek az első szempontok számomra is, ez egyértelmű. Uram bocsá', hogy érdekelnek egyéb kérdések is ezen túlmenően. 


    Amúgy homályos célzásokból nem fogja senki érteni, te konkrétan melyik kórházat tartod megfelelőnek a nem "proli" nők számára. Talán titok? Vagy valójában csak vaktában lövöldözöl, mint ahogy vakon próbálsz kitalálni rólam dolgokat a felhasználó nevemből és a hozzászólásaimból kiindulva. Meddő próbálkozás, és értelmetlen is. Nem ez a fórum célja, hanem a segítő szándékú hozzászólás. Azon túl, hogy nem ajánlod a Jánost, egyéb építő javaslatot nem tettél. Ha tudsz konkrét adatokkal szolgálni, szívesen veszem. A további kioktatás vagy találgatás viszont nem igazán érdekel, ahogy gondolom, másokat se. 

    előzmény:
    Nikita 666 (55)
    2016-06-19  20:45
  20. 2016. június 19. 21:4957.

    Én a Jánosban dolgoztam. Több volt kolléganőm most is a szülészeten dolgozik, tehát a másik oldalról is van némi információm. 

    előzmény:
    Nikita 666 (55)
    2016-06-19  20:45
  21. 2016. június 19. 21:4756.

    Köszi a prolizást - a többiek nevében is...

    előzmény:
    Nikita 666 (55)
    2016-06-19  20:45
  22. 2016. június 19. 20:4555.

    Hogy értsük egymást, egyetlen jó szülészet van Budapesten, ami korszerű, és olyan feltételeket biztosít, amelyekre vágysz, plusz még az újszülött osztály is a helyzet magaslatán van. A Jánost nem akartam lehúzni, sokan szülnek ott, de egy közös van bennük. Átlagos proli asszonyok. Nézd meg a Jánost kívülről, de szerintem láttad. Képtelen vagy eldönteni, hogy belül milyen? Ne kizárólag az érdekeljen, hogy milyen az ellátás, milyen a higiénia, hanem az is, hogy mivel és hogyan tartják életben azt, akiknél nem várt komplikáció adódik. Legalábbis az én szemszögemből ez az elsődleges kérdés, nem pedig az, hogy milyen az orvosok hozzáállása, és milyen a toálett "békessége". Az ápolónők tudnának mesélni, de ők nem fognak. Aki pedig ott szült, annak ha könnyű szülése, szerencséje volt, pozitívan fog emlékezni. A többiek pedig inkább szeretnék elfelejteni a rémálmot. Igen, nézőpont kérdése.


    Majdnem 40 vagy. Tudni kell kérdezni. Nem egy eldöntött kórház felől kell érdeklődni, hanem arról, hogy X városban ki mit ajánl, és abból átlagot vonni, megnézni. De ha jól sejtem még pár hónapod van a keresgélésre.

    előzmény:
    Kíváncsi77 (54)
    2016-06-19  16:13
  23. 2016. június 19. 16:1354.

    Lehet, hogy a te szemszögedből nézve görcsösen kezelem, az én szemszögemből inkább körültekintően, mindent mérlegelve. Szerintem nem túlzás a higiéniára való törekvés egy szülés kapcsán, egy wellness hétvégén lehet, szerényebbek az elvárásaim. A pénzügyi hasonlattal a tatabányai kórházra akarsz célozni egyébként? Mert azt olyan behatóan ismered, meg az ottani orvosokat, hogy ajánlanád? Lehet, hogy nem vagyok olyan laza pesti, mint te, de talán nem nagy baj, ha az emberek különbözőek, nem igaz? Azért próbáljunk meg ne ítélkezni senki felett, csak mert máshogy vélekedik dolgokról, pláne, hogy nem is ismerjük egymást. Én nem hiszem, hogy balga lenne, aki a Jánost ajánlotta, vagy hogy éppen te lennél balga, mert nem ajánlod nekem. Mindenkinek megvannak a maga szempontjai, és én ezt próbálom tiszteletben tartani. Ezért is köszönöm érdekes hozzászólásodat!

    előzmény:
    Nikita 666 (53)
    2016-06-17  20:00
  24. 2016. június 17. 20:0053.

    A hozzászólásaidat olvasva (a többi topicban is), úgy tűnik hogy eléggé görcsösen kezeled az egészségügyi dolgokat. És ha jól sejtem, 39 vagy. És ha jól sejtem, Tata környékéről "származol".


    Biztos hogy a Jánosban akarsz szülni? Ki az a balga lélek, aki azt javasolta neked? Hogy érzékeld, olyan mintha 60 millióval a táskádban elfilóznál azon, hogy megvedd-e a Lada1500-ast. Miközben néhány utcával arrébb ott villognak a Ferrarik a kirakatban. Ha hajlasz rá hogy ott szülj, akkor ne tegyél fel olyan kérdést, amitől egy normális pösti embert kiráz a hideg. Menj oda szülni, oszt lesz tapasztalatod. Elvégre nem wellness hétvégét tervezel, így jó a János is.

    előzmény:
    Kíváncsi77 (1)
    2016-06-14  18:28

Címlap

top