Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kaáli Intézet kérdések

kisdinnye82
Létrehozva: 2015. február 23. 11:39

Sziasztok,


 


Csütörtökön megyünk az első konzultációra a budapesti Kaáliba.


Van valakinek tapasztalata, hogy az első konzultáción mi történik? Ilyenkor is csinálnak uh-t?


köszi a válaszokat!

  1. 2018. Április 3. 16:1740.

    Sziasztok


    A kérdésem,van bárki akinek a stimuláló injekciók,vagy tabletták mellékhatásokat okoztak?


    Köszönöm előre is


    Krisztina


     


     

  2. 2016. november 8. 12:1639.

    Mi Sajgó Attilához járunk,nagyon szimpatikus nekünk.

    előzmény:
    ZsZs (33)
    2015-08-27  17:19
  3. 2016. március 19. 06:1438.

    Sziasztok lányok!


    Tegnap teszteltem pozitívat!! Végre megérte vŕrni!


     

  4. 2016. március 19. 06:1137.

    Szia!


     Az elsőn csak beszélgettek a dokival és elmagyarŕzza a menetčt a dolgoknak. Ha voltak előző vizsgálati papírjaid azt mŕsold le mert kérni fogja és ő is elküld vizsgŕlatokra és ha szükséges a pŕrodat is.
    Ha megvan minden vizsgálat akkor megvŕrja mig egy ciklus elkezdődik és akkor már lesz uh. Remčlem tudtam segěteni.

    előzmény:
    kisdinnye82 (1)
    2015-02-23  11:39
  5. 2016. január 6. 08:5936.

    Szia!


    Sajnos nekem utóbb 2 embriót tettek vissza čs egy sem tapadt meg :( Most is kettőt fognak visszatenni mi kčrtük igy en ugy vagyok vele nagyobb az esčlye hŕtha mind a ketttő vagy az egyik marad velünk.


     

    előzmény:
    Hugi76 (25)
    2015-03-02  11:25
  6. 2016. január 6. 08:5235.

    Szia!


    Az első konzultációra jó ha a pŕrod is megy veled mert ő tőle is kčrhet a doki vizsgŕlatokat. Az eddigi papírjaitokat vigyčtek magatokkal mŕr ha voltak előző vizsgŕlatok . Beszčlgetčs törtčnik elmondjŕtok neki ami eddig veletek törtčnt čs a doki lemŕsolja magŕnak az eddigi vizsgŕlati papěrjaitokat. Fog vizsgŕlatot kčrni mindkettőtöktől ha szükséges de ez egyčni mindenkinek más és mŕs. Ha minden vizsgŕlat megvan ő ugy is mondja mikor kell jelentkeznetek čs ha minden ok bő tŕjčkoztatŕst ad hogy megy a lombik folyamata. Lehet vŕlasztanotok melyiket szeretnčtek a Tb ser vagy amit magatok finanszíroztok. Tegnap beszéltem a dokimmal a Tb - re augusztusra van időpont. Az első konzin nem szokott uh lenni vagyis nŕlam nem volt. Remčlem tudtam segěteni. Sok sikert! Barbi


     

    előzmény:
    kisdinnye82 (1)
    2015-02-23  11:39
  7. 2015. augusztus 27. 19:2334.

    Szia! 


    Mi hozzá jártunk, ha tudok szívesen segítek. De van egy zárt fórum róla itt az nlc - n amúgy. 


    Üdv: Kata 

    előzmény:
    ZsZs (33)
    2015-08-27  17:19
  8. 2015. augusztus 27. 17:1933.

    Sziasztok! 


    Van valakinek tapasztalata Dr. Sajgó Attilával kapcsolatban a bp-i Kaáliban?


     

  9. 2015. március 5. 19:5532.

    Lehet, hogy akkor én egy másik Szűcsöt láttam a neten, bár a János kórházból volt, de sokkal öregebb volt 40-nél.


    Majd még nézelődöm, hogy kiről milyen vélemények vannak.

    előzmény:
    kisdinnye82 (31)
    2015-03-05  16:41
  10. 2015. március 5. 16:4131.

    sajnos nem emlékszem, hogy beutalót kértek-e.....


    megkérdezték, hogy melyik dokit választom, de mivel senkit nem ismertem, mondtam, hogy mindegy


    én Szűcs dokinál voltam, de nekem ő nem tűnt öregnek, olyan 40-42 körül tippeltem max.


    én amúgy más dokit nem nagyon láttam ott (van a főorvos, akinél nem láttam, hogy jártak volna hozzá, mint Konczhoz és a Szűcs dokihoz)

    előzmény:
    Hugi76 (30)
    2015-03-05  15:23
  11. 2015. március 5. 15:2330.

    A Jánosban kérnek beutalót vagy elég bejelentkezni és vinni a leleteket? Ott amúgy minden doki öreg? Mert a Koncz és Szűcs dokik már elég öreg rókának tűnnek. Lehet ott dokit választani ha esetleg valamelyikről jókat olvasok?

    előzmény:
    kisdinnye82 (29)
    2015-03-05  14:56
  12. 2015. március 5. 14:5629.

    Szia,


     


    A János kórházban szerintem annyira nem vészes az anyagi oldal, mert ott "csak" a gyógyszereket kell kifizetni, persze ezek sem olcsók :-(


    A Kaáliban a vizsglatokért is kell fizetni, ami nem kevés pénz....


    Szerintem próbáld meg a Jánost, hátha pozitív lesz a benyomásod... Ott csinálnak andrológiai vizsgálatot, és ha ők látnak rá okot, akkor szerintem nem kell máshonnan bizonyíték az ICSI-hez. 


     

    előzmény:
    Hugi76 (28)
    2015-03-05  14:48
  13. 2015. március 5. 14:4828.

    Szia!


    Sajnálom, hogy cisztád lett, de drukkolok, hogy ne kelljen műteni.


    Biztos majd figyelembe veszik ezt is a stimulálásnál, bár én nem értek hozzá, de valószínűleg nem te vagy az első akinél ez előfordul. Egyelőre ne gondolj semmi rosszra, sikerülni fog.


    Én még nem döntöttem, próbálom a neten gyűjtögetni az infókat. Az anyagi vonzatától félek a legjobban, mert idén be kell fejeznünk a házfelújítást és új fűtés és új fürdőszoba lesz, így babára nem is biztos, hogy jut pénz. Lehet, hogy teszünk egy próbát a János kórházban, mert az lenne a legolcsóbb. Bár sajnos most is csalódtam, mert a férjem hiába ment el TB-s andrológiára, nem néztek semmit, így megint mehetünk magánban, ha valami okot keresnénk az Ő gondjára. Ahová most járok idén emelkedett a spermavizsgálat ára 12 ezerre és a tenyésztés még 6 ezer. Hogy miért nem csinálják meg TB alapon legalább ezt? Egyszerűbb az embert inkább lombikra küldeni, mint bármi vizsgálatot csinálni?


    Jut eszembe, ha bejelentkezünk valahová lombikra oda a nőgyógyásztól is vinnem kell valamit vagy elég az andrológia lelet, hogy az alapján ICSI-t javasolnak?

    előzmény:
    kisdinnye82 (27)
    2015-03-05  11:45
  14. 2015. március 5. 11:4527.

    Sziasztok,


     


    Kezdem azzal, hogy pénteken kórházba kerültem 


    A bal oldali petefészkemben van egy 6x5,8 cm-es ciszta. Hétfőn hazaengedtek, hátha magától felszívódik.... most várunk. Azt mondták, hogy lehet, hogy késni fog emiatt a menstruációm, de 2 nappal előbb megjött. Ez már jó. Sokszor az ilyen ciszta a menstruációval távozik, hát nem tudom, de még mindig érzem a feszülést. amikor elmúlt a menstruáció akkor kell visszamennem kontrollra, és akkor meglátják, hogy változott-e valami. Ha nem, akkor lehet, hogy műtenek :-(


     


    Olvastam azt a cikket az origón, és el is keseredtem picit, hogy kb. év végére lesz hely, de most nem bánom.... A ciszta miatt a tükrözést és a hormon vérvételt is tolnom kell.


    Kicsit meg is ijedtem a lombiktól így, hogy nehogy majd a stimulálások hatására is cisztáim legyen, de szerintem ez csak egy kis pánik volt......


    Na majd jövő héten meglátjuk mi lesz... Próbálok optimista maradni.

  15. 2015. március 2. 12:0226.

    Szia! 


    Mi sztem nem vagyunk átlagos pár a férjemmel, mert nálunk ő intézte az időpont kérést . Én annyit csináltam, h a honlapon megneztem a dokikat, mondtam melyik szimpatikus, és végül a harmadik legszimpatikusabbhoz kerültünk. Azt hiszem a másik kinezett dokihoz többet kellett volna várni és ezért. Úgyhogy szszerintem lehet választani a dokit.


    Igen tudják a nemet főleg ha ilyesmit  vizsgálnak, mint nálunk is, de nem mondják meg. 


    Sok mindentől  függ mennyit ültetnek vissza. A korodtol, a próbálkozások számától, az állapototoktol, hogy mennyi embrió lett, stb. De beultetes előtt megmondja a doki, h mennyi jó embrió van és ő mennyi visszaulteteset javasolja. Hallottam olyat, h kettőt javasolt, de a pár kiharcolt hármat. Sztem ha csak egyet szeretnétek, abba biztos belemennek. Mi kettőt szerettünk volna, és a doki pont ezt is javasolta. Egy maradt velünk. Párban fagyasztjak az embriokat viszont emlékeim szerint. Így ha mondjuk kettő embrió lenne beultetheto, de csak egyet kértek, nem biztos h le tudják fagyasztani a másikat, de nem akarok hülyeségeket írni. Erre is rá lehet kérdezni tőlük majd. 


    Én is féltem tőle. Biztos voltam benne hogy elsőre nem sikerülhet,  a férjem voltoptimistább :). 

    előzmény:
    Hugi76 (25)
    2015-03-02  11:25
  16. 2015. március 2. 11:2525.

    Szia, Te melyik dokihoz jártál? Ha kérek időpontot, akkor kérdezik, hogy kihez szeretnék menni?


    Visszatérve a genetikai vizsgálathoz, ha megnézik a kromoszómákat, akkor azt is megmondják, hogy lányt vagy fiút ültetnek be? Mert akkor már a nemét is látják ugyebár.


    Amúgy mindig két babát tesznek vissza? Férjem már attól retteg nehogy ikreink legyenek, bár én nem vagyok ennyire optimista, inkább attól tartanék, hogy egy sem tapad meg.

    előzmény:
    Malvin27 (23)
    2015-02-27  17:18
  17. 2015. március 2. 11:1824.

    Szia!


    Sajnos ezek nekünk nincsenek meg (HIV, hepatitis), bár a vércsoportom tuti rajta van valamelyik előző leletemen. Régebben nekünk csináltak kromoszóma vizsgálatot is, lehet, hogy azon rajta van a férjemé is.


    Majd írj a fejleményekről, kíváncsi vagyok.

    előzmény:
    kisdinnye82 (22)
    2015-02-27  15:59
  18. 2015. február 27. 17:1823.

    Szia, 


    Én is ismerem az érzést, hogy jobb lenne ha találnának hibát.. 


    Nem biztos, hogy kell mehtukrozes is. Sztem doki és beteg függő. Nekem csak petevezetek atjarhatosagit kért a dokim, de én másnál voltam.


    Mi is hamar kaptunk időpontot konzultációra, viszont májusban már csak novemberre volt lombik hely. Pár hete vagy az origon vagy az indexen volt egy interjú a Kaali proffal, abban azt írták, h ha most kér vki időpontot lombikos, azt októberre v novemberre tudják felirni. Próbálj rakeresni a cikkre sztem. 

    előzmény:
    Hugi76 (20)
    2015-02-27  13:39
  19. 2015. február 27. 15:5922.

    a HIV, Hepatits, vércsoport meghatározás, sperma analízis eredményeket fogadta el, gondolom látta, hogy 3 évre visszamenőleg van kb. 8 sperma analízis eredmény, és mind jó, a legutóbbi novemberi, így az nem fog most hipp-hopp változni

    előzmény:
    Hugi76 (19)
    2015-02-27  13:23
  20. 2015. február 27. 15:5721.

    Szia,


     


    Szerintem még nem akart belemenni ilyen korán, hogy mikorra lenne hely a lombikra, gondolom erről majd akkor beszél, ha kiderül, hogy nincs olyan probléma amit kezelni kell....


    Én január elején kértem az időpontot hozzájuk, szóval kb. 1.5-2 hónap. Az első konzultáció 15.000 Ft volt, és a férjem is jött velem, nem mondták külön, hogy mindkettőnknek menni kell, de szerintem ez így normális.


    A Jánosban az inszem is ingyen van, és a vizsgálatok is, a gyógyszerekért kell fizetni.


    A Kaáliban az inszem fizetős, a lombik támogatott.


    Nekem 3 inszem volt a Jánosban és 3 inszem magán dokinál - nála az inszem 30.000 volt + előtte az uh-ok 5000 Ft-ba kerültek, szóval az is volt minden hónapban kb. 50-60ezer + a gyógyszerek.... 


     


     

    előzmény:
    Hugi76 (19)
    2015-02-27  13:23
  21. 2015. február 27. 13:3920.

    Szia, lehet, hogy hülyén hangzik, de én már sokszor úgy voltam vele, hogy jobb lenne ha találnának nálam valamit, ami megmagyarázza a sikertelenséget. Igaz, én a rossz progeszteronszintet is problémának gondolom, de valahogy ezzel senki sem foglalkozott eddig. Pedig már a lányom is nehezen fogant meg és vetélésem is volt. Viszont stimulálással ez is megoldódik és progeszteront is adnak a lombik vagy inszem után.


    A gyógyszerek ára tényleg jó sok. Én most az inszemre csak clostit, ovitrelle szurit és utrot kaptam volna, persze ki is váltottam ezért is gondolkodom, hogy megcsináltatjuk ha már elég jók lesznek a kiskatonák hozzá. Viszont az inszem is 35 ezer ott, ahová most járok.

    előzmény:
    Malvin27 (17)
    2015-02-26  20:18
  22. 2015. február 27. 13:2319.

    Szia, örülök, hogy jól alakult az első konzultáció. Neked milyen leleteid voltak, amiket elfogadott? Méhtükrözésen még én sem voltam, de akkor erre számítani kell.


    Érdekes, hogy nem mondta, hogy várni kéne utána. Mondtátok, hogy a támogatott lombikra mennétek? Bár örülnék, ha tényleg nem kéne várni. Lehet, hogy év elején még több hely van???


    A konzultációs időpontra mennyit kellett várni? Oda mindkét félnek menni kell? És fizetni kell?


    A Jánosban ingyenes az inszem? Sajnálom, hogy ott nem voltak jók a dokik.


    Én is drukkolok neked, hogy elsőre sikerüljön a lombik.

    előzmény:
    kisdinnye82 (16)
    2015-02-26  17:39
  23. 2015. február 26. 21:0718.

    Drukkolok nektek, hogy javuljon a férjed eredménye! Aztán uccu neki az inszemnek vagy a lombiknak!  6 év jó sok idő, mi kicsit több, mint 4 éve próbálkozunk, és nincs még gyerekünk - nekem mostanra fogyott el az optimizmusom, és pár hete lettem kicsit depressziós, de pont jókor jött a Kaális időpont, most új erőre kaptam! 

    előzmény:
    Hugi76 (15)
    2015-02-26  14:19
  24. 2015. február 26. 20:1817.

    Szerintem az biztató, h nálad nem találtak bajt, és akkor még a férjed is javulhat! 


    A durva az, h támogatja az OEP a gyógyszereket, mégis iszonyat drágák. Mi emlékeim szerint arra is költöttünk 100-150.000,- Ft- ot, és tényleg minimális dózis kellett nekem. 


     

    előzmény:
    Hugi76 (15)
    2015-02-26  14:19

Címlap

top