Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Golden retriever választás

csillampor2008
Létrehozva: 2016. február 10. 10:15

Sziasztok!


2 gyermekes család vagyunk, családi házban élünk. Idén szeretnénk egy kiskutyát, első kutyánk lesz. Golden retrieverre esett a választás. Mivel tapasztalatlanok vagyunk kutyaválasztás terén, légyszi írjátok le,mit kell nézni, mi alapján válasszuk ki a kutyust az alomból. Gondolok itt orr, szőr, felépítés stb-re. :) Neten több oldalt is olvastam ezzel kapcsolatban, de sehol nem kaptam érdemi választ....


Mindenkinek köszönöm!

  1. 2016. február 11. 22:0618.

    Hát mi nem ismerjük ŐGoldiságát de ha becsületesnek tisztességesnek látod a családot és a kutyus is barátságos- nyugodt, akkor hajrááááá..   sok örömet  kivánok a leendő Aranykutyihoz..

    előzmény:
    csillampor2008 (17)
    2016-02-11  21:51
  2. 2016. február 11. 21:5117.

    Köszönöm szépen mindenkinek!


    Akkor majd a megérzéseimre fogok hallgatni és a gyerekekre! 😃👍


    Egyébként tavaly másfél hónapig volt már kutyusunk! Sajnos csak addig! Nem golden... Teljesen másik fajta! Szuper helyről kaptuk! Rendes tenyésztő által, akinek a kutyái szűrtek stb! 200 ezer forintos kutyus lett volna, de mi ajándékba kaptuk, mert kedves ismerős és mivel hobbi célra kell nekünk a kutyus, megkaptuk azt amelyik nem alkalmas a mintája miatt további kiállításra... A lényeg, hogy ez a kiskutya 4 hónapos korára nem nőtt semmit! Különböző bajai voltak, epilepszia, vízfejűség, ami miatt hirtelen agresszió alakult ki és sorolhatnám! :( El kellett altatni! Tehát a legjobb alomnál is előfordul néha hiba! Szegény kutyust a mai napig emlegetjük! :(


    Szaporítótól nem vennék kutyát! A szomszédban van egy goldi! Ivartalanítást elott szeretnék pároztatni! Neki lehet, lesznek kölykei... Szuper kutyus! Szuper családból! Szerintetek?? 


     


     


     

  3. Torolt_felhasznalo_110799
    Torolt_felhasznalo_110799
    2016. február 11. 20:4916.

    Nagyon barátságosak.

    előzmény:
    csillampor2008 (1)
    2016-02-10  10:15
  4. 2016. február 11. 08:5415.

    Nekem cicáim voltak, vannak, és a inkább innen-onnan összeszedett girhesek voltak meg odaszokott a környék macskája, de most az egyik alomból választott, és egyetértek a korábban hozzászólókkal, a személyes találkozáskor majd adja magát, ki lesz az igazi.

    előzmény:
    csillampor2008 (1)
    2016-02-10  10:15
  5. 2016. február 10. 20:3614.

    Akkor az izgatta hogy mi lehet az... 


    Anyuék szomszédjában lakik egy földszintes- elemes vagy akkumlátoros..miniszörny.  na.. ott  semmit sem lehet kinthagyni mert mindent szétcincál. .. amikor panaszkodtak apunak hogy nem birnak a kutyával apum mondta nekik hogy hát még gyerek is foglalkozni kéne vele... azóta Rozi mindig csóvál ha meglátja apámat...biztos tudja hogy faterom megvédte.. :-D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (13)
    2016-02-10  20:27
  6. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. február 10. 20:2713.

    Én abba nem nagyon töröltem a kezem, leginkább apukám használta kerti munkák, szerelések után. No, ez egy érthetetlen dolog volt. Semmi mást soha nem bántott, tépett. Semmit. Ráadásul ez le sem lógott. Ugrálnia, erőlködnie kellett, hogy letéphesse.


    A kutya egyébként főleg a neveléstől függ. Vannak emberölő német juhászok, meg van a miénk, akivel tényleg bármit csinálhattál :)

    előzmény:
    Lillaréka (12)
    2016-02-10  20:10
  7. 2016. február 10. 20:1012.

    Biztos annak volt igazán Iop szaga... 


    egyébként a németjuhászok is fantasztikusak..jól tanithatóak és családszeretők.. persze ez családfüggő is.  még régesrégen a körzeti  meghizott rokonomnak volt németjuhásza... na.. ott  csak és kizárólag ő volt az aki bemehetett a kutyához a kennelbe.... de ő erre is volt kiképezve hogy csak a gazdát tűrje meg és csak a gazdától fogadjon el ételt is. 


    a párom unokanővérének  is németjuhásza volt- vakvezető.. na ő családtag volt.. bújós... aztán szegényt meg kellett műteni.. mert  daganata lett utána sajnos megbolondult. 


     


     


    szeretnivalóak a vizslák a labradorok is. és az újfunlandi is.. 


     


    nekem még azért is különleges a Goldi mert ha utcán futok össze Goldival az is mind olyan barátságos mint Fülesünk...vagy csak érzi rajtam  hogy ismeretlenül is imádom őkutyaságát. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (11)
    2016-02-10  18:46
  8. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. február 10. 18:4611.

    A legcsodálatosabb... rögtön a német juhász után :)) Na jó, mellett :) gyébként nyilván mindenkire arra esküszik, amije neki volt, és amivel neki jó tapasztalatai voltak. Ez alapján számomra a német juhász a kutyák csúcsa.


    Az én kutyám gyenge pontja a kertbe kitett kéztörlő volt. A kiteregetett ruhát nem bántotta, még a szinte földig leérő, nagy, himbálózó lepedők sem mozgatták meg a fantáziáját. Csak a kéztörlő. Ki érti?

    előzmény:
    Lillaréka (9)
    2016-02-10  18:33
  9. 2016. február 10. 18:4510.

    Nincs szó arra hogy mennyire családtag--- mi néha -gyakran szoktuk mondani, hogy okosabb mint némelyik ember.. Az biztos hogy tisztességesebben tud viselkedni nyilvános helyen mint sok ember. 


    Szerintem  néha filozófia téziseken töri az okos buksiját, de  lehet hogy éppen valami deriváláson...  ezt még nem árulta el. 


     


    Nagyon igazad van, hogy  jól meg kell nézni a tenyésztőt...mert a kutyagyárból származó kiskutyáknál  gond lehet... A törzskönyv sok mindent elmond..  ha  ugyanazok a törzskönyvi nevek többször előfordulnak akkor előjöhet  többféle betegség is.


    Fülesünk törzskönyves... - ők elvileg vadászkutyák.. no Füles nem lehetett az, mert fiatalon félt a puskadurranástól... igy kaptuk meg mi ingyen a kutyapapa gazditól... aki a fedeztetésért kapta..   


    hát viharban és szilveszterkor rettegett mindig ilyenkor ápolni kellett a lelkét, átölelni simizni... 


    ezen kivül soha semmi gond nem volt vele... 


    most már öreg... remélem még a szeretetünk ad neki néhány évet.

    előzmény:
    saschamora (8)
    2016-02-10  13:57
  10. 2016. február 10. 18:339.

    A leglegleglegcsodálatosabb kutya a  világon... 


    nagyon családszerető- gyerekszerető... nagyon könnyen tanitható.


    A mi Fülesünk már 15 éves, szerintem minden ért, amit mondunk neki...


    az első pillanattól fogva szobatiszta... annyira hogy még az udvaron sem kakil csak a bizonyos bokorban a gokart pályán... és szól, amikor mennie kell. soha semmiféle ételt nem nyúlt le ami nem az övé... akár a húst is elöl lehet hagyni nem nyúl hozzá... 


    akkor kezd el enni ha azt mondja neki anyukám--- parancsolj kedves Füles... 


     


    egy pici hibája van.. imádja a cipőket... megrágni.... lehet bukik a lábszagra... :-D


     


    Amig kicsik voltak a gyerekek--- nyakába dőlve hempergőztek vele,  vagy  feküdtek a hátán a fűben--  


    olyan ragaszkodó, hogy ha nem simizem akkor  odajön és böködi a kezem az orrával meg puszilgat hogy simizzem.. 


    a cicákkal is jól kijön... haver volt a cica amig élt...együtt aludtak egy tányérból ettek...  


    annyira fegyelmezett hogy  bárhova lehet vele menni..  ÜL-- és akkor ott marad ahova leültettük nem mozdul amig meg nem engedtük... 


     


    Csakis Goldi ha kisgyereked van...

    előzmény:
    csillampor2008 (1)
    2016-02-10  10:15
  11. 2016. február 10. 13:578.

    valljuk be: egy maximalisan szurt fajkutya nagyon draga. foleg ha jo a reklamja. (pl. a goldi imadott fajta, a csodalatos termeszete, intelligenciaja miatt). persze ez fugg attol is, hogy ritka fajta-e, vagy surun elofordulo, hany kolyke lesz (es egyaltalan, vannak-e szaporodasi nehezsegei, mint pl. a pomeraninak), stb. de ha fajkutyat akarunk, akkor nagyon megeri felkutatni a legkivalobb tenyesztok egyiket, es kicsengetni a kutyaert egy kisebb vagyont. mert o csaladtag lesz, es az o egeszsege pont olyan fontos, mint a csalad tobbi tagjae. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (7)
    2016-02-10  12:48
  12. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. február 10. 12:487.

    Ez tényleg fontos, nem szabad kutyagyárostól venni. Egy fajtatiszta kutyának megvan az ára, ha rendes körülmények között tartották, ellátták, oltották, jó a vérvonal, az nem lesz olcsó, de megéri. Én nagyon örültem, mert nemcsak a kiskutyák szülei, de még a nagyapjuk is ott volt, megnézhettem, megfigyelhettem, milyen állapotban vannak az ősök, ők hogyan viselkednek stb. Nagypapi volt a sztár, mesélte a tulajdonos, hogy fiatalkorában minden szuka nyüszített, ha megjelent, díjakat nyert meg minden :) Úgy az egész légkör nagyon szeretetteljes volt. Az ilyen helyről jó szívvel hozza el az ember a kutyát.

    előzmény:
    saschamora (6)
    2016-02-10  11:44
  13. 2016. február 10. 11:446.

    mi ugy valasztottuk az egyik kutyat, hogy beultunk a kolykok koze. azonnal rank maszott az egyik, es nem tudtuk lepattintani. hiaba akartunk haverkodni a tobbi kolyokkel, O jott, nyomult, simult, cukiskodott', puszikat oszogatott, morgolodott, hisztizett, elovette a hires koveket is megpuhito kutyanezest, tehat kenytelenek voltunk engedni az eroszaknak. szoval nem mi valasztottuk Ot, hanem O minket! :-D


    a masik kutyanal a tenyeszto megkerdezte, hogy kb. milyen termeszetut szeretnek. mondtam hogy pokoli rossz kutya legyen, eleven mint a tuz, es okosabb mint egy egyetemi professzor. olyat is kaptam!:-D


    fontos, hogy lelkiismeretes tenyesztotol vegyel kutyat, mert a kutya hatalmas erzelmi befektetes is, gondolom nem szeretned, ha betegeskedne, szenvedne a szures hianya miatt. a szaporitok nem szurnek, nem torodnek a kompatibilitassal, csak penzt akarnak, gyorsan.    

    előzmény:
    csillampor2008 (1)
    2016-02-10  10:15
  14. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. február 10. 11:155.

    Mondjuk a képet árnyalandó hozzá kell tenni, hogy nem volt nehéz kiszúrni ezt a kiskutyát, mert mindig elkóborolt a többiektől, és állandóan rá kellett szólni, hogy méltóztasson követni a csapatot. De mi láttuk, hogy egészséges kiskutya, jó a látása, hallása, aktív mozgású, szófogadó (végül is alig kellett esetenként kétszer rászólni), csak éppen saját elképzelése van arról, hogy merre kellene menni... :)


    Valahogy azonnal a szívünkbe zártuk.

    előzmény:
    Zsánna (4)
    2016-02-10  11:09
  15. 2016. február 10. 11:094.

    Pontosan!


    Ez esetben is van kémia, a kutyus is érzi, és a leendő gazdi is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (2)
    2016-02-10  10:55
  16. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. február 10. 11:043.

    Még annyit akartam írni, hogy ha felelősségteljes tenyésztőtől veszed, nem kutyagyárostól, akkor elvileg nem lesz különbség a kiskutyák között (úgy értem, mindegyik egészséges kiskutya, jó génállományból), tényleg nyugodtan dönthet a személyes szimpátia.

    előzmény:
    csillampor2008 (1)
    2016-02-10  10:15
  17. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. február 10. 10:552.

    Biztos érkezik majd sok okos, tudományos válasz, de én azt mondom (több kutyám volt már és többfajta), hogy nem kell ezt túlkombinálni. Megérzés és szimpátia. Amikor anno német juhászt vettem, elmentünk a tenyésztőhöz, és azt csináltuk, hogy ő sétált összevissza, a kiskutyák meg mentek utána, és mondta, hogy kövessük a kutyákat, figyeljük meg a viselkedésüket. Mentünk tehát a kolbászoló kiskutyák után, és gyakorlatilag egyszerre mutattunk rá a szüleimmel ugyanarra a kutyára, hogy ő az :)

    előzmény:
    csillampor2008 (1)
    2016-02-10  10:15

Címlap

top