Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Belevaló! válóperes ügyvéd

gumibotsáska
Létrehozva: 2015. október 13. 14:45

Belevaló, határozott, megbízható, megfizethető válóperes ügyvédet keresek Budapesten.


Ilyen talán nem is létezik, de hátha tudtok segíteni.


Az ügy nem túl bonyolult, minden kérdéses pontot logikus érveléssel és iratokkal tudok bizonyítani, mindkét fél válni akar, és mégis 2 éve húzódik az ügy, mintha a bíró direkt húzni akarná, de a részrehajlás gyanúja is felmerült bennem.


A jelenlegi ügyvéd pedig szinte csak van. Nem elég hatékonyan képvisel (sem a bíróság előtt, sem az alperessel szemben).


Szerintem ennél többet kellene tennie.


Legszívesebben ügyvédet és bírót is váltanék.


Hogy lehet leváltani egy bírót?


 


Dr. Regász / Szűcs / Landes / (Palotás) ügyvédekről több rosszat, mint jót olvastam, és valószínűleg túl drága is nekem.


A következő nevekkel találkoztam még, de róluk szinte semmit nem tudok. Esetleg ti?


Dr. Illés Blanka, Pogány Júlia, Weber Ágnes, Sziládi-Kovács Hajnalka, Dr. Aczél Mariann.


 


(Sajnos sürget az idő, mert a mostani ügyvédem éves díjat kér, és hamarosan ki kellene fizetnem a következő (már 3.!) éves díjat, közben meg úgy látom, hogy nem elég hatékonyan képvisel  és nem bánja, hogy szépen húzódik az ügy.)


 


Saját, vagy közvetlen ismerős tapasztalatára vagyok kíváncsi.


Aki tud, legyen kedves tarifát is írni! (Ha másképpen nem, priviben).


 


Köszönöm!!!


 


- gbs -

  1. 2016. május 2. 14:067.

    Szia, nekem a tokár ügyvédi irodát ajánlották és korrektek voltak.

    előzmény:
    gumibotsáska (1)
    2015-10-13  14:45
  2. Torolt_felhasznalo_237705
    Torolt_felhasznalo_237705
    2015. október 19. 16:146.

    gumibotsáska: Dr. Illés Blankáról nagyon jókat hallottam, de nem hiszem, h túl olcsó. Bár ez relatív - az elhúzódó pereskedés is drága, plussz az idegeiteket is felőrli.

    előzmény:
    gumibotsáska (1)
    2015-10-13  14:45
  3. 2015. október 13. 16:525.

    Részvétem. Az én válóperem annak idején, (1986) egy évig tartott, de olyan hatással volt rám, hogy soha többet nem mentem férjhez.

    előzmény:
    gumibotsáska (1)
    2015-10-13  14:45
  4. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2015. október 13. 16:144.

    Nektek kell megegyezni az ingatlannal kapcsolatban,akkor hamar vége a pernek,amúgy elhúzodhat sokáig.


    Ő is meghozhatja az ingatlan elosztásban az itéletet,de az sokba kerül,az ingatlan értékének valahány százaléka,de pontosan nem tudom,ezért nem akarok hülyeséget írni.


     
     
    előzmény:
    gumibotsáska (3)
    2015-10-13  15:14
  5. 2015. október 13. 15:143.

    Egyetértek.


    De sajnos nem kiskanálról van szó. Mindenben megegyezés van, kivéve az ingatlant. De ennek tárgyalása valahogy sehogy sem akar sorra kerülni, ehelyett 2 év elteltével is a házasság megromlásának okát akarja boncolgatni a bíró tanúk bevonásával, míg ezt egyik fél sem vitatja, és semmi vitás kérdéssel nincs kapcsolatban.


    Az ingatlan megosztásán viszont sok múlik.


    Nem akartam semmiféle rossz hírét az említett ügyvédeknek. Nem elemezgettem őket, nem állítottam valótlant (pont ezért szeretnék kérni személyes véleményeket), csak egyszerűen leírtam a személyes tapasztalataimat, hogy bizony nem csak jót olvastam róluk. Ez így van.
    Aki ennél többre kíváncsi, utána fog olvasni, és majd eldönti, hogy elhiggye-e az olvasottakat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (2)
    2015-10-13  14:58
  6. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. október 13. 14:582.

    Ket ev az semmi.
    Ha van megegyezkedes , akkor rogton vege van.
    Ha pereskedes van es egyik sem adja be a derekat 3 kiskanal miatt , akkor 5-6-7 evig is el lehet fellebbezgetni...
    Sot : van aki Europat es az emberi jogokat is bedobja, ha minden szakad...


    Nem vagy egyetlen : sorbanallas van. Miert vennenek elore? Miben vagy fontosabb valoperes, mint akarki ?
    Hiaba valtasz ugyvedet , a sorodra kell varni es az "ellenfeled" is vegig akarja/fogja jatszani a jatszmat..


    Es azt nem hiszem, hogy akarmelyik itt felsorolt ugyved jo neven venne , hogy a hirnevet rontod.... de ha Te nem vagy egy birosagi eljaras ellen...


     

    előzmény:
    gumibotsáska (1)
    2015-10-13  14:45

Címlap

top