Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szavalóversenyre keresek

monikakyra
Létrehozva: 2015. február 24. 13:32

Sziasztok!  Most 2. osztályos lányomnak keresek szavalóversenyre verseket. Nem a modernakat, nem is ismerteket. Inkább olyan versek érdekelnek amiket ti is szavaltatok gyerekkorotokban versenyeken vagy akár a kendvenc gyerekversetek mostanság. Minden segitséget nagyon köszönök!

  1. 2015. február 28. 00:4111.

    Gyakorlottnak nem mondanám, de tapogatózunk :-D  Ügyeske a drágám, de nagyon nehéz neki ... vele verset választani.  Eléggé magánakvaló, nem szeret szerepelni,  hogy miért pont a szavalás kivétel nem tudom magam se.  Amiket Ő akarna elmondani verset - verseket  még komolynak találom hozzá.  Szóval, most nagyon keresési fázisban vagyunk megint.


    Nagyon köszönök minden egyes tanácsot és hozzászólast.

    előzmény:
    Ardian05 (10)
    2015-02-26  05:59
  2. 2015. február 26. 05:5910.

    Értem, akkor gxyakorlott versmondók vagytok! :-)


     


    hát, nehéz... volt, hogy mi klasszikussal, Petőfi verssel próbálkoztunk, nem volt sikeres, mert "nem lehet jól mondani" egy kisebb gyereknek...


    az enyém jövőre 5-es, szeretne menni megint, azzal is bajban vagyok, mert az már nem kisgyerek-kor, de még az igazán komoly versekhez még mindig kicsi... meglátjuk.


    esetleg nézz körbe úgy, hogy nem a kortárs költők, de nem is a nagy klasszikusok, hanem pl. a mi gyerekkori költőink verseit átnézed... az most nem divatos, de azért már eléggé modern...


     

    előzmény:
    monikakyra (9)
    2015-02-25  22:04
  3. 2015. február 25. 22:049.

     Ardian, ezért is keresek olyan verseket, amelyek régebbiek, de mégis gyereknek valók.  Megjártunk mi is pár szavalóversenyt, mondta Szalai Borbála: Boszorkányszombat cimű versét tavaly, akkor ű mondta egyedül, idén már 3man mondták. Utoljára  Barak László: Jónás - át szavalta. Más nem mondta.  Romhányit, Varrót, rengetegen választják, meg az ellenőrzős, kistestvéres, kislegényes, zsémbeszsófis stb. is sokszor elhangzik minden egyes szavalóversenyen.Hála istennek a lányomnak nemigen tetszenek. Most nagyon szeretné  a  Mondd, szereted az állatokat ciműt, de szerintem ez még nagyon nem neki való, talán olyan 2-3 év múlva.


    Tényleg kicsit tanácstalan vagyok. Interneten se igen találok régebbi jó verseket.


     


     

    előzmény:
    Ardian05 (8)
    2015-02-25  11:38
  4. 2015. február 25. 11:388.

    ha megengeded, nem ajánlok semmit, mert a kisfiam idén volt szavalóversenyen (az iskolait megnyerte, a kerületin 2. helyezést ért el), és láttam, hogy az interneten, fórumokon ajánlott versekkel az a baj, hogy könnyen bele lehet futni, hogy más is azt választja ki... (Mi pl. a kerületin háromszor hallottik a Szösznénét, kétszer a Hová lett az ellenőrzőmet, háromszor Romhányitól az interjút a farkassal, dev összesen vagy 8 Romhányi vers volt stb.)


    Viszont segítségként, amit a tanítónénik mondtak az értékelésnél: azt mondták, a nagy klasszikusok még nem valók 3-4-es gyerekeknek. Azt is, hogy Romhányi sem, mert hiába humoros, a poénok csak profin hangsúlyozó színészek versemondása esetén jönnek ki hibátlanul.


    Azt is mondták, hogy Varró Dániet jó a gyerekeknek, de nem könnyű őket jól elmondani.


    A gyerekeknek való versek, amit jól tudnak előadni, vmi kis törtémnetet mesélnek el, esetleg vannak be kis párbeszédek, amit ők jól átélhetően elő tudnak adni, fontos, hogy teljesen megértsék a vers mondanivalóját (pl. még ne adjunk nekik hazaszeretetről, önfeláldozásról, szerelermről stb. szóló verseket).


    Remélem segítettem, mert a jó versválasztás fél siker!


    Eredményes szereplést kívánok!

    előzmény:
    monikakyra (1)
    2015-02-24  13:32
  5. 2015. február 25. 10:317.

    Nadányi Zoltán:  Az első pogácsa

    előzmény:
    monikakyra (1)
    2015-02-24  13:32
  6. 2015. február 24. 21:156.

    Nagyon köszönöm eddigi javaslatokat!


    Lázár Ervin inkább próza, nem? Az valahogy nem megy neki, a verseket jobban szereti,  bár ahogy olvasgattuk a kisebbikem, elsős,  neki nagyon tetszettek. Lehet jövőre prózázik. 


    Romhányik nagyon jók!


    Klasszikusok, Petőfi, Arany, József Attila meg mások valahogy nem jutottak eszembe, de nem komolyak 2-osnak?


    Valamikor réges-régen szavaltam egy verset. Most nem jut eszembe se a költő, se a címe.   Olyasmiről szólt, hogy esik a szobában az eső, elárasztja a szobát, és a végén hogy bejön az anyuka és felébreszti, Ennyi ami rémlik belőle.Régóta keresem nem találom interneten. Ha esetleg valaki tudná, miről beszélek.... illetve írok


     

    előzmény:
    nuvolina888 (2)
    2015-02-24  15:42
  7. 2015. február 24. 17:425.

    Tééényleg! :-)

    előzmény:
    antironia (4)
    2015-02-24  16:29
  8. 2015. február 24. 16:294.
    előzmény:
    monikakyra (1)
    2015-02-24  13:32
  9. 2015. február 24. 15:443.

    Vackor?
    Petőfitől bármi(szeretem...Pl.: Falu végén kurta kocsma)
    József Attila(gyerekkori versei)

    előzmény:
    monikakyra (1)
    2015-02-24  13:32
  10. 2015. február 24. 15:422.

    Szia!


    Elsőre nekem Lázár Ervin: A kék meg a sárga című meséje jutott eszembe. Valóban inkább mese, de nagyon aranyos. Anno bezsebeltem vele az első helyet, úgyhogy szép emlékeim vannak róla. :-) Helyes kis történet.


    Itt találod: http://mek.oszk.hu/02700/02732/02732.htm#12


    Bármit is választotok, sok sikert a csemetének! :-)

    előzmény:
    monikakyra (1)
    2015-02-24  13:32

Címlap

top