Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyám kitagadott

Melimanó
Létrehozva: 2014. december 2. 08:38

Tegnap este világosan közöle velem, hogy többet be ne tegyem a lábam a lakásba és felejtsem el, mert beteggé tettem és nem akar miattam körházba kerülni. Azt mondta költözzek oda páromékhoz, mert nekem már ők a családom, otthon már nincs senkim. Anyu egyedül nevelt fel, amiért tisztelem és becsülöm is, de az én boldogságomat képtelen volt elfogadni. Ki nem állhatta a jelenlegi barátomat, ugyanis az exem szépen bemártotta őt, anyám meg elhitte a hazugságokat. Volt idő, mikor azt hittem rendben lesz minden, de amikor a barátom feljött hozzánk, anyám majdnem csak kitette a lakásból. Megkértem a páromat akkor, hogy onnantól kezdve ne foglalkozzon az én családommal, anyám meg már úgy állította be a dolgot, hogy a párom nem fogadja el az ő családját, akkor el lehet takarodni, és vigyen engem is, mert teljesen a saját képére formált. A legfájóbb dolog, hogy anyám ezt tette velem, hiszen rajta kívül nincs senkim. Megkaptam azt is, hogy szégyen, hogy eldobom a beteg anyámat (cukorbeteg, egyik szerve sem 100%-os de ápolni nem kell) holott ő mondott le rólam. Mégis mihez kezdjek így? Karácsonyozzak a családom nélkül? 

  1. 2015. február 7. 03:0929.

    Csodalkoztam, hogy mi ez? Tobb, mint egy eves cikk. Igen,en is megtalaltam ugyanezt valami folyoiratbol van kiasolva. Reg volt ez az egesz, amit irtam is, szeretnem, ha o valszolna maga,es o mondana el. Vagy mindegy mar. Vallasosak meg ne legyunk, ill legyen, aki akar. Hogy milyen dolog a vallas, meg egyenfuggo.

    előzmény:
    Bibige (28)
    2015-02-06  23:56
  2. 2015. február 6. 23:5628.

    Kivancsi lennek a lelkedre. Milyen ember az, aki ilyesmivel szorakozik. Surgosen vizsgaltasd ki magadat, amig nem keso.

    idézet:
    Sissi52 (24)
    2014-12-04 18:34:59

    Sejtem, kiről van szó, és hidd el nekem, hogy nem szórakozik. Egyébként meg nem 21 éves, ahogy írta, hanem legalább 45. Régóta ismerem. Vallásos szellemű édesanyja nevelte fel, aki pszichiátriai beteg. Őmellette leélt kb. 30 év után topikindító is pszichiátriai beteg lett. Egyébként egy kedves, jóindulatú, szimpatikus, ápolt nő. Mindenkit óvva intenék attól, hogy mániákusan vallásos legyen. Egy ismerősöm -- itt, az egyik topikban -- 27 éves szűz fiúnak adta ki magát. Nos, a szüzesség sajnos, stimmel, csak a korával variált 20 évet. Egy nőismerősöm szülei is mélységesen vallásosak. A nagyobbik lányukkal és a családjával nem állnak köszönő viszonyban sem. A kisebbik lányuk komoly pszichiátriai beteg lett a viselkedésük miatt, és a nővére lett a gyámja. Ma egy zárt otthon lakója. Emberek, mindenkinek mondom: SZÉP DOLOG A VALLÁS, KÖVESSÜK TANAIT, DE NE LEGYÜNK MÁR FANATIKUSAK!

    előzmény:
    Sissi52 (24)
    2014-12-04  18:34
  3. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. december 7. 12:3127.

    Ha hianyzik a Jezuska 24-en , akkor hivjad fel, es mondjad neki, hogy hianyzik. Ha nem , akkor is hivjad fel, mert jobban fogod magadat erezni a hivas utan.

    előzmény:
    Melimanó (1)
    2014-12-02  08:38
  4. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. december 7. 12:2926.

     ja es nem fog valaszolni se meg visszajonni se.


     


    De miert jonne vissza? Idejon es kitarja a szivet : rohadt nehezen el egy szituaciot.
    Raugrik egy csapat , meg itt-maradt , vadallatta valt nlc forumtars, lehuzzak a bugyijat, kritizaljak, lehulyezik, lebarmozzak...pedig o csak azt akarta, hogy valaki mellealljon


    Nehez lenne visszajonni, amikor pofanrugjak segitseg helyett


     

    előzmény:
    Amarynda (25)
    2014-12-07  12:09
  5. 2014. december 7. 12:0925.

    errol van szo.


    azert ismerjuk el nem kis teljesitmeny 2 nap alatt eljutni az elhatarozastol a 3? nappal ezelotti elkoltozesig + a kitagadasig. viharos tortenesek.


    ja es nem fog valaszolni se meg visszajonni se.


     


    tema lezarva. next please!

  6. 2014. december 4. 18:3424.

    Kivancsi lennek a lelkedre. Milyen ember az, aki ilyesmivel szorakozik. Surgosen vizsgaltasd ki magadat, amig nem keso.

    előzmény:
    Melimanó (1)
    2014-12-02  08:38
  7. 2014. december 2. 23:4223.

    Tenyleg, ahogy mondod. Valami konyvbol . Vagy folyoiratbol, ujsagbol, magazinbol.

    előzmény:
    csutak51 (21)
    2014-12-02  20:00
  8. 2014. december 2. 23:2422.

    Azt is kifelejtettem, hogy miert karacsonyozna egyedul, hiszen most koltozott a pasijahoz, es mint kiderult, annak csaladja is van.


    Karacsonyig meg szazszor ossze lehet veszni ilyen jo csaladoknal meg ki is lehet bekulni.

  9. 2014. december 2. 20:0021.

    Ez valami regény?


    Látszik (a zöld kijelölésen), hogy másolod valahonnan.

    előzmény:
    Melimanó (1)
    2014-12-02  08:38
  10. 2014. december 2. 18:5820.

    Na ja... A kitagadás eleve egy jogi aktus, és tkp. csak az örökségnél van jelentősége. De igencsak körbe van bástyázva, hogy milyen okok esetén lehet valakit kitagadni az örökségből.


    Az elköltözés nem tartozik bele. :-D :-D


     


     

    előzmény:
    Sissi52 (19)
    2014-12-02  18:48
  11. 2014. december 2. 18:4819.

    Amit irsz, annak alapjan anyad nem kitagadott, hanem megharagudott rad. Ha kitagadott volna, arrol papirt mutatott volna. Most ugy karacsonyozol,ahogy akarsz vagy tudsz, meg egyebkent is. Anyaddal, ha addigra kibekultok, ha meg nem, nelkule.


    Most tenyleg anyadnak megis mi baja, betegsege van?


    A cukorbetegseget nem egyik vagy masik embertarsunktol kapjuk el. Korhazba kerulhet pedig az, akinek be kell allitani a cukrat. Es csupan sajat maga miatt. Akkor lesz beteg, ha nem tartja be a szigoru szabalyokat, es nem akkor, hogy te mit csinalsz eppen vagy mit nem. Ezt neked is tudnod kell.


    Mit szegyen, hogy elhagyod a beteg anyadat? A cukorbeteg nem BETEG, csak szigoru szabalyok betartasaval kell elnie. Jo persze, ha van korulotte valaki, dehat ott van allandora a nagymamad.


    Szoval eldobod az anyadat, aki tulajdonkeppen kidobott teged az o lakasabol? Ne legyel mar gyerek.


    Cukorbetegseggel emberek millioi elnek es dolgoznak.

    előzmény:
    Melimanó (1)
    2014-12-02  08:38
  12. 2014. december 2. 15:1018.

    Itt nem arról van szó, hogy a topik indító egyszerű vagy tanulatlan ember....a problémája nyilván kitalált. Nem is értem mi a célja.... 2 nap alatt 2 topikot nyitott, össze-vissza kamuzik benne és eltünt mint szürke szamár a ködben. Ha én felvetek egy problémát beszélgetek a hozzászólókkal, reagálok a véleményekre. Miért vagyunk okoskodóak, mert egy idő után nem dőlünk be? Kihangsúlyozom....egy idő után....tegnap még normális véleményt alkottam, aztán kibújt a szög a zsákból.

    előzmény:
    felicienne (17)
    2014-12-02  14:03
  13. 2014. december 2. 14:0317.

    semiramis, ha te valoban szakember lennel, akkor tudataban lennel azzal, hogy vannak egyszerubb emberek is, vannak tanulatlan emberek is akar.


    Miert ne lehetne a ti. valos szemely, miert ne lehetne EZ eppen az o problemaja, miert ne beszelgethetne eppen errol? Mert neki nem cafrangos trendi problemaja van?


    Nyilvan rossz helyet talalt maganak ez a szerencsetlen is. Egy VALODI szakember tudna kezelni a problemejet,


    de itt csak tanulatlan, okoskodo altudosokat talal, akik fitogtatjak nemletezo tudasukat, ahelyett, hogy az EMBERT latnak meg benne es meghallgatnak.


    Magam reszerol te van mar a hocipom az okoskodasokkal.

    előzmény:
    terdszelikatica (16)
    2014-12-02  12:03
  14. 2014. december 2. 12:0316.

    Az még hagyján....de tegnap még depressziós és pánikbeteg volt az anyja mára pedig....

    idézet:
    huncut (20)
    2014-12-02 11:37:30

    OFF forumokon nem kell ilyeneken csodalkozni, de bele sem szabad elni az embernek magat a helyzetekbe . Van egy "tetelmondat" es asszocialunk. Valaszunk nem is annyira a szemelynek szol hanem a felvetesre reflexio.


    Ennek ellenere talalkozhatunk elmekortani estekkel is es talalkozhatunk operacios jatszmassal es akar tanulmanyt es gyujthet egyes helyek celcsoportjat figyelve mire vevo a nagyerdemu felhasznalo, de lehet firkasz aki kapott egy olvasoi levelet amit az itt elhangzo otletekbol felel majd meg.


    Na es lehet feladattal megbizott TI nick is. Ha az utobbi lenne akkor talan olyan hibaba nem esett volna, hogy elozo nap fuggetlensegenek kivivasaert nyit topicot /ahol anyja depresszios fobias /ma meg sajnakozik hogy mi lesz vele karacsonykor.

    előzmény:
    huncut (14)
    2014-12-02  11:37
  15. 2014. december 2. 11:4815.

    OFF forumokon nem kell ilyeneken csodalkozni, de bele sem szabad elni az embernek magat a helyzetekbe . Van egy "tetelmondat" es asszocialunk. Valaszunk nem is annyira a szemelynek szol hanem a felvetesre reflexio.


    Ennek ellener talakozhatunk elmekortani estekkel is es talakozhatunk opericios jtszmassal es akar tanulmanyt es gyujthet egyes helyek celcsoportjat figyelve mire vevo a nagyerdemu felhasznalo, de lehet firkasz aki kapott egy olvasoi levelet amit az itt elhangzo otletekbol felel majd meg.


    Na es lehet feladattal megbizott TI nick is. Ha az utobbi lenne akkor talan olyan hibaba nem esett volna, hogy elozo nap fuggetlensegenek kivivasaert nyit topicot ma meg sajnakozik hogy mi lesz vele karacsonykor.

    előzmény:
    huncut (14)
    2014-12-02  11:37
  16. 2014. december 2. 11:3714.

    Az még hagyján....de tegnap még depressziós és pánikbeteg volt az anyja mára pedig....

  17. 2014. december 2. 11:2713.

    Most olvashattuk a Te verziodat . En meghallgatnam a masikat is.Megprobalnad minden indulat es guny nelkul edesanyad szemszogebol elmondani a dolgokat.? Gondolom rohadtul unja mar hogy exed meg a jelen sokasagat .


     

    előzmény:
    Melimanó (1)
    2014-12-02  08:38
  18. 2014. december 2. 10:1612.

    Erre mondtam, hogy nem a baratodhoz költözz, hanem allj a magad labara. Sokkal jobb lesz hidd el. 


    Igy meg tudod mutatni, hogy nem csak menekülsz otthonrol, es anyukad is jobban megerti, hogy nem a baratod helyezed ele, hanem a sajat eletedet akarod elni.

    előzmény:
    Melimanó (11)
    2014-12-02  10:11
  19. 2014. december 2. 10:1111.

    Még csak kamuból sem írnék ilyet ki! Igen, felvállalom, én írtam ki a másik topikot is, ugyanis tök egyedül vagyok, soha senki nem segített, nem adott tanácsot, minden fontosabb dologban egyedül kellett döntenem. Igen, ide költöztem a páromhoz, de ezt nyíltan meg is mondtam akkor otthon. Semmi probléma nem volt, nem volt ordibálás, semmi. És tegnap meg gyakorlatilag az összes cuccom, ami otthon maradt kint landolt valahol a szemetesbe. Apám? Kedves hozzászóló, apám csecsemő koromban elhagyott minket, aztán anyám kórházba került, hónapokig kómában volt, engem addig a nagyszüleim neveltek.  Nem kívánom senkinek, hogy olyan családi gondjai legyenek,mint ami nálunk van! És igen, zsarolva vagyok lelkileg, ez ellen pedig kegyetlenül nehéz tenni. Anyám mindig is irányítani akart, ő akarta élni az életemet, mert őt fiatalon nem engedte a nagymamám.  

  20. 2014. december 2. 10:0210.

    Meg kellene valoban. De sajnos itt erre nincs lehetöseg


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (8)
    2014-12-02  09:43
  21. Torolt_felhasznalo_525191
    Torolt_felhasznalo_525191
    2014. december 2. 09:519.

    Apád nem?

    előzmény:
    Melimanó (1)
    2014-12-02  08:38
  22. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. december 2. 09:438.

    Nem nekem írtad, de rákérdezek.


    Annyira lehetetlen hogy éppen a TI az aki  "Ilyen"?


    Mellékesen  meg kellene hallgatni a másik felet is.


     

    előzmény:
    Sushi (5)
    2014-12-02  09:27
  23. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. december 2. 09:427.

    "3 nappal ezelőtt a barátomhoz költöztem"


    akkor a dolgot el is rendezted


    továbbléptél és ennyi


     


     

    előzmény:
    Melimanó (1)
    2014-12-02  08:38
  24. 2014. december 2. 09:426.

    Nekem is gyanús...


    Tegnap még csak el akart költözni...

Címlap

top