Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

3 éves tornáztatása

Babyface83
Létrehozva: 2015. március 25. 04:28

A kisfiamnak elég csúnyán bedől mindkét bokája, és erősen lúdtalpas. Az ortopédorvos lábtornát javasolt, valamint sima talajon szupinált cipő hordását, egyenetlen (kavicsos, homokos, füves) talajon pedig sok mezitláb mászkálást (ez ugye majd csak nyáron lesz megvalósítható).


A probléma egyelőre a tornával van. Lehet, hogy lesz majd a cipővel is, most rendeltem csak meg a szupinált cipellőket, úgyhogy majd meglátjuk mit szól ahhoz, hogy bent is szandiban kell trappolnia, majd lehet arról is nyitok egy topikot :) A tornát szigorúan minden nap csinálni kellene, mert az orvos szerint elsősorban ezzel érhetünk el javulást. A fiúka nem túl lelkes, 1-2 perc után megunja a tornát, és ha valamelyik gyakorlat nem sikerül neki elsőre, akkor dühös lesz és azokat sem hajlandó megcsinálni, amik mennek neki. Próbálkoztunk sok mindennel, jutalom beígérés, játékos gyakorlatok végzése, együtt csináljuk (már amiket én is meg tudok csinálni, amihez járni, állni kell azt az apjával csinálja), stb. De egyre kevésbé lelkes. Büntetni, erőszakoskodni, keménykedni nem szeretnék ha nem muszáj. Ebben van tapasztalatom, engem gyerekkoromban sokat "kínoztak" gyógytornával, nagyon megutáltatták velem a mozgást, minden motivációmat elvesztettem, hiába magyarázták, hogy az én érdekem, én csak azt éreztem gyerekként, hogy kínoznak. Szóval nem szeretném, ha a fiammal is idáig fajulna a dolog, szeretném, ha motivált lenne, szívesen csinálná.


A kérdésem pedig, hogy ha esetleg van valakinek hasonló tapasztalata, mert valamilyen indokkal tornáztatni kellett a hasonló korú gyerekét, mivel motiválta, mivel vette rá, hogy kitartóan csinálja, ne érezze szenvedésnek, és ha valami nem sikerül elsőre, próbálkozzon újra rendszeresen? Jól jönne pár ötlet, tanács. Előre is köszi a javaslatokat!

  1. 2016. február 7. 22:1467.

    Szia.


    Igazából nincs különösebb fejlemény, a lába nem lett sem jobb, sem rosszabb. Nem vagyunk elkeseredve, az ortopédorvos szerint annak is örülni kell, ha nem romlik tovább. Csináljuk a tornát, a napi rutin része lett, szóval az már simábban megy. Már egyedül tudja csinálni azokat a gyakorlatokat, amikben korábban segíteni kellett, szóval erősödik, ügyesedik, de a bokája ugyanúgy bedől és kicsit X lábú.


    A szupinált cipőt viszont mellőzzük, nagyon ügyetlenül trappolt benne, zavarta a merev talp. Most hajlékony talpú cipőket hord szupinált talpbetéttel, így szebben megy.


    Nyáron volt észlelhető minimális javulás, amikor sokat mezitlábazott füvön, homokban, kavicson, de ez ugye ilyenkor sajnos kivitelezhetetlen, úgyhogy már csak ezért is nagyon várjuk a tavaszt :)

    előzmény:
    mancika (65)
    2016-02-07  13:29
  2. 2016. február 7. 13:3166.

    Devenyre jártunk más miatt. Ott azt mondták hogy lúdtalp gyanús. De az nem tudom lehet e hogy az izomtonus miatt van így. 

    előzmény:
    mancika (65)
    2016-02-07  13:29
  3. 2016. február 7. 13:2965.

    Szia.,érdeklődnék mi lett, van e új fejlemény, mi is erősen boka bedolosek vagyunk. Jártunk de enyhe de ott ezzel nem tudtak már mit kezdeni, készülök az éves ortopédiai  kontrollra, eddig csak supinalt cipőt javasolták. Érdekelne a torna. Ha más nem lesz akkor el kell járni. Szerintem én akkor ide vinnem: mackó rendelő dicsérték. 

    előzmény:
    Babyface83 (36)
    2015-03-26  12:15
  4. 2015. március 27. 10:4864.

    Ne nézzen ide senki felelős, most reklámozok, de csak azért mert itt többféle,aranyos és egészséges cipő és szandi van..))) Unokámnak vettem itt ehhez hasonló szandálcipőt , oldalról nézve mintha fonott mintás lett volna a talpszéle. És nagyon puha, igazából szerintem ez a puhatalpú cipő, amit előbb mutattam, azok textilcipők és slussz. Ezek viszont nagyon jók,kényelmesek nekik és akár egész nap hordhatják.

    előzmény:
    csutak51 (54)
    2015-03-26  21:58
  5. 2015. március 27. 10:4063.

    Nem vagyok már/még érintett, nincsenek még unokáim.


    De az biztos, hogy ha a gyerekről van szó, érdemes nagyon alaposan feltérképezni a lehetőségeket, és megismerni minden fellelhető infót.


    Utána pedig megtenni mindent a gyerekért!


    A legtöbb szülő -sőt, nagyszülő -teszi is ezt, és jól teszi, ha teszi!

    előzmény:
    eda-1952 (61)
    2015-03-27  10:30
  6. 2015. március 27. 10:3462.

    Rákerestem kíváncsiságból, így: ingyenes lúdtalptorna gyereknek


    Nem néztem végig, de ezekben is vannak ötletek lábtornához.


    Szerintem lakóhely szerint érdemes megkérdezni a helyi gyerekorvost/védőnőt/ortopédorvost/szakrendelőt, és így kiderül, van-e ingyenesen/vagy épp fizetősen valahol ilyen gyógytorna az adott helységben!


    ELVBEN létezhet ingyenes, csak hát a gyakorlat, ugye....:S


     

  7. 2015. március 27. 10:3061.

    Én csak most látom, hogy orvos egyetértett a zoknizással lakásban és nagyon elképedtem. Ennél még az ún. puhatalpú cipők is jobbak, bár szerintem igazából azok sem valók nekik, de némelyiknek legalább van pántja, ami picit tartja a bokát.(írják is, hogy azért) Mindet mutatom, mert tulajdonképpen tündériek, igaz, hogy méregdrágák. Úgy nézd, hogy a talpuk is ugyanaz az anyag, tehát max egy vékony bőr, belül textillel bélelve.


    Egyébként számomra az a bizonyíték, amit már írtam, hogy mostanában feltünően sok rosszjárású, láthatóan lúdtalpas, vagy befelé dőlő bokájú fiatalt látni.Idősebb korosztálynál ez nem így volt. Főleg kislányok a veszélyeztettek,mert a tervező kezét kéne letörni, amikor az édes, felnőttnek sem egészséges (de az már az ő döntése)teljesen lapos, sőt lábbujjközös sarukat, szandikat tervezi, anyuka meg megveszi, mert olyan  jól áll a picinek. Itt van pl ez...nézd meg hogy állnak a lábujjai..(((


    Egy járni tanuló meg pár éves picinek ilyen szandi kell, otthon is. A probléma az ára, főleg hogy képesek 2 hónap alatt kinőni..(((

    előzmény:
    csutak51 (54)
    2015-03-26  21:58
  8. 2015. március 27. 09:1260.

    Rehabilitációs központ pl. Én a nyitóban azt olvastam, hogy elég csúnyán bedől mindkét bokája és erősen lúdtalpas. Nem csak egy lúdtalpas gyerek.


    Határozottság kell és van rá ingyenes lehetőség. 10 éves korig komoly állami támogatást kapnak az intézmények minden egyes ellátott gyermek után. Minden fillér számít nekik. Pont azért mert ma már sokkal kevesebb a gyerek mint pl. amikor az enyémek voltak kicsik.


     

    előzmény:
    asztanaviszta (59)
    2015-03-27  08:47
  9. 2015. március 27. 08:4759.

    Szerinted van valahol ingyenes, államilag finanszírozott lúdtalptorna 3-4 éveseknek?


    Sokkal súlyosabb esetekben, pl. csípőprotézis után gyógytorna is várólista van.


    Magánban fizethetsz erre gyógytornászt.


    Ami szerintem teljesen felesleges, egy kis határozottság kell a szülők részéről és elvégeztetni a gyerekkel a napi 15-20 perces gyakorlatokat.

    előzmény:
    KN18 (58)
    2015-03-27  07:35
  10. 2015. március 27. 07:3558.

    A kérdés az volt, hogyan lehet motiválni egy 3 éves gyermeket, arra, hogy elvégezze a rendszeres tornát. Erre írtuk, hogy egy szakember és szerintem a kortárs gyereke társasága igenis motiváló jellegű.


    Nem, nem kerül pénzbe, beutaló kell hozzá. Az igaz, hogy odáig el kell jutni, de az sem olyan nagyságrend, ami gátja lenne.

    előzmény:
    asztanaviszta (52)
    2015-03-26  14:51
  11. 2015. március 26. 23:0657.

    Amúgy a mai napig nem tudom, hogy kinek van igaza. Mármint a cipő-  vagy mezitláb/puhatalpú pártiaknak. Mert szerintem tök logikus, hogy miért jobb, ha a gyerek lába szabadon van, és úgy totyog, ezért mi ezt az elvet követtük, (na meg az orvosunk is, akiben egyébként teljesen megbízunk) aztán ez lett az eredménye. De nem vagyok benne biztos, hogy ha merev cipőt hordott az első lépéseitől kezdve, akkor most nem lenne gond. Ezt így utólag már nem nagyon lehet kideríteni.

    előzmény:
    csutak51 (54)
    2015-03-26  21:58
  12. 2015. március 26. 22:5556.

    Mi ugyan nem spóroltunk volna a cipőn. A puhatalpú cipői is jó drágák voltak ám, nem sokkal olcsóbbak, mint a mostani szupináltak, szóval direkt költöttünk rendesen olyan cipőre, amit mi ideálisnak tartottunk. Az orvosunk ugyanazon a véleményen volt, mint az a szakember, akinek az ajánlását az előbb belinkeltem.

    előzmény:
    csutak51 (54)
    2015-03-26  21:58
  13. 2015. március 26. 22:5055.
    előzmény:
    eda-1952 (53)
    2015-03-26  20:20
  14. 2015. március 26. 21:5854.

    Arra írtam azt a választ, hogy miért javasolhatta (ennek a kicsinek) az orvosa a zoknit a lakásban. Talán az alábbit ő is tudja:


    A jó gyerekcipők olyan drágák, és ráadásul villámgyorsan kinövi a gyerek, hogy ha nem tud kettőt venni a szülő, inkább a csúszásgátlós talpú zokni, mint egy olcsó, rossz kialakítású házicipő. (De ez persze, csak az én laikus véleményem, és nem tanács! )


    Be is írta itt valaki a topikban, hogy ő is csak EGY jól kialakított cipőt vett a gyerekének, amit az a bölcsiben használ.


    Lehet, hogy talán nem ezen kéne spórolni, de a muszáj nagy úr, és nem biztos, hogy minden szülő mindent ki tud gazdálkodni, hiszen annyi minden szükséges, és lenne jó egy gyerekecskének!


    De gondolom, kár ezt boncolgatni, cipőt a cipőboltból (mint egy régi (bűnrossz) reklám mondta, tanácsot meg szakorvostól/gyógytornásztól, igaz?


     


     

    előzmény:
    eda-1952 (53)
    2015-03-26  20:20
  15. 2015. március 26. 20:2053.

    Nem, kéne ide persze egy hozzáértő.Kihagytál egy esetet, merthogy gyógycipő nem kell mindenkinek. Tehát keménypadlón,padlószőnyegen,PVC-n nem jó a zokni. Pici gyereknek cipő, szandi kell, ami azt illeti, később is. (ha belegondolsz, a zokni még balesetveszélyes is) Amit meg most puhatalpúnak neveznek, az szó szerint az, kb, mint egy zokni. Egy apróka, járni tanuló,alapból telitalpas kisgyereknek szerintem bajt okoz, ha zokniban vagy puhatalpúban (ezek textilpől vannak) rohangál  a lakásban.


    És persze igazad van, nagyon kell nekik a homok, a kavics, vagy udvar, füves rész.

    előzmény:
    csutak51 (47)
    2015-03-26  14:14
  16. 2015. március 26. 14:5152.

    Ez más jellegű probléma, mint egy szimpla lúdtalp.


    A lúdtalpnál fontos, hogy naponta végezze a gyakorlatokat, nem kell minden nap egy órát ezzel tölteni.


    Ezért teljesen felesleges eljárni - nem beszélve arról, hogy ez fizikailag és anyagilag is megterhelő.


    Egy kis határozottság kell a szülőktől.


    Nem a kímélettel tesznek jót a gyereknek.

    előzmény:
    vadmacs (38)
    2015-03-26  12:39
  17. 2015. március 26. 14:4051.

    Simán! A fiam sokszor nyafog, hogy ne menjünk tornára, meg utálom, de 1 órán keresztül egy fiatal vicces, de nagyon hozzáértő lány csak vele foglalkozik, dicséri és még nem kevés sikerélménye van, olyan feldobottan jön ki, hogy csak na. Én elmondtam Neki, hogy júniusig járunk, fontos, hogy az iskolában ne legyen gond az írással, ceruzafogással stb. Volt, hogy amikor foci után hulla volt és tényleg nem akartam erőltetni, 1-1 alkalmat lemondtam, hogy úgy is legyen, ahogy Ő akarja. Semmi nem történt, tanár szerint is belefér, többi alkalommal mentünk.


    Egy fiúnál nagyon fontos a jó mozgás, ha nem tud rendesen futni, focizni és a lábtartás mindent befolyásol, kiközösítik. Én ezért erőltetem a mozgásfejlesztést, hogy ne érje kudarc majd az iskolában tornaórán, pedig most sem béna.


     

    előzmény:
    cabron (44)
    2015-03-26  14:05
  18. 2015. március 26. 14:3350.

    Szerintem ez sok más témában is pont így van: Pl. a nagyfiam rendszeresen húzza a száját a házi feladat miatt, viszont úgy tudom, hogy a napköziben a legnagyobb természetességgel kapja elő a házit és csinálja meg. Esze ágában sincs nyünnyögni miatta. :-)

    előzmény:
    KN18 (48)
    2015-03-26  14:18
  19. 2015. március 26. 14:3149.

    Még ezt is el tudom képzelni. :-)


    Még akkor is, ha a gyerek az első pár alkalommal még nem annyira nyitott egy idegenre.

    előzmény:
    cabron (44)
    2015-03-26  14:05
  20. 2015. március 26. 14:1848.

    Ez pontosan így van. A gyógytornászokat "kiképzik" arra, hogyan hogyan tegyék érdekessé, játékossá ezeket a foglakozásokat. Nem kikényszerítés lesz a végeredmény, hanem az, hogy az első alkalom után, már a gyerek fog vágyni.  

    előzmény:
    vadmacs (38)
    2015-03-26  12:39
  21. 2015. március 26. 14:1447.

    Úgy lehet ez, Eda, én úgy gondolom, hogy a kisebbik rossz a keménypadlón-zokni, mint a keménypadlón-nemgyógycipő.


    Mert a cipőben egy picit se tornázik a láb, a zokniban viszont talán.


    A keménypadlón-zokninál viszont JOBB a keménypadlón-gyógycipő, a legjobb pedig a homokban-kavicson mezitláb.

    előzmény:
    eda-1952 (39)
    2015-03-26  13:45
  22. 2015. március 26. 14:1046.

    Ja, ne szó szerint értsd az utolsó bekezdésemet. :)

    előzmény:
    cabron (43)
    2015-03-26  14:02
  23. 2015. március 26. 14:0745.

    A gyereknevelés csupa kitartás, meg ismételgetés!


    Tarts ki, és ismételgess, meg magyarázz, míg lesz eredmény, mert lesz!


    Jól csinálod, látom azokból, amiket írsz, itt, és máshol!

    előzmény:
    Babyface83 (33)
    2015-03-26  10:08
  24. 2015. március 26. 14:0544.

    Simán el tudom képzelni, hogy egy jó konduktor mellett úgy is megélheti a gyerek, hogy de jó móka is ez.

    előzmény:
    évi* (41)
    2015-03-26  13:59

Címlap

top