Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagycsaládi buli

Torolt_felhasznalo_539537
Torolt_felhasznalo_539537
Létrehozva: 2015. május 26. 22:18

Szeretnék rendezni egy nagy családi összejövetelt, ahol  az unokáktól dédiig a még élő családtagok, unokatestvérek jönnének össze kb-30 ember.


Abban kérném segítségeteket, hogy a buli hangulatát mi dobná fel. Tehát ötletekere vagyok kiváncsi, amivel a sajátaimat kiegészíteném.


Kérlek a gúnyolódó, csufolódó hozzászolók kíméljenek. Sokunk mögött ledolgozott élet, több gyermek és unoka felnevelése áll, sőt a dédiket tekintve háború és komoly személyes veszteségek-ők akik egyedül maradtak itt....


Előre is köszönöm ha tudtok segíteni.


Úgy tervezem, hogy "piknik szerűen" rendezném meg, természetesen ülőalkalmatosság is lesz az időseknek. Pici ajándékot is szeretnék adni.

  1. Torolt_felhasznalo_539537
    Torolt_felhasznalo_539537
    2016. szeptember 10. 22:3714.

    Talán már senki sem emlékszik erre a fórumra, éppen ezért most fel kell frissítenem.


    Igen  megigértem, hogy majd írok, hogy sikerült a buli.


    Nos erre tavaly nem került sor mert Dédink lebetegedett, kb. most van olyan állapotban, hogy pótolhatjuk ezt a bulit.


     

  2. 2015. május 27. 22:3313.

    Á, ne izgulj, ha a család összejön, az már maga egy jó buli. Rég látták egymást, annyi minden történt, beszélgetnek.


    Nem kell törnöd a fejed semmi hacacáréról, mesterségesen kitalált foglalkoztatásról.


    Arról kell gondoskodni, hogy legyen elég hely, enni-innivaló, ha valakinek van valami különleges igénye (pl. allergiás), ő is jóllakjon. Ha van kisgyerek, kinek az alvási idejére esik az összejövetel, le tudják fektetni valahol.


    Előtte pár nappal szólni kell a szomszédoknak, hogy egy kis hangoskodás lesz.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_539537 (12)
    2015-05-27  22:02
  3. Torolt_felhasznalo_539537
    Torolt_felhasznalo_539537
    2015. május 27. 22:0212.

    Nagyon jók az ötletek köszönöm szépen és még, még kérletek írjatok.


    Csak augusztus végén-szept elején lenne ez a buli.


    De én már most izgulok és ötletelek, tervezem stb.


    Mégegyszer nagyon-nagyon köszönöm, és várok még további sok jó ötletet

  4. 2015. május 27. 19:5511.

    -Egy szál.. olyan virág ami a dédi kedvence minden unokától  és dédunokától..


    Mi a dédink 85. szülinapjára csináltunk ilyet.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_539537 (1)
    2015-05-26  22:18
  5. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. május 27. 13:1010.

    Áh, szintúgy! Szuper!


    Pláne ha még a barátok is jönnek, na, akkor van aztán haddelhad!

    előzmény:
    antironia (8)
    2015-05-27  12:38
  6. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. május 27. 13:089.

    Nagyon jó az ötlet.Nálunk évente 2x  biztosan van ilyen.


    Vagyunk mi is vagy 15-20 -an.Már előre megbeszélem mindenkivel, hogy tartósan senkivel sem tudok beszélgetni, mert  a fennmaradó  kb 29 .nem állandóan van valami mondanivalója/kérése/ kívánsága.De nagyon jó!!!!!!!


    Külön nem szoktunk  semmiféle hangulatjavítóról/ajándékról gondoskodni, viszont mindenki résztvehet és segíthet a bogrács körül, a terítésben, a székkeresésben, stb..............


    És teszik is, örömmel.


    A 3 évestől a 84 évesig.


    Az a legnagyobb öröm ha mindenki jön, együtt lehetünk.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_539537 (1)
    2015-05-26  22:18
  7. 2015. május 27. 12:388.

    A mi családunkban minden évben van ilyen összejövetel, a szüleink generációjának unokatestvérei (és azok leszármazottjai) bevonásával. Szóval 80-100 ember alsóhangon.


    Az eredeti létszám ennek kb. a fele-kétharmada lenne, de idővel "vérszemet kaptak" a másod-harmadfokú unokatestvérek és egyéb, régi családi ismerősök is, mert annyira jó a buli.


    Általában az egyik rokon nagy kertjében rendezzük, és abszolút piknik alapú. Mindenki hoz valamit. A vendéglátó csak a helyet biztosítja, ill. valamennyi innivalót. Soha senki nem maradt még éhen... Sőt, a vendéglátó család még egy hétig a maradékon él.


     


    A kisebb gyerekek hamar feltalálják magukat, soha nem kellett nekik "programot" szervezni. Az idősek sztorizgatnak, fényképeket nézegetnek, és a többiek is jókat beszélgetnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_539537 (1)
    2015-05-26  22:18
  8. 2015. május 27. 12:097.

    Szia!Mivel a mi családunk is elég nagy, a fényképnézegetést úgy oldottuk meg, hogy minden létező családi fotót előtte beszkenneltünk, és a kert egy árnyékosabb részén vetítést csináltunk belőlük. Így mindenki jól látta (idősek esetén nem utolsó szempont!), evés, beszélgetés közben is lehetett nézni. Nagyon klassz volt!


    A gyerekeknek készítettünk feladványokat, amikhez a különböző családtagoktól kellett kérdezősködniük (pl. hol született a dédmama, ki a legidősebb nagybácsi, ez kinek a babakori fotója, stb.). Érdemes néhány játékot- pl. gólyalábat, buborékfújót, ördöglakatokat- kikészíteni, amivel a fiatalabb generáció el tudja magát foglalni- elvégre előbb-utóbb a süteményevést is megunják!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_539537 (1)
    2015-05-26  22:18
  9. 2015. május 27. 09:246.

    Szia.


    Nekem is a fényképek ugrottak be először, hogy vedd elő, ha vannak. A gyerekeknek találj ki játékokat, amiben esetleg a felnőttek is részt vehetnek a dédik meg nézhetik. Célbadobás, zsákfutás, talicskázás. Persze erre gyerek-felnőtt párosítások is jók. Keress pár zeneszámot minden korosztálynak. Gondoskodj arról, hogy aki elfárad akár idős akár kisgyerek, el tudjon vonulni pihenni. Kérd meg az unokákat, dédunokákat, hogy ők csináljanak pici ajándékot az idősebbeknek. Próbálj kérni egy-egy régi (pl. szüleid gyerekkorából) mulatságos történetet, amit aztán fel lehet idézni.  Úgy is lesznek megható pillanatok, meg könnyek is. Ha esetleg elmondod, hogy jártál az elhunytak sírjánál, vittél virágot, szeretettel gondoltál rájuk az nagyon megható. Keresgess kedves versikéket, dalocskákat, amit a kicsik  elmondhatnak, elénekelhetnek nektek. Ezek jól oldják az előbbi keserédes visszaemlékezések perceit. Sok sikert, majd írd meg azt is, hogy hogyan sikerült.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_539537 (1)
    2015-05-26  22:18
  10. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2015. május 26. 22:535.

    A pici ajándékok ötlete nagyon szép! Ehhez annyit fűznék hozzá, ha megengeded, hogy nálunk így történt: Az ebéd elfogyasztása után a csajokkal elkezdtük megnézegetni a nálunk őrizgetett régi fényképeket, egészen az 50-es évektől elkezdve, dédszülőkről, nagyszülőkről, szülők milyenek voltak kiskorukban, stb. Jókat rötyögtünk némelyik képen. Tiszta retro hangulatba kerültünk a végére. A képek nézegetése után az unokahúgaimnak nekik adtam azokat a képeket, melyeken ők is szerepelnek. Nálunk ennyi volt az ajándék, ezek a régi, retrós, családi fotók. Örültek nekik, nagyon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_539537 (1)
    2015-05-26  22:18
  11. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2015. május 26. 22:494.

    Képek, folyt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (3)
    2015-05-26  22:47
  12. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2015. május 26. 22:473.

     


    Néhány kép a kajákról, hátha találsz valamit ötletnek belőle.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (2)
    2015-05-26  22:40
  13. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2015. május 26. 22:402.

    Hát remélem, ezen a témán nem fog senki gúnyolódni, csúfolódni, mert az már tényleg csúcs lenne, ha még ebben is találnának belekötnivalót. 


    Nagyon jó az ötleted, talán én néhány apró tanáccsal tudok Neked segíteni, ha elfogadod. Persze ezek nem kötelető érvényű tanácsok lesznek, nem azt mondom, hogy így jó, ahogy én csináltam, csak leírom a saját verziómat, hogy én miket találtam ki a nagy napra. Nálunk a családban az utóbbi 3 hónapban kétszer volt ilyen unokatestvér találkozó, egyszer az egyik budapesti unokahúgomnál, egyszer pedig itt nálunk. Bár mi nem voltunk olyan sokan, mint Ti lesztek, de én is nagyon izgultam, mikor ide jöttek, hogy minden rendben legyen, mindenki elégedett legyen mindennel, étellel, itallal, hellyel, stb. 


    Ötletadónak annyit, hogy főételnek én egy olyan ragut készítettem, ami ízletes, kicsit különleges, és mindenki szereti (előtt meg kell kérdezni mindenkit, nem puffra főzögetni). Nálunk egy nagy lábas gombás sertésragu volt, spenótos-tejszínes szaftban főzve, és köretnek spagettit készítettem. Sütöttem egy csomó sajtos ropit, jó tanács, gouda sajttal készítsd, ha esetleg ilyet csinálsz, mert megéri a kicsit több kiadást, ezerszer finomabb lesz, mint trappistából. Mi hoztunk a cukrászdából tortát, oroszkrémet, előtte ezt is megkérdeztem, jó lesz-e. Párom készített még házi eperfagyit, töltött rolettivel tároltuk, meg friss eperrel, tényleg nagyon guszta volt. Hideg előételnek lilahagymás, krumplis virslisalátát készítettünk, tartárral. Vettünk többféle piát, bort, sört, üdítőt, végül jóval kevesebb fogyott, mint amire számítottunk. 


    Nagyon jól sikerült a buli, emlékezetes maradt, jó képeket csináltunk, sokat nevettünk, hatalmasakat beszélgettünk. Jó volt, tényleg. Mi szeretnénk még megismételni. Nekem is nagyon fontos a család, és a családi kapcsolatok ápolása, megóvása, de ezt se könnyű csinálni a mai világban, tényleg csak úgy, ha néha összejönnek az emberek, néha megállunk a nagy rohanásban egy picit. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_539537 (1)
    2015-05-26  22:18

Címlap

top