Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyszülőket keresek

geo29
Létrehozva: 2015. augusztus 20. 15:23

Pár hete  a Nők Lapjában olvastam egy sikertörténetet ebben a  témában. A gondolat ezek szerint nem "ördögtől való"! Évek óta foglalkoztat a  kérdés, hogy a  későn született gyerekeink mellé milyen jó lenne Nagyikat találni. Ez nem egy munkahely lenne, hanem mindkét fél részére pluszt adhatna az életben. Nem pénzről beszélek, nem is háztartási alkalmazottat keresek, az életünk rendezett. A családban élnek a  Nagymamák de egyrészt az ország másik végében, másrészt másik gyerekeiktől született unokák nevelésében vesznek részt napi szinten. Évi 4 alkalom kb. amikor találkozunk velük, az ünnepek során. A Nagypapák sajnos már nem is élnek. A kapcsolat normális de mi szeretnénk ha lennének olyan Nagyik, akikhez kölcsönösen kötődhetnének a  gyerekeink. Talán vannak olyan energikus nyugdíjas párok, vagy egyedül élők, akiknek hasonlóan hiányzik a  család, az értékes emberi kapcsolatok. Akár született gyermekük de messze él -akár másként hozta az élet de hiányzik mindez.


 

  1. 2015. augusztus 23. 09:2113.

    Köszönöm szépen a biztatást! Nem aggódom emiatt, 2 és 4 évesek, valóban nagyon kell vigyázni rájuk de itt nem is gyermekfelügyeletről  van szó, össze kell szokni, és szerintem kialakul épp mintha unokája születik valakinek! 


     


    Szép vasárnapot kívánok! 


    előzmény:
    milla55 (12)
    2015-08-22  18:44
  2. 2015. augusztus 22. 18:4412.

    Ne törődj az ellenséges szöveggel.Nem tudom miért csinálják.


    Kívánom hogy sikered legyen,bár szerintem is nehéz ilyet találni.


    Az idősek fáradtak betegesek, én pl a balesetektől félnék.Kicsi gyerekre nagy felelőség is vigyázni.

    előzmény:
    geo29 (11)
    2015-08-21  08:59
  3. 2015. augusztus 21. 08:5911.

    Neked is jó reggelt! Nem is tudom miért foglalkoztat ennyire ez a téma, ilyen ellenséges azért lehetsz mert érint valamelyik pontján... Nincs az ismeretségi körünkben ilyen jellegű barát, de vannak kapcsolataink, barátaink.Akik többnyire családban élnek, vagy saját döntés alapján nem. Ennyi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (10)
    2015-08-21  06:53
  4. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. augusztus 21. 06:5310.

    Hiszel ? Miben hiszel ?
    Hogy van olyan szomszed , ismeros , oreg dada, akit kedvel egy csalad ?
    Persze, hogy van , es MINDENKINEK van.
    Neked miert nincs?

    Ami nekem visszatetszo a szovegedben , az  a "nagyszulo" duma .
    Nem : csaladtagot, pot-csaladtagot csak a hulye amerikai szorakoztato filmekben keresnek a hupik es talalnak is , es az karpotolja oket tudja a franc miben , amit nem kaptak meg tudja a franc kitol....


    A "szeretet" , a "baratsag" , a "bizalom" az nem aprohirdetesen keresztul talalhato : meg akkor sem, ha Te mar olvastal ilyet az nlcafe  "sikertörik" kozott .


    Ha nincs ilyen ember mar most körülötted , idos szulokent , a kornyezetedben, akkor valami nalatok nem stimmel. Hiaba erolteted , az ilyen erzelmi cucc nem megveheto : az vagy kialakul termeszetesen , mert vannak vonzo , szeretnivalo tulajdonsagaid , vagy nem.


    Ezt a nagyszuloi rizsat az anyad es a parod edesanyja tapsolva fogadja , ugye ? Bar ez a legkisebb gond a tortenetedben... de mutatja, hogy nem a vilag rekesztett ki , hanem Te rekesztetted ki valahol a vilagot es a baratsagot az eletedbol...


    ERZELMET nem lehet megvenni

    előzmény:
    geo29 (9)
    2015-08-20  19:37
  5. 2015. augusztus 20. 19:379.

    Köszönöm a biztatás, és azért indítottam el a témát mert hiszek benne! Ha nincs is itt akit keresek hátha valaki az ismeretségi körében tud valakiről...Észak-Nyugat Magyarországon élünk. 

    előzmény:
    FullMoon (7)
    2015-08-20  17:31
  6. 2015. augusztus 20. 19:168.

    Direkt élvezitek, ha szívathattok valakit? Gondolom, nem úgy keres pótnagyit, hogy egyből a  kezébe löki a  gyereket és magukra hagyja őket. Általában ilyen esetekben az emberek összeismerkednek, némi időt töltenek együtt és esetleg utána engedi el ((ha egyáltalán) a gyereket  egyedül a  pótnagyival. És igen, sok rémes történetet lehet hallani pedofilokról ha valaki napi szinten a  TV2 és RTL Klub "híradóit" nézi, de azért nézzümnk már körül, azok kirívó esetek és sokkal több a  sikeres történet. Én magam is ismerek ilyent, mi több nekem is volt pótnagyim, mert nagyon korán elvesztettem a nagyszüleimet. Szóval, hajrá topikindító, a  gondolat valóban nem ördögtől való, érdemes megpróbálni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (6)
    2015-08-20  17:08
  7. 2015. augusztus 20. 17:317.

    Én remélem sikerrel jársz, én is olvastam már ilyen történetet - és nem a nők lapján :D - működhet. A pedofil megjegyzésre nem is írok inkább semmit... 


    Érdemes lenne behatárolni, hogy HOL keresel pótnagyit, mert ha ugyanúgy az ország másik végéről jelentkeznek a lehetséges jelöltek az nem nagy segítség. Van egy "egyedülálló nagymamák" topik, ott is érdemes "körülnézni".


    Sok sikert!

    előzmény:
    geo29 (1)
    2015-08-20  15:23
  8. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. augusztus 20. 17:086.

    Aha! Tudod, van olyan amit nem lehet tudni előre.


    Gondolom pedo kezére nem akarod adni a gyereked.

    előzmény:
    geo29 (4)
    2015-08-20  17:05
  9. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. augusztus 20. 17:065.

    Húha! Milyen kis merész vagy! Bárki a cukikának vallja magát, már nagyi lehet nálatok?


    Azé' kamerázd be a lakást.


    Bár, lehet hogy néha az is késő.


    Ja, igen.Hogy  milyen sok sikertörténetet olvasunk itt, az egyenesen  hihetetlen..........


    De, igaz- e az egész szósz?

    előzmény:
    geo29 (1)
    2015-08-20  15:23
  10. 2015. augusztus 20. 17:054.

    Biztos voltam benne, hogy elsőként egy ilyen hozzászóló érkezik...aki ráér kekeckedni. Felfogadásról szó sincs egyébként! De ... Bélát is meghallgatnám!


    Egyébként ha gyerek mellé felügyeletet keres az ember az sem mindig ismerős...  De mint mondtam ez a  része megoldott, takarítani és főzni is tudok a  gyerekeimre...


     


    Nem pont ezért regisztráltam, legalább 10 éves a  regisztrációm csak rég nem használtam és törlődött.


    Egyébként szép délutánt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (2)
    2015-08-20  16:57
  11. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. augusztus 20. 16:583.

    direkt ezert regisztralt..hmmm


    Torolve leszek : modiszag van

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (2)
    2015-08-20  16:57
  12. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. augusztus 20. 16:572.

    Nők Lapjában olvastam egy sikertörténetet ebben a  témában. A gondolat ezek szerint nem "ördögtől való"!


    ez jo! a Noklapja neveli a mamat 


    Befogadnek vadidegent a gyerek melle.... Belat nem fogadnad fel ? O is ingyen csinalna

    előzmény:
    geo29 (1)
    2015-08-20  15:23

Címlap

top