Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyűgös hisztis lefektetés

Mészáros Nóri
Létrehozva: 2016. május 23. 09:28
Tapasztalt Édesanyák! Szerintetek egy kedvenc mesehősökkel díszített Disney ágynemű megkönnyítheti-e a az esti lefektetés körüli hosszas mizériát? Ha igen, akkor hogyan?

 


Sziasztok! Segítséget és véleményt szeretnék kikérni tapasztaltabb édesanyától! Nálatok a dackorszak közben és után hogy sikerült könnyen elaltatni a gyerkőcöket? Volt-e valami bevált módszer, ami segített megoldani a fektetési mizériát, ha volt? Szerintetek egy kedvenc mesehőssel díszített ágynemű segíthet az esti lefektetésben? Hogyan? Köszönöm szépen a segítségeteket :)

  1. 2019. január 29. 10:3113.

    Nálunk a különböző éjjeli lámpák, zenélő plüssök és egyéb dolgok voltak azok, amikkel viszonylag hamarabb ment az elalvás. Igaz, mindegyiknek elmúlt egy idő után a varázsa. Viszont a világító, kivetítős dolgok annyira képesek voltak lekötni, hogy el is felejtett ellenkezni a lefekvéssel és az alvással, csak nézte a csillagokat, hallgatta a zenét és egyszer csak elaludt. 


    Meg lehet próbálni az ágyneműt is, lehet, hogy beválik, de sajnos ahogy mondtam nálunk is elmúlt a varázsa egy idő után. Valószínűleg ha sikerrel jársz lesz egy pár éjszaka, ahol könnyebben és gyorsabban fog menni ez a mizéria, utána kereshetsz valami új megoldást. 


    Szívesen fogadom, ha valakinek tényleg van profi trükkje 

  2. 2016. május 24. 18:0712.

    Egy ilyen izgalmas ágynemű csak még jobban feldobja a hangulatot, nem igazán elalvásra csábít.


    Amúgy az esti fektetési cirkuszt ki lehet cselezni, pl.


    - fáradjon ki a gyerek, délután mozogjon sokat a levegőn


    - a vacsora ne legyen nagyon megterhelő


    - vacsora után már ne történjen semmi izgató (szerintem a hosszadalmas pancsolás a fürdőkádban szintén kerülendő)


    - 1 órával a lefekvés előtt kezdjünk el unalmasan viselkedni


    - csend legyen


    - és hát maga a lefekvés minden nap ugyanúgy történjen, ki hogy szokta, altatódal vagy mese (de unalmas mese!)


    - kislámpa éghet stb.

    előzmény:
    Mészáros Nóri (1)
    2016-05-23  09:28
  3. 2016. május 23. 16:1411.

    szerintem nem segit....max 1 napig tart a csoda😊.Próbálkozz azzal,hogy kialakitotok egy állandó rituálét a vacsora -fürdés -alvás körül.Tartsd magad hozzá és ne sajnáld az időt meseolvasásra.Ja és este ne hagyd tévézni mert felpörgeti.

    előzmény:
    Mészáros Nóri (1)
    2016-05-23  09:28
  4. 2016. május 23. 12:2110.

    Az rendben van, ha kap olyan ágyneműt, amiben jól érzi magát, de ez önmagában nem oldja meg a problémát. Azt sajnos neked kell.


    El kell döntened, mennyire fontos, hogy időben lefektesd (ld. Babyface család, ahol mindenkinek megfelel, hogy nincs szigorúan időhöz kötve), kell-e reggel kelni, neked mennyire van szükséged az esti nyugira.


    Ha úgy döntötök, hogy igen, időben fekvés, akkor tartsd magad ahhoz, és minél kevesebb huza-vonába menj bele.


    Esti rutin, összebújós mesélés szerintem mindenképp fontos, aztán ha következetes vagy, akkor szépen helyreáll a rend, és nem lesz minden este rémálom.

    előzmény:
    Mészáros Nóri (1)
    2016-05-23  09:28
  5. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. május 23. 11:479.

    Most már szerencsére alszik. Ki kellett ám bekkelni. Volt ő nagyon koránkelő is 2 éves koráig.


    10 órát alszik éjjelenként, plusz az oviban 1-2 óra mindig összejön.

    előzmény:
    Babyface83 (8)
    2016-05-23  11:12
  6. 2016. május 23. 11:128.

    Hű, akkor jó alvókája van :) Enyém max 9-10 órát alszik a délutáni durmolást is beleszámítva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (7)
    2016-05-23  11:02
  7. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. május 23. 11:027.

    Mi korán kelünk. Nálunk kb f9-kor van lámpaoltás. És még így is van, hogy reggel n8kor úgy kell kelteni a gyereket, hogy 20 p múlva elindulhassunk. Ha később alszik el, méginkább mosott-rongy.


    De nekünk mindig is megvolt a kis rituálénk. Minden korszakban más és más. De végül szerencsére mostanra már sikerült a régvárt 'villanyoltás-puszi-kimegyek' típusú lefekvést elérni.

    előzmény:
    Babyface83 (6)
    2016-05-23  10:36
  8. 2016. május 23. 10:366.

    Abból a szempontból valóban kényelmesebben vagyunk, hogy itthonról dolgozunk, szóval ez jogos. Bár a kisfiam jár óvodába, szóval azért valamennyire időhöz vagyunk kötve.
    Én inkább arra céloztam, hogy sokan ragaszkodnak a 8 órai fektetéshez akkor is, ha emiatt a gyerek már hajnali 5-kor kukorékol, amiről meg szintén próbálják leszoktatni.

    előzmény:
    mesekeksz (5)
    2016-05-23  10:13
  9. 2016. május 23. 10:135.

    gondolom reggel még nem rohantok munkába és intézménybe...

    előzmény:
    Babyface83 (2)
    2016-05-23  09:35
  10. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. május 23. 10:004.

    Szia!


    Hány éves a kedves delikvens? Szerintem az ágynemű nem egy olyan dolog, amitől megszűnne a hisztéria. Megvan az esti nyugis lefekvési rutin?


    Nálunk ugyan mindig könnyen ment ez a dolog, de mikor a gyerkőc 4 éves lett, megmondtam neki, hogy mostantól nem maradok az ágya mellett, amíg elalszik. Csak mesélek 2-3 mesét, utána villanyoltás, puszik és kimegyek. Szóval szerintem a szép szó jobban segít, mint a bármilyen trükkök.

    előzmény:
    Mészáros Nóri (1)
    2016-05-23  09:28
  11. Torolt_felhasznalo_194589
    Torolt_felhasznalo_194589
    2016. május 23. 09:423.

    Szia!


    Van egy ősi módszer...olvass mesét! :)

    előzmény:
    Mészáros Nóri (1)
    2016-05-23  09:28
  12. 2016. május 23. 09:352.

    Hát, a fiamnál a Disney ágynemű tuti nem vált volna be, őt aztán abszolút nem érdekli, hogy mi van az ágyneműjén, de ez gondolom gyerekfüggő.


    Nagyon egyszerű a recept: a gyereket le kell fárasztani és akkor fektetni, amikor el is tud aludni. Tudom, nem sokan osztják az elveimet, de én nem ragaszkodom ahhoz, hogy agyerekneknyóckorágybanahelye, ha láthatóan nem álmos még akkor. Pláne most, amikor 8-kor még süt a nap :)

    előzmény:
    Mészáros Nóri (1)
    2016-05-23  09:28

Címlap

top