Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dolgozó anya=szaranya

hutchinson
Létrehozva: 2014. szeptember 22. 17:36

Sziasztok!


Nagyon el vagyok keseredve:( Inkább csak jól esik,ha meghallgattok.


Dolgozó anya vagyok,ami azt jelenti,hogy a lányomat 7:30-16:30-ig oviban kell tartanom.


Minden évben megszervezi az ovi az őszi kerékpáros,kismotoros versenyt. Egy délelőtt csinálják,egy szomszédos zsákutcában,minden gyerek részt vesz rajta. Na,idén nem. Idén (ma) du 15:00-tól volt a verseny,ahova csak az a gyerek mehetett,akivel ott van a szülője,saját felelősségre,mert aki nem vesz részt,arra vigyáz az egyik óvónéni.


Irtó dühös és szomorú vagyok,mert az enyém most kimaradt belőle és nem is csak ez a baj,hanem,ahogy vágyott rá. sírva nézte,ahogy a többi,ráérő szülő háromkor vitte el a gyerekét a versenyre. Persze én vagyok a szemét sz.r,mert "milyenszülőazilyenamelyiknemérideháromra" meg a lányom szemében is,aki nem érti,hogy ez a verseny most nem a dolgozó szülős gyerekek programja  


Nem tudom,idén melyik észkombájn pedagógus találta ki így ezt a programot. Miért jó az,ha negyven gyerekből öt-hat ugrál,meg örül,hogy őt elviszik a versenyre, a másik harminc meg sír,hogy ő most miért nem mehet?


Néha annyira elegem van abból hogy a gyerekem szívja meg azt hogy dolgozom

  1. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2014. szeptember 26. 13:35148.

    Pedig nem mindenki tud nagy csaladot elkepzelni maganak.


     


    En mit nem adnék, ha a szuleimnek egyetlen gyereke lehettem volna!

    előzmény:
    beszélgessünk! (147)
    2014-09-26  12:58
  2. 2014. szeptember 26. 12:58147.

    Nem is tudom, hogy lehet élni három gyerekkel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (74)
    2014-09-23  13:29
  3. 2014. szeptember 26. 12:52146.

    Azért egy középiskolás gyerek mellett a szülő már csak el tud menni dolgozni ilyen alkalmakkor. Ne hasonlíts már egy ovishoz/kisiskoláshoz egy középsulist!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (82)
    2014-09-23  16:21
  4. 2014. szeptember 24. 20:38145.

    Rendben.

  5. 2014. szeptember 24. 18:22144.

    Ahhhh.... köszönöm!!!! Meghívlak egy kávéra, vagy amire akarod. Végre valaki kimondta helyettem. Nem nekem kellett. Azt hittem, már csak az én szememet szúrja.

  6. 2014. szeptember 24. 18:19143.

    "Senkit se zavar, hogy az óvoda egyetlen anyukája, egyetlen programról nyitotta ezt a topikot"


    Nem, engem speckó nem. Joga van bárkinek topicot nyitni, neked meg jogod van ignorálni, ha nem tetszik.

    előzmény:
    csutak51 (110)
    2014-09-23  21:18
  7. 2014. szeptember 24. 17:00142.

    Szerintem..


    azért valamennyire fontos lehet, hogy a szülők ismerjék egymást..


     és jó az, ha van lehetőség erre, mert megszervezik.


    Nekem - de lehet én vagyok rosszul bekötve-  mai napig jól esik, ha összefutok  valamelyik szülővel, akinek  a gyereke együtt járt az enyémmel. Sőt.. van olyan, akivel a mai napig  jóban is vagyok-- pedig a gyerekek nem voltak annyira jóban.


    De mondok mást.. nekem anyukám is örömmel meséli, ha összefut valamelyik volt osztálytársam szüleivel..
    Nemrég találkoztam a középiskolai barátnőmmel és rábeszéltem hogy menjünk ki a szüleimhez...   nagyon örültek.
    Születhetnek ezekből életreszoló barátságok... 
    lehet nem jártok egymás nyakára.. de mégis..  ott van a másik.. sose tudhatod mikor lesz szükség a kapcsolatra.

    persze nem kötelező.. de én jó dolognak tartom.

    előzmény:
    kiarrra (139)
    2014-09-24  14:55
  8. 2014. szeptember 24. 15:55141.

    Nem tudjuk pontosan, miért változtatott az eddigi, évek óta szülők nélkül lebonyolított programon, pár nappal a verseny előtt az óvoda!


    S azt sem, mi hangzott el a szülőin, ahhoz képest mi változott meg, s mit szóltak akár a tervezetthez, akár a változtatáshoz a szülők.


    Annyi tudható, és nem több, amennyit TI itt leírt, rövid, bárki elolvashatja gyorsan:


    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=&topicid=319762&forumuser=hutchinson&forumuserid=1255177


    Ha meg nem tudható több, erről a progiról sem, nemhogy az egyéb programokról, ennyiből hogyan lehet az ovira kígyót-békát kiabálni?


     

    előzmény:
    lady1986 (140)
    2014-09-24  15:08
  9. 2014. szeptember 24. 15:08140.

    Bocs, egy mondatot átugrottam valahogyan, ebben igazad van, zárás után nem kötelesek semmire. Azt viszont továbbra is tartom, hogy oviidőn belül elsősorban az ő feladatuk a gyerekek ellátásának, szórakoztatásának, fejlesztésének a megoldása, segítséget kérhetnek hozzá, de azt ki nem passzírozhatják a szülőtől ilyen vagy jössz, vagy a gyereked fogja megszívni módozatban. Legyen szó kismotoros versenyről, úszásról, bármiről. Ha ez nem fekszik be nekik, akkor meg ne szervezzenek semmit. 

  10. 2014. szeptember 24. 14:55139.

    "Nem értem, miért kell a pedagógusnak abban az időben szervezni és tervezni a szülőkkel, amikor tudja, hogy azok a munkahelyükön vannak. Teljesen mindegy, hogy kismotor verseny, vagy szülők teadélutánja (bár ez eléggé halvány, egy felnőttnek ne akarjanak már lenyomni a torkán ilyesmit, ha akarnak, majd ismerkednek a szülők egymással az óvónéni szervezése nélkül is). "


     


    Ez ugyan off, de nagyon rühellem az iskolában is a családi napokat meg a közös kirándulásokat, stb. Utálom ezt a kötelező jópofizást, barátkozást összejárást. Hadd döntsem már el én, hogy kivel barátkozom! Nem hiszem, hogy ez a gyerekek szempontjából olyan fontos lenne!


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197000 (138)
    2014-09-24  14:27
  11. Torolt_felhasznalo_197000
    Torolt_felhasznalo_197000
    2014. szeptember 24. 14:27138.

    Eddig csak olvastam az eszmecserét, de bocs, ha megkérdezem: miért olyan egyértelmű itt egyeseknél, hogy az óvodai időben a szülőnek ILLIK/KELL ráérni, ha kitalálnak valami programot? Alap esetben azért van a gyerek óvodában, mert a szülők dolgoznak, nem? 


    Nem értem, miért kell a pedagógusnak abban az időben szervezni és tervezni a szülőkkel, amikor tudja, hogy azok a munkahelyükön vannak. Teljesen mindegy, hogy kismotor verseny, vagy szülők teadélutánja (bár ez eléggé halvány, egy felnőttnek ne akarjanak már lenyomni a torkán ilyesmit, ha akarnak, majd ismerkednek a szülők egymással az óvónéni szervezése nélkül is). 


    Napok óta megy a sakkozás, hogy kinek hogyan kellene megoldania. Én meg azt kérdezem: miért kell olyan programot szervezni egy óvodában, ahol a szülőnek KELL megoldania a feladatot? 


    Viszont ha már ilyen szerencsétlenül tervezik a programokat, akkor vagy mindenkire vonatkozzon, vagy senkire. Én már régen voltam óvodás, iskolás, de amikor én jártam, csak azt hagyták ki a programokból, akit valamiért büntetni akartak. Sőt, az elvetemült pedagógus olyankor is inkább csak mondta, hogy kihagyja azt, aki rossz, de végül igen ritkán történt meg, mert pontosan tudta, hogy nem kellene egy gyereket sem kihagyni egy közös programból. Mert nekik nagy élmény. Még ha némely felnőtt szerint ez legyintéssel megoldható, mert ugyan már, kimaradt egy programból, semmiség. A gyerek nem így fogja fel. Ő büntetésnek érzi.

  12. 2014. szeptember 24. 14:13137.

    Nem, nem erről szól. Mint ahogy egy kismotoros verseny sem csak egy kismotoros versenyről szól.


    A többit sem érted.


    Én meg azt nem értem, hogy ha szerinted ennek az egésznek semmi jelentősége, és különben sem itt kellene megbeszélni, akkor mi kényszerít arra, hogy hozzászólj?

    előzmény:
    csutak51 (136)
    2014-09-24  13:58
  13. 2014. szeptember 24. 13:58136.

    "Nem csak egy kismotoros versenyről van szó."


    Hát nem erről szól a topik???


    A többit is értem.


    Azt, hogy arra hegyezitek ki a topikot, hogy úúúúristen, hogy lehet így szervezni, milyenóvodaazilyen, milyenóvónőkvannak?! Mert nektek ez tetszik!


    Én meg azt hajtogatom végig, hogy lehet, hogy volt ennek oka, vagy, ha nem, hát bumm, tévedtek, és hogy nem kellene a bolhából elefántot csinálni.


    Most pedig tuti megáll a Föld, mert egy kismotoros ovis verseny így volt, ahogy volt, újabb jóvátehetetlen csapás a Dolgozó Anyákra, és azok kismotoros versenyből kirekesztett gyerekeire.


    Esetleg az EU jogászaitól nem kéne e jogsértés ügyében állásfoglalást kérni?



     

    előzmény:
    ÁgicaT (132)
    2014-09-24  12:58
  14. 2014. szeptember 24. 13:55135.

    "Miért jó az,ha negyven gyerekből öt-hat ugrál,meg örül,hogy őt elviszik a versenyre, a másik harminc meg sír, hogy ő most miért nem mehet? "


    Az arány nem hiszem, hogy ez volt, nem is értem, miért írsz olyat, amit nem tudsz, csak feltételezel?


     


     


     


    A 16-os hozzászólásodban írtad ezt. Tehát te egyből feltételezted, hogy TI hazudik, persze elhiszem, hogy nem emlékszel rá, de te is visszakereshetted volna, mielőtt letagadod.. A 8-9-e problémakörre látom, hogy rájöttél azóta magad is, egy napba amúgy sem kötöttem volna bele, csak a szerinted történt eset egy héttel utána volt. De erre magadtól jöttél rá, ezek szerint fejlődőképes vagy.


    Az pedig már kiderült, hogy beszélt az óvónőkkel, tehát ezzel is mellényúltál. De ha valaki nem segítő szándékkal jön a topikra, az bizony csak beszél összevissza, egy a fontos, hogy a TI nehogy jobban érezze magát. De remélem, van annyira intelligens, hogy már nem reagál rád!


     


     

  15. 2014. szeptember 24. 13:13134.

    De, értettem. Azt írtad, hogy XY szülő hiába megy el az óvónőkkel, úgysem fog a mi gyerekünkre figyelni, csak a sajátjára. Ezt megkérdőjeleztem saját és másokkal kapcsolatos tapasztalatok alapján. De egyet nem érteni lehet velem, természetesen, bár, hogy baromságokat beszélnék. Sok helyen működik az, hogy 2-3-4 anyuka megy a gyerekekkel kirándulni, és vigyáznak mások gyerekeire is. Meg a többi szülő sem feltételezi, hogy az övére nem fognak vigyázni.

  16. 2014. szeptember 24. 13:09133.

    Egyébként a délután 3 óra hogyan lenne már munkaidőn kívül? Mikor jellemzően 4-ig, fél 5-ig vannak nyitva az ovik, az, hogy a délután 3 óra szegény kicsi óvónéniknek a munkaidején kívül lenne elég erős ferdítés. Akkor lenne ez igaz, ha mondjuk ez egy hétvégi program lett volna.

    előzmény:
    csutak51 (128)
    2014-09-24  11:45
  17. 2014. szeptember 24. 12:58132.

    Nem csak egy kismotoros versenyről van szó. Hanem arról, hogy az óvónők ilyen-olyan indokokra sem(!) hivatkozva kirekesztettek az évekig közös eseményről minden olyan gyereket, akinek nem tud jelen lenni a szülője. 


    Eddig - évekig - meg tudták oldani szülők nélkül, délelőtt. Pár nappal előtte szóltak, hogy az idén változás lesz. De nem az változik, hogy ne tudnák megoldani, hanem a szülőknek szeretnének ismerkedős délutánt. Ez eddig rendben is van. De akkor miért nem vehetnek rajta részt azok a gyerekek, akinek a szülei nem tudnak elmenni? Ha eddig le tudták vezényelni az egészet szülő nélkül, akkor most miért nem megy úgy, hogy kapnak hozzá még +9 szülőt?!


    Nem érted, vagy nem akarod érteni.


    Persze, hogy nem a szülőhöz, az ő időbeosztásához kell alkalmazkodnia a komplett óvodának (bár egyébként ki van kiért és miért?). Ezt rajtad kívül senki nem állította, senki nem feltételezte.


    De van egy teljesen átlagos óvodai idő - délután 3 óra - amikorra az óvónők mondhatni "privát" programot szerveztek azoknak, akiknek ráértek a szüleik. A többiek meg így jártak, mehettek az összevont csoportba, nézhették az ablakból, a kerítés mögül, ahogy a többiek jól szórakoznak egy olyan eseményen, ahol tavaly - amikor még nem volt kikötés a szülő jelenléte - ők is ott voltak. EZ, érted, EZ a probléma.

    előzmény:
    csutak51 (128)
    2014-09-24  11:45
  18. 2014. szeptember 24. 12:29131.

    Itt se magadból indulj ki. Én bármelyik rám bízott gyerekre jobban vigyázok, mint a sajátomra. És szerintem a szülők nagy többsége így van vele!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (123)
    2014-09-24  08:48
  19. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 24. 12:22130.

    Lehet, külföldi cégeket nem ismerek.


    Annyit viszont tudok (kicsit a munkaadó szemével is) hogy a jó dolgozót nem rúgják ki csakúgy. Mert a jó munkaerő aranyat ér és nagyon nagyon nehéz új, megbízható embert találni. 

    előzmény:
    eda-1952 (129)
    2014-09-24  12:08
  20. 2014. szeptember 24. 12:08129.

    Ez egy másik téma, nem akarom elvinni... A munkavállaló meg azért hagyja magát zsarolni, mert nem olyan egyszerű másik munkát találni...és nem fogja vigasztalni, hogy esetleg pár év múlva (mert a bíróságok nem villámgyorsan dolgoznak), neki adnak igazat. Ráadásul ha egy munkaadó (főleg egy külföldi cég) nem akar valakit alkalmazni, akkor erre senki nem fogja tudni kényszeríteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (127)
    2014-09-24  11:14
  21. 2014. szeptember 24. 11:45128.

    Nem értelmetlen volt AZT megkérdezni, hogy miért délután 3-ra tették?


    Hiszen ha van jó időpont, akkor az a délután 3 INKÁBB, mint a nap bármely más időszaka, annak a szülőnek (a többségnek), akit egyáltalán elengednek pár órára a munkaideje vége előtt?


    Aki meg egyáltalán nem tud semmikor elmenni, annak meg édesmindegy a "mikor", nem?


    Mikor/a nap melyik szakában lett volna jobb az időpont, szerinted, TI, meg mások szerint?


    Megtippelem:


    1. Akkor, amikor az adott szülők többségének jó.


    S hogyan derül ez ki?? KIZÁRÓLAG úgy, hogy ha MINDEN szülő elmondja, neki mikor jó, egyeztetnek, ott, az adott óvodában!


    2. A szülők munkaidején kívüli időpontban, ami egybeesik az óvónők szabadidejével.


    Köteles az óvónő a szabadidejét ingyen ilyenre áldozni?


    Ennyit a ROSSZ kérdésről, ami helyett a JÓ kérdés az lett volna, hogy hogyan lenne megoldható az óvoda szerint, hogy MINDEN gyerek ott lehessen a versenyen, akár szülőkkel, akár nélkülük!


    S végül, kérdem én, nem tulajdonítotok túl nagy jelentőséget egy óvodai kismotoros versenynek?


    No, én tovább nem irkálok itt, aki ért, az ért, aki meg nem, azt úgysem tudom meggyőzni, látom!


     

    előzmény:
    ÁgicaT (125)
    2014-09-24  09:30
  22. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. szeptember 24. 11:14127.

    Értem miről írsz. És tudom, hogy vannak hasonló munkahelyek. (nekem szerencsére még nem volt szerencsém hasonlóval sem)


     


    De azért ilyen esetekben megkérdezném a munkavállalót, hoygha tudja a jogait, akkor iért hagyja magát zsarolni. Mert ugye kirúgni valami miatt ami jogos, azt viszont a munkaügyi bíróságon fel lehet jelenteni. Főleg ha tudja az ember, hogy ilyen a hozzáállás, akkor még hangfelvételt is készíthet vagy bizonyítékokat is gyűjthet, mert gondolom a kilépő iratok között vagy közös megegyezést vagy valamilyen hibát tüntetnek fel, amiért elbocsájtanak.


     


    előzmény:
    eda-1952 (126)
    2014-09-24  10:59
  23. 2014. szeptember 24. 10:59126.

    Dehogy sértődtem meg, de te se sértődj meg, ha az ellenkezőjét írom! Mindenki abból indul ki, amit ismer. Ami azt illeti, nagyon sok helyen nem csak évközbeni 1-2 hajtás van, hanem folyamatos. De nem ez a gond: vannak helyek és vannak főnökök, akik ha éppen nincs hajtás, akkor sem tűrik az ilyen soronkívüli "eltávozásokat". Több példám lehetne, de csak egy: Egyszer új munkahelyre mentem, s mivel akkor még élt  a jogszabály, hogy egy nő, akinek van legalább 2 14 éven aluli gyereke, egy hónapban egyszer kivehetett egy nap fizetésnélkülit. Én ezt addig többször kihasználtam ügyintézésre, egyebekre. Na szóval szóltam pár hónap múlva, hogy kéne egy ilyen nap. A válasz az volt, hogy igen tudnak a jogszabályról és ki is vehetem. Egyszer. (értsd: utána azonnal kirúgnak miatta...) Onnan nem volt, hogy előbb eljössz nem 3 órával, sőt 10 perccel előbb sem, ebédidő 30 perc volt és amikor mentünk vissza a főnök állt az iroda ajtójában, órával a kezében... Sőt le kellett szoktatnom anyámat és mindenkit arról, hogy a munkahelyemen bármiért felhívjanak, mert azt is tiltották. Amúgy igazad van, ez nem normális, hiszen ha valaki elkéredzkedik, igyekszik, hogy ne menjen a munka rovására...egyetlen egyszer volt ilyen normális munkahelyem, sajnos pont az 9 hónapig, mert állami cég volt és felszámolták.


    Amikor dolgozni kezdtem, úgy "szocializálódtam" a munkára, hogy munkaidő kezdete előtt ott kell lenni min. 10 perccel, mert nincs olyan, hogy beesek kezdetre és akkor tollászkodok és készítem elő a munkát. a munkaidő 8-kor kezdődött  a már előkészített munkával.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (54)
    2014-09-23  12:12
  24. 2014. szeptember 24. 09:30125.

    Leírta a TI (88.hsz.), hogy azért tették át délutánra, mert szerették volna, ha a szülők kicsit "összejönnek", ismerkednek egymással. Hát ezek szerint nemhogy ez nem jött össze, de sikeresen kizárták a csoport nagyobbik részét egy olyan rendezvényből, amit korábban együtt élvezhetett minden gyerek.


    Szó nincs felügyeletről, veszélyekről, hogy az óvónénik nem bírnak a gyerekekkel. Ők egy szülős klubdélutánná varázsolták azt a programot, amiről az eddigi évek gyakorlatát tekintve a szülők-gyerekek egyaránt azt remélték, hogy egy jópofa csoportprogram lesz.

    előzmény:
    csutak51 (118)
    2014-09-23  22:57

Címlap

top