Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő 2016

bijuca87
Létrehozva: 2015. március 4. 12:38

Sziasztok!


 


 


 


Jó lenne olyan menyasszonyokkal beszélgetni, akik hozzám hasonlóan 2016-ra tervezik az esküvőjüket. Én már elkezdtem egy-két dolognak utána nézni a neten és ha minden jól megy akkor lassan a helyszín kiválasztása jön személyesen is, aztán apránként a többi dolog


Jó lenne tudni, mi mennyibe kerül, merre érdemes menni, milyen szolgáltatókat, helyszíneket ajánlotok! 


Nálunk egyelőre annyi biztos, hogy kb 70 fő lesz a vendégsereg, és nem szeretnénk nagy luxus esküvőt, valamint a dekor színe türkiz és sárga lesz. A helyszín valószínűleg Pest megyében, és mindenképp szeretném/nénk, hogyha a polgári szertartás külső helyszínen megoldható lenne.


Várom menyasszonytársaimat, hogy együtt ötletelhessünk a továbbiakban! 

  1. 2017. október 17. 15:50381.

    Ki ne szeretne egy gyönyörű menyecske ruha költeményben megjeleni az esküvőjén.


    Lagzi elképzelhetetlen minőségi vőlegény öltöny nélkül, hiszen a férfiaknak is fontos a megjelenés ekkor.


    A molettebb nők is vehetnek maguknak szép esküvői ruha darabokat a megfelelő helyen.


     


     

  2. 2017. március 9. 20:45380.

    Sziasztok!


     


    Ha valami újdonságra vágytok a homokceremónia és gyertyagyújtás helyett!


     


    www.folyadekceremonia.hu

    www.facebook.com/folyadekceremonia/

  3. 2016. október 25. 12:13379.

    Sziasztok, 


    ráakadtam egy érdekesnek tűnő lehetőségre, egy 360°-os esküvői videó-szolgáltatóra:


    360°-os esküvői videók - Éld Újra!


    Viszont még hasonlóról sem hallottam, valakinek van esetleg tapasztalata a kérdésben?


    Előre is köszönöm!

  4. 2016. július 29. 09:40378.

    Sziasztok!


    Nekünk nyár elején volt az esküvőnk és gondoltam megosztom a pozitív élményeket a fotózással kapcsolatban. Mi a fotoplus-t választottuk, hogy előhívassuk a készült képeket, nagyszerű munkát végeztek. Aztán elgondolkodtunk, hogy jó lenne valami maradandóbb is mint csak a fényképek, aztán körbenéztünk az oldalukon és találtunk olyan lehetőséget, hogy vászonkép készítés. Természetes a lehető legnagyobbat csináltattuk :D Azóta is nagyszerűen mutat a szobánk falán. Leendő menyasszony ajánlom figyelmébe az oldalt ----> http://fotoplus.hu/eskuvoi-ajandek

  5. 2016. július 10. 12:18377.

    Sziasztok!


    mi már megtartottuk 2015.dec.31-én az esküvőnket Visegrádon, szűk körben, vacsorával, lagzi nélkül. Tudom milyen gyöngyövűek a nyári esküvők, én azért mégis egy romantikus télit választottam :)Kicsit aggódtam az időjárás miatt, de nagyon nem bántam meg, hogy augusztus helyett (ez volt az alternatíva) a decembert választottuk! Hó ugyan sajnos nem volt, ám szerencsére eső-sár-latyak sem, és igazán csodálatos volt. 3 hónap elég volt a szervezéshez, mivel a lagzit kihagytuk, és a szolgáltatások télen sokkal elérhetőbben. A szilveszter talán kicsit macerás lehet, de nem megoldhatatlan. 


    A ruhám és cipőm eladósorba került, itt megnézhető: 


    http://www.jofogas.hu/budapest/Eskuvoi_vagy_szalagavato_ ruha__cipo___Maggie_Sottero_Felicity_modell_48522921.htm  


    Mindenkinek jó készülődést kívánok :) és sok boldogságot.


  6. 2016. Április 28. 12:21376.

    Szia Anett!


     


    Szerintem a molett hölgyeknél is ugyanolyan ruhát választani mint másoknál :) Meg kell találni, hogy mik az előnyösebb pontok,azt hangsúlyozni kell. De ez is sok mindentől függ. Ha a testalkat mellé alacsony is vagy, akkor nem ajánlott, hosszú földig érő ruhát választani,mert összenyom. Ugyan a fekete karcsúsít, de esküvőre nem illik ilyen darabban menni.


    A legtöbbször jó választásai opció, ha olyan ruhát választasz, ami mell alatt passzosabb. Itt lehet egy öv, szalag is. És melltől pedig bővebb fazon. Ha magassarkút veszel fel,akkor az is karcsúsít.


    Illetve a színekkel is tudsz játszani, hogy a bőrödhöz, hajadhoz melyik illik a legjobban.


    De biztosan sikerül a legjobbat megtalálni. :)


    (küldök pár fotót mintának)

    előzmény:
    Anett1218 (374)
    2016-04-25  16:30
  7. 2016. Április 25. 16:31375.

  8. 2016. Április 25. 16:30374.

    Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy tanu leszek a testvérem esküvőjén, és molett alkattal milyen ruhában menjek? Ötletek? 

  9. 2016. Április 25. 15:36373.

    Kedves docyka!


    Én teljes mértékben boikámé válaszával értek egyet.


    Mi is idén tartjuk az esküvőnket, nyáron, egy olyan településen, ahol a vendégseregből senki sem lakik. Hogy ez önmagában szép vagy nem szép, az mindenkinek a saját véleménye; mi ott találtunk olyan vendéglőt amit ismerünk, ami nekünk szimpatikus, és amit elfogadható feltételekkel tudtunk lefoglalni.


    Mi is latolgattuk a kérdést, hogy mi legyen a szállással, és végül amellett döntöttünk, hogy aki szeretne a közeli panzióban aludni, maga fizesse. Még ha ez nem is "szép dolog", és talán "nem illik", de egyébként igenis előfordul. Én is voltam már olyan esküvőn ahol fizették nekem a szállást, és olyanon is, ahol én fizettem magamnak. Ez utóbbi esküvőről az ara azóta is egyik legjobb barátnőm. Szerintem megsértődni sem "illik" azon, ha valahova szívesen hívnak, örömmel látnak, azonban ezt a költséget a vendégre hárítják.


    Szerintem is gondoljátok át, mire tudtok pénzt áldozni és mire nem.


    Akárhogyan is döntötök, sok boldogságot kívánok Nektek! :)

    előzmény:
    docyka (352)
    2016-01-29  05:33
  10. 2016. Április 21. 14:56372.

    Sziasztok! Ha van olyan képetek amit szívesen kiraknátok a falatokra akkor ezen az oldalon megtudjátok csináltatni csak el kell küldenetek a saját képeteket. Még ajándéknak is kiváló! http://grafikashop.hu/index.php?r=Home

  11. 2016. Április 5. 10:14371.

    Ha magad csinálnál az esküvődre több mindent, akkor csatlakozz facebook csoportunkhoz, ahol rengeteg "Csináld magad"/Diy-t, alapanyag forrást, ötletet osztunk meg! https://www.facebook.com/groups/1257788774231369/?fref=ts 

  12. 2016. március 28. 08:37370.

    Sziasztok

    @FeketeTulipán
    Sajnálattal hallom, hogy ilyen élményeid voltak a ruhaszalonokban.
    Csak Szegeden próbáltál eddig ruhát?
    Én Budapesten lakom, de ha Szegeden is van Royal szalon, akkor azt javaslom, hogy próbáld meg. Ami biztos, hogy ezekben a szalonokban nagyon szép ruhák vannak. Mivel alapvetően Szabolcs megyei vagyok, így biztosan tudom, hogy mind a Budapesti, mind a Nyíregyházi szalonjaik nagyon jók és az eladók is nagyon kedvesek. Ebben bízva, szerintem Szegeden sem lehet másképpen. A ruhák árai is ingadozóak, de ami jó, hogy sok ruha van, így mind stílusban mind árban találhatsz neked megfelelőt.
    Mivel nem vagyok ezen kívül képben Szeged környékén, ezért többet nem tudok segíteni,de neked is azt tudom ajánlani, hogy nyugodt csatlakozz a csoportunkhoz, és ott vannak környéki menyasszonyok is.
    ( https://www.facebook.com/groups/189875658048233/ )

    Ami még eszembe jutott. Én készíttettem egy lánnyal szalvétagyűrűket az esküvőnkre. És ő Szegedi. Ha gondolkodsz ilyenben,akkor nagyon szívesen segítek és megmutatom nekünk mit alkotott :)

    előzmény:
    FeketeTulipán (362)
    2016-03-08  23:57
  13. 2016. március 28. 08:32369.

    Sziasztok :)

    @ancsy0506 : Hol tervezitek az esküvőt? Nem merült még fel az, hogy esetleg étteremben tartsátok? Vagy ha a szabadtéri hatást szeretnéd megtartani, akkor vannak kifejezetten ilyen helyek is. Akár pajták. Ebben teljesen nem vagyok otthon, de van egy csoportunk, ahol van 1-2 menyasszony, hasonló tervekkel. Ha gondolod csatlakozz és ott tudnak neked ők is tanácsot adni ( https://www.facebook.com/groups/189875658048233/ )

    előzmény:
    ancsy0506 (368)
    2016-03-21  12:29
  14. 2016. március 21. 12:29368.

    Sziasztok!


     


    Nekünk augusztus 13-án lesz az esküvőnk.


    40 fővel számolunk. Amivel picit bajban vagyunk az a sátor bérlés, illetve asztalok-székek.


    Rengeteg árajánlatot kértem már, de hihetetlenül elrugaszkodnak az árakkal a szolgáltatók.....


    Nem tud valaki esetleg valami jó ötletet? Tapasztalat?


    Köszönöm

  15. 2016. március 18. 15:25367.

    Szia! Én 4 szalonban voltam, 2 Szeged, 2 kis városban. Szegeden a Royal szalont ajánlották, de nem voltam, a Csongrádi sgt nagy nevű szalon nekem hatalmas csalódás volt, szintén a csongrádin van 2 kisebb szalon is egymás mellett, ott voltam az egyikben, kedvesek voltak és varrnak is. Ha nem találtam volna máshol oda vissza mentem volna. Javaslom Szegeden kívül is nézz szét

    előzmény:
    FeketeTulipán (362)
    2016-03-08  23:57
  16. 2016. március 18. 11:55366.

    Sziasztok!

    Ha van pár szabad percetek, kérlek töltsétek ki a kérdőívemet szakdolgozatom kutatási részét segítve ezzel. Szakdolgozatom témája a "Green Wedding", mint környezettudatos esküvőszervezés új irányága. 


     


    Előre is köszönöm! :)


    A kérdőív itt érhető el: 


    http://goo.gl/forms/Axpp9Vfp3N

  17. 2016. március 14. 15:54365.

    Kedves Menyasszonyok, először is gratulálni szeretnék nektek és nagyon jó szervezést kívánni!
    Tavaly én is folyamatosan az akkor aktuális nlc fórumot bújtam és szereztem a jobbnál jobb ötleteket az esküvőmhöz.


    Most pedig szeretném figyelmetekbe ajánlani a menyasszonyi ruhámat, ha valaki még nem találta meg a száára ideálisat és nem szeretne túl nagy összeget szánni rá.
    A ruhát abronccsal együtt adom, akár postázom is. 

    Megvételre kínálom gyönyörű rövid-ujjas menyasszonyi ruhámat! Rajtam maximum 4 alkalommal volt, beleértve a próbákat is. Nagyon szép állapotban van és nagyon kényelmes viselni. A ruha kissé fényes hófehér anyagból készült, csipkés virágmotívumok és gyöngyök díszítik. A mellrésze, az ujjai valamint az A vonalban bővülő szoknya rész illetve az alja van így díszítve. A szoknya szabása A vonalú. Rövid ujja van amely tüllös anyagból készült és szintén virágokkal díszített. A ruha háta fűzős ezért kifejezetten a te alakodra állítható. Én úgy vásároltam az első tulajdonosától, tehát teljesen szép állapotban van. Nekem semmit nem kellett rajta igazítani, a fűzővel tökéletes volt. A ruhaméretem 42-44.
    Tartozik hozzá egy abroncs is, amely 3 karikás, anyaga kissé kopott, a gumit mi cseréltük ki. De természetesen ez nem látható a ruhán keresztül. Tárolás során kicsit eldeformálódott, de ez viselés előtt könnyen megoldható mert az abroncsban lévő műanyaggal bevont drót könnyen formázható, így csak a kívánt formára kell hajlítani. Az abroncs nagyon könnyű, ezért nem kényelmetlen a viselése.
     A menyasszonyi ruhaméretei: hosszúság: kb 155cm mellbőség: max: 51cm; min: 42cm karszélesség: 24cm ujja hossza: 24cm mell alatt kezd el bővülni, tehát a derékbőség és csípőbőség már nem számít.
    Én használat előtt és után is kimostam, kímélő programmal és vasalni is lehet.

    Ha kérdésed van, vagy valamiről szeretnél még fotót akkor írj üzenetet, nagyon szívesen válaszolok.  Próbálni Tolna megyében lehet, de postázom is. Ára 30 000 Ft, postaköltséget én állom.

    Ha felkeltette az érdeklődésed és további kérdésed lenne keress a farkas.ici@gmail.com email címen.


     


    További jó készülődést kívánok mindenkinek!


     

  18. 2016. március 12. 10:18364.

    Sziasztok!


    Igazan nem szeretnek zavarni, csak van egy elado menyasszonyi ruham tavalyrol, hatha erdekel valakit. Az eredeti ar (267.000,-) toredekeert. Erdeklodni privatban kernem!


    A csipke bolero nem tartozik a ruhahoz, bar nagyon ajanlom hozza, mert ettol meg romantikusabb a ruha. Abroncs nelkul, hatul fuzos (a kepen sincs abroncs, en is anelkul viseltem, igy extra kenyelmes, de megis kicsit "fluffy" volt) :D


    Meret: S-M-L


    En M-es meret vagyok, 166 cm, de a ruha a cipohoz van szabva, ami meg 6-8 cm magas sarokkal rendelkezett.


    Tisztitva es porzsakkal elado!


    Minden kerdesre szivesen valaszolok, proba megoldhato Dorogon (Komarom-Esztergom megye, 10-es ut). Postazas is megoldhato felar elleneben. Meg tobb kepet is tudok kuldeni.


    Koszi es tovabbi jo keszulodest mindnekinek! :)


     

  19. 2016. március 9. 00:01363.

    Szia!


     


    Nekünk a fotósunk pontos instrukciókat adott, hogy hány órakor menjünk fotózkodni, aszerint hogy mikor megfelelőek akkor a fényviszonyok. A szertartás max fél óra, de a közös fotózkodásra is rá kell szánni legalább ennyit. Ha tudjátok szerintem hozzátok előrébb egy fél órával és akkor nem lesz idegeskedés. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_246238 (359)
    2016-02-29  21:57
  20. 2016. március 8. 23:57362.

    Kedves boikámé!


    Ahogy javasoltad jó sok helyről kértünk ajánlatot és ma végre letettük az előleget is a tökéletes dekorosnál. A Fantazy Style mellett döntöttünk, első maimum kalkulálása is messze kedvezőbb volt a többiekénél és ma a pontosításnál majdnem leestem a székről meglepetésemben, a dekor virággal ültetőkártyákkal, pavilon díszítéssel stb. kb 120 ezerben állt meg végül. :) Madarat lehetne fogatni velem! Ők csinálták amúgy az esküvő kiállítást az Árkádban és az ottani dekorok nagy részét is :)


    Zene, ceremónia mester, helyszín, étel-ital megvan.. Már csak a meghívón szenvedünk no meg az elmúlt évben felgyűlt fókaizom ledolgozásán :)


    Ruhára tipp esetleg? Voltam pár szalonban és majdnem sírva rohantam el, annyira bunkók voltak az eladók....


    Gondolkodom varratáson is, de nem tudom ki foglalkozik ilyesmivel Szögeden...


    Addig is jó készülődést! :)

    előzmény:
    boikámé (350)
    2016-01-25  19:51
  21. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. március 2. 22:01361.

    Egy jó fotósnak nem okozhat gondot ez az időpont! :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_246238 (359)
    2016-02-29  21:57
  22. 2016. március 2. 10:32360.

    Sziasztok Kedves Régi és Új Menyasszonyok!


     


    Elég rég óta nem tevékenykedtem itt, hiszen átléptünk facebookra. Azóta az a csoport ellentétek miatt 2 részre bomlott, és mi egy újat hoztunk létre, ahol célunk egymás segítése a viták és negatívumok elkerülése mellett.
    Ha segítségre van szükségetek, vagy szeretnétek velünk együtt ötletelni a nagy napra, akkor nyugodtan csatlakozzatok hozzánk.


    Minden őszinte érdeklődő személyt, nagy szeretettel várunk:


    https://www.facebook.com/groups/189875658048233/


    Csodás napot kívánok mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_246238 (359)
    2016-02-29  21:57
  23. Torolt_felhasznalo_246238
    Torolt_felhasznalo_246238
    2016. február 29. 21:57359.

    Sziasztok!


    Engem az érdekelne, hogy akinek szeptember vége felé lesz esküvője kültéri helyszínen, az hány órára tervezi. Mi délután 6 órára tervezzük, de szeretnénk ha lenne idő csoportképekre még szabadtéren, a gratulációk stb után, mielőtt besötétedik. (elvileg fél 7 és háromnegyed 7 között kezd lemenni a nap) egy kicsit aggódom nem lesz -e későn így, de korábbi időpontra nem nagyon tudjuk átteni, max egy félórával. Van valakinek valamilyen tapasztalata ezekkel az időpontokkal kapcsolatban?

  24. 2016. február 24. 22:20358.

    Szia!


    Nekünk is külföldön lesz, Máltán, szeptember végén :) fix napot még nem tudok, de egy hetet fogunk a szigeten tölteni :)

    előzmény:
    hovandi9 (348)
    2016-01-22  12:56

Címlap

top