Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kispesti kismamák,anyuká k

mazsola009
Létrehozva: 2004. július 9. 23:06
Sziasztok kispesti kismamák, anyukák! Én három hónapja szültem első kislányomat! Azóta a föld felett járok 10 centivel. Nagyon jó baba, bár az éjszakai evésről még nem sikerült leszokni. Szerencsére nagyon könnyű szülésem volt! Na nem mondom, hogy nem fájt, de fantasztikus élmény volt! Írjatok, ha van kedvetek!
  1. 2007. január 18. 10:2214.

    Sziasztok,

    szintén kispesti vagyok, és szülész-nőgyógyászt keresek a környéken. Olyasvalakit, aki nem pályakezdő, de azért még nem remeg a kezében a szike. Nem bánnám, ha humora is lenne, meg emberi. Az egyik lényeges szempont lenne, hogy ne kelljen túl sokat várni rá, és ne legyen iszonyat drága. (Azaz, ha bejelentkezem a magánrendelőjébe, 15-20 percnél, és ha lehet 8-10 e-nél ne kerüljön többe a vizit).

    Tudnátok ajánlani valakit?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_281672
    Torolt_felhasznalo_281672
    2004. szeptember 21. 14:5913.
    Sziasztok!

    Én is Kispesti vagyok (5 hónapja), kisfiam októberben lesz két éves, a Jókai utcánál lévő játszótérre járunk le, ahogy látom sokan járnak ide messzebbről is, mert nagyon jó játszótér. Szerencsére délelőtt nyugisabb a játszó, mert ilyenkor a nagyobbak oviban, isiben vannak, délután 5-ig jól elvannak a kicsik, utána kezd kicsit káoszos lenni a helyzet. Egyébként ide lejönnek egész kicsi babákkal is, főleg, ha van nagyobb tesó. A játszótér (viszonlag) zárt - körben kerítés van, két kapun lehet bejönni, nagy homokozó benne kisházzal, csúzdával, ahol ügyeskedhetnek kicsik is és nagyobbak is, van hinta bébiknek is, libikóka stb. Érdemes megnézni.
    Játszóházat én is most kérdeztem meg, állítólag a Csokonai bölcsibe hétfőn, szerdán, pénteken ebédig be lehet vinni a lurkókat, ha időben érkezel, lehet kérni ebédet is (kb 200/óra, 2-300 az ebéd). Nem tudom milyen, akik már jártak azt mondják, hogy nagyon jól érzik magukat a gyerekek, ha beáll a rossz idő én is viszem majd Bencémet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. szeptember 21. 12:5712.
    Sziasztok! Elado egy uj Madarasz utcai babysense tipusu legzesfigyelo joval aran alul. Akit erdekel kerem irjon vagy ide, vagy az emduan@yahoo. com e-mail cimre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. szeptember 19. 00:4311.
    Szia Dóri!
    Az Arany János utcában lakunk. Ez a József Attila lakótelep?
    Szerintem amint kedved van, viheted a babát a klubba, de e téren még tapasztalatlan vagyok. . . :) Ha találtam egyet, majd megírom, mekkorák a bébik.
    Jó babavárást az utolsó hónapra!
    Melinda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_396785 (10)
     
  5. Torolt_felhasznalo_396785
    Torolt_felhasznalo_396785
    2004. szeptember 5. 17:1710.
    Szia!
    A József Attila lakótelepről? Mondjuk én csak október-november körül fogok szülni, de szeretnék majd ilyen klubba járni. Vajon milyen idős kortól érdemes ilyen helyre vinni a babát?
    előzmény:
    szbmelinda (9)
     
  6. 2004. szeptember 4. 21:569.
    Sziasztok!
    Egyszer már volt egy hasonló fórum, ezek szerint ez nem az. . . :)
    Én is kispesti kismami vagyok, de én a lakótelepről, egy csemetével, aki épp tegnap volt egy éves! Pankának hívják és imádom.
    Lenne egy kérdésem:
    Ti nem jártok véletlenül valamilyen baba-mama klubba?
    Vagy terveztek hasonló megmozdulást?
    Üdv
    Melinda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_853653
    Torolt_felhasznalo_853653
    2004. szeptember 1. 22:458.
    Szia Dóri!

    Priviben leírtam néhány infót.

    Szia: Anita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_396785 (7)
     
  8. Torolt_felhasznalo_396785
    Torolt_felhasznalo_396785
    2004. szeptember 1. 18:187.
    Szia!

    Megköszönném, ha akár priviben elküldenéd az elérhetőségeit a dokinőnek.
    Ha minden igaz, akkor Balázsunk lesz. :) Igen, első baba. Amúgy ez hogy működik? Vannak körzetek, amin belül lehet dokit választani? Vagy kerületen belül bárkit lehet?
    köszi
    Dóri
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_853653 (6)
     
  9. Torolt_felhasznalo_853653
    Torolt_felhasznalo_853653
    2004. szeptember 1. 16:016.
    Szia!

    A mi dokink Dr. László Veronika, mi választottuk. Dorka születése elött kb. 1 hónappal felhívtam, hogy xy ajánlotta a doktornöt és megkérdeztem, hogy vállal-e bennünket. Én nagyom meg vagyok vele elégedve, mindig kedves Dorkával is.
    Ha gondolod megadom a rendelési idejét és a telefonszámát. Ja, és a Berzsenyiben rendel.

    És hogy fogják hívni a kislegényt? Elsö baba?

    Szia: Anita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_396785 (5)
     
  10. Torolt_felhasznalo_396785
    Torolt_felhasznalo_396785
    2004. augusztus 31. 15:585.
    Sziasztok!
    Október végefelé érkezik majd a kisfiam. Állítólag kell majd gyerekorvost választanom is addig. Tudtok valakit ajánlani? Vagy akit biztos ne válasszak?
    köszi
    Dóri
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. július 16. 09:274.
    Frissítettük a Ringató honlapját, folyamatosan dolgozunk rajta. Az érdeklődők itt megnézhetik:

    www. ringato. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. július 14. 21:283.
    Sziasztok!
    Csatlakozom, én is Kispesti vagyok, már 9 éve. Most költözünk el a szüleimtől, de csak 1 utcával odébb, szóval maradunk Kispesten.

    25-én lesz 3 hónapja, hogy megszületett az első babánk. Nekünk is kislány, Liliánának hívják. Ő is nagyon nyugis baba, szépen fejlődik. A relatív téraránytalanság miatt és mert Manókánk bekakilt a magzatvízbe (gyengült a szívhangja) császárral született sajnos. 3750 gr és 55 cm volt születésekor. Azért 9 órát vajúdtunk, ami nem volt könnyű, de semmi pénzért nem mondtam volna le róla. Ez része a születésnek, még ha fájdalmas is.

    Mostanra már csak napi 5x eszünk, az éjszakákat pedig szépen átalusszuk. Ma este már 6060 gr volt és elértük a 61 cm-t. Kezdjük fokozatosan a hozzátáplálást, mert sajna nagyon kevés a tejem.

    Mi amúgy a centrumnál lakunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_853653
    Torolt_felhasznalo_853653
    2004. július 14. 21:172.
    Szia Mazsola!
    Nekem már 8 hónapos a kislányom, Dorkának hívják. Tündéri lány, már nagyon sok mindent csinál (kúszik ezerrel, ül, felkapaszkodik, feláll bárhol).
    Kispest melyik részén laksz? Mi Wekerlén, 1 éve költöztünk ide.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top