Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Valószínű hogy missed ab

angyal3
Létrehozva: 2015. május 19. 01:53

Sziasztok. 9hetes terhes vagyok, múlt héten pont a várható menzesz napján elkezdtem barnázni, gyengén, rögtön mentem a sürgősségire mivel a dokim szabin volt. Azt mondták nem látnak semmi komolyat, de uhval nem is néztek meg és azt mondták nem tudják megmondani életben van e a magzat. Kaptam Duphaston tablettát napi 3at kellett bevennem és ágynyugalomban lenni.Máig barnázok, de tegnap a dokim megnézett uhval és azt mondta missed abnak néz ki, a 6-ik hétben leállt a növekedés valószinű genetikai okok miatt. Hétfőn megyek kontrolra és ha nem fejlődik kitisztítanak, de 60% hogy a baba rendellenességgel születne ha meg is maradna. Terhesvitaminokat az első hónaptol szedem, nem görcsöltem nem is görcsölök csak itt-ott beleszúr. Ha valakinek volt ilyen vagy hasonló esete, mi lett aztán a babával? Ha megmaradt egészségesen született-e, kitisztitottak vagy elment magátol kérem irjátok le nagyon hálás lennék. Nagyon szeretném ezt a babát es nem szeretném elveszíteni.Az első lenne.Köszönöm.

  1. 2015. augusztus 23. 11:5719.

    Sziasztok.


     


    Nem tudom aktív-e még a topic és tudom, hogy nem elsősorban ilyen jellegű, de eléggé aggódom most, úgyhogy egy próbát megér. 5 napja volt missed ab műtétem, semmi probléma nem volt, se fájdalom, se vérzés, csak gyenge barnás. Aztán tegnap mosás, főzés, takarítás után eléggé rosszul lettem, borzasztóan fájt a hasam, ami mára sem nagyon változott sajnos. Más tünetem nincsen, max kicsit erősebb a barnás, de gondoljátok, hogy valami probléma van? Vagy a megerőltetéstől lehet ez? Ha nem javul, holnap mindenképpen doki, de azért örülnék, ha valaki megosztana velem tapasztalatokat, eléggé aggódom, hogy valami baj van, hiszen mindenképpen szeretnénk a későbbiekben babát. 


     


    Zárójelben, már egy másik topicban is próbálkoztam, úgyhogy bocsánat ha valaki kétszer látja 

  2. 2015. június 11. 09:0418.

    Ha abban nem volt kóros, szerinted 2 hónap alatt mi változott? Semmi az égegyadta világon. A dokid valószínűleg elfelejtette, hogy van egy 2 hónappal ezelőtti szövettani eredményed. Sajnos gyakran elfelejtik, és hiába viszed az előző leleteket, nem néznek bele. Tehát mi a legegyszerűbb, kaparjuk ki még egyszer, mert kell a szövettan. Gondolj bele , ez a doki 2 hónappal a missed ab után újra kaparást javasolt !!  Következmény? Csökken az esélye egy újabb terhesség megmaradásának. És miért? Mert nem nézett rá a 2 hónappal ezelőtti eredményedre.  Ebbe gondolj bele ! 


     


    Nekem kb. 5-6 alkalommal javasoltak küretet, mert ez volt a legegyszerűbb. Mert az UH nyálkahártya burjánzást mutatott. Ebből az 5-6 alkalomból 1 alkalom lett, mert csak egyszer egyeztem bele. Semmi harag nem volt, a doki megértette a döntésemet. Ő javasolta, mert a protokoll szerint ezt kellett tenni, én meg mérlegeltem és döntöttem. Azóta már a méhem sincs meg, de ez egy másik történet. 

    előzmény:
    minorka76 (17)
    2015-06-11  07:11
  3. 2015. június 11. 07:1117.

    Kedves dunakanyar,


     


    Köszönöm szépen a válaszodat, tegnap megvolt a küret kicsit megnyugodtam, csak még a szövettant meg kell várni. A missed ab szövettanában nem volt még semmi kóros utánanéztem.

    előzmény:
    dunakanyar (16)
    2015-06-10  17:24
  4. 2015. június 10. 17:2416.

    Kedves Minorka !


     


    Válts orvost ! Milyen eredménytől félsz? Amikor a missed ab volt, nem volt küret? Ha volt, a kaparékot kötelesek szövettanra küldeni, egyrészt abból kiderülhet, hogy miért szakadt meg a terhesség , van-e daganatos, egyéb említésre méltó nőgyógyászati betegséged.  Ha ott nagy baj lett volna az eredménnyel, arról már tudnál. 


    Ha egy hónapja nem volt semmi, most ugyan milyen nagy burjánzás lehet egy hónap alatt ?   Lehet hogy pont a ciklusodnak azon részében jársz amikor vastagabb a nyálkahártya. 

    előzmény:
    minorka76 (14)
    2015-06-05  18:13
  5. 2015. június 7. 08:2215.

    ?

    előzmény:
    minorka76 (14)
    2015-06-05  18:13
  6. 2015. június 5. 18:1314.

    Sziasztok,


     


    Missed ab után vagyok 2 hónappal( lombikos terhesség volt) 1 hónapja voltam kontrollon, akkor nem állapították meg, most viszont a méhnyálkahány burjánzást találtak. Jövőhéten lesz egy küretem, nagyon félek az eredménytől. Esetleg járt már így valaki közületek?

    előzmény:
    angyal3 (1)
    2015-05-19  01:53
  7. 2015. május 23. 22:3613.

    Én is sajnálom. De legalább túl vagy rajta...


    Remélem hamar helyrejössz testileg és lelkileg is, és a következő babával minden rendben lesz.


    Ha adhatok egy tanácsot: gyászold meg, ne akarj erős lenni úgy, hogy elnyomod az érzéseidet, jogod van szomorúnak és dühösnek lenned, és tedd azt, ami jól esik. Ha egész nap ki sem mozdulnál az ágyból, akkor csináld azt, ha kirúgnál a hámból, akkor meg azt, ha kibeszélnéd magadból, akkor meg azt, így tudsz majd tovább lépni és új erővel nekivágni a következő terhességnek, ha akarsz babát.

    előzmény:
    angyal3 (11)
    2015-05-23  21:49
  8. 2015. május 23. 22:0812.

    Nagyon sajnálom!

    előzmény:
    angyal3 (11)
    2015-05-23  21:49
  9. 2015. május 23. 21:4911.

    A baba elment :( ma reggel elöntött a vér, egyenesen kórház és kikapartak. 

    előzmény:
    angyal3 (1)
    2015-05-19  01:53
  10. 2015. május 19. 21:0810.

    Köszönöm! Neked pedig nagyon örülök, hogy sikerült hamar összejönnie a következőnek :) Ilyeket öröm olvasni :) Szerencsés vagy. De azt hallottam ab után jobb is nemsokra rá ujra próbálkozni, mivel több az esélye a következőnek, bár ez is lehet egyéntől függő. Valahogy átvészelem ezt az egészet, kedden lenne a műtét ha hétfőn nem járnék sikerrel a kontrollon :/ Mindenesetre megírom mi volt. 

    előzmény:
    Babyface83 (9)
    2015-05-19  17:35
  11. 2015. május 19. 17:359.

    Igen, itt rosszalkodik a 3 éves kisfiam, most megyünk majd sétálni mielőtt szétszedi a lakást :) A missed ab után 2 hónap szünetet javasolt az orvos, ezt követően rögtön terhes lettem a kisfiunkkal, aki szerencsére megmaradt. Szóval próbálj arra gondolni, hogy ez a mostani veszteség nem jelenti azt, hogy nem lehet babád, hiszen csak itt is több "sikersztorit" olvashattál. Persze, nagyon nem könnyű átélni ilyesmit, meg kell gyászolni, ami mindig nehéz. És ilyenkor a műtéttel járó macera nagyon nem hiányzik az embernek, tudom. Kitartás!

    előzmény:
    angyal3 (6)
    2015-05-19  16:48
  12. 2015. május 19. 16:588.

    Öszintén sajnálom :( köszönöm a jókívánságokat, remélem neked is sikerül legközelebb!

    előzmény:
    Gina424 (5)
    2015-05-19  15:51
  13. 2015. május 19. 16:567.

    Nagyon sajnálom hogy 2szer is át kellett élned :( sajnos sokan vagyunk igy és sokszor nem tehetünk ellene semmit. Örülök, hogy neked a 3. végre sikerült és boldogok vagytok :) Legközelebb én is odafigyelek az elejétől, ez a baba nem volt tervezett de nagyon örültünk neki.

    előzmény:
    fulopag (4)
    2015-05-19  15:48
  14. 2015. május 19. 16:486.

    Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Hát nem könnyű ilyet átélni az biztos. Gondolom már azóta egy csodás kisember anyukája vagy :)

    előzmény:
    Babyface83 (3)
    2015-05-19  09:42
  15. 2015. május 19. 15:515.

    Ha nincs szívhang, akkor már valószínűleg nem is lesz. Velem ez kétszer történt meg, mind a kétszer elment magától, nem kellett műtét. Kitartás, majd lesz másik baba!

    előzmény:
    angyal3 (1)
    2015-05-19  01:53
  16. 2015. május 19. 15:484.

    Szia, sajnos tényleg nem tehetsz mást mint vársz.


    Nekem az első terhességem hasonló volt. Kb. a 8. héten nem volt szívhang, s ahogy ezt megállapította a doki el is kezdtem keményen vérezni, így műtéti befejezés lett a vége.


    A második terhességemnél is elkezdtem barnázni, irány a SOTE, ahol UH, de igazából annyit mondtak, hogy vagy megmarad vagy nem.


    Itt spontán elment a baba, így nem volt műtéti befejezés. Szóval van ilyen is. Még az orvos pár nap múlva megnézett újra és mondta, hogy nincs semmi visszamaradva így nem kell műteni.


    Ez volt 2010 március elsején. Ezt követően már nem is jött meg a menstruációm, mert terhes lettem a kisfiunkkal, aki immár 4 éves :-)


    Igaz itt is azonnal ahogy + lett a teszt mentem dokihoz, de akkor még korai volt nem látott semmit, így nem adott porgeszteront, mondván amíg nem látja, hogy tutira jó helyen van-e a baba, addig semmit (nehogy méhen kívüli legyen). Rá 1 hétre már ott volt és a 12. hétig szedtem a progeszteront, mert barnázgattam.


    Szóval kitartás és sajnos egyenlőre várakozás.

    előzmény:
    angyal3 (1)
    2015-05-19  01:53
  17. 2015. május 19. 09:423.

    Szia!


    Velem kb ugyanez volt a szitu az első terhességemnél, a 9. héten derült ki, hogy a babának nincs szívműködése. A 7. héten még volt. Nem távozott magától, műteni kellett.


    Tényleg nem tudsz mit tenni, mint várni, hogy mi lesz a kontroll eredménye. Nem akarok vészmadárkodni, de ha a 9. héten úgy látták, hogy a baba nem él, akkor én a helyedben nem reménykednék, ilyenkor már nem nagyon lehet ezt ennyire benézni, UH-n egyértelműen látszik, hogy van-e szívműködés.


    A missed ab-ot egyébként okozhatja genetikai rendellenesség, ahogy írtad, de még gyakrabban szimpla progeszteron hiány, amit könnyű orvosolni a gyógyszerrel, amit most is szedsz, de persze nem utólag. A következő terhességednél érdemes lenne szedni az elejétől, ha ez okozta a vetélést, akkor megelőzheti, ha nem, akkor feleslegesen szedted, de ártani nem tudsz vele.


    Szóval fel a fejjel és próbáld higgadtan megvárni a kontrollt, és készülj fel minden eshetőségre.

    előzmény:
    angyal3 (1)
    2015-05-19  01:53
  18. 2015. május 19. 09:152.

    Szia. Bár személyes tapasztalatom nincs, de annyit tudok mondani, hogy jövő hétig nem tudsz mást csinálni, csak pihenni és várni. Egy hét alatt kiderül, hogy fejlődött-e, vagy sem.  Ha elmegy magától, akkor is kitisztítanak, mert szövetdarabok maradhatnak odabent.  

    előzmény:
    angyal3 (1)
    2015-05-19  01:53

Címlap

top