Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyke nem játszik egyedül?

durmola
Létrehozva: 2016. március 1. 09:33

Sziasztok!


Szeretném előre leszögezni nem problémát szeretnék itt megoldani, csak beszélgetnék olyanokkal, akik ismerik ezt a jelenséget. ;)


Nem egyedi a mi esetünk, hallottam már 2-3 ismerőstől (de nem többektől). Ti is azt tapasztaljátok, hogy egy óvodás korú egyke gyermek nem tudja otthon elfoglalni magát egyedül?


Én mindig csak legyintettem "majd később jobb lesz, ahogy növekszik". De semmi. Módszeresen kikerüli a játékot. A múlt héten már egy jutalmazós rendszert is bevezettem, mondván talán ez motiválja (mert eddig ezzel a módszerrel mindig sikerült bizonyos dolgokat elérni). De nem. 10 perc önálló játékot kérnék naponta, ez talán nem sok. De csak hárít.


Természetesen engem meg az apukáját szívesen hívja játékba, meg is mondja mit, hogyan csináljunk, de bevallom, ez a tevékenység -közel a 40hez- mindkettőnket fáraszt és untat egy idő után. És sajnos otthon nekünk nem csak a játék van, sok a házimunkánk is, amit el kell végeznünk.


Mit gondoltok, általános jelenség ez? A ti gyermekeitek sem akarja egyedül elfoglalni magát? 


(természetesen az egykékről kérdezek, mert tesók bizonyosan sokkal jobban elvannak együtt is, nem igénylik ennyire a szülőket)


Köszi a válaszokat!! 


U.i: ne legyen vita! ;)


 


 

  1. 2016. július 1. 13:57841.

    Én sem passzolom bárkire a gyerekeket. Konkrétan csak Anyukámra hagyom őket, vagy ovi-iskola. Szerintem elég nagy felelősség és ezt sokan nem annyira érzik.

    előzmény:
    elsi1 (840)
    2016-07-01  13:54
  2. 2016. július 1. 13:54840.

    Az egy olog,hogy egy rokon elvállalja,de lehet később az anya úgy ítéli meg, hogy nem alkalmas gyereknevelésre.


    Pl egy ismerősöm gyerekére a nagynéni vigyázott, mindig úgy látszott, amíg egyszer úgy nem találta az anya az önkéntes baby-sittert, hogy azon erősen látszottak az alkoholfogyasztás jelei.


    Nyilván azonnal leállította a dolgokat.

    előzmény:
    évi* (828)
    2016-06-30  10:13
  3. 2016. július 1. 13:32839.

    Sokféle gyerek van,van,aki direkt kéri,hogy maradhasson délutánra,hiszen ott a haver is,tök jót lehet sustorogni a takaró alatt,meg játszani még délután is,otthon meg csak egy magatehetetlen csecsemővel mit kezdjen?


    Illetve Bp-en,nagyvárosban nem mindenkinek 2 perc az ovi, ha messzebb az ovi, akkor épp csak visszaér anya, 1-2 óra és már mehet i vissza,adott esetben cűgöli a kicsit is, nagykabátban télen vagy nyáron melegben.

    előzmény:
    évi* (836)
    2016-07-01  11:23
  4. 2016. július 1. 12:30838.

    Enyémek meg marhára megörültek egymásnak, ettől feldobódtak, majd pörögtek, mint a szélkakas, jó ha 3-ra elaludtak, majd este ment a hacacáré. :-) Ennél jobb megoldás volt, hogy mindenki ott dől el aludni, ahol van, utána találkozunk. Ehhez mondjuk az is kellett, hogy simán jól aludtak az oviban is.

    előzmény:
    Babyface83 (837)
    2016-07-01  12:19
  5. 2016. július 1. 12:19837.

    Ok, ez nyilván gyerekfüggő meg attól is függ, hogy mennyire van messze az ovi.


    Mi elhozzuk ebéd után (fél 1kor), otthon megebédel még egyszer :) és 2-kor alszik.

    előzmény:
    évi* (836)
    2016-07-01  11:23
  6. 2016. július 1. 11:23836.

    Nyarat én sem értem. 


    Ott alvást Igen. Ebéd után mennek fogat mosni, mese, fekvés, alvás. Ha ebéd után elhozom őket,  akkor a haza séta alatt annyira felélénkültek, hogy vagy nem aludtak, vagy csak nagyon későn.

    előzmény:
    Babyface83 (835)
    2016-07-01  11:11
  7. 2016. július 1. 11:11835.

    Mondjuk azt én sem értem, hogy ha anyuka otthon van (és nem dolgozik), akkor miért kell például ott aludni délután a gyereknek az oviban, meg főleg miért kell nyáron oviba járatni. Persze nem jutna eszembe ezért beszólogatni, csak magamban gondolkozom el rajta :)

  8. 2016. június 30. 19:19834.

    Kistepelülésen,ha bezár az az egy ovi,akkor nincs más lehetőség.


    Másrészt tudok olyan anyukáról,aki azért nem viszi napközibe a gyerekét,mert ugyan az ő ovijuk az jó ovi, de a másik ovi,ahonnan szintén jönnek az ügyeletre,az..hát...


    Egy nő jó anya akar lenni és bizony sok óvónő kijátssza a szaranya kártyát.


    Nem akarok általánosítani,mert pl nekem szerencsém van,de túl sokszor hallottam már efféle dolgokat.


    Mostanában sokat reklámozzák a távmunkát kismamáknak,szerintem pont nem kismamáknak való dolog.


    Nagyobb gyerekkel vagy gyerek nélkül tökéletes lehet,de a kisgyerek mellett,hacsak nincsen házvezetőnő is otthon...érdekes lehet

    előzmény:
    évi* (833)
    2016-06-30  10:39
  9. 2016. június 30. 10:39833.

    Nálunk az említett strandolós napközi ingyenes. Csak a kaját kell fizetni iskolás áron.


    Tudod én széllel szemben pisilős fajta vagyok: Mennék az önkormányzatra érdeklődni, hol van az ügyelet...

    előzmény:
    mesekeksz (831)
    2016-06-30  10:37
  10. 2016. június 30. 10:37832.

    Így van. Abszolút semmi köze az óvodának ahhoz, hogy én terhesen, vagy GYES-en mit csinálok. Akár dolgozhatok is. Abszolút nem tartozom nekik elszámolni, és nem is mennék bele ilyen jellegű beszélgetésekbe.


    Bírom, amikor valaki mondja, hogy szemétanyu bölcsibe viszi a gyereket pedig otthonról dolgozik. Azért bele lehet gondolni, ha anyu valóban leül és 8 órát lenyom, akkor mit csinál mellette a 2 éves? Játszóra viszi magát 3-4 órára, hogy a levegőzés is meglegyen? Főz is magának???


    Nekem a 3 fiú királyul eljátszanak, itt a trambulin, medence, bunkert építenek a teraszon. Sarki önkiszolgálóban ebédelünk, ha kérik, leülünk társasozni, ilyenekre munkaidőben is van idő, de ez 2 és fél hónap, nem állandó. 


    Hát én még nem látom, mekkora iskolást hagynék itthon egész napra. Enyémeket még nagyon nem. És mit csinál? Császkál a városban kedvére? Egyedül játszózik / strandol / medencézik / kirándul? Vagy letámasztom a gép elé, és este is ott találom...


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (830)
    2016-06-30  10:28
  11. 2016. június 30. 10:37831.

    Felénk pl nincs a sulikban napközi nyáron....azt mondják nincs rá igény..( pedig lenne)  csak a rohadt drága táborok vannak.


    És nálunk is ha mennek a mamához, ugyanugy korán kelnek reggel és visszük őket már reggel hétkor...iszonyat szar...de ez van... de nem mindenki tudja megtenni, hogy itthon legyen heteket egyben...Nekünk egyben két hetet lehet kivenni . Ha táborba megy, akkor is már hétkor visszük....

    előzmény:
    évi* (828)
    2016-06-30  10:13
  12. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2016. június 30. 10:28830.

    Szerintem elég szemét dolog, lebacni valakit, hogy miért viszi a gyereket, ha ő maga gyesen van..vagy épp terhesen otthon. Lesz szünet, akkor majd marad otthon gyerek is.


    Én pölö nemtudom megoldani. 2 hét szabit kaptam, oszt ennyi. Barátnőm meg az oviszünet alatt 1 hétig viszi be magával a gyereket a munkahelyre. Az se jobb. Ugyanolyan korán kell kelni, ugyanúgy fel kell öltözni, csak épp a gyerek egésznap a szgép elé van téve, hogy nyugiban legyen.


    A sulis már kicsit más, mert ők már önállóbbak, talán lehet is otthon egyedül.

    előzmény:
    évi* (827)
    2016-06-30  10:09
  13. 2016. június 30. 10:16829.

    Iskolában / kerületben is van végig ügyelet. Nálunk pl. sokan kifejezetten szeretik. Programokat csinálnak, strandra járnak. 


    Egyik osztálytárs anyukával beszéltem, mondta, hogy dolgozni jár + panel X-dik emelet, gyerek egyedül. Gyerek kifejezetten szereti az ügyeletet. És nem is kell fix hetekre beküldeni a gyereket, hanem amikor szabadnapos anyu, akkor együtt van a gyerekkel, amikor dolgozik, akkor ügyi.

    előzmény:
    trebaci (826)
    2016-06-30  09:43
  14. 2016. június 30. 10:13828.

    Szerintem a legtöbb szülő felfogja, hogy a gyereknek is szüksége van pihenésre, még az oviból is. Amikor nem KELL felkelni, lehet otthon tenni-venni, vagy akár semmit-tenni. Ha valaki viszi, akkor az azért van, mert lehetőségei szerint ez a legjobb megoldás.


    Arról sem vagyok meggyőződve, hogy sokkal jobb lenne a gyereknek, ha az ember kényszerből odapasszolja valami rokonnak, aki fáradt a gyerekhez, netán púpnak sem hiányzik a hátára, és letámasztják a TV / tablet / telefon elé, mint ha az oviba egész nap kint játszik a kertben, netán még pajtik is vannak hozzá.

    előzmény:
    mesekeksz (825)
    2016-06-30  07:36
  15. 2016. június 30. 10:09827.

    Beviszik, és ennyi.


    Ha nagyon szívózik az óvoda, akkor előbb-utóbb valaki felnyomja a jegyzőnél, és akkor majd elmagyarázzák az ovi vezetőnek, hogyan is van ezzel a nyitva tartással.


    Nekem is itt van mind a 3. Jövő héten táboroznak, aztán bő 2 hétig nyaralunk.

    előzmény:
    Babyface83 (824)
    2016-06-30  01:33
  16. 2016. június 30. 09:43826.

    A szülő nyilván megoldja, mert ugye az ő gyereke, az ő feladata, meg igazából pár év múlva a suliban már úgyis meg kell oldani a nyári szünetet.


    DE igazából az a felháborító, hogy az ovi ezt megteheti és meg is teszi.

    előzmény:
    Babyface83 (824)
    2016-06-30  01:33
  17. 2016. június 30. 07:36825.

    Nekem van iskolásom is, és ovis is. Az ovis jár nyáron oviba egy két hétre. Kérdőjelesen írtam be amikor közvéleménykutattak...mindig kérdezik megoldódott -e már. Mondtam nem tudom előre ki tud rá vigyázni ha mi dolgozunk. Itt is próbálkoznak, ha teheted ne vidd....Kérdezik mindig, hogy hova teszem a sulist....Nagymama, tesó ,tábor, néha barátnő....épp elég egyet megoldani, tehát a másik ovi. És jó is lenne nyáron az ovi, hisz alig vannak, játék van, stb. De itt az ovonők naponta váltogatják egymást..egyik nap az egyik van, msik nap a másik,...van akit nem szeret a gyerek, ezért van ,hogy nem akar menni...Próbálom én is megoldani, hogy inkább ne ovi legyen, de ha nincs más lehetőség bizony megy. Furi mikor megyek érte ötkor és alig lézeng valaki az oviban. sőt mikor a nagy elballagott az oviból, akkor is jár még nyáron oviba. Egyet kértek, hogy aki suliba készül azt utolsó héten már ne vigyék oviba, mert szegénynek elég furi hogy egyik hét ovi, másik hét iskola. MOndjuk én évek óta úgy időzítem a szabimat, hogy aug 2o-tól, hogy rákészüljünk a szeptemberre.

    előzmény:
    elsi1 (822)
    2016-06-29  15:16
  18. 2016. június 30. 01:33824.

    A mi ovinkban kijelentették, hogy a kiscsoportosokat ne vigyék be nyáron, a nagyobbakat is csak akkor, ha nagyon muszáj. Nekünk nem gond, amúgy sem ment volna nyáron oviba, elvagyunk vele és unatkozás sincs, de azért kiváncsi lennék, hogy hogy oldják meg ott, ahol mindkét szülő fix munkaidőben dolgozik...

  19. 2016. június 29. 15:43823.

    Kisfiam ovijában pl. senki nem problémázik, ha valaki gyereket visz ügyeletbe, hiszen azért vannak nyitva. Ráadásul lazább is, gyerekek szeretni szokták. 


    Enyémek itthon vannak - 3 fiú, kis korkülönbséggel, tehát unatkozás nem játszik, de biztos inkább vinném őket ügyeletbe, mint egész nap TV előtt punnyadjanak. (Mondjuk kicsit érdekes tud mellettük lenni a home-office, de így szép...)


    Iskolás ügyeletből pl. rendszeresen strandra is viszik a gyerekeket, foglalkozások vannak, szóval nem hiszem, hogy ördögtől való lenne.

    előzmény:
    elsi1 (822)
    2016-06-29  15:16
  20. 2016. június 29. 15:16822.

    Nekem van olyan ismerősöm,ahol bár van nagyi,de mégis jár a gyerek nyári oviba.


    A gyerek kéri,mert sokkal szórakoztatóbb a sok kisgyerekkel,mint a nagyival,aki sajnos már nem olyan erőteljes, hogy egész nap szórakoztasson egy unokát,legtöbbször a tv előtt ül és hangosan nézi

    előzmény:
    durmola (821)
    2016-05-27  10:47
  21. 2016. május 27. 10:47821.

    Szia!


    Én az óvoda/bölcsőde ügyeletből sosem csináltam lelki kérdést. Ami szükséges, az szükséges. Nálunk most augusztusi zárás lesz az oviban, de a gyerkőc végig járni fog nyáron, csak 3 vagy 4 hetet tudunk megoldani. Igaz ő 1 hetet a nagyiékkal lesz vidéken. Illetve a nagynénik is bevállalnak majd néhány napot.


    Amúgy azt gondolom az "ügyelet-ovi" nem rossz, sőt, sokkal felszabadultabbak lehetnek a gyerekek, mert hogy sokkal kevesebben vannak. Ami sokaknak okoz egyfajta megnyugvást is. Engem meg igazából sose érdekelt mi illik vagy mi nem, ha van egy intézmény, akkor nekik kutyakötelességük fogadni a gyerekeket. Ha meg csúnyán néznek, hát nézzenek!


    Táborba nem megy a lányzó? 


     

    előzmény:
    kemeny_szilvi (820)
    2016-05-27  10:24
  22. 2016. május 27. 10:24820.

    Szia!


    Azt hiszem te vagy akit kerestem. Nagy dilemmában és gondban vagyok. Az én leányzóm is egyke és nem szeretnénk másik gyermeket. Vannak észérveim is, de azt gondolom a gyermekvállalásnál ezekkel csak bizonygatni lehet a döntésünk helyességét. Egy ösztön, egy vágy dönt arról, ha szeretnénk gyermeket és arról is, ha nem. Négy és fél éves és jön a nyár. Nagyon jó gyerek és ő el tud lenni egyedül is, játszani is szokott egyedül, de egy idő után unatkozik. Szeretné, hogy együtt játszunk. Ő is szeret rajzolni,  gyurmázni és még homokozni, papírt vágni, ragasztani. Szoktunk együtt játszani, rajzolni, feladatos füzetet tölteni és nagyon szeret segíteni sütni-főzni. Ez utóbbiba igyekszem bevonni, de nem mindig van rá lehetőség. Nagyon kedves, jószívű, barátságos és barátkozós, társasági személyiség. Nagyon  szereti a gyerekeket, a vele egyidőseket, de a kisebb és nagyobb lurkókat is, sőt felnőttekkel is szívesen van. Nagyon sok itthon a feladat, házimunka, a kert, fűnyírás, locsolás, mindennapi főzés és még mellette itthonról dolgozom is, igaz nincs megadott idő vagy teljesítmény csak annyit csinálok amit tudok vagy akarok, de nyilván minél több a befektetett idő annál több a bevétel. És ugye az nagyon nem mindegy. Nagyszülők nincsenek, unokatesói vannak, de már felnőttek, a nagynénik, nagybácsik hosszú munkaidőben dolgoznak és nem tudnak jelen lenni. Apa télen sokat itthon  van, de az év többi részében szezon van és reggeltől estig dolgozik általában hétvégén is. Amikor ovi van nincs gond, de jön a nyári szünet és nem tudom mit tegyek. Egész nap nem tudok vele lenni. Próbálok minél többet vele lenni, elmegyünk játszira, együtt játszunk, egyszer-egyszer elmegyünk standra vagy valahová, de egyébként csak én vagyok a nap 24 órájában és ebből is jó részt feladataim vannak. Ő pedig egyedül játszik, mesét néz, majd unatkozik. Hiányolja a gyerekeket, a társaságot, a közös játékokat. Nálunk egész nyáron nyitva tart az ovi, de egyrészt nem szívesen fogadják azokat a gyerekeket akiknek otthon van a szülő, másrészt épp létszámhiányban vannak és ami a legfontosabb, hogy nem akarom, hogy ügyeletben csücsüljön egy csomót még akkor sem, ha ismeri az óvónéniket, a gyerekek nagy részét és a saját ovijában van. De azt sem akarom, hogy a fent említett unalmas, szomorú, hiányolós szenvedés jelentse neki a nyarat.  Júniusban még megy végig, de utána valószínűleg már nem. Próbálom a kis barátaival, csoporttársaival is szervezni a találkozókat. Nagyon aggaszt a dolog és kétségbeesetten keresem a megoldásokat, tippeket, lehetőségeket, tanácsokat, tapasztalatokat, hogy a nyara szép legyen, de szeptben, ne a júliusi feladatok várjanak.

    előzmény:
    durmola (6)
    2016-03-01  11:07
  23. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. Április 4. 13:43819.

    akkor oké


    indultam nyaralni


    nem tudtam a valaszodra várni többet

    előzmény:
    durmola (815)
    2016-04-04  11:25
  24. 2016. Április 4. 13:05818.

    Ez meg pont a másik véglet, azért azt tegyük hozzá.

    előzmény:
    Seta Rossa (781)
    2016-03-14  10:31

Címlap

top