Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megmenthető a házasság?

bobe212
Létrehozva: 2015. december 10. 10:38

15 éves a kapcsolatunk a férjemmel, 4 gyerekünk van. 4 éve egy nagy tragédia ért minket, amit mindketten különböző módon dolgoztunk fel, és eléggé megváltoztunk, de sokáig nem jelentett gondot (talán nem volt nyilvánvaló), kb. 1 éve viszont eléggé élesen kezdett jelentkezni, több lett a vita köztünk. Eközben a korábban a gyerekek körül nagyon sokat vállaló férjem teljesen visszavett, holott én is visszamentem dolgozni, szerettem volna, ha többet vállal ő is a házimunkából és a gyerekek ellátásából, szóval akkor én borultam ki. 


11 napja viszont ő közölte, hogy fontolgatja, hogy elmegy. Teljesen sokkolódtam, nem tagadom, nagyon bőgtem. Mert én továbbra is szeretem, év vele képzeltem el az egész életemet. Nem beszélve arról, hogy nem vagyok hajlandó 4 gyerek tönkremenetelét végig nézni. Pont az utóbbi hetekben kezdtem jobban érezni magamat. Nagy sírós beszélgetéseink voltak 11 napja. Sok mindenben igaza van a férjemnek, pl. abban, hogy rá kevesebb figyelmet fordítottam, és mivel a változása bizonyos irányaival nem értettem egyet, úgy érezte, hogy ezeket a dolgokat nem is oszthatja már meg velem. Nem érzi jól magát, és ezért gondolkodik, hogy elmegy. Nagyon sok mindent átbeszéltünk, és én is elmondtam, amit gondolok, kértem, hogy maradjon, ha érez irántam még valamit, akkor meg tudjuk ezt oldani.


Ezt ugyan nem mondtam neki, mert szerintem erre magának kell rájönnie, hogy itt nem pusztán rólam van szó szerintem. Hanem egyfajta életközepi válságról, hogy nem tetszik neki ahová jutott 40 éves korára, sem meló téren, sem amúgy, és talán ráébredt, hogy az élet erről szól, felelősséget kell vállalni, nehéz, fárasztó, és kevés benne a pihenés. 


Nyilván, ha nem szeret már (ezt nem mondta, bár azt sem, hogy szeretne, most val.szeg inkább dühös, nem tudom), akkor nem tudok mit tenni, bár akkor is felháborít, hogy lelépne, rám testálva a felelősséget. Ugyan azt mondta, hogy nem hagy magamra, na de ha elmegy, akkor magamra hagyott, akár mit is ért ez alatt. 


A beszélgetés után talán kicsit nyomulósan akartam változtatni, ez inkább idegesítette, mint jobban érezte magát tőle. Azóta lehiggadtam, nyugodt vagyok, kedves, megértő, szeretetteljes, de nem nyomulok, nem is kérdezek semmit. Ő meg nem mond semmit, és azóta is itt van. De nem ér hozzám, szexet nem akar (egyszer bepróbálkoztam, azóta azt sem).


Nagyon szar így élni, hogy nem tudom mit fog tenni. Rákérdeztem, nincs másik nő a képben. 

  1. 2016. november 6. 07:03252.

    Böbe, veletek mi újság?

  2. 2016. május 15. 11:09251.

    Engem is érdekelni hogyan alakultak a dolgok...

    előzmény:
    Sacica19 (250)
    2016-02-10  20:27
  3. 2016. február 10. 20:27250.

    Böbe, mi van veletek, milyen az új helyzet? Mesélj már, ha van időd esetleg légyszi! Üdv!

    előzmény:
    bobe212 (1)
    2015-12-10  10:38
  4. 2016. február 3. 01:28249.

    Bobe,irjal mi van veletek?

    előzmény:
    bobe212 (241)
    2016-01-29  21:18
  5. 2016. január 31. 09:45248.

    Minden pénzbe kerül, de az említett fizetések mellett ez nem tétel. Az utazás, a kirándulás egy élmény és nem minden hétvégén az a program Kérdés, az, hogy miért keresünk? Milyen életet, gyerekkort szánunk a gyermekeinknek? Mit és mennyit akarunk nekik megmutatni az életből, a világból.


    Vállalkozási tipp: csináld azt amihez értesz, amit örömmel teszel. Mérd fel a vásárló közönség igényeit és igazítsd ahhoz a kínálatod. Legyél más mint a versenytársak. Adj minőséget, adj többet, legyen benned szakmai alázat, tiszteld a vevőidet. Pozicionáld a terméked, szolgáltatásod, ne menj bele az árversenybe.


    Tanulj, fejlődj, tájékozódj.

    előzmény:
    FullMoon (247)
    2016-01-30  21:13
  6. 2016. január 30. 21:13247.

    OK, akkor legyen 80 tokkal vonóval.


    A kis hétvégi tréningek, amire a komplett család megy szállással +5 fővel legalább egy százas a családnak..


    Tudom valami nagyon klassz vállalkozást sikerült beindítanod, de azért sajna nem triviális, hogy egy - 0 vállalkozási tapasztalattal rendelkező kezdő vállalkozó, napi 4 óra munkát befektetve - kitermel annyit, hogy az tisztán leadózva kenterbe veri a multis felsővezető fizetését...


    De vállalkozási tippeket továbbra is szívesen veszek tőled, ha ez ennyire egyszerű, már korábban is írtam.. :)

    előzmény:
    KN18 (246)
    2016-01-30  17:43
  7. 2016. január 30. 17:43246.

    Nyilván nem kell minden egyes nap mindkettőnek este 6-ig dolgozni. Nem csak a multitól lehet haza tolni a pénzt, hanem pl. egy saját vállalkozásból is. Nekem anno a koraszülött ikreim mellet esélyem nem volt, hogy bárhová is fölvegyenek dolgozni. Maradt a saját vállalkozás, melyben átlag napi 4-5 alatt kerestem annyit, mintha elmentem volna mondjuk a közszférába dolgozni. De magam osztottam be az időmet és így ott lehettem a gyerekeim mellett, ha szükség volt.


    Mellesleg, ha valaki állandóra fogad bébicsőszt, napi néhány órára ott nem órabér, hanem havi fix van ami kevesebb mint 80 ezer ft. Általában kombinálva a háztartási teendők +takarítás. Tehát nem fogad 2 külön embert, csak egyet.


    Aztán, hétvégi tréning nagyon sok családban úgy szerveződik, hogy megy mindenki és vannak közös programok is. Apu/anyu míg okosodik, addig a többi is talál látnivalót, aztán este együtt és nem a kollégákkal lumpolnak. + 1-2 nappal meg is lehet toldani.


    Nem, nem butaság, működő valós praktikák. Mert ma már nagyon sok nő felismerte, hogy a htb. anyu az ingatag jövőkép.

    előzmény:
    FullMoon (244)
    2016-01-30  12:34
  8. 2016. január 30. 13:24245.

    :(

    előzmény:
    deborah22 (243)
    2016-01-30  11:37
  9. 2016. január 30. 12:34244.

    Szerinted, ha a gyerekek legkésőbb 8-ra suliban, oviban, bölcsiben vannak, majd anyu-apu egyaránt 6-ig dolgozik (ha egy perc túlóra sincs, ami vezetői pozícióban ritka), és 7-re hazaérnek, időnként hétvégén tréningen, továbbképzésen vannak (nem közösen természetesen, hanem felváltva),  akkor a vacsorán, esti mesén felül mennyi értékes időt tudnak a gyerekekre szánni?  Mellesleg napközi max. 5-ig van, csak kell bébiszitter ha nincs hadra fogható rokon, hogy a gyerekeket begyűjtse... napi szinten ez minimum 2 óra, de ha nem egy épületben van a bölcsi, ovi, suli (ilyet még nem láttam), akkor inkább 2,5-3, az minimum napi 3500, vagyis kB 80ezer/ hó és tényleg nem tud semmit cserébe a gyerekekről, a maradék szabadidőt meg aligha kettes programokra fogják fordítani. Ha emellett még a háztartásba  is keres segitseget akkor tenyleg csak azert hajt hogy ne otthon legyen, nem hiszem, hogy ez lett volna itt a megoldás kulcsa. Nem ezen múlt, Bobe bőven kivette a részét a feladatokból. dolgozik is, pénzt is keres. Butaságot nem ő írt...

    előzmény:
    KN18 (240)
    2016-01-29  20:59
  10. 2016. január 30. 11:37243.

    :( erről szegény sógorom jut eszembe. az más történet, de egy-két momentum ismerős. nekik is meghalt az első pici. a második a terhesség elején halt meg. a 3. egészséges. de addigra már a sógorom sehol sem találta a helyét, ő külföldre mászkált dolgozni, már a gyerkőc születése után. mindenki, köztük a tesóm - aki a felesége volt - azt hittük, rendben van minden, ő is építené a jövőt, de ő csendben, lassan őrlődött. megvolt mindenük, tesóm nagyon optimistán látott mindent (mert az is volt) közben a férj depressziós volt és öngyilkos lett. :(


    ezzel csak azt akartam mondani, hogy még ha valakit közelről ismersz sem garancia, hogy tudod, mi jár a fejében. 

    előzmény:
    bobe212 (241)
    2016-01-29  21:18
  11. 2016. január 30. 06:44242.

    Ha jól értettem, férjedet kidobta a nőci. A férjed most akkor hol lakik, vagy hova tervez költözni?


    Ha másra nem, egyvalamire jó volt ez a kis közjáték, felismertette veled az élet, hogy miben élsz, mi vesz körül. 


    Ne hagyd, hogy tovább uralkodjon rajtad. Lelki terrorban nem lehet élni, vagyis lehet, de belebetegszik az ember.

    előzmény:
    bobe212 (241)
    2016-01-29  21:18
  12. 2016. január 29. 21:18241.

    Szerintem erről is írtam már. 
    A gyerekünk halála után nagyon komoly személyiségváltozáson ment át. Egyáltalán nem ilyen ember volt. Ez fokozatosan történt meg, nem ismertem fel azonnal. Ahogy azt sem, hogy micsoda terror alatt élek már. Annyira szerettem és annyira akartam a normális családot, hogy azt hiszem nem akartam észrevenni miben élek. 

    előzmény:
    KN18 (239)
    2016-01-29  20:52
  13. 2016. január 29. 20:59240.

    "


     


    6 fős család nem működőképes úgy, hogy midnenki heti 50 órát dolgozik."


    Ettől nagyobb butaságot már rég olvastam. Számtalan olyan családot ismerek, ahol van 3-4 gyerek és anyu, apu egyaránt tolja haza a pénzt. Egyszerűen súlyozni kell.


    A háztartási munkát simán el lehet végeztetni mással, aki mellesleg töredékébe kerül mint amit egy felső vezető meg tud keresni ugyanannyi idő alatt. A gyerekeket pedig nem kell bébicsősznek nevelnie, mert anyu és apu tud vele lenni és nem épp mosogat, mos, főz vagy tereget mellette. Értékes, egymásra szánt idő!!!

    előzmény:
    bobe212 (238)
    2016-01-29  20:22
  14. 2016. január 29. 20:52239.

    Miért nincs önbecsülésed? Ez a pasi egy egoista f..sz. Mi az, hogy neki gyerek kell, te meg lebabázol és hagyod, hogy lábtörlőnek használjon.


    Bocs, de nem értelek, sem mint nőt, sem mint anyát.


    A terhességek leamortizálják a női testet,


    attól nem fog egyetlen férfi sem jobban szeretni, becsülni és tisztelni, hogy te minden vágyát teljesíted,


    ezt nem vetted észre az 1, 2, 3, gyerek után?

    előzmény:
    bobe212 (226)
    2016-01-29  11:27
  15. 2016. január 29. 20:22238.

    Már megírtam ezeket.


    A legkisebbet kifejezetten a férjem akarta.


    A gyerekek születéséig pontosan egyformán kerestünk. 


    3 gyerek után még teljes állásban dolgoztam én is.


    Az, hoyg kvázi egyedül tolja haza a pénzt pont annyira igazságos, vagy tisztességes mint, hogy én meg totál egyedül végeztem a kiszolgáló személyzet és cselédség feladatait. Miközben neki lehetősége volt eljárni itthonról, szórakozni, nekem az is nulla volt.


    Többször kértem, hogy maradjon itthon ő is egy kicsit a gyerekekkel, hogy tolhassam én is haza a pénzt, de nem ment bele.


    Ő azért tud sok pénzt keresni, mert semmi más dolga nincsen. Nem kell soha itthon maradnia beteg gyerekkel, megoldani a kora délutáni gyerekes programokat, vagy azt, hogy 4 után ki legyen a gyerekekkel. Mert mindent megcsináltam. Elmehetett az összes külföldi útra, tréningra és workshopra, mert én vigyáztam a gyerekeire. 


    Elég ritka az olyan 4 gyerekes anya, aki 3 éven aluli gyerekkel rendelkezve dolgozik. Én megtettem. A környezetemben eyg sincsen ilyen. 


    6 fős család nem működőképes úgy, hogy midnenki heti 50 órát dolgozik. Vagyis lehet, de akkor bébiszitterek nevelik a gyerekeket. Valakinek többet kell vállalnia az otthoni feladatokból és munkából, ez szinte mindig a nő. Aki ezzel persze kiszolgáltatott helyzetbe kerül. 


    Amúgy meg most már teljesen értelmetlen is, hogy ki tolta haza a pénzt és ki mit végzett és ki menynire akarta a gyerekeket, ők itt vannak és értük felelősséget kell vállalnia. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (237)
    2016-01-29  19:02
  16. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. január 29. 19:02237.

    Böbe itt teljesen magától kiteregette a magánéletet. Nyilván, mert kíváncsi más emberek véleményére. De elkerülhetetlen, hogy ezekben az emberekben felmerülnek kérdések. Pl. hogy nem sok-e a 4 gyerek. Hogy a férje is akarta-e a nagycsaládos életmódot, vagy csak kvázi rákényszerítették. Hogy tisztességes-e a család megélhetésének felelősségét szinte teljesen áttolni a férfira, mondván, "jól keresel, nem?" Ezek a kérdések akkor is fel fognak merülni, ha te nem akarod. Vagy Böbe nem akarja. Nem biztos, hogy (csak) azok a kérdések fognak felmerülni, amire jó szívvel és lelkiismerettel tud válaszolni. Amikor az ember topikot nyit a magánéletéről, előtte érdemes átgondolni, ennek a terhét (a valós élete terhei mellett) el tudja-e viselni.

    előzmény:
    FullMoon (236)
    2016-01-29  18:44
  17. 2016. január 29. 18:44236.

    nyilván... én nem mondtam hogy MINDENHOL ez van, csak azt, hogy azért általában egy multinál dolgozó közép-felsővezető nem kerül létbizonytalanságba és nem halnak éhen a gyerekei másnap, ha elveszíti az állását.. természetesen mindenhonnan lehet nagyot bukni, sőt minél magasabban van valaki, annál nagyobbat. Ez az egész multitéma csak azért jött szóba mert TI megkapta hogy felelőtlen, hogy 4 gyereket vállalt, miközen a férje bármikor elveszíthette volna az állását is mondjuk... és miért kell ilyen általánosságokat leírni... hát basszus persze, meg a villamos is levághatta volna a lábát meg agyvérzést is kaphatott volna és egy rossz napján öngyilkos is lehetett volna amire az életbiztosítása sem ad fedezetet...


    de ez az élethelyzet valami egészen más és nem vezet sehova annak elemezgetése hogy ki mennyit, milyen módon keresett, hogy készült fel előre a váratlan helyzetekre és TI egyáltalán miért szült ennyit... Itt hetek óta megy az nlc-n is a felháborodás, hogy a kormány szíveskedjen kitakarodni az emberek hálószobájából meg a nők méhéből, de most ugyanezt teszik itt többen TI-val, megállapítják, hogy nem kellett volna a 4 gyerek. Tökmindegy mi kellett volna. Tökmindegy hogy 4 gyerek van, vagy 2 vagy 6, egy válás esetén minden esetben csökken az addigi életszínvonal, hacsak nem a nő volt a családfenntartó... Ritka, hogy a nő az. (akkor általában a nő dobbant, eddigi tapasztalatom szerint...).


    Az is lényegtelen ma már, hogy TI férje azért ment el, mert nem volt eléggé szeretve otthon, vagy mert megutálta a feleségét. Amúgy mi alapján írsz ilyet, hogy megutálta...? Mert alázza...? Ez nem utálat... ez az életközepi válság elég megszokott feldolgozása. Az én el nem ért sikereimért a másikat teszem felelőssé.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (234)
    2016-01-29  17:49
  18. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. január 29. 17:59235.

    Nekem az az érzésem, hogy nem egyszerűen kiszeretett belőled, hanem valamiért megutált. 15 évig éltetek együtt, te szívesen éltél volna vele tovább is (a topik elején még ezt írtad, ha jól emlékszem), tehát olyan nagyon rossz ember nem lehet a férjed. Valamivel elrúgtad nála a pöttyöst, amit nem tud megbocsátani.

    előzmény:
    bobe212 (226)
    2016-01-29  11:27
  19. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. január 29. 17:49234.

    Nincs olyan, hogy "a multi". A multi, B multi és C multi könnyen lehet, hogy 3 különböző szerződést ír még elvileg az ugyanolyan nevű munkakörre is. Ha a szerződés szerint járnak el elbocsátáskor, akkor pont annyi a joga és a kötelessége a munkavállalónak, amit a szerződés tartalmaz. (Ha meg fütyülnek a szerződés, akkor meg bármi lehet.)

    előzmény:
    FullMoon (216)
    2016-01-28  19:54
  20. 2016. január 29. 17:05233.

    Nekem van olyan ismerősöm, akit úgy rúgtak ki multitól, hogy pénteken 3-kor közölték vele, hogy hétfőn már nem kell jönnie. A fennmaradó 1 órában meg valaki ott állt mellette és nézte mit csinál a gépen. Igaz, kapott végkielégítést 6 hónapra. Pihent 2 hónapig, aztán talált egy szuper munkahelyet.

    előzmény:
    FullMoon (230)
    2016-01-29  14:57
  21. 2016. január 29. 14:59232.

    De tényleg képes voltál - ilyen imponáló nicknévvel - regisztrálni, csak azért, hogy ezt megírd nekem? :) Hízelgő...

    előzmény:
    szarbilli (228)
    2016-01-29  12:48
  22. 2016. január 29. 14:58231.

    Ha visszaolvastál volna egy picit többet, akkor nem kéne most találgatnod, mert biztosan tudnád...

    előzmény:
    szarbilli (229)
    2016-01-29  12:52
  23. 2016. január 29. 14:57230.

    Nem, óriási végkielégítés nincs. De olyan igenis, normális cégnél :) egy közép-felsővezető munkaszerződésében bennevan, hogy ha megszűnik a munkaviszonya a céggel, akkor x hónapig (max. 6) nem mehet el a konkurenciához ugyanilyen munkakörbe, mert a cégről olyan infókat szivárogtathatna ki, ami versenyelőnybe hozná a másikat. Ha pedig ilyen ki van kötve a szerződésében, akkor - amennyiben a munkáltató mond fel - biza erre a 6 hónapra is jár a fizetése, úgy szokás, hogy a kikötött időben még megvan a munkaviszonya, csak épp felmentik a munkavégzés alól, nem oly módon hogy nap végén jelentkezzen Gizikénél hanem hogy biztonságiak kísérik ki az ajtón is, hogy a gépéről se menthessen már le semmit..


     

    előzmény:
    szarbilli (228)
    2016-01-29  12:48
  24. 2016. január 29. 12:52229.

    És mit szólna a drágalátós férjed ha ezt te adnád elő és ezentúl nevelje ő a 4 gyereket????? Te pedig elmész mert eleged van és úgy tartja kedved? Mondani akármit lehet. Én nem lepődnék meg ha nő lenne nála a dologban. A férfiak többsége az ilyen dolgokat "máshol" szokta levezetni amiről később aztán azt hiszi az a nagy mindent elsöprő szerelem.

    előzmény:
    bobe212 (1)
    2015-12-10  10:38

Címlap

top