Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvőre készülve

laziandi
Létrehozva: 2014. szeptember 29. 14:26

Sziasztok!


Párom több mint 10 év együttélés után végre rászánta magát, hogy megkérje a kezem.


Terveink szerint jövő nyár (2015) vége felé szeretnénk megtartani az esküvőt.


Pár infó, ami fontos lehet:


- Budapesti esküvő lesz


- nem lesz lakodalom


- "csak" vacsora


- kb 40-50 fő a létszám


 


Tippeket, javaslatokat, praktikákat szeretnék kapni, hogy mit, hogyan csináljunk. Próbáljuk "minél szerényebben" megoldani, nem szeretnénk, ha milliós nagyságrendű lenne, mivel az nem is fér bele. Én azt mondtam a páromnak, hogy szerintem 500ezer ft-ba bele kell, hogy férjen. Egy dologhoz ragaszkodom, az abroncsos-uszályos fehér menyasszonyi ruhához. Azt mondtam, hogy arra maximum 100ezer ft-ot szánok.


Mit, mikor kezdjünk el intézni (párom szerint még korai, szerintem annyira azért már nem)?


Valakit szeretnénk, aki irányítja az egészet, de amiket a neten néztem ceremóniamestereket, mind 100ezer ft fölött láttam, annyit biztos nem szánunk rá, akkor inkább nem lesz senki.


Ebédre helyszínt is szívesen fogadok, esetleg zenész egyszemélyben, hogy mégis lehesssen picit táncolni, bármi, ami eszetekbe jut. Fotósunk elméletileg már van, "családon" belül, azzal nem kell számolni.


 


Ha nem jók az elképzeléseim, azt is írjátok meg nyugodtan, minden véleményt szívesen fogadok, átgondolom, átgondoljuk.


 


Nagyon szépen köszönöm!


 

  1. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. október 1. 21:4156.

    azert azt elhiheted,hogy egy jol mukodo kapcsolatban a pasik nem hallgatnak,ha valami nyűgjük van. Es elmondhatjak a velemenyuket a nőnek.

    előzmény:
    Nikita 666 (53)
    2014-10-01  18:36
  2. 2014. október 1. 20:4255.

    Hidd el, ha valaki, akkor én maximálisan egyetértek azzal amit írsz az esküvők mai felfújásáról és cirkusszá válásáról. Azzal is egyetértek és tapasztalom, hogy a legtöbb férfi pont emiatt a cirkusz miatt nem házasodik. 


    Ettől függetlenül, nem ismered a TI családi és baráti körét és a körülményeit, illetve azt, hogy miért alakult úgy az életük, hogy csak most házasodnak. Lehet, hogy olyan szép lesz a fehér, abroncsos szoknyában, hogy mindenkinek eláll majd a szava, hogy 2 gyerek után is milyen szép menyasszony. Egyébként is ennek a fehér ruha - szűz dolognak már nincs ma semmi jelentősége, hiszen - ahogy írta is már valaki - elég kevés lány megy szűzen férjhez, ráadásul a nem szűzek szinte mind fehér ruhában állnak az anyakönyvvezető/oltár elé. Azokat is mind kibeszélik a hátuk mögött? Nem hiszem.

    előzmény:
    Nikita 666 (53)
    2014-10-01  18:36
  3. 2014. október 1. 18:3854.

    A vőlegényét?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (51)
    2014-10-01  09:50
  4. 2014. október 1. 18:3653.

    Oké, én értem. És mint már említettem, engem nem érdekel hogy TI mit tesz, ez az ő napja lesz.


    Olyan véleményt írtam le, amiről a nők többségének fogalma sincs. Sokan nem tudják mi jár egy férfi fejében, hiszen ők ügyesen leplezik.


    A házasság pedig két ember magánügye, a mostani nagy ceremóniák a régi rituálékból mutálódtak. Anno a nők még szűzen mentek férjhez, magyarán asszony lett a lányból. A nászéjszaka fogalma is innen ered. Rengeteg esküvőn voltam már, a legtöbbjük több száz fős volt. Nem magyarok. Mindegyik férfi lelkesen segített a nőknek, de amikor a szűk család egymás között volt, szidták az egész mindenséget.


    Igen, simán össze tudnék számolni akár 40 embert is akik közel állnak hozzám, de nálam nem az a lényeg hogy ezt a napot megosszam velük. Nem nekik házasodom, és nem a papír miatt. Ez a nap csak a társamra és rám tartozik. Nem tudom leírva átadni a lényeget senkinek, aki nem úgy érez mint én, annak hiába mondom, nem fogja megérteni.


    Azt is megértem hogy topic indítót nem érdekli ki mit mond a háta mögött. Pedig már az is sokat sejtető, ha a szülők reakcióját megfejti. Vizuáld be, a szülőknek biztosan személyesen mondták el a nagy hírt. 10 év után már várták, kicsúszhatott a szájukon hogy na végre. A barátok csak annyit mondhattak a hátuk mögött hogy már ideje volt.


    Ezeket az elszólásokat lehet figyelmen kívül is hagyni, de épp ezek miatt az elszólások miatt nem kellene a fehér abroncs. 28 éves, a férje majdnem 40. Mire is várt idáig az a jóember? Nem kell megtippelni, a válasz benne van az életkorában. 40 körül a férfiak változnak, amelyik nős volt az esetleg kifelé kacsint ha rossz a házassága, amelyik nőtlen volt az azt gondolja eljött az ideje.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (50)
    2014-10-01  09:44
  5. 2014. október 1. 18:0752.

    Épp ezt mondom.Persze hogy részt vesznek benne, segítenek, csak éppen nem úgy mint a nőt. A nők kislánykoruktól a nagy napról álmodoznak (nem mind), de olyan kisfiú és kamasz, fiatal férfi nincs, aki már előre megtervezné az esküvőjét, fordulópontként élné meg. Másképp élünk meg dolgokat. Vannak nők akik a férjük kedvéért eljárnak néha focimeccsre, de közben úgy érzik hogy a pokolba jutottak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (41)
    2014-09-30  20:34
  6. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. október 1. 09:5051.

    Ne is törődj velük.A 40 ember az pont elég, nem dédnagymami meg hülye soselátott rokonok, hanem csak azok akiket szerettek.


     


    Aki meg ezen a 3 szón lovagol, kapjabe

    előzmény:
    laziandi (48)
    2014-10-01  09:30
  7. 2014. október 1. 09:4450.

    Sokmindenben igazad van, de szerintem egy kicsit eltúlzod az egészet.


    Gondolj bele! 40-50 fő gyakorlatilag csak a szűk családi-baráti társaságot jelenti. Szerintem te is simán össze tudsz számolni 20-25 embert, akik közel állnak hozzád és szívesen megosztanád velük bármilyen örömödet.


    Ami a ruhát illeti: szerintem tök mindegy, hogy ki mit gondol. Az emberek általában mindenről csak 3 napig beszélnek, aztán jön az újabb pletyka. Ezért meg simán megéri egy olyan ruhát felvenni amit a TI szeretne, ha ő abban érzi jól magát. Attól mert te nem tartod jó ötletnek a fehér abroncsos szoknyát 2 gyerek után, lehet, hogy a TI nagyon szép lesz benne.


    Abban viszont maximálisan igazad van, hogy manapság egy sima esküvő is cirkuszba megy át, ahol a menyasszony megőrül és hisztérikusan azt hiszi, hogy ez a világ legnagyobb eseménye, hogy őt végre elvették. Pedig rajta kívül ez nem sok embert érdekel igazán (talán csak a szűk családi kört még: szülők, nagyszülők, testvérek stb.). A legtöbb ember számára egy esküvői meghívó inkább nyűg, mint öröm.

    előzmény:
    Nikita 666 (37)
    2014-09-30  19:01
  8. 2014. október 1. 09:3449.

    Pénteken semmiképp nem szeretném tartani. Olvastam én is sok helyen, hogy van kedvezmény pl étteremben 10%. A nővéremék esküvője pénteken volt, valentin napon. Az egész családnak "gondot okozott", mindenkinek munkahelyről elkéreckedni, stb.


    Persze, az italról sem feledkeztem meg. Próbáljuk mi is kibulizni majd a kinézett étteremnél, hogy legalább a rövideket mi vihessük.

    előzmény:
    Babrada (40)
    2014-09-30  20:01
  9. 2014. október 1. 09:3048.

    Úgy látom rosszul fogalmaztam, és csak ezen a három szón akadt meg a szemed.


    Nem fogok magyarázkodni, mert nincs miért.


    Én 28 éves  vagyok, ő 11 évvel idősebb tőlem. Eddig az volt a fontosabb, hogy felkészüljünk a két gyerkőc érkezésére. Most már jöhetünk mi.


    Nem fogunk olyanokat meghívni, aki távoli rokon, vagy csak illendőségből hívnánk meg. Ez a kb. 40 fő + gyerekek mind olyan, akivel tartjuk a kapcsolatot, és barátok. Senki nem fog kinevetni minket, kibeszélni minket a hátunk mögött. Ebben biztos vagyok. De nem is érdekel senki véleménye.


    Két tanuval is összeházasodhatnánk, de úgy vagyunk vele, hogy ha belefér, akkor ezt a számunkra fontos napot a családunk körében szeretnénk eltölteni, megosztani velük az örömünket, hogy velünk együtt örülhessenek.


     


    Ha nem haragszol, ezt a részét a témának lezárnám, mert fölösleges teljesen. Mindenki úgy csinálja, ahogy neki a legjobb. Nem ismersz, nem látsz bele az életünkbe.

    előzmény:
    Nikita 666 (39)
    2014-09-30  19:51
  10. 2014. október 1. 09:1947.

    Szerencsétlen férfiember végre elszánta magát arra, hogy végigcsinálja azt a cirkuszt, ami egy esküvővel jár.


    Akár milyen hihetetlen, vannak emberek, akik számára nem lesz attól erősebb a kötelék, hogyt hivatalosan is összekötik az életüket.

    előzmény:
    asztanaviszta (46)
    2014-10-01  08:38
  11. 2014. október 1. 08:3846.

    A két gyerek szerintem szorosabb kapocs, mint bármilyen papír.


    Egyetértek nikitával, nekem is a végre elszánta magát volt az, ami megütötte a fülemet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (38)
    2014-09-30  19:23
  12. 2014. szeptember 30. 21:3145.

    Csatlakozom a többiekhez: az én férjem is bőven kivette a részét a szervezésből, nem akarta a fejét a falba verni, és az a nap róla is ugyanúgy szólt. Egyébként nálunk pl. a férj jobban akarta a dínom-dánom lakodalmat, mint én. Persze nekem sem volt ellenemre, de az én fejemben megfordult a szolidabb, csak vacsorázzunk egyet verzió is, de ő egyértelműen lakodalom-párti volt. De mondom, nekem sem volt ellenemre, és végül minden olyan volt, a szertartás, a vacsora, a zene, minden egyéb, ami kettőnk ízlését tükrözte.

    A násznépről meg annyit: nagyon nagy ívben letojnám, hogy tetszik-e nekik a ruhám, vagy sem, vagy mit szólnak ahhoz, hogy x év után házasodunk. Nem tudok róla, hogy a mi vendégeink közül, bárki is húzta volna a száját (ill. egy vendégünk volt, aki látványosan nem érezte jól magát, de ez legyen az ő baja). Hozzáteszem nálunk nem volt távoli rokon, és muszájból meghívott ismerős. Csupa olyan ember vett minket körül, akik fontosak voltak, és együtt örültek velünk. Igaz nem is voltunk 120-an, csak 60-an, de azokat mind úgy hívtuk meg, hogy szerettük volna, ha velünk vannak, nem illendőségből.

    előzmény:
    Nikita 666 (39)
    2014-09-30  19:51
  13. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 30. 21:1544.

    Lájk


     


    A meghívót el is felejtettem. Na, azt is emberem tervezte, mi csak amolyan házikészítésű-házilagnyomtatott meghívót adtunk, de ő dizájnolta meg.

    előzmény:
    abraxas (43)
    2014-09-30  20:49
  14. 2014. szeptember 30. 20:4943.

    Ezt akár én is írhattam volna.


    A férjem öltönye menőbb és drágább volt mint a ruhám (szintén egyedi), teljesen ő intézte a dekor választását (semmi érzékem nincs hozzá), ő intézte a meghívót, csak készen láttam (szintén nincs hozzá érzékem), a helyet is rá bíztam (ő rutinosabb a rendezvényszervezésben), a többit meg együtt. Baromi büszke volt magára, és baromi büszke voltam rá, hogy ennyire profin lerendezte az egészet. És nem volt se stressz, se fej falba verés egyikünk részéről sem.


    Szerintem ha egy férfi igazán akarja az esküvőt, akkor részt is akar venni a szervezésben, persze a képességeihez mérten.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (41)
    2014-09-30  20:34
  15. 2014. szeptember 30. 20:4442.

    Nálunk is drágább volt a férjem ruhája, mint az enyém. A tollászkodást mondjuk nem élvezte, pláne mert meg volt fázva:D


    De pl a meghívókat ő tervezte, az éttermet is ő foglalta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (41)
    2014-09-30  20:34
  16. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 30. 20:3441.

    Ja, ha ezt így gondolod. Legyen. Nem állítom, hogy a pasik örömmel lapozgatnak esküvői magazinokat, de azért ez az  napjuk is. És van beleszólásuk és szerintem kell is hogy legyen. Én pölö tök hülye vagyok mindenféle designhoz, szépérzékem nulla, így a férjjelölt volt, aki kiválasztotta a színeket. A menüt együtt beszéltük át, a vendéglistát közösen írtuk, sőt a tortát is együtt kóstoltuk. Ráadásul nálunk a vőlegény ruhája többe volt, mint az enyém, őt ugyanis tetőtől talpig felöltöztettük, nem meg volt 1 szál 13ezer ft-os ruhám, 1500 ft-os topánkával.Hidd el nagyon élvezte hogy a tollászkodhat tükör előtt.

    előzmény:
    Nikita 666 (39)
    2014-09-30  19:51
  17. 2014. szeptember 30. 20:0140.

    Szia!


     


    Nem tudom, hogy esetleg gondolkodtál e abban már, hogy ne szombaton legyen az esküvő, hanem mondjuk pénteken. Nyilván több szervezés a vendégek részéről, ám ha időben szólsz, mindenki aki akarja meg tudja oldani, ez nekünk például az étteremnél is meg az anyakönyvvezetőnél is olcsóbban jött ki, mint szombaton.


    A számításoknál az italról ne feledkezz meg, az is tetemesebb összeg lehet. Nekünk arra is egy "menünk" volt korlátlan italfogyasztással, ami sört, bort, ásványvizet, üdítőket jelentett. A rövid italokra az étteremnek adtunk egy keretet, a vendégek szabadon rendeltek, amit akartak, és úgy volt, hogyha elérjük a keretet, akkor szól az egyik pincér, de végül nem kellett:)

    előzmény:
    laziandi (1)
    2014-09-29  14:26
  18. 2014. szeptember 30. 19:5139.

    Három szóból ki lehet következtetni: végre rászánta magát.


    Tehát idáig sem gördült akadály a frigyük elé, és biztos hogy a jövőbeli násznép már hegyesre köszörülte rajtuk a nyelvüket. Ilyen az emberi természet. Közeli rokonok és jó barátok örülni fognak, de a távolabbi rokonokat és a muszályból meghívott ismerősöket soha nem érdekli az esküvő. Visznek némi ajándékot amit lekajálnak, széles vigyorral gratulálnak és ennyi.


    Aki pedig sokáig anyagi megfontolásból nem ült lagzit, és ha esetleg lehetősége adódik szűkös keretek között, az minden csak nem okos döntés.


    Nem ítélem el, és ez csak a gyerekek miatt van. Nekik nagy durranás lesz részt venni a szüleik házasságán. Ők lesznek azok akik őszintén örülni fognak, és gyermeki ártatlan szemmel nézve megérzik ennek az esküvőnek a lényegét.


    Gondolj csak bele, az ültetési rendtől kezdve a ceremóniamester kiválasztásáig a férj jelöltek mit élnek át? Legtöbbjük a falba verné a fejét az esküvő előtt egy héttel. Ők nem ezt akarják, ők csak feleséget, nőt akarnak mindenféle dínomdánom nélkül. Az esküvői durranás soha nem a férj, hanem kizárólag a feleség napja. Róluk szól minden. A férjek mit is vesznek fel? Ja, ők csak egy öltönyt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (38)
    2014-09-30  19:23
  19. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 30. 19:2338.

    Ez szerintem úgy hülyeség, ahogy van. Miért gondolod, hogy kinevetnék őket? Nem tudhatod, mennyi idősek, nem tudhatod eddig miért nem került sor esküvőre.


     


    Vannak akik tizenéve együttélnek és még mindig csak tervezik az esküvőt. Pedig akarják, de még nincs hozzá elég anyagi tőkéjük. Ezért nem kéne elítélni.


     


    Mi a férjemmel 7 év után mondtuk ki az igent, nagy lagzit csaptunk és senki sem nevetett, örültek a boldogságunknak. Én 21 voltam mikor megismertem, senki nem várta volna el, hogy olyan fiatalon férjhezmenjek. Ki tudja, lehet, ők is mégcsak a 30as éveik elején járnak, sőt lehet, hogy még nincsenek is 30.

    előzmény:
    Nikita 666 (37)
    2014-09-30  19:01
  20. 2014. szeptember 30. 19:0137.

    Komolyan szeretnéd tudni? Oké.


    Nem illik.


    Ott lesznek a barátok, ők még talán nem is, de a rokonok között téma leszel egy darabig.


    Nem arról fognak beszélni hogy kitettetek magatokért, hanem hogy képes voltál fehérben megjelenni. Nézd, ez természetesen a te dolgod. De olyan nincs hogy régi hagyomány, temetésre sem megyünk pirosban, nem illik. Lehetne, de mégsem.


    Bizonyára mások is így öltözködnek fehérben egy vagy több gyermek után, de affelől ne legyenek kétségeid, hogy az embereknek megvan ezekről a nőkről a véleményük.


    Azt pedig végképp nem értem, hogy 10 év együttélés és két gyerek után miért szükséges ekkora demonstráció. Már elkeltél, olyan mintha évek óta férj-feleség lennétek. Meg lehetne oldani két tanuval és a gyerekekkel, szép csöndesen. De ha jól sejtem, ez valamiféle bemutató lesz, hogy igen, elvesz feleségül végre valahára. Nem hinném hogy a vőlegény találta volna ki ezt az ünneplősdit, de biztos hogy kézségesen részt vesz benne, csak hogy a kedvedben járjon. Abban viszont te lehetsz biztos, hogy ez az egész púp a hátán.


    Biztos hogy ezt így tudni szeretted volna? És nem kizárólag az én véleményem, abban a 40-50 emberben legalább tízen így fognak vélekedni. Nem fogja őket érdekelni az esküvőd, boldogságod, elmennek egy jót kajálni és szórakozni. Aztán kidumálnak.

    előzmény:
    laziandi (21)
    2014-09-30  11:46
  21. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 30. 18:2336.

    A ruhaprobat nem tudom, nekem olyan nem volt, de az "esküvő" szora tényleg mindenhol 2-3xosra nő az ár.Én nem mondtam, hogy a tortat mire kérem, igy az első cukiban kapott 45ezres ár szepen lecsökkent vegül 16ezerre es 3 emeletes csudafinom-csudaszép tortánk lett.

    előzmény:
    laziandi (31)
    2014-09-30  15:47
  22. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 30. 18:1835.

    Azert vannak nagyétkű emberek.


    Én peldaul eléggé meglepődnék,ha éhen maradnek egy esküvőn -még ha nem is azert megyek,hogy degeszre egyem magam.


     


    És ugye az sem árt, ha van, ami felszivja a piát.

    előzmény:
    asztanaviszta (34)
    2014-09-30  17:52
  23. 2014. szeptember 30. 17:5234.

    Esküvői vacsorára szerintem nem azért megy az ember, hogy degeszre egye magát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (28)
    2014-09-30  13:32
  24. 2014. szeptember 30. 16:4033.

    Én biztos kipróbálnám a helyet, mielőtt lefoglalom, illetve nekem olyan helyen volt az esküvőm, ahol már ettem előtte.

    Ruhánál egyáltalán nem ciki, ha máshol is nézelődsz, én sem elsőre foglaltam ruhát, hanem visszamentem. Vigyél magaddal a próbára egy segítőt, akinek számít a véleménye, és fotózd le a ruhákat, hogy aztán otthon is vissza tudd nézni.

    Süti: ezt te tudod, milyen a vendégség, milyen jellegű az esemény.

    előzmény:
    laziandi (31)
    2014-09-30  15:47

Címlap

top