Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babatervezés külföldön

Londonbride
Létrehozva: 2015. Április 23. 17:16
Sziasztok!

Ezt a csoportot azért hoztam létre, hogy a külföldön élő magyar kismamák és leendő kismamák is meg tudják beszélni ügyes- bajos dolgaikat a babatervezéssel, babavárással kapcsolatosan.

Azt gondolom, hogy nekünk, akik külföldön élünk, egy picit nehezebb. Távol a családtól és barátoktól, nem beszélve az esetleges nyelvi különbségekről.

Várom tehát azokat a babára vágyókat, akik szívesen megosztanák másokkal a tervezés különböző szakaszait, örömüket, bánatukat, esetleg jó tanácsaikat és tapasztalataikat.

Lássuk ki, melyik országban babázna :)

Üdv,
LB
  1. 2015. Április 28. 13:0110.

    Nekem volt olyan ismerősöm itt UK-ban, akit szülés után 8 órával hazaengedtek a babával, s mivel éjjel ment be szülni, ezért gyakorlatilag egyetlen egy északát sem töltött benn a kórházban. Tele volt félelemmel, hiszen első gyermek lévén nem tudta, hogy mire számítson. A szülés viszonylag gyorsan lezajlott nála. Utána ellenőrzésre már a háziorvoshoz kellett mennie, megdöbbentő!! :)


    Aztán egy másik ismerősöm, őt császározták, ő 1 hetet benn volt a babával, de szerintem ilyen esetben ez normális. A fura dolog nála az volt, hogy 24 órán keresztül hagyták vajúdni, mire feleszméltek, hogy valami baj van és császározni kell.


    Tervez itt még valaki babát esetleg? vagy máshol a világon? :)

  2. 2015. Április 25. 09:489.

    Ez igy NEM igaz!


    En szultem Angliaban (is), es nagyon jo tapasztalaim vannak. Nalunk az volt, hogy megkerdeztek, hogy mikor szeretnek hazamenni, hany napot kivanok a korhazban maradni. Az igaz, hogy aki teljesen komplikaciomentes, az sajat keresere hazamehet aznap. En 3 napig maradtam korhazban, ugy gondoltam ez eleg arra, hogy kicsit kipihenjem a szulest.


    Miutan hazamegy a mama az ujszulottel, egyaltalan nem hagyjak magara, elso heten minden nap kijott hozzank a "vedono", aki megvizsgalja a babat es a mamat is, tanacsokat ellat, stb, Utana hetente 1x jon hazhoz, mindent elintez, nem kell gyerekorvoshoz menni, stb.


     Az angliai korhazban tartozkodas nekem egy nagyon kellemes elmeny volt. Peldaul NAGYON JO kaja volt, reggelinel lehetett kivalasztani elore kulonbozo etelek kozul, hogy aznap mit kerek ebedre, ebednel pedig ugyanigy kivalasztani a vacsorat. Az etelek kimondottan finomnak, izletesek, egeszsegesek voltak. Naponta 5x hoztak innivalot kinalni, tobbfelebol lehetet valasztani.


    A korhaz szuper modern, jol felszerelt volt, nekem az egvilagon semmi problemam nem volt, azota is jo visszagondolni ra.


    (Egyebkent az USA-ban sem rakjak ki a mamakat a szules napjan, ez valami ostoba varosi (magyar) legenda lehet.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (5)
    2015-04-24  10:37
  3. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. Április 25. 09:238.

    Nem hiszem, h csak az ágyat melegitették..


    Ebbe a helyzetbe bele kell szokni, lehet, h máshol kipottyantják a gyereket és már mennek "kapálni".


    De ez nem ilyen egyszerű. A kórházban megmutatják, h kell a köldököt ápolni, öltöztetni, etetni (legtöbbször megvárják mig anyukának beindul a tej) ill figyelik a sárgulást, és minden reggel-este megnézi a gyereket a fődoki.


    Nekem ez nagyon megnyugtató volt. Az első éjjel még lehetett a baba a csecsemő szobában, nem rögtön kellett mellette aludni. 


    Szoval most is azt mondom, h ez a '24óra mulva lapát' rendszer szadista.

    előzmény:
    nesze-itt-a-mese (7)
    2015-04-25  08:37
  4. 2015. Április 25. 08:377.

    Szia, nemcsak Angliaban , de az Egyesult Allamokbam is "kitesznek" 24 ora utan -ha nincs komplikacio.Ez nem rossz fooleg akkor ,ha a biztosito nem allja a szulest es a gyermekagyat.Emlekszem ,amikor novernek tanultam otthon a kilencvenes evekben , kismamakat benntartottak 5 napra -egy hetre az ŕgyat melegiteni, orulet

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (5)
    2015-04-24  10:37
  5. 2015. Április 24. 11:066.

    A fiam osztalyaban (Anglia) legalabb a gyerekek fele otthon szuletett:-)

    előzmény:
    Londonbride (1)
    2015-04-23  17:16
  6. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. Április 24. 10:375.

    Én csak hallottam ismerősöktől: de nekem nagyon nem szimpi, hogy Angliában vagy szülés napján vagy másnap kitesznek a kórházból. Mindenféle vizsgálat, magyarázat, segítség nélkül. Végtelenül rossz és szomorú helyzet lehet és nem hagynak időt a kismamának, hogy feleszméljen, hogy "tejóég, anyuci lettem!"


    előzmény:
    Londonbride (4)
    2015-04-24  10:02
  7. 2015. Április 24. 10:024.

    Mi még egyenlőre a tervezés fázisban vagyunk, de reméljük, hogy hamar összejön a baba :)


    Gondolom a vizsgálatok során úgyis kiderül, hogy milyen az itteni egészségügy. Azért ezzel párhuzamosan, amikor csak lehet én a magyar orvosomhoz is eljárnék, biztos, ami biztos alapon.


     

    előzmény:
    Rildiko (3)
    2015-04-23  19:41
  8. 2015. Április 23. 19:413.

    Szia,


    En is Angliaban szultem. Mar 7 eves elmult a lanyom, ugyhogy sok mindenen tul vagyunk mar. Nekem jo tapasztalatom van az Angol egeszseguggyel kapcsolatban (kint szultem), inkabb kesobb volt gondomom a rovid gyes, draga ovoda stb miatt.


     

    előzmény:
    Londonbride (2)
    2015-04-23  17:29
  9. 2015. Április 23. 17:292.

    Mi az Egyesült Királyásgban, Londonban élünk, párom 6, én 4 éve. Májusban lesz az esküvőnk Magyarországon, aztuán kezdődhet a "babaproject" :)


    A 4 év alatt sosem voltam beteg, soha nem kellett orvoshoz mennem, ezért aztán nagyon nem vagyok tisztába az itteni egészségüggyel, jót is és rosszat is halottam már róla.


    Ha esetleg van valaki, aki már megtapasztalt egy- két dolgot, akkor várom a hozzászólást!!


     


     


     

Címlap

top