Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikerterhesség vagy nem?

Detty1822
Létrehozva: 2015. március 11. 11:52

Sziasztok!

Kb. 3 hete pozítív lett a terhességi tesztem. Másnap enyhe vérzés jelentkezett, azonnal elmentem az orvoshoz aki, akkor még nem tudta a terhességet megállapítani (még nem volt látható a petezsák). Ma visszamentem az orvoshoz aki csinált hüvelyi uh.-t. Az uh. kettő petezsákot mutatott, (a méretek csak picit voltak eltérőek voltak) ,csak az egyik petezsákban van szívhang, azt mondta a doki a másik elhalt. Az orvos biztosan meg tudja állapítani, hogy a másik elhalt? Előfordulhat, hogy ha két hét múlva megyek vissza a másikban is lesz szívhang, vagy addigra felszívódik? Reménykedhetek még vagy ez már biztos? 



                     A válaszokat előre is köszönöm! :D

  1. 2015. március 13. 17:188.

    Fogalmam nincs. De nem tudsz változtatni aggódással semmin.  A meglevő biztos szívhangúnak örülj, vigyázz magadra és ne agyalj azon, hogy a MÁSIK majd jó lesz e, él e, van e, mert ezzel semmi nem változik, a stressz a dobogó szívű magzatnak viszont nem tehet jót. Ha a másik szemérmes, és él, meglesz. Ha nem, (az sem biztos, hogy élő magzat volt a másik) az is olyan tény, amin akarattal változtatni nem lehet. A meglévőnek kéne szánni az energiát, és mellesleg, ha plusszban még egy van- ajándéknak lehet venni. Ha egy élet nő benned, Ő is ajándék, akit várj szeretettel.

    előzmény:
    Detty1822 (1)
    2015-03-11  11:52
  2. Torolt_felhasznalo_483234
    Torolt_felhasznalo_483234
    2015. március 12. 17:537.

    Tényleg komolyan kérdezel egy bulvárfórumon ilyet? 


    Egyébként úgy gondolod, hogy ha most nincs szívhang, két hét alatt "beköltözik" valaki abba a petezsákba? Anyám...

    előzmény:
    Detty1822 (1)
    2015-03-11  11:52
  3. 2015. március 11. 21:396.

    Szia!


     


    Nekem ugyan így indult az előző terhességem. Két petezsák. Az egyikben embrió dobogó szívvel a másik üres. Sajnos nálam műtéttel végződött plusz kiderült hogy van egy harmadik is ami addig takarásban volt.


    A háromból kettő halt el és vitték magukkal a harmadikat is. 


    A terhességek nagy része ikerterhességnek indul, viszont az esetek 80-90 %-ban az egyik még az elején elhal. 


    Egyszerűen felszívódik. 


    Sajnos nagyon kicsi az esély arra hogy lesz baba a másik petezsákban, de ki tudja, vannak azért csodák is.

    előzmény:
    Detty1822 (1)
    2015-03-11  11:52
  4. 2015. március 11. 18:205.

    Sajnos a doki látja, hogy mi van vele, lehet szabálytalan lett a petezsák, nincs benne embrió vagy nincs szívhangja. Lassan fel fog szívódni, kis vérzésem is tapasztalhatsz.


    A másikhoz gratulálok! :)

    előzmény:
    Detty1822 (1)
    2015-03-11  11:52
  5. 2015. március 11. 13:084.

    laikusként: nincs, ha nincs szívhang, nincs szívhang. Reméljük az a kis egyszem egészséges lesz, erre koncentrálj.

    előzmény:
    Detty1822 (3)
    2015-03-11  12:55
  6. 2015. március 11. 12:553.

    Az orvos egyértelműen elhaltnak nevezte,  annyira megdöbbentem, hogy nem igazán tudtam hirtelen mit kérdezzek, de most, hogy utána olvasgattam, így fogalmazódtak bennem meg ezek a kérdések.


    Nem arról van szó hogy szeretnék ikreket, vagy nem szeretnék (egyébként már van két gyermekem,) csak kíváncsi lennék van e esély arra, hogy esetleg mégis kettő bébi lesz.


     

    előzmény:
    KN18 (2)
    2015-03-11  12:15
  7. 2015. március 11. 12:152.

    Ezeket a kérdéseket miért nem az orvosnak tetted fel?


    Miért szeretnél ikreket?

    előzmény:
    Detty1822 (1)
    2015-03-11  11:52

Címlap

top