Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fürdőszoba átalakítás TB

eső
Létrehozva: 2016. február 14. 09:37

Sziasztok!


 


Tud nekem abban valaki segíteni, hogy tartósan beteg személynél ha pl. a fürdőszobát átalakítjuk, akkor a TB -től igényelhető -e erre támogatás? Mi ennek a módja, menete?

  1. 2016. február 19. 23:006.

    Szia! Ha rendelkezel szakértői véleménnyel a mozgáskorlátozottságról, akkor az Otp banknál kell érdeklődni. Ha nem, először ezt a papirt szerezd be, okmányiroda vagy kormányabkaknál érdeklődj.

    előzmény:
    eső (1)
    2016-02-14  09:37
  2. 2016. február 14. 12:244.

    Pár évvel ezelőtt biztos, hogy létezett, lennie kell most is. De nem a TB-nél kellett igényelni, ezt valahogy máshogy támogatták. Szerintem az önkormányzatnál kellene elindulni, ott ahol a mozgáskorlátozott parkolási igazolványokat is intézik (fogalmam sincs ez melyik osztály). Az biztos, hogy ha még  most is létezik ilyen, elég hosszadalmas az eljárás és nem egyszerű. Anno rengeteg követelménynek  meg kellett felelni, mind a tartósan beteg személy tekintetében, mind pedig a felújított fürdőszoba felszereltségét illetően. 

    előzmény:
    eső (1)
    2016-02-14  09:37
  3. 2016. február 14. 11:473.

    Gyerekeknél van arra találtam találatot a neten, felnőtteknél nem látok. Pedig egy lebénult embernek nagy segítség ha pl. a fürdőkádas fürdőszobát zuhanyzósra cserélik. Az pedig nem kétfillér.  Ezért gondoltam....

    előzmény:
    asztanaviszta (2)
    2016-02-14  11:22
  4. 2016. február 14. 11:222.

    Nem. Nincs rá támogatás, miért is lenne?

    előzmény:
    eső (1)
    2016-02-14  09:37

Címlap

top