Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jó budapesti szülészet?

vkatalin1982
Létrehozva: 2015. március 11. 14:44

Sziasztok,


Tudom, sok internetes lap foglalkozik a témával, viszont vagy csak szakmai szemmel, hivatalos adatokat közölnek budapesti szülészetekről, vagy régebbi tapasztalatokat olvastam csak, így most szeretnék egy fórumot, ahol olyanok (és tényleg csak olyanok) írják le a tapasztalatukat, akik az elmúlt 1-2 évben szültek Budapesten.


Tervezünk babát, és úgy szeretnék orvost választani, hogy a legjobb orvos, legjobb kórház legyen..(naír álom ?) ...sajnos jó orvost ismerek, de rossz kórházban dolgozik (Flór Ferenc, Kistarcsa).


Sajnos amiket olvastam eddig, hogy jó kórház, egy orvos ismerősünk teljesen megcáfolta: pl. Szt Imre kórház nagyon rossz, nem ajánlja, Uszokiból maguk a női orvosok is más kórházba járnak szülni, illetve nőgyógyászatra.


Szóval várom a tapasztalatokat, és ajánlásokat, hogy ki a jó orvos, melyik kórházban.

  1. 2015. március 24. 14:14108.

    Azért kell fizetni mert bármikor felhívhatod és bármikor bemegy hozzád a szülésre.akár éjjel,akár húsvét hétfőn


    Legalábbis elvileg így kéne legyen...tehát a szabadidejét fizeted

    előzmény:
    nidakri (105)
    2015-03-24  13:47
  2. 2015. március 24. 14:11107.

    Az első lányomat a flórban szültem 5éve nem volt senkivel semmi gondom,a csecsemősök lehettek volna kedvesebbek de ennyi...


    A másodikat másfél éve az uzsokiban,mindenki nagyon kedves volt a takarítótól a főorvosig! Mindkét kórházban választott orvosom volt


    Nem is értem h az uszokival kinek mi a gondja...

    előzmény:
    vkatalin1982 (1)
    2015-03-11  14:44
  3. 2015. március 24. 14:03106.

    Akkor is ellátnak, ha nem adsz pluszt.


    A pluszt azért adod, mert ragaszkodsz egy adott orvoshoz, elvárod, hogy mindig a rendelkezésedre álljon, ha úgy adódik, az éjszaka kellős közepén jöjjön be hozzád.


    Ennek ára van, mindenkinek más.


    A doki elmondja a tarifát, ha megfelel megfizeted, ha nem keresel mást, vagy, ha egyáltalán nem akarsz plusz szolgáltatást, akkor szülsz ingyen és bérmentve ott, ahová tartozol, annál az orvosnál aki épp bent van.

    előzmény:
    nidakri (105)
    2015-03-24  13:47
  4. 2015. március 24. 13:47105.

    Sziasztok!
    Többen írtátok, hogy a szobafestőnél, autószerelőnél sem én döntöm el, hogy mennyit ér a munkája, és aszerint fizetek, tehát a doki is megmondhatja előre, mennyi nála a szülés levezetése. Na de a szülész-nőgyógyász, aki állami kórházban dolgozik, fizetést kap. Én meg fizetem a tb-t, amiért megfelelő ellátást kellene kapjak ... Akkor mire is kell még pluszt fizetnem, ha azt akarom, hogy normálisan bánjanak velem? A szobafestő, autószerelő meg vállalkozó, saját műhelyében, saját szerszámokkal dolgozik ...


    Persze én is adtam a dokimnak a szülésért a pénzt, bár az én orvosom (10 évvel ezelőtt) azt mondta, hogy nincs fix tarifája, nála nem erről szól a dolog. Ha kap, elfogadja, megköszöni .... I. számú női klinika.

    előzmény:
    asztanaviszta (22)
    2015-03-12  10:25
  5. 2015. március 22. 17:39104.

    tudom-engem is az Imréből vittek át a jÁnosba

    előzmény:
    asztanaviszta (100)
    2015-03-14  14:48
  6. 2015. március 16. 10:18103.

    Én a 3. császárt tuti nem fogom ismeretlen orvossal csináltatni, ezért Maternity. Tény, hogy 35. hét előtt, ha gond van, visznek... Nekem a 2-nál egy vírus miatt beindultak a fájások a 32. héten, mindent megtettek, hogy "egyben maradjak", nem lett gond, 39. héten született a lányom végül. Mondjuk a János 100 méterre van a Maternitytől.


    Szerintem a természetes szülés nagyban más, mint egy császár.

    előzmény:
    asztanaviszta (100)
    2015-03-14  14:48
  7. 2015. március 15. 21:33102.

    Szia! Én a Sote2-ben szültem a másodikat. Nekem azért volt jó, mert nem hagynak sokáig szenvedni, ha nem akar kijönni a gyerek, akkor beléd nyomnak egy jó kis koktélt, hogy meginduljon a dolog. Az elsöt a Flór Ferencben szültem röpke 13 óra alatt, senkinek sem kívánom, én ráadásul végig hánytam. Nekem is volt problémám a szülésnél, rengeteg orvos bejött a szülöszobára, végül nem is a fogadott orvosom segitett legtöbbet a szülésnél, hanem egy ismeretlen. PIC miatt mentem oda szülni, az elsö 5 hčttel korábban született.

    előzmény:
    vkatalin1982 (1)
    2015-03-11  14:44
  8. 2015. március 14. 20:30101.

    Nekem egyik fontos szempont volt, hogy helyben legyen a PIC. Sajnos barátnőmnél gond volt, a babát átvitték a sotéra, anyuka nem kapott már ágyat, mert tele volt az sotésokkal, elsőbbséget élveznek, így minden nap ingázott, friss császárosként :(


     

    előzmény:
    asztanaviszta (100)
    2015-03-14  14:48
  9. 2015. március 14. 14:48100.

    Nem csak a Maternity-ből, hanem egy csomó más állami kórházból is, ha probléma van, olyan helyre viszik a babákat, ahol van PIC centrum. Leginkább a klinikákon.


    Az általad említett Szt. Imréből is elviszik a "problémás" babákat.

    előzmény:
    Tünderke (98)
    2015-03-14  11:59
  10. 2015. március 14. 12:0599.

    ha van olyan orvosod akiben bízol szerintem a kórház ne riasszon el.


    de a 2 terhességnél (az első miatt) nekünk is dönteni kellett, hogy kórházat v orvost válasszunk inkább.


    végül találtam egy jó orvost-ingyen-kozel a lakhelyemhez-ezek is szempontok voltak-és megkockáztattuk a korházat, ahol ez az orvos dolgozik. Szent Imre amugy is közel van a lakhelyünkhoz, csak nincs pic, de szerencsére a 2 gyereknél nem kellett. de tiszta, rendes kórház, jo orvosokkal-kedves mindenki. és nem engednek be mindenféle népet, lehet pihenni...a kaja borzalom-de nem enni megyünk egy ilyen helyre. 


     

    előzmény:
    vkatalin1982 (1)
    2015-03-11  14:44
  11. 2015. március 14. 11:5998.

    szia. 2 terhesseg 2 különböző kórházban születtek a gyerekeim. az első egy sok problémával, koraszüléssel végződő-ezért egy másik kórház, idegen orvosánál..maszek terhesgondozás-jonevű orvos-Szt Imreből de végül János kh ban volt szülés


    2 terhesség-sztk s doki, csak szülésre felkérve, fizetve-Szt Imrében időre problémamentesen..


    tanulság nekem: nem a pénztől függ..nem szálloda egyik kórház sem, hogy körülötted forogjon a világ. 


    Maternity-ha baj van a gyerekkel, ott nincs megfelelő ellátás-visznek az államiba, jo esetben egyben...


    összességében egyik kórházzal se volt baj- a Szt Imrében ezerszer jobbak a körülmények, a higiénia, mint a Jánosban-de ott megmentették a gyerekem-ez fontosabb volt, mint hogy a mosdó ultragáz..


    3 napot éld túl..nem ezen mulik a következő 18-40 év boldogsága. 


    személyzet mind2 helyen normális volt.

    előzmény:
    vkatalin1982 (81)
    2015-03-12  19:53
  12. 2015. március 13. 20:1897.

    Igen, otthon szültem egyedül. Előfordul az ilyesmi, főleg ha vadidegenek úgy gondolják.


     


    Ti komolyan a fórumon laktok, hogy azt hiszitek kimondjátok a varázsigét: nem hiszem...akkor az dolog nem is létezik?


    És kicsit gondolkodj már el, én és bárki más, miért ragaszkodnánk ahhoz, amit leírunk? Van akinek itt szó szerint az élete függ tőle hogy higgyenek neki. Beteg emberek. Akinek van egója, az nem itt él, és nem érdekli hogy egy fórumon épp ki mit gondol róla.


    És hiszed, nem hiszed, ez így van.


     


     


     

    előzmény:
    Malvin27 (96)
    2015-03-13  16:32
  13. 2015. március 13. 16:3296.

    Gondolom akkor biztos otthon szultel egyedül, mint évszazadokkal korábban a nők, hiszen a természet úgyis megold mindent. Minek is kórházba menni,  úgyse történhet semmi probléma egy szülés közben. Nincs miért aggódnia senkinek, csak a penzehes dokik beledumaltak a hülye nők fejébe a " szülési komplikáció" kifejezést... Nem vagy hihető a számomra, de tudom, most már csakazertis ragaszkodni fogsz az eddig általad irtakhoz.. 

    előzmény:
    Nikita 666 (94)
    2015-03-13  15:23
  14. 2015. március 13. 15:3595.

    Gratulálok!


    Áááá, te is tudod hogy nem kell parázni, lassan már profi vagy. Kicsit elmész szülni egyet és kész.


    Én harmadikat be nem vállaltam volna, nem a terhesség és a szülés miatt, hanem az azt követő X időszak miatt. A szülés egy elbagatellizálható az álmatlan éjszakákhoz képest. Amikor anyuka agyán átfut a gondolat, vajon melyik falhoz csapja a gyereket.


    Na, amit most írtam az a kegyetlen. De ritka az olyan édesanya, amelyiknek totális kimerültségében ne az inkvizíció jutna eszébe. Csak hát...erről nem illik beszélni, társadalmilag nem elfogadott kimondani azt, hogy igen, egy gyerek fárasztó és idegörlő. Angyalok csupán a mesékben vannak.

    előzmény:
    vadmacs (86)
    2015-03-13  08:21
  15. 2015. március 13. 15:2394.

    Nem izgultam nem féltem, és nem voltam bizonytalan, mivel tudtam mi miért történik.


    A nők körében két dolog van túlmisztifikálva, a megcsalás és az állapotosság.


    Lehet hogy undorító dolog, én nem tartom annak. Nyithatott volna egy hasonló topicot, akkor nem lenne undorító. Nézőpont kérdése.


    Tény, még nem terhes.

  16. 2015. március 13. 15:1593.

    "Mégis mennyivel lehetsz nagyobb biztonságban egy olyan dokinál, aki lenyomott 12 órát, majd éjjel felcsörgeted, hogy gyere apukám, szülünk, mint annál, aki akkor nyomja az aktuális műszakját. Attól nem lesz valaki fittebb mentálisan, fizikailag, hogy pénzt kap. Max. úgy csinál, mintha. Asszem a legtöbben ezt akarják megfizetni. Hogy meglegyen a látszat, mert az olyan megnyugtató."


     


    Lájk!!! Én sem értem ezt a nagy divatot. Másodszorra már én is ügyeletesnél szültem (és mindkettővel végig SZTK-ba jártam gondozásra), egy rezidens volt az illető, nagyon lelkiismeretes, és amikor adódott egy kisebb komplikáció, rögtön jött segíteni egy idősebb kollégája. Maximálisan meg voltam elégedve az ellátással, meg a kedvességükkel is.

    előzmény:
    cabron (56)
    2015-03-12  15:49
  17. 2015. március 13. 14:5992.

    Uzsokiban szültem mindkétszer, én bátran ajánlanám, jó és tiszta kórház, az orvosokkal is jó a tapasztalatom, akikkel találkoztam (főleg másodszor voltam nagyon elégedett, amikor ügyeletesnél szültem).

    előzmény:
    vkatalin1982 (1)
    2015-03-11  14:44
  18. 2015. március 13. 10:0791.

    Hajrá! Egyetemi felvételikről is kezdhetsz lassan érdeklődni, csak biztos ami biztos, neki legyen a legjobb!!:)

  19. 2015. március 13. 10:0590.

    Ennek fényében is bátran merem ajánlati Dr Újvári Elemért a Sote II-ről.

    előzmény:
    vkatalin1982 (81)
    2015-03-12  19:53
  20. 2015. március 13. 10:0389.

    Az elsot a Peterfyben szultem csak szulesznom volt fogadott,orvosom nem. Szuleszno nem mondott elore osszeget,azt mondta,majd a vegen ertekeljem a munkajat amennyivel gondolom. Ehhez kepest a 32.  hettol akar hajnali 2-kor is nyugodtan hivhattam,ha valami gondom volt illetve soronkivul juttatott be uh-ra,intezte a verveteleimet stb. Szulesnel maximalisan tamogatott,az hogy a vege csaszar lett az mas kerdes,viszont paromat is beengedtek a csaszarnal,ott ult a fejemnel. Szules utan is mindennap benezett,tette mindezeket ugy,hogy nem tudta osszegre mennyit fog kapni es csak hazamenetel napjan lett kifizetve. Orvosi reszrol lehet nekem volt makom,de a sima tb-s terhesgondozason egy szimpatikus dokiba botlottam,az osszes terhesgondozason valo megjeleneseim 70%-ban ugy adott idopontot,hogy hozza mehettem vissza. Aki vegul csaszarozott az is egy eleg jo orvos volt,szepen megcsinalta a csaszaromat. Osszessegeben en elegedett voltam a Peterfyvel,ami ott elegge keteselyes,az az osztalyos noverek viselkedese,hozzaallasa,azok kozt van par bunko sajnos.

    előzmény:
    vkatalin1982 (88)
    2015-03-13  09:23
  21. 2015. március 13. 09:2388.

    Szia,


    Inkább a keleti régió lenne jó....Azt hallottam, hogy Uzsoki, Bajcsy, amiket ezen a részen dícsérnek inkább...


    A Péterfy-t szidják többen.

    előzmény:
    phangan (82)
    2015-03-12  20:23
  22. 2015. március 13. 08:4487.

    OK, AKKOR MEGOSZTOM:


    SOTE1. túl kell élni, gyerekgyár, pedig nagyon jól bántak velem, a férjem még az intenzíves nővérnek is adott pénzt, annyira féltett. A gyerekem császár után másnap szoptathattam, plusz műtét utáni du láttam 5 percre és másnapig egy kenyértartó polchoz hasonló helyen "tárolták" egy halom másik ordító gyerekkel és megtömték tápszerrel. Szerinted hogy ment a szoptatás? Előző nap már be kellett menni a kórházba, csúszott a műtét, beöntés és társai.


    Maternity: Orvosom miatt mentem oda, egyébként négycsillagos hotel, magas árakkal, s...ged ki van nyalva. Férjed, anyukád bent aludhat, kap kaját, gyereked is bent lehet nappal. Műtét reggelén foglaltam el a saját szobámat, pontos kezdés, maximális figyelem, amint betoltak az intenzívre hozták szoptatni és egy percre el nem vitték mellőlem. 3 éves korában tudtam végleg leszoktatni a ciciről.


    A többi részletről már nem írok, ha megteheted szülj magánkórházban.

    előzmény:
    vkatalin1982 (81)
    2015-03-12  19:53
  23. 2015. március 13. 08:2186.

    Most van úton a 3.:-)


    Nem mondom, hogy nem parázok.

    előzmény:
    Nikita 666 (78)
    2015-03-12  16:55
  24. 2015. március 12. 21:1385.

    Én is a kettesen szültem, és nem két doki csinál uh-t. Igaz, nem bent, hanem a magánrendelőjében. Pl az enyém is. Magánrendelése van, oda jártam hozzá, csinálta is az uh-t :)


    Azért az is gáz szerintem, hogy vki magánrendelés tarifáját elkéri, majd az uh-t meg a szonográfussal csináltatja, persze tb alapon, de azért magánrendelés árán.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856560 (51)
    2015-03-12  15:25

Címlap

top