Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kettesben?

Capuccino
Létrehozva: 2014. szeptember 24. 18:16

Ti eljuttok kettesben valahová a férjetekkel/párotokkal? Olyanokat kérdeznék, akiknek 10 év alatti gyerekük/gyerekeik van/nak.


Ha igen hogy csináljátok? Mennyi idő az annyi? A gyereket/ket addig kire bízzátok?


Egyáltalán ez utópia? ha van két dolgozó szülő, akkor néha mondjuk egy évben legalább egyszer jusson egy hétvége kettesben?

  1. 2014. október 12. 14:1473.

    Tudom miről beszélsz, szerintem a gyermekkor jellemzően ilyen.:) Sőt az a jó,ha ilyenek! Nevezhetjük fáradságnak,de ez jó fáradtság. Nincs is annál jobb,amikor megtaníthatsz valamit (vagy 100valamit) egy csöppségnek. Aki pedig ezt nem így éli meg,arra valóban nem tanácsos gyereket bízni. Remélem sikerül olyat találnotok,aki szívesen segít (vagy mint írtam, szívesen és pénzért) és mehettek kettesben kikapcsolódni!:)

    előzmény:
    Capuccino (72)
    2014-10-02  20:32
  2. 2014. október 2. 20:3272.

    ok, te teljesen máshogy fogod fel. remek. Attól még nálunk konkrétan közli a nagymama pl, hogy fárasztóak, és teher. Mondjuk nem is kérjük, mert ha jön magától örülünk, ha nem jön , nem jön.


    Amúgy meg ha két eleven, érdeklődő gyerekről van szó, az biza fárasztó. Hiába nem rosszak, hiába jólneveltek. hiába udvariasak.., de akkor is extra a mozgásigényük pl. Kérik hogy  mehessenek futni, bicajozni, labdázni, hintázni, ugrálni. Illetve bármit meglátnak, egyből kérdeznek, gondolkodnak, hogy akkor ez olyan mint ott, vagy aarra jó  hogy? vagy akkor az a pók mennyiben más mint a másik amit tegnap láttak a sarokban. vagy egyáltalán  hú, ugye abból a felhőből esni fog az eső, mert multkor iylenből az lett... szóval ezt képzeld el két gyerektől , ha új helyen vannak, akkor millió kérdéssel, összefüggéssel, stb. Tökmindegy én minek fogom fel, látni az emebrek fején, de azért akikkel jóban vagyunk simán mondják is, hogy ez biza fárasztó. Lenyűgöző, hogy minden tudást beépítenek pl, de fárasztó folyamatosan észnél lenni, és válaszolgatni , vagy menni menni...

    előzmény:
    tibikat (71)
    2014-10-02  17:45
  3. 2014. október 2. 17:4571.

    Sokszor érzem azt a szülőkön, illetve mindig, amikor megkérnek felvigyázásra, hogy úgy érzik valamiféle terhet rónak. Én meg teljesen másképp fogom fel. Mondjuk úgy,hogy az a hetem fénypontja, amikor ilyen teendőm akad.:)

    előzmény:
    Capuccino (63)
    2014-09-28  15:13
  4. 2014. október 2. 17:3670.

    Magadból indulsz ki. Én is ezt tettem. Én bárkinek a gyereke(i)re szeretettel és örömmel vigyázom,akit ismerek. Elég hozzá szomszédi viszony, még csak baráti sem kell.

    előzmény:
    évi* (62)
    2014-09-27  20:54
  5. 2014. szeptember 28. 19:3569.

    :) ez nagyon aranyos!


    Amúgy nekünk is ez van, hogy együtt mennek, de legfőképp ezért, mert annyira hamar összenőttek (nincs meg köztük a 2 év se teljesen)


    Szóval ottalvósba nyilván akkor fognak menni, ha már a kicsi is mehet. Ez meg iskoláskorban jön el leghamarabb.


     

    előzmény:
    évi* (67)
    2014-09-28  19:23
  6. 2014. szeptember 28. 19:2568.

    Ha még lepasszolásnak is minősülne (de ki minősíti annak?), akkor sincs senkinek köze hozzá, csak nektek a férjeddel. :-)

    előzmény:
    Capuccino (66)
    2014-09-28  18:35
  7. 2014. szeptember 28. 19:2367.

    Háááát, ha nagyon akarnak menni valahova, akkor mehetnek, csak én magam nem küldöm őket. :-)


    A két nagy elment nyáron 5 napra Visegrádra sátortáborozni. A kicsi végig ki volt akadva, és folyamatosan haza akarta hozni őket. Mikor felvittük őket, boldogan szaladgált a kicsi is, míg a sátrukat építettük. Akkor csavarodott el a kis arca, amikor mondtam neki, hogy búcsúzzon el a nagyoktól. Zokogott, könyörgött, hogy maradjunk itt. Mondtam, hogy ide csak nagycsoportosok és iskolások jöhetnek. Akkor meg könyrögött, hogy várjuk még őket az autóban. :-)Kérdeztem, hogy itt üljünk 5 napig??? ZOkogott, hogy IGEEEEN. Aztán még próbálkozott, hogy akkor az út szélén álljunk meg és ott várjuk meg őket...Szóval nálunk külön-külön nem szívesen mozognak. :-) Vagy 3-at kap valaki, vagy egyet sem...


     

    előzmény:
    mesekeksz (65)
    2014-09-28  16:26
  8. 2014. szeptember 28. 18:3566.

    Én azt hiszem jóval többet látom a gyerekeket mint az átlag. Révén itthoni a munkám, Eleve én viszem őket reggel, a nagyobbat én is hozom délben. Van azért együtt időnk hétközben is. Meg mivel nincs nagymama igazából azt az időt is vonjátok le...


    Illetve tegnap előkerült a nagyink, de csak hogy bejelentse, hogy most miért nem, és aztán megint elutazik. Szóval fene tudja mikor tör ki rajta megint a nagyiskodás. Ugye sose tudjuk előre.


    Szóval azért hogy évente egyszer egy hétvégére lelépjünk nem gondolom olyan komoly dolgonak hogy lepasszolsnak minősülne.


    Amúgy a közös programok tök jók. azokat én is imádom:) De ezek nem pótolják a kettesbent a férjjel.

    előzmény:
    mesekeksz (65)
    2014-09-28  16:26
  9. 2014. szeptember 28. 16:2665.

    Évi,ezt én is így gondolom,érzem...hogy olyan jó velük lenni a rohanós hétközbeni napok után...DE ettől függetlenül nekem most hétvégén a tesóméknál aludt a nagyobbikom ( ugyanannyi idős ott is az uncsitesó) mert nagyon nagyon akart menni a lányom...úgyhogy ment..

    előzmény:
    évi* (52)
    2014-09-27  17:32
  10. 2014. szeptember 28. 15:1464.

    Nálunk van egy két barát akik még fel is ajánlották, de pontosan tudom,h ogy nagyon kevés az idejük. És nekem nincs képem a szabadidejüket elvenni,h ogy én kikapcsolódjak, az ő extra munkájuk árán.

    előzmény:
    évi* (62)
    2014-09-27  20:54
  11. 2014. szeptember 28. 15:1363.

    Pont olyan stílusban válaszoltam  amilyenben beírt akinek válaszoltam ;) Tudod amilyen a fogadjisten ...


     


    Vannak rokonok, messze. Barátok pedig  egyszerűen sokat dolgoznak. (vagy  van saját gyerek nagymamával.. ) a kevés szabadidejüket, ami éppencsak jut nekik, nem fordítanám gyerekvigyázásra. Bébisitteket kedves édesanyám elüldözte, mi meg hittünk neki, hogy nagyi lesz.. most építjük vissza.


    Egyszerűen kíváncsi voltam ki hogy oldja meg. De itt is, mint mindenhol, ahogy látom az tud kikapcsolódni ahol vannak nagymamák. Nem távolabbi rokonok, nem barátok, nagymamák.


    Igen tudom, hogy ez az így járás tipikus esete, de azért néha kitör belőlem, hogy de jó is lenne kettesben egy hétvégét valahol. Persze így évente egyszer arra jutok, hogy majd lesz később. Most nekünk nem ennek van az ideje.


     


    Ésszel tudom hogy ez van, de attól még agyalhatok rajta, hátha valakinek már sikerült hasonló helyzetet megoldania. Bár eddig még csak nem is találkoztam ilyen helyzettel, nemhogy megoldással.


     

    előzmény:
    tibikat (59)
    2014-09-27  19:41
  12. 2014. szeptember 27. 20:5462.

    Nekem pl. eszembe nem jutna barátokra testálni a gyerekeket. Akinek van saját, arra azért nem, mert pont annyi van neki, ahánnyal szívesen "elbánik", akinek nincs, arra azért nem, mert lehet, hogy púpnak a hátára bármilyen gyerek, vagy épp szeretne és mégsincs sajátja. Lehet, hogy túl tapintatos vagyok. Bár ebben az is benne van, hogy nekem is pont elég a 3 gyerekem (se sok, se kevés), kicsit sem szeretném megkapni kölcsönbe másét.


    Tesóm nincs.

    előzmény:
    tibikat (59)
    2014-09-27  19:41
  13. 2014. szeptember 27. 20:5161.

    Hát az szívás. :-)


    Sőt, mostanában péntekenként a férjem is home-officezik, ahogy én.

    előzmény:
    Capuccino (57)
    2014-09-27  18:02
  14. 2014. szeptember 27. 20:5060.

    Kinek, mikor érik meg rá a gyerek, másik meg, hogy épp mikor jön szembe egy olyan tábor, amibe a gyerek beleszeret. Nagyfiam (most 2-os) tündéri tanítónénije szervezi a tábort, vele a világ végére is elmennének a gyerekek. Középső fiam meg azért ment, mert a tesó is. A 4 éves is ment volna, de talán nem kéne még szülő nélkül sátoroznia. :-)


    Közben megértettem, hogy ki megy és ki marad (nagyi). :-)


    Én azért nem aggódom emiatt a kettesben utazás miatt, mert szerintem előbb eljön, mint szeretném, hogy nekik már izgibb lesz egy tábor, mint velünk utazni.

    előzmény:
    Capuccino (56)
    2014-09-27  18:00
  15. 2014. szeptember 27. 19:4159.

     Szia!


     


     Ne haragudj,de ez nagyon goromba volt. Én végigolvastam az egész topikodat minden válasszal,de már ugye a vége fele jártam mikor ezt olvastam. Én sem értettem sokszor amit írni akarsz tényleg. Én is arra gondoltam talán nem magyar vagy. De végigszenvedtem tulajdonképpen az egészet,mert segíteni szeretnék és gondolom vadmacs is így volt ezzel.


     Szóval amit egyébként érdemben szeretnék írni a kérdésedhez,hogy meglepődtem azon,hogy sokan ennyire a Nagyszülőket mondják csak. Nincsenek testvéreitek, egyéb rokonaitok vagy közelebbi barátaitok???? Mindent meg lehet oldani,csak akarni kell és tökéletesen meg is értem,hogy vágysz ilyen jellegű kikapcsolódásra. Gyerekkel és gyerek nélkül is kijárna ez Mindenkinek.:) Ha nincs (mert gondolom akkor nincs),akkor meg nyilvánvaló szerintem,hogy marad az alkalmankénti bébisitter. Ne csinálj már abból ügyet,hogy mit mond,hogy minek kell! Minek,hát azért,mert ettől eddig felvigyázás kell a gyerekekre,és kerestél olyat aki tudja vállalni azt az időt és szívesen vagy pénzért és szívesen,de gondoskodik a gyerekekről míg szükséges,ezzel megoldod a problémát ill. vágyad.


     


     Sok sikert ehhez!

    előzmény:
    Capuccino (44)
    2014-09-25  15:30
  16. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 27. 19:2758.

    Az én legnagyobb unokám is idén nyáron ment először táborba, 6,5 évesen, nagyon jól érezte magát. Még ovis szervezés volt.

    előzmény:
    évi* (51)
    2014-09-27  17:29
  17. 2014. szeptember 27. 18:0257.

    Mi néha kiveszünk 1 nap szabit, gyerekek oviban / isiben, és miénk a nap reggel 8 és du.5 között. :-)

    idézet:
    évi* (54)
    2014-09-27 17:37:39

    nekünk evvel az a baj, hogy mi nem tudunk egyszerre szabit kivenni a munkarendünk miatt. Mikor én tudok szabadnapkat így csinálni, férjem nem tud, mikor ő tud, én nem.. mikor mégis akkor meg karácsony van, és se ovi se suli :D

    előzmény:
    évi* (54)
    2014-09-27  17:37
  18. 2014. szeptember 27. 18:0056.

    akkor már csak egy év? :):) Én azt hiszem 9 -8 éves korukig várok azért az ottalvóssal táborban. Bár véletlen pont tegnap jött szembe egy ahova már jövőre mehetnének ők is.


     


    együtt utazásból kimaradt egy kis körítés, meg vessző.. férjemmel együtt utazni úgy hogy nagymamánál vannak otthon közben a gyerekek, úgy értetem, csak rosszul fogalmazva írtam le.

    előzmény:
    évi* (51)
    2014-09-27  17:29
  19. 2014. szeptember 27. 17:3955.

    Férjem pl. októberben elhúz búvárkodni, én pedig január végén csajbulizni a Velencei Karneválra. De nálam egy csak úgy működik, hogy együtt is megyünk eleget (bár sose elég...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (40)
    2014-09-25  13:50
  20. 2014. szeptember 27. 17:3754.

    Mi néha kiveszünk 1 nap szabit, gyerekek oviban / isiben, és miénk a nap reggel 8 és du.5 között. :-)

    előzmény:
    Capuccino (36)
    2014-09-25  12:58
  21. 2014. szeptember 27. 17:3553.

    Sokszor szoktunk vitatkozni, de most amit írtál, mintha én írtam volna. :-) Megértem, ha másnak igénye a gyerek nélkül utazás, de nekem olyan jó, hogy ott vannak velünk. :-)

    előzmény:
    Babyface83 (34)
    2014-09-25  12:49
  22. 2014. szeptember 27. 17:3252.

    Ezt a minden hétvégén nagyinál alvást valahogy sose értem: Amíg kicsik, és 0-24-ben együtt vagyunk, azt mondom, hogy találkozunk eleget. Viszont amikor Anyu munkába el, gyerek oviba/isibe el, akkor maradnak a hétvégék. Eszembe nem jutna pont ilyenkor lepattintani őket. Most épp azért nagy a szám és írogatok, mert Apával húztak el a bringapályára. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (25)
    2014-09-25  10:43
  23. 2014. szeptember 27. 17:2951.

    Nekem a 6 és a 7 éves elhúztak nyáron 5 napra sátortáborozni úgy, hogy vissza sem néztek. :-)

    előzmény:
    Capuccino (17)
    2014-09-25  10:02
  24. 2014. szeptember 27. 17:2650.

    Nekem a nagyszülős közös utazás nagyon nem jött be. :-( Én szeretek csak magunk, 5-en utazni.


    Nálunk vállalnák a nagyszülők, de nagyon szeretünk együtt menni, így max. 1-1 estére lépünk le úgy hogy Anyukám ott alszik, és éjjel mi is hazaérünk.

    előzmény:
    Capuccino (9)
    2014-09-25  08:12

Címlap

top