Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Újra pelenka?

durmola
Létrehozva: 2015. június 25. 12:38

Sziasztok!


Mindig olyan jó tanácsokat írtok, most nagy dilemmában vagyok.


Gyerkőcöm 1 éve stabilan szobatiszta napközben. Alváshoz még kellett neki a pelenka, de egy jó hónapja azt is elhagytuk. Kibírja az éjszakákat, csak nagyon kell figyelnem a folyadék bevitelére, mert egyszerűen nem ébred fel, ha ki kell mennie. Viszont az elmúlt 6 napban 3x pisilt be éjszaka. Ma éjjel épp átjött a mi ágyunkba és hajnali 3-kor arra riadtunk fel, hogy "úszunk".Ő persze békésen aludt tovább.


Viszont nem ivott többet, nem is hagyom, hogy 1 órával alvás előtt, hogy igyon. Mitől lehet mégis? És ma éjjel már úgy jött át hozzánk, hogy már bepisilt, nem is volt rajta bugyi. (ez a hasonló eset történt meg múlt héten is)


Hallottam egy bizonyos hormonról, ami ha nem működik jól vagy hiányos, akkor az okozhat ilyen baleseteket. Tényleg létezik ilyen?


Mi tegyek? Újra húzzak fel rá éjszakánként pelenkát? Félek, hogy ez visszaveti majd.


Köszönöm, ha írtok!

  1. 2016. május 7. 12:47141.

    Most hogy lattam ezt a topicot eszembe jutott valami.


    En egesz gyerekkoromban szenvedtem attol hogy eves kozben (tudom ez mas kerdes) nem engedtek vizet inni. majdnem 40 eves voltam amikor mar az itteni orvosok diagnosztizaltak hogy abnormalisan keves a nyalkepzodesem ez befolyasolja az emesztest stb.


    en amikortol elkoltoztem otthonrol ez meg mar vagy negyvensok eve mindig iszom vizet, leves kozben eves kozben barmikor. es azota tudok ugy enni hogy nem fulladozom kozb en.


    az jutott eszembe hogy lehet hogy a kicsinel is van valami rejtett orvosi oka hogy este vagy ejjel is kivanja a vizet. nem teat, meg tejet ilyesmit ker hanem vizet, tehat valoszinuleg valoban szomjas.


    En megprobalnam pl. hogy pelust tennek ra es  amikor ker vizet TELI poharral adok neki. ha sokat es rendszeresen megissza akkor szerintem valami belso oka van ennek amit ki kene vizsgalni nemcsak rossz szokas. Ha csak  par cseppet kortyolgat belole akkor lehet beidegzodes is. Es meg egy dolog. Probalj nehany csepp (tenyleg csak csepp) citromot cseppenteni az ivovizebe. van akinek ez jobban oltja a szomjat.

    előzmény:
    durmola (95)
    2015-06-29  13:09
  2. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. május 7. 06:41140.

    Már a sírós témánál is kérdeztem, hogy a férjed mit tud az ámokfutásodról.


    Most megkérdezem újra, tudja ő  hogy mit művelsz?


    Fogadok hogy nem.


    Jó lenne ha néhány  irányított beszélgetéssel helyre tenne, mert amit művelsz az kimeríti  a gondatlan veszélyeztetés fogalmát.


    Birka!


     

    idézet:
    Gerzsonos (27)
    2015-06-26 08:22:31

    Kivalasztottak  egymast. Hasonlo hasonloval. ..


    Nalatok a no HP es alarendelt,  normalis parkapcsolatban nem igy van 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110799 (27)
    2015-06-26  08:22
  3. 2015. július 1. 20:31139.

    Igen, a net épp arra jó, amit megemlítesz. Szakértőket keresni, orvosi oldalakat olvasni. Tapasztalatot cserélni. De attól a falra tudok mászni amikor anyuka a lázas gyerek mellől bepötyögi, hogy na most akkor mit is kell tenni? Hát hívja fel a dokit! Vaze.

    előzmény:
    Babyface83 (138)
    2015-06-30  22:09
  4. 2015. június 30. 22:09138.

    Nekem jó volt ebből a szempontból is, hogy van internet, mert könnyen utána lehet nézni szakértők írásainak. Meg igen, néha a fórumok is hasznosak lehetnek a tapasztalat cserék miatt. De fórumon én nem igazán kérnék soha gyereknevelési tanácsokat, és nem azért, mert annyira szuperanyának tartom magam, hanem mert sokféle szülő van és sokféle gyerek, emiatt aztán jönnek az egymásnak ellentmondó tanácsok, ahogyan az itt is látható volt.


    Szerintem sokkal több értelme van annak, ha az ember a saját gyerekére figyel, és testreszabott megoldást próbál kitalálni az adott, egyéni problémára, nem pedig egy totál idegen gyerek idegen anyukáját próbálja leutánozni, mert egyáltalán nem biztos, hogy ami beválik az egyiknél, az jó lesz a másiknak is. Ugyanis a gyerekek nem kockák (legalábbis amíg nem teszik őket azzá...).

    előzmény:
    Nikita 666 (137)
    2015-06-30  21:14
  5. 2015. június 30. 21:14137.


    Csoda hogy még bírod. Én már nem, beleuntam. Nem az én gyerekem. Nem én tartozom érte felelősséggel. Nekem teljesen mindegy, hogy mennyit iszik, és mikor pisil be. Én, akiket ajándékként kaptam, megpróbáltam a legjobb tudásom szerint nevelni. Nem volt internet. Nem volt mobiltelefon. Nem volt anyós, nagyszülők, kizárólag az ösztöneimre kellett hallgatnom. Volt néhány könyvem, amik gyorsan a sarokban landoltak, mert néhány igen fontos fejezet kimaradt belőlük. És én már elmondhatom, nekem sikerült. Nem azért, mert én mondom, hanem mert ők köszönték meg nekem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (136)
    2015-06-30  14:03
  6. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. június 30. 14:03136.

    Számomra fordítottnak tűnik az ő (t.i.) logikája, ezért nem tudunk eredményesen kommunikálni. Tudom, nálam is "sok a szöveg", de megítélésem szerint (és van önkritikám, tehát megfontoltan mondom ezt) be tudom tartani a fontossági sorrendet. Nem várom meg, amíg kétezer hsz születik arról, hogy vigyem már el orvoshoz a gyerekem, hanem ha megtettem, első, hogy leírom, ez már pipa, nem volt baj, máshol kell keresni a megoldást. Két mondatban le lehetne írni az új fejleményeket, eredményeket, következtetéseket, és utána jöhetne minden más "rizsa", akinek van még kedve és ideje, majd elolvassa azt is, akinek meg nincs, először lejön a lényeg és lapozhat is tovább.


    A vízzel is ezt fogja csinálni szerintem (az eddigiek alapján). Nem válaszol rá érdemben, amit tegnapelőtt óta szajkózunk, majd egyszer csak sértődötten le fogja írni, hogy de már tegnap is fél litert adott neki este, mert megfogadta a tanácsunkat. Ami persze nagyon örvendetes dolog lenne, csak nem ártana először akkor ezt leírni (köszi, megfogadom, megteszem), nem pedig utólag okolni érte azokat, akik még mindig a víz témán rugóznak nyáron az alapján, hogy eddigi utolsó infó szerint fél deci a fejadag. Maximum.

    előzmény:
    évi* (135)
    2015-06-30  13:02
  7. 2015. június 30. 13:02135.

    A másik topicban nekem egyértelműen egy hisztis kis pulyka képe bontakozott ki (Bocs, T.I. ezt nem rosszallóan írom), aki van annyira okos, hogy csak addig feszíti a húrt, amíg ezt neki engedik. Ld. annyi volt a "trükk", hogy anya elmagyarázta neki, hogy csak akkor kommunikál vele, ha a gyerek normálisan szól hozzá.


    A leírásból + a háttérinformációkból (anyu-apu reakciója, viselkedése + gyerek a közösségben tökéletesen működik, ott vidám, nyitott, együttműködő) nem merült fel, hogy a gyerek szorong. Erre itt többen biztosra veszik, hogy a gyerek annyira kiakadt, amiért anyu nem vevő a vinnyogásra, hogy ezért pisil maga alá éjjel.


    A gyerekpszicho meglátogatása teljesen megfelelő lépés volt, mert együtt látták szülőt-gyereket, így azt is, hova csúszott hiba.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (130)
    2015-06-30  11:30
  8. 2015. június 30. 12:52134.

    Szakmám ellenére alaposan körbejártam a témát, amikor barátnőm kért ugyanilyen ügyben tanácsot, mert azért annyira én sem bízom az eü. isiben tanult tudásom tökéletességében. :-)

    előzmény:
    durmola (132)
    2015-06-30  11:40
  9. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. június 30. 11:51133.

    Csak a sorrend nem volt mindegy... amikor mi írtuk az aggodalmainkat, akkor még nem derült ki, hogy te már utánajártál ezeknek és kizártad a betegségeket. Utólag írtad le ezeket, és nekünk tettél szemrehányást, amiért nem vagyunk gondolatolvasók és továbbra is ezt erőltettük volna.


    A vizes kérdésre pedig, ami szintén fehéren-feketén hangzott el, még mindig gúnyos és lekezelő választ voltál képes adni babyface-nek is, pedig szó szerint idézte tőled, hogy fél deci vizet adsz maximum a gyereknek elalvás előtt, azt is csak akkor, ha SZERINTED valóban szomjas. De ez biztosan azért háborít fel sokakat, mert itt mindenki "tanár", ami ugyebár egy negatív jelző, végül is csak a gyerekedet bízod majd rájuk te is... és nem is az benne a gáz, hogy te döntöd el egy másik ember helyett, hogy ő mikor szomjas, csak mert te bírsz felette szülői hatalommal.

    előzmény:
    durmola (132)
    2015-06-30  11:40
  10. 2015. június 30. 11:40132.

    Nem ezt írtam, ne forgass ki.


    Te vagy tanár, ugye? Látszik. Csak a szöveg, a szöveg.


    Évi -aki elmondta, hogy gyermekszakápoló volt, ha jól írom- leírta, hogy ebben az esteben nem néznek efféle problémára vizeletet. Elhittem.


    Meg azt is leírta, hogy 5 éves korig ne aggódjuk. Elhittem. Utána is olvastam, ekkor, szóval nemcsak látatlanban hittem el.


    És megfogadtam a pszichológus tanácsot is, elvittem a gyermeket, leírtam mit mondott.


    Van, hogy többet képzelek bele dolgokba, aztán pedig tapasztaltabb anyukák legyintenek, hogy ne aggódjam már túl, mert a gyerekek ilyenek. Néha furák, néha hisztisek. Ezért lépek túl a rosszmájú "szaranya vagy" megjegyzéseken.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (130)
    2015-06-30  11:30
  11. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. június 30. 11:31131.

    Igen, utólag már leírtad.

    előzmény:
    durmola (129)
    2015-06-30  11:29
  12. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. június 30. 11:30130.

    Igen, a végére talán már idáig jutottak, nem voltam már képes egészen a végéig követni a topikot, mert már felidegesített az, hogy komoly gondok felsorolásával kezdi, majd amikor néhányan kifejezik jogos aggodalmukat, akkor még nekik rója fel, hogy "ez nem is így van, ez csak egy kis hiszti". Akkor eleve úgy kellett volna nyitni a témát, hogy hisztizik a gyerekem, milyen trükkök vannak. Nem pedig azokat okolni, akik szorongásos tünetek mögött (mily meglepő!) szorongást sejtenek, aztán sértődötten közölni, hogy dehogy beteg a gyerek, nevelési tanács kellett ide, nem orvos. (Egyébként ugyanezt csinálta itt is, ha megnézed. Ő maga kérdezi meg az indítójában, lehet-e betegség, testi elváltozás az oka a tünetnek. Amikor leírjuk, hogy akár lehet az is, akkor megsértődve "tökéletes anyáknak" nevezi gúnyosan az erre rávilágítókat... Elvesztettem a fonalát, bevallom.)

    előzmény:
    Sushi (127)
    2015-06-30  11:16
  13. 2015. június 30. 11:29129.

    Leírtam, hogy jártunk gyermekpszichiáternél. Elmondtam neki a dolgokat, beszélgettünk, gyerekkel is beszélt. aztán visszahívott, hogy kettesben beszéljünk. De azt mondta, ne aggódjak, teljesen természetes dolgokat produkál a gyerkőc. Csak épp temperamentumosabb, hangosabb, mint más. De ez a beszédében, a mozgásában is megjelenik.


    Nem szorong. Ha van valami gondja, el szokta nekünk mondani. Tudja, hogy bármit elmondhat, tudja, hogy bármikor jöhet egy ölelésre, nem fogjuk ellökni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (126)
    2015-06-30  11:11
  14. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. június 30. 11:22128.

    Egyébként nekem is csak egy gyerekem van, szóval a mai napig "elsőgyerekes" anyaként élek meg dolgokat, tudom, milyen ez. Én is kérdezgettem sokat, nekem talán annyi volt a szerencsém, hogy volt egy "kortárs" közeg, vagyis egy olyan csoport, akikkel egyidősek a gyerekeink, és a napi társalgás szintjén lehetett megbeszélni az épp aktuális problémákat, kérdéseket. Az a veszély sem állt fenn, hogy anyuka már elfelejtette, mi is volt annak idején az övével, és emiatt adott volna esetleg téves tanácsot. Tudom, hogy sok anyának a fejében  megszépülnek a régi dolgok, az ő gyereke "soha nem hisztizett a boltban, egynapos korától átaludta az éjszakát" stb., legalábbis így emlékszik huszonév távlatából... ezért is volt jó hasonszőrű anyákkal tapasztalatot cserélni, voltak köztünk olyanok is, akiknek már nem az első gyerekük volt a miénkkel egyidős, ők még jobb tanácsokat tudtak adni. Szóval tényleg nem azt kifogásolom, hogy kérdez, hogy tanácsokat vár, hanem azt, hogy tényeket hagy figyelmen kívül, meg alapvető gyerekgondozási alapelveket. Pl. hogy nem centizzük ki a vizet egy nyári estén elalvás előtt semmilyen nevelési elv érdekében sem. Mert első a biológiai szükségletek ellátása, és csak utána a szülő kényelmét szolgáló nevelési trükkök. Amik szintén kellenek, mert a gyereknek is jobb, ha vannak szabályok. De nem úgy, hogy ha lelki betegség tüneteit akarjuk lenyomni velük vagy testi szomjúságot... nem érthető a különbség?

    előzmény:
    Sushi (125)
    2015-06-30  10:57
  15. 2015. június 30. 11:16127.

    Abban a masik topikban szo sem volt szorongasrol. Egyszerüen a  gyerek nem akarta elfogadni, hogy nem most rögtön, hanem varj egy kicsit.


    Mi volt itt a különbseg, mintha a gyerek - egy gyerek - a boltban vagja ,magat a földhöz, mert nem nyithatja ki a turo rudit. Ugyanolyan hiszti. 


    Nem volt folyamatos siras, es megbeszelese volt a dolognak, hogy ha igy kered, akkor jobb, ha varsz egy kicsit akkor is megkapod, nem kell "üvölteni". Es müködik. 


    En mar tudom, mert en atestem ezen, duzzogott a gyerekem, ö nem vagta magat földhöz, ö mashogy probalt "zsarolni". de az en gyerekem mar 15 lesz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (126)
    2015-06-30  11:11
  16. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. június 30. 11:11126.

    A másik topikjában írta, amit ez előtt nyitott pár héttel. Azzal kezdte ott is, hogy mindentől sír, ha nem az anyjától kapja a kakaót, hanem az apjától, akkor is, ha nem sikerül neki valami, akkor is, sírva kel és sírva fekszik. Erre írtuk többen is neki, hogy talán szorongás, de ő szépen átugrotta ezeket, és csak a nevelési trükköket fogadta meg. Pl. jutalmat adott a gyerekének, ha nem sírt olyanért, amiért korábban igen. Csak most vetette ide mintegy mellékesen, hogy már volt pszichológusnál, aki mindent rendben talált. Addig ugyanis szerintem logikus volt az ok-okozati összefüggés keresése a két dolog között (folyamatos sírás, majd annak elnyomásakor visszaesés a szobatisztaságban). Na mindegy, tényeket nem nagyon szereti a t.i., valahogy frusztrálják őt. Ezeket átugorja.

    előzmény:
    Sushi (125)
    2015-06-30  10:57
  17. 2015. június 30. 10:57125.

    "(Síró, szorongó gyerek, a sírás mesterséges visszafogása után meg ismételt ágybavizelés..."


    Ne haragudj, de erröl hol irt a topikindito? A gyerek nem volt szorongo, egyszerüen sirva akart kikövetelni dolgokat, amit minden gyerek eljatszik. Ne mondd, hogy nem igy van. csak van aki bevallja, van aki nem, es ebböl ugy latszik, m intha csak a kerdezönek lenne problemaja.


    Nem mindnki születik meg a gyerkevel együtt mint szuperanya. Es elsö gyerekkel senki nem professzor a gyerekböl. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (123)
    2015-06-30  10:30
  18. 2015. június 30. 10:48124.

    Oké, köszi. Ez lesz a legjobb. Volt már ilyen amúgy: rácsos ágyat lecseréltük és pár nap múlva visszahelyeztük, mert érezhetően nem érett meg rá. Azóta viszont szépen alszik a saját helyén.

    előzmény:
    vadmacs (121)
    2015-06-30  09:57
  19. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. június 30. 10:30123.

    Ha valaki elmegy egy orvoshoz akármilyen problémával, aminek lehet akár betegség is a hátterében, egy orvos nem mondhatja azt, hogy biztosan csak véletlen, várjuk ki a végét, mert ha a beteg állapota súlyosbodik, netán meg is hal, akkor őt vonják felelősségre - joggal. Nem járt ugyanis a probléma végére, bár azt jelezték neki. Ha tudván tudja is, hogy jó eséllyel nem betegség az ok, ha egyetlen százaléknyi esély is van rá, és a probléma eljutott hozzá, neki ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni.


    Én is írtam egy konkrét példát egy ismerősömtől, amikor látszólag minden amellett szólt, hogy a kistestvér születése okozta a "visszababásodást", aztán kiderült, hogy szervi az ok mégis, pedig mindenki azt mondta, hogy túl nagy lenne a véletlen egybeesés: és mégis megtörtént. 


    Ha valaki leírja egy nyílt fórumon a kérdését egy adott problémával kapcsolatban, úgy, hogy még azt sem rejti véka alá, nem zárta még ki a fizikai/lelki okokat, nem értem, miért tekinti kizárólag azokat a hsz-eket segítő szándékúnak, akik elbagatellizálják az okokat. Szerintem sokan nem mernék (én sem) megnyugtatóan kijelenteni, hogy biztosan nem áll sem testi, sem lelki ok a háttérben, egyszerű szobatisztasági visszaesésről van szó. Pedig nagy rá az esély, hogy igen, de mivel ismerjük az előzményeket, amit maga a topikindító osztott meg velünk, így kénytelenek vagyunk olyanok lenni, mint az első bekezdésemben említett orvos: nem tehetünk többé úgy, mintha ezekről nem is hallottunk volna. (Síró, szorongó gyerek, a sírás mesterséges visszafogása után meg ismételt ágybavizelés...)


    Nagyon nem vagyok annak híve, hogy a gyereket orvostól orvosig hordozgassuk a saját paráinkat rávetítve, de ha egyszer maga az anyuka kezdte azzal, hogy aggódik valami miatt, akkor egyszerűen nem fér a fejembe, miért kell azon megsértődni, ha azt mondjuk, talán az anyai megérzés, aggodalom nem mindig alaptalan, és először járjon utána, és csak utána kezdje el a gyereket "nevelgetni".


    A vízivás meg még egy kisgyereknél nem statisztika, nem könyvelés és nem átlag. Ha reggel ivott három litert is akár, egy meleg nyári napon attól még kiszáradhat estére, ha utána egy kortyot sem iszik. Úgyhogy ez meg nem tanács, hanem ésszerű tényközlés, amit szintúgy kötelességed lenne megfogadni, mint ahogy gondoskodnod kell a gyerekedről. Nem miattunk, hanem miatta.


     


     

  20. 2015. június 30. 10:03122.

    Mivan? Mit ér el a gyerekem 6 évesen, amit más 3 évesen? Most ez valami sértés akart lenni, csak nem sikerült jól kifejezned magad? 


    Ritkán értek egyet Csendikével, de most igen, te tényleg csak buksisimit akarsz, hogy elhallgattasd a lelkiismereteset. Tényleg jobb lesz, ha itt befejezzük, gyüjtögesd csak tovább a vállveregetéseket, én ehhez nem asszisztálok tovább. 

    előzmény:
    durmola (112)
    2015-06-30  08:21
  21. 2015. június 30. 09:57121.

    Azért ezen még nincs sok sajnálnivaló, nem 6 hónap teljes éjszakai szárazság után esett vissza. 1 hónapja próbálkoztál, ez alatt volt jó pár bepisilés és Te is görcsöltél, hogy ne igya tele magát, pisiljen előtte stb.


    Ha megérik a dologra, akármennyit iszik, felkel majd éjszakai pisilni.


    Napold el a dolgot, de én 2-3 hónap múlva újra próbálkoznék, még ha mosni kell is, sok sikert :-)

    előzmény:
    durmola (116)
    2015-06-30  09:33
  22. 2015. június 30. 09:54120.

    Köszi neked is!


    Persze, azért kérek én is sokszor tanácsot, hogy ne rontsak a helyzeten. Valaki itt írta, hogy én belekapok mindenféle nevelési tanácsba. Lehet, hogy belekapok, de nem ész nélkül. Átgondolom, mi lenne a legjobb és azt kipróbálom. De ezért is kérek tanácsot, hogy aztán alkalmazzam, nem igaz?


    És az is igaz, hogy én ismerem a gyerkőcöt már évek óta. Persze, ez így van. De mivel elsőgyerekes anyuka vagyok, így a fejlődési szakaszok egyes -általam még nem látott- furcsaságai újdonságként hatnak. Van, mikor teljesen egyszerűen meg tudjuk oldani, van, amikor nem. Erre pedig szeretek tapasztalatokat gyűjteni.

    előzmény:
    Sushi (117)
    2015-06-30  09:41
  23. 2015. június 30. 09:51119.

    Akkor még kell neki éjszakára, majd megérik rá, ne aggódj, lesz még min aggódni a következő években:-)


     

    előzmény:
    durmola (114)
    2015-06-30  09:18
  24. 2015. június 30. 09:49118.

    Sajátjaim esetében ebben az extra figyelem - pörgős nap - esti parádé ügyben nem sok összefüggést vettem észre.


    6 évig voltam GYED-en, 0-24-ben csak az övék. Akkor is próbálkoznak / próbálkoztak. Iskolás / edzős nap után is csak pont ugyanannyira. Nem akar aludni, mert túl izgi a világ ennyi. Nekik az is megfelel, ha nem én szórakoztatom őket, hanem ők egymást. :-)


    Esti fogmosáskor szólok, hogy pisi / ivás / puszi / mese / ölelés / utolsó sztory. És utána marad reggelre.

    előzmény:
    durmola (112)
    2015-06-30  08:21

Címlap

top