Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babavárás 2015 augusztus

caretta
Létrehozva: 2014. november 17. 09:54

Sziasztok!


Teljes gőzerővel belevetettük magunkat a párommal a babaprojektbe és ha minden a terv szerint haladna, 2015 augusztusára meg is születhetne a kis trónörökös. Remélem, többen is hasonló cipőben jártok. Tudom, hogy még nagyon korai erről topicot indítani; de legyen ez egy olyan fórum, ahol már a kezdetektől fogva együtt izgulhatunk egymásért. :) Várok minden babát tervező leendő kismamát és persze tapasztaltabb anyukákat, akik csak nosztalgiázni kukkantanak be. :)

  1. 2015. december 11. 22:1621.

    Kedves Hölgyek, Kismamák és Asszonyok!


    A Károli Gáspár Református Egyetemen készítünk kutatást a menstruációról, a testképről és az érzelmek kapcsolatáról. Nagyon fontos lenne nekünk, hogy kitöltésével segítse munkákat! A kérdőív itt érhető el:


    https://docs.google.com/forms/d/1KZM5PooYrgkmbNH_zehhB4M VEuxjl2AoqFXASqKs5zE/viewform


     


    Előre is köszönjük a segítségét!

  2. 2014. december 22. 10:2020.

    Engem is nagyon érdekelne egy 2015 augusztusi zárt topic. 

    előzmény:
    Sutanap (19)
    2014-12-19  17:41
  3. 2014. december 19. 17:4119.

    Sziasztok!


     


    Létrehoztatok már zárt topicot?


    Szeretnék csatlakozni.

  4. 2014. november 17. 19:4618.

    3 gyerek mellett ennél jóval magasabb az ingerküszöböm, minthogy egy cím kiverje a biztosítékot. :-)


    Mindenesetre drukkolok nektek! Jó lesz ez! :-)


    Én nem számoltam ki, hogy mikor születne, hanem egyenesen a dokihoz mentem, hogy nem jön a gyerek, marha türelmes tudok ám lenni... :-) Ő pedig némi mosollyal az arcán kérdezte, hogy mondjam már meg, hogy akkor ő most mit csináljon. Majd közölte, hogy meddőségi kivizsgálásra talán nem küldene úgy, hogy az utóbbi 3 évben szültem 2 gyereket... :-)

    előzmény:
    KorteDzsem (14)
    2014-11-17  17:57
  5. 2014. november 17. 19:3217.

    Nem, én nem töröltettem semmit, nem szóltam/írtam a moderátoroknak.


    (Nekem is törölték pár hozzászólásom.)

    előzmény:
    asztanaviszta (16)
    2014-11-17  18:59
  6. 2014. november 17. 18:5916.

    Valószínűleg a t.i. töröltetett mindent, ami a lelkébe gázolt.


    Csak tudnám akkor miért indít ilyen tárgyú topikot.

    előzmény:
    KorteDzsem (15)
    2014-11-17  17:58
  7. 2014. november 17. 17:5815.

    Tényleg fura.... Lehet, hogy rendszer hiba?

    előzmény:
    évi* (13)
    2014-11-17  16:03
  8. 2014. november 17. 17:5714.

    A cím talán valóban kissé túl konkrét lett, de azért caretta hozzászólásaiból (sőt a nyitóból is) kiderült, hogy valójában azt jelenti "ide várom aki próbálkozik, hogy babája legyen, és bízik benne, hogy mielőbb összejön". Szóval szerintem fölösleges ennyit rugózni ezen, hogy sürgeti meg kiszámolja - egyszerűen kisbabát szeretne, és reménykedik benne, hogy ebben a hónapban összejön. Évi Te nem számoltad ki amikor a 3. babát próbáltátok, hogy "ha ebben a ciklusban foganna mikor születne"? Én ki szoktam számolni  de lehet, hogy ez beállítottság kérdése.


    Amúgy meg pofára esni is jobb, ha van aki ott van, esetleg hasonló helyzetben van/volt, és segít összevakaródni, nem?


     


    Caretta: ha zárt topikot csinálsz belőle akkor esetleg a címen módosíts, hátha kevesebb biztosíték megy ki emiatt


     


    Mihokniki: hajrá Nektek, ne adjátok fel, örülök, hogy már hárman is vagyunk itt hasonló céllal. 

    előzmény:
    évi* (12)
    2014-11-17  15:43
  9. 2014. november 17. 16:0313.

    Ez most teljesen komoly, hogy a hozzászólások több, mint felét törölték??? Elég erős a cenzúra...

  10. 2014. november 17. 15:4312.

    Hát azért fél év után még bőven ne add fel. :-)


    Szerintem pont ezen akadt fenn sokak szeme, hog az egyelőre nem létező babát konkrétan 2015. aug-ra várják. Ezt a témát ennyire nem lehet sem kiszámítani, sem sürgetni, sem erőltetni, mert abból kb. csak pofára esés lehet.


    Nekem első fiam fog.gátló mellett fogant, 10 hetes koráig nem is tudtam róla.


    Második már szándékos volt, azonnal összejött, ahogy akartuk.


    Gondoltam, megy ez nekünk, mint a karikacsapás, majd csak bámultam, amikor a 3. fél év várakozás után még sehol sem volt, pedig már volt előtte 2 referencia anyag.

    előzmény:
    mihokniki (11)
    2014-11-17  15:29
  11. 2014. november 17. 15:2911.

    Szerintem is nagyon jó a babavárás téma, mi is ebben a helyzetben vagyunk csak már több mint fél éve várjuk, hogy össze is jöjjön, de még nem. de nem adjuk fel :) 

    előzmény:
    caretta (1)
    2014-11-17  09:54
  12. 2014. november 17. 14:1510.

    Nem mondtam, hogy más se szedje, azért, mert én nem, csak arra akartam rávilágítani, hogy elég széles a skála ahhoz, hogy az ember egészséges kisbabára tegyen szert :-)


    Érdemes a témát kicsit lazábban venni, mert eléggé rá lehet görcsölni, ami már nem könnyíti a folyamatot.


    Sőt, szerencsére arra van a legnagyobb esélye...

    előzmény:
    caretta (9)
    2014-11-17  14:12
  13. 2014. november 17. 14:129.

    Én is a nőgyógyászom tudtával és beleegyezésével szedem. :)

    előzmény:
    évi* (8)
    2014-11-17  14:04
  14. 2014. november 17. 14:048.

    Én mondjuk a nőgyógyászom tudtával, és "beleegezésével" nem szedtem semmit. Sem előtte, sem utána, sem közben, de 3-ból 3 szerintem nagyon jól sikerült. :-)

  15. 2014. november 17. 13:557.

    Pontosan! :)

    előzmény:
    KorteDzsem (6)
    2014-11-17  13:52
  16. 2014. november 17. 13:526.

    Szerintem nem azért linkelte be Neked, hogy "érintsen", hanem mert a hozzászólásod arra utal, hogy mivel még (lehet, hogy) nem terhes miért szed magzatvédő vitamint.


     


    A válasz pedig ebben is szerepel, de leírom én is: sok magzatvédő vitamint, ásványi anyagt nem a terhesség idején érdemes elkezdeni, hanem előtte, például a folsav és a D vitamin tipikusan ilyen, inkább hónapokkal előtte mint hetekkel utána :). (A többi részlet ott van a linkben).

  17. 2014. november 17. 13:445.
  18. 2014. november 17. 13:314.

    Igen, igazad lehet és nem kell lesni az embernek a szervezete minden kis rezdülését, de pl. ahogy írtad (és nagyon köszönöm), a magzatvédő vitamin szedése nagyon fontos, szedek is már egy ideje.


    Nyilván nem szeretnék magamnak semmit se bebeszélni vagy éppen tüneteket produkálni. :)

  19. 2014. november 17. 13:243.

    Szia  KorteDzsem!


    Jaj de örülök, hogy itt vagy és pozitív hozzászólóként megerősíted bennem, hogy nem főbenjáró bűn a babatervezés. Remek ötlet a zárt topic.


    Nagyon tetszik az idézet, pontosan így gondolom én is, hogy kell a tervezgetés és hogy nagyban hozzájárul a sikerhez. Nyilván nem minden esetben, de ésszerű határok között igenis segítség, mert irányt mutat, gondolkodtat és számomra igen izgalmas tervezgetni. :)

    előzmény:
    KorteDzsem (2)
    2014-11-17  11:49
  20. 2014. november 17. 11:492.

    Szia!

    Én szívesen csatlakozom, hasonló cipőben járunk. :)


    Nem teljesen értem, hogy miért jött ennyi negatív hozzászólás - miért ne lehetne együtt tervezgetni? Lehet, hogy az augusztus korai megjelölés (legalábbis ahogy számolom az éppen csak 9 hónap :)), de a témaindításból azért átjön, hogy ez csak egy "terv". Nem azt írta caretta, hogy augusztusra babát vár és juppí (megjegyzem ezesetben se értem miért ne cseveghetne erről, akármit hoz is a jövő), hanem tervez és reménykedik és szívesen beszélgetne azzal akit hasonló gondolatok kötnek le. 


     


    "A terv nem azért kell, hogy pontosan megvalósuljon, hanem azért, hogy legyen. A tervek valamennyire önmegvalósító jóslatként viselkednek akkor is, ha a fejlesztés során már sohasem nézünk beléjük." (Mérő László)


     


    Lehet, hogy a zárt fórum jobb megoldás lenne, ott talán kicsit nyitottabban lehetne beszélgetni.

    előzmény:
    caretta (1)
    2014-11-17  09:54

Címlap

top