Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Figyelemzavaros elsős

amanndi
Létrehozva: 2014. szeptember 12. 10:08
                              Sziasztok!

Kisfiam most kezdte az első osztályt és máris rengeteg negatív élménnyel gazdagodtunk...
ADHD-val küzd, a pszichiáter szerint igen kifejezett a figyelemzavara.
Órán beszélget, nem figyel, mondván ő csak segíteni akart a padtársának aki még nem tud olvasni. Aggasztó,hogy mennyire szervezetlen, holmijait minden nap elhagyja, sokszor mikor kérdezem hol van ez vagy az amit reggel elvitt fogalma sincs róla...olyan mint "Ábel a rengetegben" .
Pszichiáter egy kis türelmi időt hagyott és október elejére rendelt vissza bennünket a gyógyszer szükségességének megbeszélésére amit a tanítónéni véleménye is befolyásolna.
Saját történeteitekre, tanácsaitokra számítok a címmel kapcsolatban, előre is köszönöm annak aki hozzászól!
  1. 2014. szeptember 15. 10:478.
    Még normál képességű gyerekek sem tudnak kb. 4 éves kor előtt szabályosan megtanulni úszni.
    Pár hónapos gyerek még nem képes az együttműködésre.
    előzmény:
    Vitosa (6)
    2014-09-12  13:58
  2. 2014. szeptember 15. 10:227.
    Az én fiam is figyelemzavaros, de nem hiperaktív. Kifejezetten nyugodt, kiegyensúlyozott gyerek (18)
    Nála diszgráfiát diagnosztizáltak ami összefüggésben van a közvetlen születése után kapott agyvérzéssel.

    Ahogyan Vitosa is írta, sport, nálunk a fallabda jött be, mert ott a fizikai erőnlét mellett, nagyon kell koncentrálni is.
    A következetesség és az ellenőrzés, meg az 5 ezer x elmondani mindent.
    Még ma is úgy megy el reggel, hogy végigkérdezem: -tornaóra?, - bérlet, igazolvány?- tízórait eltetted?

    Neki írtak fel anno nootropil gyógyszert, de nem igazán adtam neki. Valahogy idegenkedtem tőle.
    előzmény:
    amanndi (1)
    2014-09-12  10:08
  3. 2014. szeptember 12. 13:586.
    Az én lányom is ADHD-s, hiperaktív, figyelemzavaros, viselkedési problémás (kontrollálatlan dühkitörések), és mindhárom területen részképességzavaros. Most 2. osztályos, normál iskolába jár, nem is gyengébe. 

    3 éves korában vettem észre először, hogy valami gond van, vittem vizsgálatokra, kapott éveken át Ayres terápiát, és azt javasolta a fejlesztője, hogy kössem le a nap 24 órájában a hét 6 napján át és csak a 7. napon hagyjam hogy tegye amit akar. Kifejezetten javasolta a sportot, egy kemény kezű, következetes, de kedves edzővel. Egy év csúszással kezdte a gondok miatt az iskolát, tehát 7 évesen.

    No tehát a tapasztalataim:

    1. A sport iszonyú fontos és esetükben elengedhetetlen. Megtanítja nekik a szabályokat, hogy oda kell figyelni, hogy szót kell fogadni, stb.
    A lányom pár hónapos korától jár úszásedzésre, mégis az ADHD-val együttjáró motoros képességek fejlődési zavara miatt nagyon nehezen tanult meg úszni. De talán végre sikerült.
    Óvodában végig jazzbalettra járt.
    7 évesen kezdte el a shaolin kung-fu-t.
    Most még heti kétszer megyünk családilag zumbázni. 
    De szeretne még lovagolni, rúdtáncolni, akrobatikus rock-and-roll-ra járni, de egyelőre a pénztárcám véges. :D
    Szóval igyekszem maximálisan lekötni az energiáit, mégpedig hasznosan, hogy közben fejlődjön és tanuljon is. 

    2. Nagyon-nagyon-nagyon következetesnek lenni. Tudom hiszen sokszor éreztem hogy csak a gyomromat hűtöm a sok dumával, hogy mennyit kell beszélni, de muszáj. Az első osztály második felében már maga pakolta a táskáját. Néha persze elfelejtett ezt azt, hát akkor viselte a következményeit. Nem büntettem érte, de megbeszéltük, hogy jobban oda kell figyelnie.
    És eleinte mindent vele együtt csinálni, átrágni mindent 5000-szer. Nagyon fontos, hogy úgy beszélgetni vele, hogy a szemedbe nézzen! Ha nem néz rád, nem figyel! Én sokszor visszamondatom vele, hogy "mit mondtam?". Ismételje el, mert akkor tudom hogy figyelt és megjegyezte. 

    3. Azt mondta a neurológus, hogy az izomzata túl feszes, ez hat ki mindenre, meg kellene tanulnia lazítani és sportoljon lehetőleg olyan sportokat, amik lágyítják a mozgását (pl. tánc). Ezért nyáron elvittem a agykontroll tanfolyamra, hogy megtanuljon lazítani és hogy könnyebben tudjon tanulni, koncentrálni. Úgy látom picit jobban tudja már kezelni a dühkitöréseit, azt érzi hogy most már legalább minden problémájára van valami segítség a kezében, hiszen ez mind a figyelmének, mind a tanulási problémákra, mind a viselkedésének segítség lehet. 

    Én nem akarok gyógyszert adni a lányomnak, ha nem muszáj. Igyekszünk másként megoldani a problémát.

    És ha adsz egy email-t akkor átküldöm neked azt az anyagot amit én a fejlesztőjétől kaptam, hátha segít neked. FB-on is van ilyen csoport akiknek ilyen gyerekük van, ők is tudnak segíteni!

    Kitartás!
    előzmény:
    amanndi (1)
    2014-09-12  10:08
  4. 2014. szeptember 12. 12:135.
    Stresszoldó technikák, EFT... ha Bp., akkor találtam is egy helyet:
    http://www.boldog-gyermek.hu/hiperaktivitas_figyelemzava r_okai.html
    (Szülőknek is segít, hiszen nem kis kihívás egy adhd-s gyermek nevelése...)
    előzmény:
    _Zara_ (4)
    2014-09-12  12:09
  5. 2014. szeptember 12. 12:094.
    Ebben a témában ez a cikk nagyon sokat segíthet, mert konkrét tanácsokat is ad:
    scribd.com/doc/106441811/Hiperaktivitas-es-figyelemzav ar
    Leginkább, beszélnék tanárokkal, odaadnám pl. a fennti cikket mert a kezdő hsz-dből úgy tűnik a tanárok nem vesznek részt aktívan a segítség keresésében, pedig legfontosabb.
    Étkezésen is érdemes elgondolkodni, akár ételallergia, intolerancia is okozhatja olvass ebbe az irányba is!
    http://www.medicalonline.hu/gyerekgyogyaszat/cikk/etr endi_tenyezok_figyelemzavar_hiperaktivitas_betegsegben

    A pszichiáter végső soron gyógyszert fog felírni, mert máshogy nem tud gyorsan és azonnal látható módon segíteni- szülőknek hatalmas teherré válik és az szemlátomást és gyorsan segít. Én csak végső esetben adnám, ha minden mást kipróbáltam! Ugyanis ezek drogok, akárhogy is nézzük, egy 6 évesnek több éven át adni- nem tudhatod milyen hatással lesz felnőttkorára, milyen más dolgokat hoz elő..
    előzmény:
    amanndi (1)
    2014-09-12  10:08
  6. 2014. szeptember 12. 11:363.
    Normál osztályba jár a kisfiad?
    előzmény:
    amanndi (1)
    2014-09-12  10:08
  7. 2014. szeptember 12. 10:412.
    Itt a nyitód fölött van a "Keresés a fórumban" lehetőség. Állítsd át a teljes fórumra, írd be a figyelemzavart, majd az ADHD-t és nézelődj...
    előzmény:
    amanndi (1)
    2014-09-12  10:08

Címlap

top