Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Örökbe fogadnánk

1425764158
Létrehozva: 2015. március 9. 16:30
Nagyon vágyunk egy kisbabára, akit örökbe fogadhatnánk. Minden iratunk megvan hozzá, de sajnos a gyámügyes várólista hosszú. Nyílt örökbefogadásra is nyitottak vagyunk, ahol a szülőanya személyesen is megismerhetne minket. 

A baba szerető családban, jó anyagi körülmények között nevelkedne.


Kérem, ha valaki örökbeadáson gondolkodik, keressen fel minket, köszönjük:  http://www.orokbefogadas.eoldal.hu/




SZÁMUNKRA AZ IS NAGY SEGÍTSÉG, HA EZT AZ OLDALT MEGOSZTANÁD A FACEBOOKON:




http://www.orokbefogadas.eoldal.hu/




 




 




Köszönjük!!!!!



  1. 2015. március 17. 21:55120.

    A problema az internet,hiaba nem nyilt az orokbefogadas,aki keres ,talal,vagyis aki eleg ugyes  a neten es hajlando egy kicsit aldozni is ra,azelott papirok elvesztek,elegtek,de ma mar a central computerben meg tudjak talalni,mert minden regisztralva  van.

    előzmény:
    Gina424 (118)
    2015-03-17  14:22
  2. 2015. március 17. 16:13119.

    Nohát ugyanezt írtam, mint te az utolsó mondatodban. De:nagyobb gyereket viszont nyugodtan lehet a TEGYESZ-től örökbefogadni, jó pár éveset is, mert róla aztán már lehet tudni, hogy mi van a fejében, hogy okos esetleg és nem az ellenkezője, vagy éppen terhelt valamivel..

    előzmény:
    Gina424 (117)
    2015-03-17  14:20
  3. 2015. március 17. 14:22118.

    Szerintem ezt a törvényt nem fogják megváltoztatni, mert nyugaton is inkább a nyílt örökbefogadás az elterjedt. Nem hiszem, hogy ezen változtatni akarnak.

    előzmény:
    kekelefant (116)
    2015-03-16  22:15
  4. 2015. március 17. 14:20117.

    Amikor mi jelentkeztünk a TEGYESZ-nél úgy volt, hogy hazavihetted a babát, de tudtad, hogy hat hétig még vissza kell adni, ha úgy alakul.


    Egyébként meg az ismerőseimnek mindnek nagyon halmozottan sérült újszülötteket ajánlottak fel csak. Még végighallgatni is borzasztó volt a TEGYESZ-es újszülöttek "kórtörténetét".


     


    A magam részéről nem tudom melyik a jobb megoldás a nyílt vagy a titkos. Mióta a nyílt ilyen "divat" azóta sajnos a Tegyesztől nem igazán lehet olyan újszülöttet kapni, akit az ember tényleg szívesen örökbefogadna.

    előzmény:
    eda-1952 (114)
    2015-03-16  15:59
  5. 2015. március 16. 22:15116.

    Egy huszeves orokbe fogadott lany mar eleg idos ,hogy megertse ki az igazi anyuka,de talan 13-14 evesen meg nem[plane ha nem mondtak meg meg neki]elkabul a csinos fiatal az egbol csoppent 'igazi'anyatol,es evvel mindenkinek kart okoz.


    Hogy mikor lesz MO-n uj torveny,talan egy masik generacio kellene akik jobban dontenek.Talan jobb lenne ha az orokbefogadok,nem tudnak kitol kapjak,es eleve maskeppen allnanak hozza,mintha ugy tudjak a szulok degeneraltak,alkohol es drogfuggok,mire szamitsanak akkor a babanal?

    előzmény:
    Gina424 (112)
    2015-03-16  14:35
  6. 2015. március 16. 22:08115.

    Es foleg ha a gyerek ismert lesz,akar szinesz,fottbalista,tehat penzrol van szo,es megszolal az anyasziv,de hogy addig miert halgatott?Csaladban persze egesz mas,de ott sem lenne muszaly,mert a tinikorba ero gyereket megzavarja .

    előzmény:
    eda-1952 (111)
    2015-03-16  12:10
  7. 2015. március 16. 15:59114.

    Csak alkoholista , drogos kisbabát? De ez nem igaz! Az  igaz, hogy a TEGYESZ-nél azóta van olyan kevés újszülött, mióta az alapítványok szabályosan elszipkázzák előle, de ez pl nem jelenti ám azt, hogy ott nincsenek ilyen babák...és azt sem, hogy a TEGYESZ-nél csak olyan van. Mi több, egy alkoholszindrómás gyereket onnan te nem kapsz  örökbe, mert nem adják ki---ha gyanús, akkor már csak azért sem viszed haza 4 napos korában,mert előbb kivizsgálják. Egy ugyanennyi idős babát ha haza tudsz vinni, ő nincs alaposan kivizsgálva,, bár a durva tünetek persze látszanak, ha vannak. De most képzeld el, hogy hazaviszed a kórházból, aztán szólnak, hogy ki kéne vizsgálni mégis, vagy megjött egy eredmény..((( A kórházból való hazavitelnyílt. öf-nél érdekes lesz, bár nem tudom hol tart a dolog: ha ott is joga lesz az anyának pár hétig meggondolni magát, mint a titkosnál---akkor kiváncsi vagyok, hol lesznek a babák a jogerőig,mert biztosan nem meri mindenki hazavinni. És pont ezért nem lehet a TEGYESZ-nél újszülöttet kapni, hiszen vállalni kéne, ha anya meggondolja magát pár hét múlva, akkor vissza kell adni..((( Így viszont nem tisztességes az eljárás a szülőanyákkal szemben: attól függően kire bízzák az újszülöttjüket, változik a joguk.

    előzmény:
    Gina424 (113)
    2015-03-16  14:37
  8. 2015. március 16. 14:37113.

    Igen, de ez baromi nehéz döntés. Mert manapság titkos örökbefogadással gyakorlatilag csak alkoholista drogos kisbabát lehet örökbefogadni, mert a többit nyílt örökbeadással adják oda. Márpedig egy olyan kisbaba, amelyik már eleve drogfüggően jön a világra...

    előzmény:
    eda-1952 (111)
    2015-03-16  12:10
  9. 2015. március 16. 14:35112.

    Szia!


     


    Ebben nem értek veled egyet. Ha egy húsz éves kislány szereti az örökbefogadó szüleit, és kicsi kora óta úgy nevelték, hogy tudta, ő egy örökbefogadott kislány, akkor nem fog neki fájdalmat okozni, ha felbukkan az anyukája. Ahogy szerintem az örökbefogadóknak és az örökbe adónak is tudnia kell ezt a helyzetet kezelni. Persze az élet produkál nagyon durva dolgokat, de hibaszázalék mindig van. Nem lehet semmi sem tökéletes. Ahogy két szomszéd egy almafán össze tud veszni, úgy egy ilyen nagy horderejű dologban aztán nyilván még nagyobb érdekellentétek merülhetnek fel.


     


    Na hát, hogy ez mikor lesz engedélyezve Magyarországon... Lehet, sohanapján.

    előzmény:
    kekelefant (110)
    2015-03-15  22:20
  10. 2015. március 16. 12:10111.

    Látom, egyetértünk. Én nagyon ellene vagyok a nyílt örökbeadásnak (kivéve persze a családon belülit), mert lesz ebből még fájdalom és botrány is... Úgy értem, lesznek esetek bizony, ahol anyuka megjelenik nagykorúság tájékán, megzavarva a gyereket, vagy zaklatva a szülőket..(((Nem azt mondom, hogy mind, de hogy elő fog fordulni, az biztos..(((

    előzmény:
    kekelefant (110)
    2015-03-15  22:20
  11. 2015. március 15. 22:20110.

    Igy mar lenyegesen egyszerubb.De a nyilt valtozatnak is vannak hatranyai.Egy tini,orokbe ad egy kislanyt[mindegy a neme]es 20 ev mulva megjelenik,raert karriert epiteni,jol nez ki ,mondja en vagyok az igazi anyukad,holott   masok neveltek a gyereket,masok penzebe kerult almatlan ejszakakba,aztan a gyerek nem erti mi van,es borzaszto fajdalmat okoz a nevelo szuloknek.Nem penzrol van szo,csak lelki serulasrol.Ez senkinek sem jo[kiveve a az anyanak aki orokbe adta a gyereket ,hagy neveljek masok].Sokak szerint ha egyszer lemondott,akkor ne probaljon senkit megzavarni.


    Gina,bocsi megegyszer nem akartam ,csak amig ennek a legalis oldalat meg nem oldjak,addig nem lesz dontes.Hogy az mikor lesz talan egy masik szazadban?

    előzmény:
    eda-1952 (106)
    2015-03-15  08:58
  12. 2015. március 15. 19:40109.

    Hát szerintem nem túl jó példa, amit felhoztál. Elvégre, ha egy férfi akarja a saját gyerekét, akkor indíthat apasági vizsgálatot, és a DNS teszt alapján bármikor a nevére veheti a saját gyerekét. A gazdag is meg a szegény is. A törvényi vélelem az ilyen esetben csak annyit jelent, hogy házastársak esetén a férjnek nem kell nyilatkoznia a gyerek születésekor, hogy a baba az övé. Ha viszont bárkiben gyanú merül fel, akkor van rá lehetősége, hogy kiderítse ki az igazi apa.


    Nem tudom milyen brutális megoldásról írsz, leírhatnád.

    előzmény:
    Nikita 666 (103)
    2015-03-13  21:05
  13. 2015. március 15. 19:33108.

    Bocs, én meg azt hittem kötözködsz! Ezer bocs!


     


    Szerintem mindig mindennel van probléma, ennyi erővel az ember az úttesten se menjen át, mert veszélyes. Én úgy gondolom, hogy a döntést az érintetteknek kéne meghozni nem a felsőbb hatalomnak. Elvégre felnőttek vagyunk.

    előzmény:
    kekelefant (100)
    2015-03-12  23:07
  14. 2015. március 15. 09:12107.

    A jogról eszembe jutott, hogy ma az alapítványok miatt egyre több  a nyílt örökbefogadás. Tessék, jogszabályt idézek, nekem furcsa, ha belegondolsz pl olyanba, hogy anyuka örökbead  fiatalon egy gyereket, aztán rendeződik a helyzete, jó módban neveli fel a később született gyerekeit,akik enyhén szólva is pislogni fognak, ha a hagyatéki tárgyaláson megjelenik egy számukra idegen...


    "


    Az örökbefogadott örököl a vér szerinti rokonai után is?
    A titkos örökbefogadás kivételével az örökbefogadás jogi ténye nem változtat az örökbefogadott és vér szerinti rokonai között fennálló öröklési jogi kapcsolaton. Így tehát az örökbefogadott – mind vér szerinti mind örökbefogadó szüleivel – öröklési jogi kapcsolatban áll (kettős öröklési jogi kapcsolat).


    Sajátos helyzet áll elő akkor, ha örökbefogadott az örökbefogadó vér szerinti rokonai is. Ebben az esetben örökbefogadott megkapja a törvényes örökrészét mint vér szerinti leszármazó, de megkapja a rá eső hagyatéki hányadot úgy is, mint az örökhagyó örökbefogadott gyermeke. Ez a sajátosság fordított arányban is fennáll.


    Ha az örökbefogadott után sem az örökbefogadó, sem annak rokona nem örököl, törvényes örökösök az örökbefogadott vér szerinti rokonai."

    előzmény:
    Nikita 666 (103)
    2015-03-13  21:05
  15. 2015. március 15. 08:58106.

    Én amikor arról beszélek, hogy megszültem volna a testvérem vagy a gyerekem gyerekét, akkor értelemszerűen arra gondolok, az ő gyerekük, csak nem tudja kihordani, ebben segítek. A petesejt és a spermium is övék. A petesejt adományozás az szerintem születés előtti örökbeadás, nem tudnám olyan könnyen felfogni, hogy segítek...igaz, a férfiakat sem értem, bár meg lehet magyarázni részükről.

    előzmény:
    kekelefant (105)
    2015-03-15  01:51
  16. 2015. március 15. 01:51105.

    De akkor megint eloadodik a legalis kerdes,ha ajandek petesejtbol van,akkor felig a tied.A petesejt donor,a beranya megszuli,akkor az mar nem a ver szerinti anyuka,esetleg az apuka az .Bocsi nem kotekedni akarok,de ahogy mondtam most lett vege egy hosszu dokusorozatnak,es mar technikailiag is sok problema lett bemutatva,itt tovabbra is legalis.

    előzmény:
    Nikita 666 (104)
    2015-03-13  21:15
  17. 2015. március 13. 21:15104.

    Én is gondolkodtam hasonlón, hogy segítek valakinek, vagy petesejtet adok. És tudod mi a furcsa? Nem is gondoltam pénzre, nem is érdekelt, nem is kell.  Az egy különleges öröm, ha valakit hozzásegíthetünk egy saját gyerekhez. A családtagok pedig általában ingyen meg is tennék, kivéve a kezelési költségeket, és némi minimális pluszt. A lényeg ott van, amikor látják hogy a vér szerinti anyuka mennyire örül. És nem hinném én azt sem, hogy zargatnák őket. Az elején biztosan többször látogatná, de mivel nem ő neveli, érzelmileg nem kötődne annyira, mint a saját vérszerintiekhez. A babának pedig lenne egy szülőanyja, és egy édesanyja.

    előzmény:
    1425764158 (102)
    2015-03-13  18:43
  18. 2015. március 13. 21:05103.

    Bizony én sem kekeckedem, csak filózgatok.


    És meg is van a buktató. Ha jogállásról beszélnek, akkor vegyünk például egy dúsgazdag férfit. Ez a férfi felcsinál egy nőt, aki megszüli egy másik családba a kakukktojást, miközben az ő neje egy szegény férfitől esik teherbe, ő azt a babát viszi a családba. Ha a gazdag férfi meghal, mai jogállás szerint az ő otthoni kakukkja örököl, noha semmi köze hozzá, viszont a vér szerinti gyereke nem kap semmit, hiszen házasságba született, noha házasságon kívüli kapcsolatból.


    Tudsz követni? Mert jelenleg EZT védik! Amelyik családba születik a gyerek, azé a családé lesz. Mert házasságba született fiókát automatikusan a férj gyerekének ismerik el, még akkor is, ha a férj nemzőképtelen.


    Erre viszont van egy brutális megoldás. Le sem merem írni, a ti szemetekben eretnekség lenne.


     


    A lombikot felejtsük el, sima ügy. Habár, ha az élet fogantatását a spermium és a petesejt egyesülésétől tekintjük életnek, akkor a baba jogilag a kis csészéé. Márpedig onnantól élet az élet, még mielőtt a méhbe beágyazódna.


     


    Jut eszembe...elmesélem. Az egyik ország jogot hallgató állampolgára talált a régi jogszabályok között egy érvényben lévőt, de elavultat. E szerint minden utazónak joga van megsütni a kifőzde konyháján a magával vitt húst. A csávó beszervezte két haverját, akik elegáns öltözetben beültek az étterembe, hogy később tanuskodhassanak. A csávó pedig toprongyosan, büdösen, koszosan bement az étterembe, és hangosan követelte hogy ott megsüthesse a magával vitt szelet húst. Naná hogy kidobták. Naná hogy feljelentette az éttermet. Naná hogy megnyerte a pert. Azt a törvényt gyorsan meg is változtatták. Mivel idejét múlta, elsiklottak felette.

    előzmény:
    Gina424 (97)
    2015-03-12  22:43
  19. 2015. március 13. 18:43102.

    Egyszer Czeizel E. próbálkozott a béranyaság mellett kiállni, állítólag több száz nő jelentkezett is, hogy béranya lenne. De mint általában hamar rázúdítottak minden szennyet a professzorra. 

    előzmény:
    eda-1952 (101)
    2015-03-13  10:27
  20. 2015. március 13. 10:27101.

    Ebben tökéletesen igazad van! Legjobb tudomásom szerint nagyon sok (és nem szegény) országokban is megengedett a béranyaság, ami ha vérrokonok közt történik, akkor tulajdonképpen nem is jó kifejezés. Mi meg csak olvashatunk róla, hogy máshol testvér,sőt anya is hordhat ki babát testvérnek, gyereknek.

    előzmény:
    Nikita 666 (79)
    2015-03-12  22:05
  21. 2015. március 12. 23:07100.

    Neked gratulalok,mert azt irtad,hogy nem mentetek Indiaba,mert megis terhes lettel,tehat a babahoz!


    Igen neztem sok dokufilmet,interjukat,persze volt ahol minden a tervszeruen ment,de a legtobbnel nem,es tobb hetes musor volt errol.Onnan tudom,vagyis hallottam a kulonbozo problemakat.Itt legalis tovabbra is,de erdekes volt a programot nezni.Teoretikusan minden maskepp hangzik,elolenyekrol beszelunk,nem robotokrol.

    előzmény:
    Gina424 (98)
    2015-03-12  22:46
  22. 2015. március 12. 22:5999.

    Bocsi,egy regebbi temahoz irtam,mikor kerdezted,hogy mit erez az a no,aki kakukktojast visz a hazassagba,azokrol az idokrol beszeltem,a ver szavarol,hogy mas gyereket nevelte egy ferfi,ha nem is tudta es megis jol sikerult.De ez mar elavult,az meg az adaptalasnal volt.

    előzmény:
    Nikita 666 (90)
    2015-03-12  22:27
  23. 2015. március 12. 22:4698.

    Bocs de egész pontosan mihez gratulálsz? Magadnak ahhoz, hogy sikerült ezt ilyen szépen végiggondolni?


    Szerinted egy kétgyerekes anyuka nem lehet annyira felnőtt, hogy eldöntse le tud-e majd mondani a kihordott gyerekről vagy sem? Egy pasi nem szeretheti annyira a (meddő) feleségét, hogy ne induljon rá a béranyára? Láttál már interjúkat béranyákkal és vér szerinti szülőkkel? Ez a dolog létező gyakorlat elég sok európai országban, és képzeld, működik...

    előzmény:
    kekelefant (94)
    2015-03-12  22:36
  24. 2015. március 12. 22:4397.

    Bocs, de ez csupán filozófia fejtegetés (és ezt most nem kekeckedésből írom) A lényeg, hogy ha beültetik másik anya méhébe, akkor megváltozik a családi jogállása. Nem a családon belüli helyzete változik meg, ilyen jogi fogalom nincs. Ha nem ültetik be sehova, akkor meghal, és senki sem követett el jogsértést. Ha a saját anyukája méhébe ültetik be, és nem tapad meg, hanem elmegy, akkor sincs jogsértés csak egy sima lombik program. A dolgot lehet a hatályos jogszabályok szemszögéből nézni, meg lehet filozofálgatni róla, de sajna a kettőt keverni totál felesleges, mert nincs értelme. Persze a filozofálgatás alapján meg lehet változtatni a hatályos törvényeket, de úgy gondolom, hogy az egy meglehetősen nagy falat lenne...

    előzmény:
    Nikita 666 (93)
    2015-03-12  22:33

Címlap

top