Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Köhögés csillapító gyerekn

Klaudiacica
Létrehozva: 2015. március 4. 19:35

Elkapta a 7 éves kislányom az influenzát, és már 3-ik hete nem keveredünk ki belölle. Sajnos abban az időszakban van, hogy rengeteget köhög, és már nam akarom mesterséges adalékokkal tömni. Tud valaki természetes gyógymódot ajánlani? 

  1. 2015. március 6. 20:5313.

    Mitor orrkenőcs.

    előzmény:
    Klaudiacica (1)
    2015-03-04  19:35
  2. 2015. március 5. 16:5612.

    Nem feltételeztem, hanem érdeklődtem.

    előzmény:
    sabanka (11)
    2015-03-05  15:10
  3. 2015. március 5. 15:1011.

    én meg úgy értettem, hogy miért gondolja mindenki, hogy nem ment vissza az orvoshoz? :-D


     

    előzmény:
    évi* (10)
    2015-03-05  15:02
  4. 2015. március 5. 15:0210.

    Az orvos kérdést én úgy ertettem, hogy ISMÉT.


    Abban biztos vagyok, hogy orvos diagnosztizálta az influenzát, csak előfordul, hogy szövődményként lép fel egy tüdőgyulladás (ne legyen). Ha marad a masszív köhögés, akkor érdemes megint meghallgatni a tüdőt. Ha tiszta a tüdeje, akkor a köhögés "csak" kellemetlen és lehet végigpróbálni a másnál bevált praktikákat. Ha nem tiszta, akkor kap megfelelő gyógyszert.

    előzmény:
    sabanka (9)
    2015-03-05  14:22
  5. 2015. március 5. 14:229.

    hihi, gondolom biztos vitték a gyereket orvoshoz, hiszen influenzás volt. (miért gondolja ezt mindenki??)


    Sajnos van az úgy, hogy semmi, de semmi nem segít (már magamon is kipróbáltam az egyik évben, nem csak a gyereken ...), a végén úgy múlt el a köhögésem, hogy jött a május, napsütés, 30 fok. Erre még egy kicsit várni kell ...


    Azóta bevallom én semmiben nem hiszek, néha hetekig tudok kínlódni, a legjobban ilyenkor az airways rágó segített :-) Persze ezt nem adom a gyereknek  (bár már ő is kipróbálta, rögtön megállítja a köhögési ingert) ... nála csak az antibiotikum segít hosszabb köhögés esetén ... sajna ...

    előzmény:
    évi* (8)
    2015-03-05  13:08
  6. 2015. március 5. 13:088.

    Ex-csecsemő és gyeremekszakápolóként azt tudom mondani, hogy így a képernyőn keresztül halvány lilám sincs róla, hogy köhög a gyereked és ennek megfelelően hogy kéne csillapítani. :-)


    Amúgy jobbulást neki.


    Mikor látta utoljára gyerekorvos? Néha érdemes ráhallgatni, nem ment-e át tüdőgyulladásba.


    Láztalan? Jó kedvű, jól eszik?


    Milyen a köhögése? Száraz? Hurutos?


    Az tuti hogy nem baj, ha mézzel eteted, és az sem, ha éjjelre párásítasz. Ezekkel biztos, hogy nem ártasz, de azt nem ártana tudni, hogy biztos elég-e ennyi.

    előzmény:
    Klaudiacica (1)
    2015-03-04  19:35
  7. 2015. március 5. 12:387.

    Nekem száraz köhögésre a legjobb eddig a mézes hagyma leve volt. Én már hánytam a köhögéstől, semmi nem segített, nem tudtam aludni, akkor itt a fórumon olvastam ezt. Egy - fél óra múlva kb simán aludtam...


     


    Egy fej vöröshagymát kell apróra vágni, bögrébe beletenni és mézzel felönteni. Kb fél órát állni hagyni, a hagyma levet ereszt és ez elkeveredik a mézzel, ebből kell kanalazgatni. De eláll 1-2 napig, szóval egy adag elég is szokott lenni. Én napközben többször is bekapok 1-2 teáskanálnyit belőle. Az íze nem olyan rossz mint hangzik amúgy.


    Jah és ha már ott maradt a hagyma héja, akkor abból meg teát főzök....


     


    Jobbulást :-)

    előzmény:
    Klaudiacica (1)
    2015-03-04  19:35
  8. 2015. március 5. 11:356.

    Egyébként meg igyatok sok-sok mézes-kakukkfüves-hagymateát!

    előzmény:
    Klaudiacica (1)
    2015-03-04  19:35
  9. 2015. március 5. 11:345.

    Ha van inhalátor készüléketek használjátok, ha nincs, szerezzetek be egyet, érdemes rákérdezni a gyerekorvosnál, a miénk receptre írta fel, így drágának sem volt mondható. Salvus vízet porlasztunk vele, szinte azonnal enyhíti a köhögési ingert + köptető hatása is van, tehát nem azért hat mert lezsibbaszt (mint mondjuk egy köhögéscsillapító ami lidoaint tartalmaz), csak nyugtatja a hörgőket. 100%-ig természetes. ;)


    Jobbulást! ez az influenzakör elég makacs egy dög, rajtunk is átment...

    előzmény:
    Klaudiacica (1)
    2015-03-04  19:35
  10. 2015. március 5. 08:524.

    Lehet nem is csillapító kell, hanem köptető. Nálunk ha egyet-kettőt köhög valamelyik gyerek, adom az ACC-t. Szinte azonnal eltűnik a köhögés, plusz éjszakára mellbalzsam, homeopátiás Ipecacuana.


    Én most köhögtem úgy két hétig, hogy majd meg fulladtam, az orvos már antibiotikumot írt fel, mert hiába volt a Stodal, meg lándzsás útifű felváltva (kismamaként mást nem adtak). Amint abbahagytam a szirupokat 1-2 nap alatt elmúlt a köhögés, csak orrsprayt használtam és kamillás inhalálást.


    Jobbulást.

    előzmény:
    Klaudiacica (1)
    2015-03-04  19:35
  11. 2015. március 4. 21:103.

    Lándzsás útifű szirup hatásos szokott lenni enyémnél főleg a nehezen kezelhető éjszakai kínzó köhögésre használjuk de termeszetesen barmikor jól jön!

    előzmény:
    Klaudiacica (1)
    2015-03-04  19:35
  12. 2015. március 4. 20:522.

    http://www.webbeteg.hu/cikkek/gyermekgyogyaszat/189/a-koh oges-es-csillapitasa


    Miféle "mesterséges adalékokkal" "tömöd" a gyereket?


    A linkből láthatod, nem mindegy, hogy hogyan köhög a gyerek. Az orvos felismeri a tünetekből, mi okozza a köhögést, Te meg nem biztos!


    Vidd orvoshoz (ha még nem vitted), és add AZT neki, amit az orvos felír/javasol, és ne kísérletezz a gyerekeden, mert rosszat is tehetsz vele!


    Gyógyulást a kislányodnak!

    előzmény:
    Klaudiacica (1)
    2015-03-04  19:35

Címlap

top